2010 - 36.nedēļa (+nedēļas jautājums)

Weekly news

Vai šķir.suņi būtu jāliek pie darba (vai jātestē) lai noformētu Ch vai pielaidi vaislas darbam?

Poll ended at 12 Sep 2010, 21:52

Darba pārbaudes (testi) nepalīdzēs, škirnēs IDENTITĀTE NEPAZŪD
0
No votes
Darba pārbaudes (testi) būtu jāievieš pieejamas, bet NEKO NEVAJAG OBLIGĀTU
9
31%
Darba pārbaudes (testus) šķirnēm, kam tās iespējamas, vajadzētu, lai NOFORMĒTU CH
3
10%
Darba pārbaudes (testus) šķirnēm vajadzētu, lai suni PIELAISTU VAISLAI
5
17%
Pārbaudes vajadzētu gan CH, gan vaislai
12
41%
Cits variants (kam neder neviena atbilde, lūdzu komentēt)
0
No votes
 
Total votes : 29

2010 - 36.nedēļa (+nedēļas jautājums)

Postby eldberg » 05 Sep 2010, 21:52

Suni.lv jaunumi
Informatīvi atbalstām "Patversmju/adoptēto dzīvnieku izstāde Mežavairogos 26.09" Forumā būu arī banerītis. http://www.mezavairogi.lv

Nedēļas jautājums
Vai uzskatiet ka šķirnes suņi "būtu jāliek pie darba" pēc nozīmes (vai jātestē), lai noformētu Ch vai pielaidi vaislas darbam?
Piemēram: Ziemeļu kamanu šķirnēm - darba pārbaudes, Aitu-ganu suņiem instinktu testi/darba pārbaudes, Medību suņiem - attiecīgās pārbaudes, utt... citām šķirnēm nopietns psiholoģiskais tests (piem: kā Somijā, obligāts (daudzām šķirnēm), lai saņemu FIN CH).

citi video youtube atrodami: mental test finland, character test finland
Reāla iespēja izteikties komentāros, tai skaitā par to vai suņi ir padarīti par "pūkudupšiem" vai vajag iet tomēr citu virzienu.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4253
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: 2010 - 36.nedēļa (+nedēļas jautājums)

Postby BaibaB » 07 Sep 2010, 14:36

es par šo jautājumu ne reizi vien esmu domājusi. un nonākusi pie vairākiem secinājumiem, kas it kā izriet viens no otra un it kā ir pretrunīgi.
pirmais. apmācība nevienam sunim vēl nav nākusi par ļaunu. ja vēl tā ir apmācība (papildus paklausībai vai kā citādi), kas rezultātā ļauj kārtot darba pārbaudi sunim specializācijā, kurai vispār attiecīgā šķirne ir selekcionēta... ideāli. no vienas puses.
jo otrais. cik suņu mūsdienās vispār reāli veic tos pienākumus, kuriem viņu šķirne ir selekcionēta? no desmit bīgliem viens iet medībās, haskiji skrien un velk kamanas, bet tāpēc, lai skrietu un vilktu, nevis lai reāli pārvadātu kravas. kurti, kā nupat kurtu tēmā izlasīju, Latvijā nemaz medīt nedrīkst. tikai kursingot, tātad? faktiski sanāk, ka cilvēks nopērk suni un nodarbojas ar viņu, attīsta viņa dabīgās prasmes un instinktus, bet reāli, tā pa īstam to neizmanto vai pat nedrīkst izmantot.
no vienas puses būtu labi, ja suņi varētu saņemt Ch sertifikātu, nokārtojot savai šķirnei paredzētos darba testus. no otras, kurš pateiks, kurai šķirnei vēl ir spēkā antīkie priekšraksti? nu kurš jorks žurkas šodien ķers (un vispār, žurku pārbaudījumiem vispirms noķeriet :D)? Latvijā kurts nemaz nevarētu nokārtot medību testu, jo Latvijā viņš nedrīkst medīt. un te ir trešais aspekts. nu noliks saimnieks darba pārbaudi, lai nokārtotu Ch. un tālāk? tas, kurš nav paredzējis iet medībās, arī neies ar savu īru seteru vai bīglu, ne visi VASi nodarbojas ar dienestu u.t.t. tātad ar prasībām visām šķirnēm kārtot darba testus, lai dabūtu Ch, tikai tiks atbaidīti potenciālie kucēnu gribētāji (toties plauks un zels kaktu vairotāji). j
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: 2010 - 36.nedēļa (+nedēļas jautājums)

Postby adzenda » 07 Sep 2010, 14:47

Es arī piekrītu, ka obligātai šai prasībai noteikti nevajadzētu būt.
Pilsētā dzīvojot man šie medību instinkti manam kurtam nenāktu par labu. Man pieņemamāk, ja tie kaut kur dziļā miegā snauž, nevis nostrādātu uz katru sētas kaķi :snauz: visu laiku pavadā staigāt ne suņam būtu prieks, ne man.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45


Return to Iknedēļas jaunumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron