Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Dog Breeds

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 16:01

Nu es neuzskatu, ka šeit ir kads biznes, jo tomer patversmi uzturēt un darboties taja visa ir traki smagi.Šoreiz es pat nezinu patversmes darbinieki izpatikot paši radijuši sev neērtības.Nu ja Jordans ir patversmē tad viņam nav saimnieki un partraucam teikt vecā saimniece neļāva, viņai vairs nav teikšanas. Tā tad ja Jordans ir patversmē tad vai nu viņam jāmeklē mājas vai ja Jūs esat izlēmuši būt par viņa jaunajiem saimniekiem dariet to uz visiem 110%, jo tas vairs nav parasts suns ,bet suns ar problēmām tā tad papildus atbildība un laiks, ja nēesat to gatavi darīt tad atdodiet viņu tam ,kas ir gatavs to darīt.Jums tak ar jāsaprot, ka Jums nav laika ,jo nu 3 stundas dienā kopā ar cilvēku parējais laiks vienatnē ir par maz krietni pa maz problemātiskam sunim.Nu lūdzu beidzam domat par vecajiem saimniekiem,par to ko viņi grib un ko patversmes darbinieki doma varam izdarīt.Reāli vai izvērtēt ko var un ko nevar izdarīt.Piedodat ,bet man liekas, ka ir jāmeklē 3 saimnieki, jo tas, ka Jordanam vecajās majas vsp netika pievērsta uzmaniba nenozīmē, ka tagad viņam jābut laimīgam ar tām 3 stundām :asaras:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 16:05

Man kā privātas patversmes īpašniecei ir tiesības izvēlēties, kādus dzīvniekus un kāpēc uzņemu. Kādas ir manas attiecības ar suņa atdevēju- tās ir manas problēmas, piekritīsiet?
Pa gadu ko patversme pastāv tai ir noziedoti 296 Ls (varu kļūdīties par pāris Ls), kuri tika izlietoti ielas kaķu sterilizācijai. Pašvaldības, par tās teritorijā noķertajiem dzīvniekiem samaksā 14 dienu uzturēšanu. Suņi pie mums dzīvo krietni ilgāk- vakar adoptēja suni, kurš dzīvoja pie mums 6 mēnešus.
Suņi ēd katru dienu, voljēri jātīra, jādezinficē, suņi jāatbluso, jāattārpo, jāvakcinē. Rēķini vetiem ir Ls 200-500 robežās ik mēnesi.
Rīt vets brauks vakcinēt 10 suņus- tas vien būs Ls 50.
Plus zāles, pastaigas, bļodas, kaklasiksnas, pavadas, voljēri. Kad suni adoptē ir jāsedz tikai vakcinācijas un sterilizācijas izmaksas, kas aizceļo pie veta, ne mums.
Bizness ir šķirnes suņu ražošana- ne patversme, pie tam ka suņu audzētāji pa lielam IIN pat nemaksā.:) Bet mēs maksājam, gan IIN gan PVN.
Kāpēc neviens no jums neuztraucas par bezšķirnes kranču labsajūtu? Uz doto brīdi pie manis dzīvo 45 suņi, kā ir ar viņu tiesībām uz laimi? Ar katru tiek staigāts katru dienu, pabarots un apčubināts. Un nekāda ekonomiskā izdevīguma, jo tas naudā nav rēķināms, kad atved izbadinātu suni, kurš kājās neturās, vai spīdzinātu dzīvnieku, vai ielas kaķi kuram audzēji no vienas vietas un vi;nš smird tā it kā dzīvs būtu sapuvis....
Ja kādam liekas ka tas ir izdevīgs bizness- tad dibiniet patversmes- jo vairāk jo labāk, klientu visiem pietiks! :)
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby ANN » 07 Jun 2010, 16:06

Es esmu vnk "sajūsmā" par šitādiem "saimniekiem". kas tu esi par sado-mazahistu, ja vari šitā nodot savu suni, kuru tipa mīlēji un vēl asaras birdināt un nez ko lemt?????? :launigs:

Ja suns ir lieks, nav spēka un zināšanu, kā suni audzināt (un, acīmredzot, arī vēlmes nav) tad atrodi viņam labus saimniekus, kas paņems suni un padarīs viņu laimīgu. šķiet, tāds būtu normāla cilvēka (cik ir, ja spēj atdot suni) lēmums un lielākā vēlme! dot to, ko pats nespēji un kaut vai tā izpirkt savu vainu suņa priekšā.
nevis atdot kaut kur, nākt kaut kad un cerēt ka bez tevis viss būs oki-doki un kāds ar sunīti pastrādās un pēcāk mēs pieņesim viņu atkal un visi būs laimīgi.
Tā nav ne tuvu norma. un cilvēki, kas no suņa baidās nedrīkst to ņemt nekad. un cerēt ka gan jau pats par sevi izaugs gudrs un mīļš, nu pilnīgi pūkains un balts nav normāli!!! nākšana pie suņa un viņa dzīves izšķiršana ir ņirgāšanās par viņu!!! un tas ir nosodāmi! raudi mājās pie bildes un viss. suns vairs nav tavs!!!
moš viņi arī no bērna sagaidīs gudrību un labestību, pametot to novārtā???

un vākt info par šķirnes īpatnībām un audzināšanu vajadzēja ātrāk, nevis tad, kad pie suņa pietuvoties bail.

tagad sunim jāmeklē jauns saimnieks, kas spēj suni izaudzināt un veltīt tam laiku un savu MĪlESTĪBU!
Lambert, Nuby, Fula and CO
User avatar
ANN
Puppy
Puppy
 
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2010, 00:53

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 16:13

Mani personīgi uztrauc visi suņi Jūsu patversme nav vienigā, kura esmu bijusi.Bet šoreiz jau lieta tada, ka parejie 45 suņi ir ar cerībām tikt arā no bura tikt pie sava saimnieka..Kapec Jordans ir tas, kam jāpaliek būrī un bez sava cilvēka :asaras: Kapēc daži uztraucas vairāk, jo tie ir šķirnes mīlētāji ,fanātiķi vai kā mana mamma saka jau ar diagnozi.Tapēc daži te tā cepas.Nu es no patversmēm braucu ar drausmīgu smaguma sajūtu mājās, jo ir sāpigi zināt kā mans suns dzīvo un redzēt tos nabadziņus būros un viss briesmīgāk ir ,ka zini ka nevari viņiem palidzēt, jo nevari uzturēt tādu baru kaut vai gribas vest viņu mājas ,lai zin kā ir kad mīl tevi.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 16:19

Un labi Jūs negribat viņu atdot nevienam.Tad pastāsties ,kāds ir nakotnes plāns?Suns agresīvs ar citiem suņiem nevar kopa ar bērniem ar nē.Jums ir bērni un suņi pilns. Tātad Jordans nevares desot pa pagalmu ja pat tiks izskauta agresija pret cilveku.Tā tad kāds plans ziemā arī turēt viņu būrī?Un Jūs ar kādu mērķi viņu ņemat cīnaties, riskējiet ar savu un bērnu veselibu, jo Jordans tak mežonis, lai atdotu viņu vecajiem īpašniekiem pec tam????
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 16:29

Mezavairogi wrote:Man kā privātas patversmes īpašniecei ir tiesības izvēlēties, kādus dzīvniekus un kāpēc uzņemu. Kādas ir manas attiecības ar suņa atdevēju- tās ir manas problēmas, piekritīsiet?
Pa gadu ko patversme pastāv tai ir noziedoti 296 Ls (varu kļūdīties par pāris Ls), kuri tika izlietoti ielas kaķu sterilizācijai. Pašvaldības, par tās teritorijā noķertajiem dzīvniekiem samaksā 14 dienu uzturēšanu. Suņi pie mums dzīvo krietni ilgāk- vakar adoptēja suni, kurš dzīvoja pie mums 6 mēnešus.
Suņi ēd katru dienu, voljēri jātīra, jādezinficē, suņi jāatbluso, jāattārpo, jāvakcinē. Rēķini vetiem ir Ls 200-500 robežās ik mēnesi.
Rīt vets brauks vakcinēt 10 suņus- tas vien būs Ls 50.
Plus zāles, pastaigas, bļodas, kaklasiksnas, pavadas, voljēri. Kad suni adoptē ir jāsedz tikai vakcinācijas un sterilizācijas izmaksas, kas aizceļo pie veta, ne mums.
Bizness ir šķirnes suņu ražošana- ne patversme, pie tam ka suņu audzētāji pa lielam IIN pat nemaksā.:) Bet mēs maksājam, gan IIN gan PVN.
Kāpēc neviens no jums neuztraucas par bezšķirnes kranču labsajūtu? Uz doto brīdi pie manis dzīvo 45 suņi, kā ir ar viņu tiesībām uz laimi? Ar katru tiek staigāts katru dienu, pabarots un apčubināts. Un nekāda ekonomiskā izdevīguma, jo tas naudā nav rēķināms, kad atved izbadinātu suni, kurš kājās neturās, vai spīdzinātu dzīvnieku, vai ielas kaķi kuram audzēji no vienas vietas un vi;nš smird tā it kā dzīvs būtu sapuvis....
Ja kādam liekas ka tas ir izdevīgs bizness- tad dibiniet patversmes- jo vairāk jo labāk, klientu visiem pietiks! :)


Ja tas ir tik smagi, tad jau var darīt arī ko citu...bet, ja esiet izdarījuši savu izvēli, tad strādājiet, nevaimanājiet un neskaitiet naudu citu kabatās.
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby wolf-eyes » 07 Jun 2010, 16:36

Ja nebutu tadu cilveku-varonju, tad mirtu daudz sunju. Ne vienmer visu var izdarit tik labi cik ieplanots, bet tas, ka kaut kas tads vispar tiek darits,tas jau pacel sadus cilvekus pari vienkarsiem sunu audzetajiem, pateicoties kuriem suni nonak patversmes. Saja gadijuma tiesam ta ir audzetaja un saimnieka vaina. Audzetaja,ka atgruda pirmajam, kas pagadijas. Saimnieka, ka panema neko nezinot par skirni. LV jau sis skinres audzetaju nav tik daduz. Gan jau, ka ir zinams, no kurienes suns nak. Tikai tagad vaino citus.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 16:37

[quote="Mezavairogi"] Es neprasu no jums atskaites par esošajiem vai izlietotajiem līdzekļiem, bet vēlos zināt- kas notiks ar Jordanu?
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 16:40

Konsuella wrote:
Mezavairogi wrote: Es neprasu no jums atskaites par esošajiem vai izlietotajiem līdzekļiem, bet vēlos zināt- kas notiks ar Jordanu?

:par:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 17:01

wolf-eyes wrote:Ja nebutu tadu cilveku-varonju, tad mirtu daudz sunju. Ne vienmer visu var izdarit tik labi cik ieplanots, bet tas, ka kaut kas tads vispar tiek darits,tas jau pacel sadus cilvekus pari vienkarsiem sunu audzetajiem, pateicoties kuriem suni nonak patversmes. Saja gadijuma tiesam ta ir audzetaja un saimnieka vaina. Audzetaja,ka atgruda pirmajam, kas pagadijas. Saimnieka, ka panema neko nezinot par skirni. LV jau sis skinres audzetaju nav tik daduz. Gan jau, ka ir zinams, no kurienes suns nak. Tikai tagad vaino citus.


Es gan tur nekādu varonību nesaskatu, katrs no mums dara savu darbu, kāds tirgojas, kāds tēlo politiķi, kāds ārstē, kāds audzē redīsus, kāds aprūpē dzīvniekus. Tā ir ikviena cilvēka personīga izvēle. Kurā gadījumā šeit jūs saskatiet vainu audzētājā? Vai tajā, kad viņš uzticējās šiem cilvēkiem? Vai tajā, kad šie cilvēki savu iegribu dzīti iegādājās ridžbeku? Kā tu vari zināt, kāds būs nākošais suņa saimnieks? Kā kaut ko iegribam, visi mēs esam balti un pūkaini. Tu taču, piemēram, nebrauksi uz Itāliju, lai paskatītos kā dzīvo tava kucēna saimnieks. Vai tu esi profesionāls psihologs, ka vari noteikt, kas tam cilvēkam prātā, cik viņš atbildīgs un uzticams.
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby undd » 07 Jun 2010, 17:04

Mani arī neinteresē kur un kā Jūs iztērējat līdzekļus un kādus suņus ņemat aprūpē
Es tikai atkārtošu to, ko gribēju pateikt - man šie saimnieces noteikumi neliekas iemesls, kāpēc suns tiek paturēts, nevis nodots adopcijai, iemesls manā skatījumā ir pavisam vienkāršs, Jums vienkārši pašai to suni gribas paturēt un mani īsti neuztrauc, kāda iemesla dēļ, vai tāpēc, ka tas ir RR, vai tāpēc, ka Jums sunī kas cits patīk, vajag tikai lietas saukt īstajos vārdos, nevis aizbildināties ar kaut kādiem absurdiem nosacījumiem, kādus ir noteicis cilvēks, kurš no suņa ir atteicies
Nekā personīga un nav domāts kā apvainojums Jums, tikai man grūti noticēt, ka šī te saimnieces vēlme iespējams kaut kad paņemt suni atpakaļ ir galvenais iemesls
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 17:09

Es atļaušos mazliet pakomentēt un arī iespējams atbildēt uz Jūsu jautājumiem. Lai nerastos pārpratumi tad visu laiku raksta mana kundze , bet es lasu un smejos par cilvēku fantāzijas lidojumu.
Ņemot vērā ka pie RR ir bijuši tikai divi cilvēki kas par viņu ir ko prasijuši tad es labi atceros ko ar katru runāju viens no tiem bija no Ogres kam tika atteikts un otrrs bija kāds ļoti jauns pārītis un kā noprotu tad arī tie kas te raksta un iesāka šo tēmu.
Atļaušos mazliet palabot, ipaši par bērniem un to ka dzīvoklī turēt nevar, tās ta ka būtu muļķibas jo minēju, ka suns nav turams pa ziemu ārā un par bērniem teicu, ka ir bijusi agresija pret bērnu, nevis, ka nevar pie tiem laist, bet lai nu paliek .Un, ja es tiešam teicu ka suns maksā Ls1000, tā ir cena pa kādu viņu ir pirkuši, bet arī pieminēju ka tas ir mans suns :)
Tātad par Jordanu, ka jau agrāk bija minēts, tad ar suni dienā strādājam vidēji 3-4 stundas, tas nozimē ka vismaz trīs reizes dienā ar viņu iet pastaigāt plus viņš tiek fiziski noslogots vairāk kā viņam būtu nepieciešams, tas priekš tā, lai muļķibas nenāktu prātā par kašķi. Tālāk regulāra apmācība ar kinologu kurš trenē arī RR un par cik mans darbs ir saistīts ar suņu ķeršanu un to socializēšanu tad papildus strādāju arī es ar savām zināšanām par suņu dresūru ( protams tās nav pietiekamas) , bet kā papildus nodarbes nenāk par ļaunu. Šobrīd ir panākts diezgan liels progress, ka suni var kontrolēt agresijas uzplūdos pret citiem četrkājainajiem. Esam atraduši patversmē dažus suņus ar ko viņš var droši doties psataigās kopā tā, ka šobrīd viņam ir divi kompanjoni, kas pa vienam vai divatā pavada viņu pastaigās.
Par to turēšanu, jā šorīd viņš dzīvo koka voljērā, bet tuvāko divu nedēļu laikā pārcelsies pie mājas savā jaunajā voljērā. Un ārpus tām stundām ko pavadam kopā suns tiek laists ārā no voljera , jo daudz darbojamies pa mežu un viņš tiek ņemts līdzi, kā arī visos lauku darbos viņš ir klāt un par pavadu kā tādu ir aizmirsis jo ir iemācijies klausīt.
Par viņa nākotni ,zinu ka viņš var palikt pie manis, pa ziemu laiku viņš pavadīs iekšā mājā vai pavadot mani ikdienas darbos, vai kopā ar mani siltā darbnīcā. Jā, pa vasaru viņš nakšņos voljērā. Šobrīd viņš mēģina saprasties ar manu trīsgadīgo meitu, kas dīvainā kārtā ir traka uz viņu, protams patreiz tas tiek stingri kontrolēts, bet ceru ka viss būs ok.
Es mēģināju apskaidrot situāciju, jo kā parasti no nekā ir izpūsts zilonis :) Suns ir ar visu nodrošināts un saņem pastiprinātu uzmanību.
Neko nejautājiet man, jo es šajās sarunās neiesaistos laika trūkuma dēļ un tādēļ ka ir skaisti runāt par škirnes suņiem un elsot par katru patversmes suni, bet diemžēl realitāte ir ļoti skumja. Un diemžēl Jūs pat nevarat iedomāties cik, jo tas kas parādās netā vai kautkur citur ir tik cik melns aiz naga. Es varētu stundām rakstīt par izmastajām suņu mammām ar kucēniem, par mežos noāķētajiem pusdzīvajiem suņiem par sakropļotiem kucēniem, par kucēniem maisos utt. Jūs raudat ka patversmēs suņi tad ES JŪS AICINU DODIETIES UZ TĀM PALīDZIET- STAIDZINIET, IZRĀDIET MĪLESTĪBU nevis šausminieties cik grūta viņiem dzīve.
Man ir 45 suņi plus pieci savējie un virkne meža zvēru kas ari paglābti no nāves. Bet es esmu maksimāli nodrošinājis viņiem labus apstākļus un arī attieksmi un mani dzīvnieki nevar sūdzēties ne par barību,ne attieksmi.

Ļoti ceru Jūs drīz redzēt patvrsmēs un pēc tam palasīšu labprāt iespaidus par jauki pavadīto dienu ar suņiem.

Lai jauka diena, Mārtiņš
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 17:56

Nevaig mālēt tā ka tie ,kas sēž forumā un ir ar šķirnes suņiem neintresējas par patversmes suņiem.Tā nemaz nav es esmu bijusi ne vienā vien patversmē esmu bijusi palīgā fotografet patversmes suņus, lai pec tam var salikt i-netā .Un šoreiz Jūs laikam nezinat, kas ir Jusu un citu patversmju lielākie ziedotaji tie ir lielakoties visi šie cilveki, kas apgrozās šajā forumā.Un ceru, ka viss būs tā kā sakiet un varēs braukt skatīties, ka Jordans izaudzināts par superīgu suni, es tiešām ceru...
Un gaidat ciemos taismaies braukt staidzināt sunčus :jaa: :pastaiga:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 18:17

[quote="Mezavairogi"] Vēlreiz atgādinu, ridžbekam nav vieta voljērā, īpaši vasaras drēgnajos vakaros. Kad saskarsities ar pirmajām nopietnajām problēmām, tad jau būs par vēlu, tas jums izmaksās ne mazums naudas. Priecājos vismaz par to, ka daļēji vismaz publiski tiek atzīst,ka JORDANS nav agresīvs, jo ridžbeki tādi nemēdz būt, tas nav viņu raksturā. Jā, kašķīgi gan ar saviem sugas brāļiem, ja nav socializēti, bet ne agresivi īpaši pret cilvēku. JORDANS nav tas gadījums. Viņš tikai ir jānoliek pie vietas, viņam vajag savu BOSSU, nevis ļaut, lai viņš ir BOSS!!!
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Ezis » 07 Jun 2010, 18:47

Šoreiz nākas piekrist gan vienīgajai RR audzētājai šai forumā Konsuellai , gan arī Latvijā pieredzējušākajam cilvēkam RR lietās Kristīnei, kura bija patversmē.
TO VOLJERU RR NEVAJAG!!!! :lamajas:
Tā nav vieta RR arī vasarā.
Tāpat piekrītu iepriekš teiktajam, par vecās saimnieces ciemošanos un pārējo sviestu šai sakarā. Suns ir atdots un VISS.

Par vīrieti no Ogres - vinjam ir tikai viens RR, taa ka staasts ir meereni apaudzis ar baumaam :hih: Nespeeju iedomaties, ka vinjsh taisiitos tureet RR shkjuunii vai veel citas muljkiibas kas te bija sarakstiitas.
Taa kaa patversmes saimniece pati teikusi, ka suns juridiski tagad ir vinju, tad diemzheel vieniigais ko mees varam - turpinaat veerot vinju ar lupu un pie vajadziibas - dusmiigi pakratiit ar pirkstu... :nagi:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 19:00

:) Tas ka kaimiņmājā spīdzina kādu dzīvnieku iespējams, tas nekas. Ja vēlaties- varat mūs pētīt kaut ar mikroskopu. :)
Kamēr viņš bija pie vecās īpašnieces, nevienam galva nesāpēja vai ne?
Un piedodiet- bet savā mūžā esmu redzējusi dažādu šķirņu suņus, bezšķirnes- un ne par vienu nevar 100% teikt ka šīs šķirnes suņi NAV agresīvi.
Sunim nav jāuzbrūk cilvēkam ja vien nav apdraudēta viņa dzīvība. Bet tā notiek. Protams saimnieku vaina, BET ir suņi kuri nekad pat ļoti kritiskās situācijās neuzbruks cilvēkam. Jordans šo robežu pārkāpa un agresiju izrādīja, tātad arī starp RR ir agresīvi eksemplāri. Neba nu viņš viens tāds. :)
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 19:03

Par kungu no Ogres- es stāstu to ko teica viņš pats- viņš grib izveidot komandu no RR, tie būs 4-6 suņi, tik daudz istabā turēt nevar, tāpēc pārbūvēs šķūni.
Kādas baumas? Ja viņš Kristīnei teica ko citu- nav mana vaina.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby BaibaB » 07 Jun 2010, 19:12

stāsts par Jordanu jau sāk atgādināt sliktu meksikāņu seriālu, kur viens pārpratums seko otram.
tātad pasaka par 1000 latiem par suni bija tikai tāpēc, lai atbaidītu potenciālos pircējus, jo suni patiesībā bijāt noskatījuši paši? pasdies, nepārmetu, tikai kāpēc uzreiz tā nepateikt? tas jau nav grēks, samīlēties sunī un gribēt viņu sev. un kāpēc tas sirdi plosošais melu stāsts par saimnieci, kas raud krokodila asaras pie suņa būra? ja reiz vēlaties paturēt Jordanu, tad kāpēc iepīt bijušo saimnieci, kura izturoties kā vagars, uzstādot noteikumus, grūta brauc pie suņa, neļauj viņu adoptēt, raud un visu citu?
jo galvenais jau ir, lai sunim ir mājas, mīloši saimnieki un iespēja atveseļot psihi; kā saprotu agresija ir pie iepriekšējiem saimniekiem nepareizas audzināšanas rezultātā iegūta uzvedība?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 19:51

Jebkurš suns kas patversmē dzīvo kādu laiku tiek iemīlēts. Un tieši tas pats notiek ar Jordanu.
Un saimniece tik tiešām brauc un raud. Jo arī to suni mīl. Un viņas lēmums bija neatdot suni uz Ogri. Jordans pie mums bija dzīvojis tad tikai dažas dienas. Saimniece man lūdza apdomāt, vai nevēlamies suni paturēt. Apdomājām- tas nav neiespējami. (Pat nesaprotu kāpēc kādam taisnojos...)
Bija sajūta ka tā nav klasiskā situācija- apnika, atdevu... Tā sieviete tiešām ir jauka un suni mīl. Taču netiek ar viņu galā. Neko sliktu jau vi;na nedarīja. Jordans priecājas viņu redzēt. Un par audzētāju tomēr atļaušos teikt- ka jābrīdina potenciālie saimnieki par šķirnes īpatnībām.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 19:54

Par agresiju. Zinu ka tai audzētājai bija vēl problēmas ar vienu suni. Taču tas tiek noliegts. Cik zinu izejmateriāls ievests Krievijas- domāju ka agresija ir iedzimta lieta tomēr.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests