Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Dog Breeds

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Vendeta » 01 Jun 2010, 10:05

Vai audzētājam būtu jāņem atpakaļ jebkurš viņa audzēts suns, kuru ikreiz kāds bezatbildīgs cilvēks nopērk, izlaiž un izdara nodevību pret viņu, respektīvi, atsakās? - manuprāt, jā (ja tas ir Audzētājs). Kurš gan labāk par audzētāju pārzina konkrēto šķirni ar visām tās īpatnībām, sevišķi, ja šķirne ir no sarežģītajām? Un tālāk jau pats audzētājs lemj par suņa likteni, ņemot vērā visas pārmaiņas, kas ar viņa "bērnu" ir notikušas.
Kādreiz Balticweim bija labs paraksts - if you can breed, you can rescue. Tas audzētājam uzliek zināmu atbildību (varbūt kādreiz arī nastu) par savas rīcības sekām, jo suņi jau neprasa, lai viņus pavairo. Protams, dzīvē nekad un neko nevar paredzēt iepriekš, bet var vismaz paturēt prātā arī "rezerves variantus".
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Laima » 01 Jun 2010, 12:08

Konsuella wrote:Šie ir tie cilvēki, kuri paspēlējās ar JORDANU...
Ar suni nav strādāts, suns esot izlaists un neklausa, tagad nevar atļauties turēt suni, jo gaida ģimenes pieaugumu. Uz suni gaidīja rinda, taču saimnieki nevienam viņu neatdod, tāpēc iekārtoja patversmē, tā teikt pāraudzināšanai...īsti nemācēšu teikt.


Es nesaskatu pāraudzināšanas metodi - turēt patversmē būrī. Vot lai tevi odi pakož, tad zināsi, ko nozīmē mājās dzīvot :pagalvu:
Ja RR ir agresīvs, tad ko man teikt par saviem Bulterjeriem??? Ja paņem un nespēj audzināt :pagalvu:

Vendetta :par:
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Ezis » 01 Jun 2010, 12:16

Vendeta wrote:manuprāt, jā (ja tas ir Audzētājs). Kurš gan labāk par audzētāju pārzina konkrēto šķirni ar visām tās īpatnībām, sevišķi, ja šķirne ir no sarežģītajām?
Diemžēl, ar RR Audzētājiem pie mums ir vairāk nekā švaki :histerija:
Un tur pie vainas ir ne tikai esošo Pārotāju nepietiekama iedziļināšanās šķirnē, bet arī mūsu ģenerālsekretariāta diktatoriskais vadības stils un tikai sava viedokļa pieņemšana. :lamajas:

Runājot par konkrētu suni - laikam jau tiem patversmes cilvēkiem ir pārāk bieza āda un viņi nespēj ieklausīties citos. Negribas ticēt, ka vairāku nesaistītu cilvēku viedoklis varētu būt aplams ;(
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 01 Jun 2010, 12:51

Vendeta wrote:Vai audzētājam būtu jāņem atpakaļ jebkurš viņa audzēts suns, kuru ikreiz kāds bezatbildīgs cilvēks nopērk, izlaiž un izdara nodevību pret viņu, respektīvi, atsakās? - manuprāt, jā (ja tas ir Audzētājs). Kurš gan labāk par audzētāju pārzina konkrēto šķirni ar visām tās īpatnībām, sevišķi, ja šķirne ir no sarežģītajām? Un tālāk jau pats audzētājs lemj par suņa likteni, ņemot vērā visas pārmaiņas, kas ar viņa "bērnu" ir notikušas.
Kādreiz Balticweim bija labs paraksts - if you can breed, you can rescue. Tas audzētājam uzliek zināmu atbildību (varbūt kādreiz arī nastu) par savas rīcības sekām, jo suņi jau neprasa, lai viņus pavairo. Protams, dzīvē nekad un neko nevar paredzēt iepriekš, bet var vismaz paturēt prātā arī "rezerves variantus".


Pilnībā atbalstu, ja runa ir par "bērna"turpmāko likteni...pamatojoties uz līguma punktu... (ja tas līgumā ir pieminēts)audzētājs ir tiesīgs paņemt suni atpakaļ un izlemt turpmāko suņa likteni. Bet cik sapratu, šajā konkrētajā gadījumā līgumā šāda punkta nav, tāpēc tagadējie saimnieki izrīkojās kā labpatīk.
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Laima » 01 Jun 2010, 12:58

Diemžēl, bet pieļauju, ka patversmes īpašnieki redzot interesi par suni, bet saprotot, ka nedabūs kāroto naudu (cerams, ka tas nav virzītājs) zaudēs interesi un suns vienkārši aizies bojā.

Pilnīgi izslēgts, ka uzvedības problēmas atrisinās sēdēšana patversmē būrī bez jebkādām saskarsmes un socializācijas iespējām. Tas problēmu tikai padziļinās, diemžēl!
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 01 Jun 2010, 13:03

Manuprāt ideālā variantā Audzētājs tiktu informēts par problēmu esamību savlaicīgi un risinājums tiktu meklēts kopīgi ar saimnieku. Un, ja reiz saimnieks ir nobriedis atdot suni momentāli un uz vietas (vai vest uz patversmi), Audzētājs piedāvātos palīdzēt jaunu māju meklēšanā un pat paņemt suni uz laiku pie sevis / palīdzēt rast risinājumu pagaidu mājām, neatkarīgi no punktu esamības vai neesamības līgumā.
Un pilnīgi piekrītu Vendetas rakstītajam.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Laima » 01 Jun 2010, 13:06

:par: risinājumu vienmēr var atrast ja to meklē, te izskatās pēc nolaidības un bezatbildība - īpašnieka un arī audzētājs, ja viņam bija zināms par problēmu.
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 01 Jun 2010, 13:14

Laima wrote:Diemžēl, bet pieļauju, ka patversmes īpašnieki redzot interesi par suni, bet saprotot, ka nedabūs kāroto naudu (cerams, ka tas nav virzītājs) zaudēs interesi un suns vienkārši aizies bojā.

Pilnīgi izslēgts, ka uzvedības problēmas atrisinās sēdēšana patversmē būrī bez jebkādām saskarsmes un socializācijas iespējām. Tas problēmu tikai padziļinās, diemžēl!


Jautājums, ko ar to domā paši patversmes darbinieki?
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 04 Jun 2010, 16:29

Vakar mazuļiem bija ģenerālmēģinājums stājas bildēm. Cik nopietna šī fotosesija spriežiet paši...vairāk bildes mokas mājas lapā, kucēnu sadaļā un galerijā.

Image

Šoreiz fotogēniskais "cukurdupsis" NJAMBI NARCISS MOKA

un priekšžĪmīgais NAMEJS MOKA

Image
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 11:30

Labdien.
Par Džordanu.
Stāsts ir garš, bet centīšos īsumā aprakstīt situāciju.
Džordans nonāca pie mums diezgan strauji- saimniece piezvanīja apstāstīja situāciju.
'Teicu lai atbrauc aprunāties. Piedāvāju viņiem nodarboties ar kinologu- lai apmāca viņus utt. No tā atteicās- vīrs komandējumos, sieva stāvoklī. Suns saimnieci vispār neklausa. Pat no mašīnas suni baidījās pati laist ārā. Bija sakodis puiku, un pieaugušu sievieti. Puika šo esot ņurcījis (vēl var saprast), bet kundzei uzbrucis beztēmā. Tas ir viņu stāsts. Audzētāja suni atpakaļ neņems, ielika ss.lv sludinājumu ka atdod suni lar Ls 7. Saimnieki par RR sāka info meklēt tikai tad, kad atdeva suni mums. Juridiski- suns skaitās patversmes īpašums , taču morāli tas tomēr ir viņas suns, un audzētājs pārdodot kucēnu nemaz nepapūlējās apgaismot saimniekus par šķirnes īpatnībām. Saimniece grib lai suni var apciemot (ko arī dara), un grib lai suns dzīvo pie mums (pati dzīvo netālu). Par kastrāciju beidzot ir izdevies viņu pārliecināt, par to cilvēku kas gribēja viņu ņemt- arī RR saimnieks- saimniece uzreiz pateica- nē, nezinu kapēc, taču es viņas vēlmi respektēju. No mana skatu punkta- tam sportam suns nederētu- nemācētu viņš mierīgi tusēt ar 4-5 citiem suņiem. Suns mums nebija plānots, tāpēc jums jāsaprot, ka patreiz viņš dzīvo kopā ar pārējiem. Taču 3-4 stundas dienā ar viņu tiek intensīvi strādāts- garas pastaigas mežā, rotaļas utt. Tas prasa ne mazums pūļu, taču to daram. Suņu puikas viņš nemīl, uz kašķi uzprasās. Patversmes īpašnieku klausa un respektē, ko nevar teikt par saimnieci. Pat pavadā viņa nevar viņu normāli izvest pastaigā. Agresiju pret cilvēkiem nepieļaujam. Lēnām radinam pie bērniem- eksperimentējam ar savējiem. :) Mani nepamet cerība, ka ja suns (un galvenokārt saimnieki) iemācīsies uzvesties varbūt viņu paņems atpakaļ. Saimniece tiešām ir uzrakusi daudz info par suņiem. Bija doma viņu mācīt medībām, bet patreiz izskatās, ka nekas nesanāks. Nav viņam tādas intereses. Varbūt saimniece piekritīs suni nodot adopcijai. Kad viņai mazais piedzims- ir 2 varianti- vai nu viņa mācēs sakoordinēt suni ar bērnu, vai nu pie suņa pārstās braukt. Tad atkal ir 2 varianti- vai nu mēs paturam viņu paši- kas nav neiespējami, taču prasa zināmus resursus, vai atdodam adopcijai cilvēkiem kas rēķinās ar viņa rakstura īpatnībām.
Redzu ka suni mīl- bet nepareizi. Domāju ka ja audzētājs negribētu kucēnus pārdot par katru cenu- šīs situācijas nebūtu.
Varat mani kritizēt, taču suns netiek pārdots, vismaz kamēr saimniece tam nepiekritīs. Man jārēķinās ka viņa gaida bērnu un tā jau pārdzīvojumu gana. Katru reizi kad atbrauc raud gaužas asaras. Par 1000 Ls tika teikts tāpēc, ka tāa bija viņa cena kad īpašniece viņu nopirka. Manā skatījumā astronomiska summa. :)
Suns saņem vislabāko ēdienu, sapilināts ar vislabākajiem pilieniem pret insektiem- odi tiešām viņam nekož. Pa nakti apģērbjam mētelīti, lai papildus nodrošinātos.
Ja kāds ir ar mieru ņemt suni rēķinoties ar viņa pagātni- agresijas izpausmēm, tad varam risināt pārrunas- savedīšu ar saimnieci. BET nestāstiet ka visi ridži ir mīļi un pūkaini. labi zinam ka ir arī agresīvi. Un šis ir viens no tiem.
Mans e-pasts: mezavairogi@dot.lv atbildēšu uz jautājumiem, ja kādam tādi radīsies.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 11:47

Nu man šī situācija liekas gaužām sviestaina ;( Tagad ekspermentēsim nu ja saimnieki atdeva suni tad viss, kada cerēšana uz atpakaļ došanu, ja jūs ņemat tad ņemat nevis visi kko ekspermentēs sunim cik bij 2.gadi jo ilgāk jūs tur ņemsieties, jo sliktāk paliks.Sunim ir vajadzīga ģimene.Tātad izlemj gan iepriekšējie saimnieki gan Jūs, ko katrs ir gatavs darīt vai nav.Kas tā par pāraudzināšanu aizved ,atstāj un brauc apciemot nu tādas dusmas vnk :aizsvilstas: :aizsvilstas: :aizsvilstas: Un nestāsties, ka tiek lietots labākais pretodu līdzeklis tad padalieties, kas tas par brīnum līdzekli, jo es savu sunci nopūšu un man pec 30 min viņam jau bariem metas tie odi virsū un mēs abi pūšamies ar cilvēkiem domāto līdzekli kkur pa 7Ls.Šogad no odiem vnk nevar paglābties ilgalicīgi glābiņš ir tikai mājās vai būt nepartrauktā kustībā.Un suns paliek suns ko tie saimnieki domā jūs izaudzināsiet viņi ņems atpakaļ un viss būs super un Jūs nepieķersieties sunim ar ko ejat staigāties ,spēlējieties un pavadat laiku kopā Jūs tik vnk ,kad saimnieki pašvilps atdosiet viņu atpakaļ?
Man tiešām ir žēl Džordana ;( ;( :histerija:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby BaibaB » 07 Jun 2010, 11:54

izskatās, ka abas puses (cilvēkus) šī situācija visumā apmierina. par suni diez ko daudz nedomā ne vieni, ne otri (es domāju morālo aspektu... ēdiens jau viņam ir, ārā viņu ved, bet par to, kā suns jūtas, to laikam visvairāk domā forumieši, neiesaistīti cilvēki), bet jāsaka, ka no malas tas viss izskatās, maigi izsakoties, dīvaini. :jaut: :neparliecinats:

man personīgi liekas, ka ja cilvēks aizved suni uz patversmi, viņš ne tikai morāli, bet arī juridiski zaudē jebkādu teikšanu pār šo suni. kāda tur vēl ņemšanās par varbūt ņems atpakaļ, varbūt neņems, varbūt ļaus adoptēt, varbūt vēl kaut ko? suns atrodas patversmē un esot tādā iestādījumā viņam ir tiesības uz jauniem saimniekiem.
Last edited by BaibaB on 07 Jun 2010, 12:02, edited 1 time in total.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 12:01

Nu Sidzeja, jums tas ir sviests, bet man realitāte. Pēc definīcijas man agresīvs suns vispār ir jāiemidzina, ja kas. Mēs to nedaram. Līdzeklis ko lietojam pret odiem- skaustā pilināmā kapsula- efektīvi darbojas mēnesi. Nosaukumu neatceros bet maksā ap 6,5 Ls.
Varam jau protams uķi puķi- kāds smuks sunītis, bet kad viņš kausies ar citu suni- tad gan starpā līst negribēsies. Un nedod Dievs vēl pašiem uzbruks.
Zinu vienu, lai kādas šķirnes suns, bet viņš ja agrsiju ir izrādījis, tad agri vai vēlu darīs to atkal. Gēni vai ziniet.
Nez kāpēc neviens nekar pie lielā zvana audzētāju, kas 1000 Ls iekasēja un tālāk po kas ar suni notiek? Un turpina ražot un tirgot suņus, droši vien tāpat kā līdz šim, nepārliecinoties vai cilvēki saprot ko nozīmē RR.
Ok- visiem laba nebūšu un vārdam patversme vispār ir slikta karma. Tāpēc rēķinos ka par sevi dzirdēšu ne to vien. BET es zinu ko daru. Un tas ir galvenais. ja kāds novērtē- paldies!
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 12:04

BaibaB, kā jūtas pērējie 45 suņi patversmē? Ikviens suns ir pelnījis mājas un ikvienam vajag mīlestību, ne tikai dārgiem suņiem.
Šobrīd dŽordanam ir vairāk uzmanības kā agrāk, ar viņu neviens nekad nav ņēmies, tikai saitē pačurāt vests.
Un vēlreiz- ja esat ar mieru ņemt suni kurš var būt agresīvs- lūdzu piesakieties, bet beidziet stāstīt kā jābūt. Ir tā kā ir.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 12:10

Es jau teicu, ka apbrīnoju Jūsu uzņēmību un vsp par patversmi palika ļoti labs iespaids.Taisamies arī velreiz apciemot Jūs un pastaidzināt sunčus un kādu ziedojumu patversmei aizvest.Bet šoreiz ir runa par to, ka ja saimnieki atdeva suni tad tagad Jūs esat viņa īpašnieks un Jūs varat izlemt vai nu iemidzinam vai paturam un ņemam viņu ģimenē vai atdodam jaunajiem saimniekiem, kas ir bez bērniem un gatavi ņemt viņu ar visām problēmām un strādāt ar viņām.Nevis visu joprojām diktē "saimnieki", kas vsp neko nedara un nav darijuši Džordana labā.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby BaibaB » 07 Jun 2010, 12:13

Mežavairogi, es Jums nepārmetu, pasarg Dievs! vienkārši mans viedoklis - ja reiz suns atrodas patversmē, tam jāmeklē jauni saimnieki. jā, tādi, kas vēlas ņemt suni ar problemātisku uzvedību un ar viņu nodarboties. izkastrējiet viņu un meklējiet saimniekus, bet iepriekšējiem pār šo suni nevajadzētu būt nekādai teikšanai. un nekādu ciemos braukšanu, kas tā par jūteļošanos? tas gan ir sviests suni atdod patversmē un tad braukt ciemos un raudāt. :akes:
man, paldies par piedāvājumu, ir trīs suņi, RR man tiešām būtu par daudz. :hih:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Laima » 07 Jun 2010, 12:25

Man liekas, ka šoreiz patversme darbojas, kā tāds pārturēšanas punkts, Ja lēmums pieņemts abām pusēm vienojoties (patversmei un saimniekiem). Ne visi gadījumi ir ar vienu olekti mērāmi. Ja patversmei izdotos (ceru uz labāko) ievirzīt Džordanu pareizjās sliedēs un saimnieki saprastu savu nepareizo audzināšanu (te ir jāstrādā arī ar saimniekiem), tad visu cieņu gan pret saimniekiem, gan pret patversmi.

Diemžēl, kā jau tika pieminēts, ka suns, kurš reiz ir izrādījis agresiju, agri vai vēlu to darīs atkal (un te ir runa par agresiju pret cilvēku) - nez, nez, kā tas viss beigsies. Var nodrošināt sunim dzīvi bez saskarsmes ar "netīkamiem ciltsbrāļiem", bet izolēt suni no cilvēkiem... diemžēl nav iespējams.

Katrā ziņā novēlu veiksmi gan cilvēkiem, gan Džordanam.
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 12:26

Gaidam ciemos! :)
Ir viens BET- gribēt suni ar uzvedības problēmām nav tas pats, kas spēt ar tādu tikt galā. Vēl joprojām uzskatu ka vainīgi ir audz;ētāji kas tirgo suņus ikvienam kas var maksāt un pāro agresīvus suņus. Šie cilvēki kuri paņēma dŽordanu nebija informēti par to kā jāstrādā ar suni.
Protams- es darītu savādāk, neatdotu suni patversmei. Bet cilvēki ir dažādi. Patversmes ir pārbāztas. Es priecājos par ikvienu ex vai potenciālo saimnieku, kurš izrāda interesi par suņiem.
Es nevaru dŽordanu atdot kādam kas viņu grib, un vēlāk lasīt presē ka suns noēdis bērnu....
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby zukins » 07 Jun 2010, 12:44

Mezvairogi - labi, ka ieluukojaaties forumaa un izklaastiijaat notikusho no sava redzes punkta. Zinot RR rakstura specifiku, to, kaa suns lielaa meeraa pats pienjem leemumus, lai veicas - jums ir gruuts uzdevums. :)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 12:53

Zukins, mēs centīsimies. :) Es tiešām ceru, ka kompromiss atradīsies, jo patiesībā mana mazā meita kas pret jaunienācējiem lieliem suņiem izturas rezervēti, DŽordanu jau sākumā gribēja paijāt. :) Tas mūs pārsteidza, bet ticam ka bērns jūt to ko nejūtam mēs. Un palēnām viņi sadraudz;ejas.
Un viņam patīk ūdens!
Mums visi suņi ir kontaktā ar ģimeni- katru cenšamies samīļot, arī bērni, tāpēc redzam kāda ir dzīvnieka uzvedība. Ikvienu suni socializējam- vismaz cenšamies, pie šī apjoma.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 24 guests

cron