Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Dog Breeds

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 13:01

[quote="Mezavairogi"] Sveiki, a kāpēc suni neatdeva tam puisim-kinologam no Ogres? Pievienojos iepriekš teiktajam, ka Džordans ir jāizkastrē un jāmeklē citi saimnieki. Par tiem 1000 ls es gan neticu, jo viņš taču bija brāķis. Varbūt runa iet par 1000 EUR vai USD. Lai vai kā, tagad galvenais atrast labāko risinājumu Jordanam. Neticu tam faktam, ka viņš kļuva agresīvs bezpamata. Domāju, ka visa vaina ir jāuzņemas saimniekiem un neticu es šīm pasakām, ka viņi nebija informēti par ridžbeku šķirni kā tādu....bez tam, ja tu pērc suni, tu ievāc informāciju par visiem 100%, ne tikai par šķirni, bet arī par suņa audzināšanu un audzētājiem utt.. Nevar iegādāties suni, atstāt mājās un aiziet uz darbu domājot, ka pats izskolosies un pieņemsies prātā. Man kaimiņos ir pūdelis, kurš kož visiem pēc kārtas tai skaitā arī saimniekiem, un, vai tas ir normāli? Ar suni ir jāstrādā jau no kucēna vecuma. Ja negribēsi, ka tavs ridžbeks tev gulēs blakus, tad neliec gultā, ja negribēsi, ka tavs suns nesatiek ar citiem, neslinko un meklē viņam kompāniju. Suns sēžot četrās sienās neizaugs par labu suni ar viņu ir jāstrādā, jāstrādā un vēlreiz jāstrādā!!!!!!! Labākais risinājums puisim ir cits saimnieks. Viens akmentiņš arī patversmes lauciņā- neba bez savtīga aprēķina jūs Jordanu pieturiet un ļaujiet bijušajai saimniecei atnākt paraudāt pie Jordana būra? Rezumē-suns ir neaudzināts, jo kāpj visiem uz "galvas", tāpēc pareizākais risinājums-kastrācija, kas būtu jāsedz saimniecei un jauns saimnieks, kurš vēlas un prot strādāt ar šo "šarmanto" ridžbekpuisi.
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 13:05

Konsuella wrote: Rezumē-suns ir neaudzināts, jo kāpj visiem uz "galvas", tāpēc pareizākais risinājums-kastrācija, kas būtu jāsedz saimniecei un jauns saimnieks, kurš vēlas un prot strādāt ar šo "šarmanto" ridžbekpuisi.


:par:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 13:28

Par kungu no Ogres- saimnieces argumentus nezinu, bet man liekas ka viņš nevar mierīgi braukt pajūgā ar 4-5 citiem suņiem. Tā agresija nāks ārā.
Savtīgi mēs nu gan neesam, tās 3 -4 stundas, ko pavadam ar Džordanu varētu veltīt citiem darbiem, kuru ticiet man, mums netrūkst. Jāpārplāno pagalms, lai var viņu pārvākt tuvāk mājai, jātērē laiks, būvējot jaunu voljēru, kura nbūtu, ja nebūtu Džordana. Saimniece sedz daļu jaunā voljēra izdevumu, kas pat netika prasīts. Un man liekas ka tas ir tikai normāli. Neko savtīgu tajā visā neredzu. Bet cik cilvēku tik viedokļu.
Mēs esam uzņēmušies šīs rūpes par dzīvniekiem, tad arī daram to pēc labākaās sirdsapziņas. Ja kāds tā nedomā, tās ir viņu tiesības.
Man labāk nepaliek, ka man tagad pieder RR. Suns kā suns, ar saviem cunduriem. :) Suņu tusiņos nepiedalos un ar viņu nezīmējos.:)
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 13:44

Starp citu: CIEŅU un MĪLESTĪBU ( runa iet par suni) nevar nopirkt par naudu, tā jānopelna!!!! ( smagi strādājot, ziedojot daudz sava brīvā laika,līdzekļus un apbruņojoties ar milzum daudz pacietības, jo ridžbeks labpŗāt, vēlētos iepazīt un pāraudzināt savu jauno saimnieku sev par labu, talkā ņemot savu vienreizējo kucēna ģīmīša izteiksmi, gudrību utt. ar kuru palīdzību jaunais saimnieks tiek atbruņots un "izkausēts" kā rezultātā no dienas kārtības suņa audzināšanā pazūd tāds vārds kā-NEDRĪKST!!!!!Tā paiet viena diena, otra, nedēļa, mēneši un suns kļūst par noteicēju saimniekam, tai vietā, lai jaunais saimnieks jau no pirmās sekundes jaunajā dzīves vietā suņukam pateiktu: tā, vecīt, te būs tavas mājas, tu būsi paēdis, tev būs foršas pastaigas, draugi, bet atceries vienu: guļamistaba ir mana un es esmu tavs BOSS!!!
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 13:47

Nu nezinu, bet ja suns tiks pareizi apmācīts un ja viņam tiks likta atbilstoša slodze virsū un ar viņu strādās viņam nebūs laika, lai kkas līstu ārā un ja jau kinologs tad nu kkadai sajēgai bija jābūt un arī pārliecībai par to, ko dara.Un suns nav norakstāmais variants, ka viss ar bērniem vairs nekad un citiem suņiem ar nē un neviens no jums neprasa kkadu uzupurēšanos es pilnīgi saprotu, ka Jums tur ne mazums rūpju un laika nav, bet tas variants par kinologu man liekas tīri sakarīgs.Un jums jābeidz klausīties iepriekšējos saimniekos tagad suns ir Jūsu tad arī atbilstoši rīkojieties, ja jums nav pietiekoši laika un līdzekļi tad dodiet iespēju suni adoptēt citiem.
Kur Džordans ir pa nakti?Un ko domājiet darīt ziemā?Viņš nevarēs ziemā sēdēt visu dienu voljērā tapēc, ka jums ir darbs. :jaut: Ir jādomā kāds risinājums un kas der sunim nevis iepriekšējiem saimniekiem.Jo ko nozīmē agresija līdīs ārā tapēc neatdevāt cilvēkam ar 4 suņiem tas nozīmē, ka suns uz ielas vairs iziet nevar ,jo tur pilns ar bērniem un citiem suņiem nu tad ko suns ir sanāk likvidējams ,bet jūs uzupurējaties un ļausiet viņam eksistēt būrī un uz 3 stundām iznākt no viņa?
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby link » 07 Jun 2010, 13:49

Mani mulsina:
Mezavairogi wrote:Juridiski- suns skaitās patversmes īpašums

un
Mezavairogi wrote:Varbūt saimniece piekritīs suni nodot adopcijai.


Varbut saimniece tomer liks suni miera? Kad bus berns piedzimis - 100% nebus laika "tadam" sunim.
Par Kamanu Sunu Sportu - tas nav tikai skrieshana pajuga ar vel 4-5 suniem. Ir individualas disciplinas, kuram vinsh lieliski der(vismaz anatomiski). Un ir vairaki gadijumi, kad pec dabas kashkjigi suni mierigi strada pajuga, jo tas ir DARBS, un NOGURUMS. Un kauties vairs speka nebus :) Bet bus fiziska un emocionala slodze sunim, ka ari socializacija. Ja man butu balss tiesibas, es balsotu par to puisi(virieti?) no Ogres, par kuu te tika runats. Labs suns = noguris suns.
link
 

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 14:11

Kā man stāstīja Ogres kungs, arī viņš tos 4 RR istabā turēt nevarētu, bet pielāgotu šķūni suņu vajadzībām. tas ir ok, ja suņi ir draugi, bet ja sakaujas?
Noteicošais bija saimnieces viedoklis tomēr. Ja viņa izlemtu dot- es neteiktu neviena vārda.

Mums saimniecībā visu laiku apgrozās apmeklētāji- un paši esam uz vietas 24 st. diennaktī. Suns nekad nav viens.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 14:18

Es vnk nesaprotu suns ir Jūsu tad kāda vel nozīme tam ko saka vai domā iepriekšējie saimnieki nu beigsim tač viņi ir Džordanu atdevuši un tagad jūs par viņu atbildiet tad rīkojieties arī tā un atbildība ir jāuzņemas jums.Vnk tracina, ka suns sanāk nepieder tā īsti nevienam saimnieki atdevuši patversmei, bet patversme gaida norīkojums no iepriekšējiem saimniekiem.Un tam, ka esat 24 stundas teritorija nenozīmē, ka Džordans tajā voljērā pie meža ir sabiedrībā.Nu beigsim tas tač jau muļķīgi paliek Džordans ir sabiedrībā tad, kad jūs ar viņu nodarbojieties tās 3 stundas pārējo laiku viņš ir patālu no cilvēkiem un tā kur notiek darbība.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 14:21

Un ko nozīmē un ja sakaujas?
Viss tad suni turam būrī un nelaižam ārā, jo var tak sakauties.Nu tad ziniet arī labi socializēti suņi mēdz saplēsties.Man ir bīgls 15kg un mums uzmetās virsū kaimiņu VAS un ziniet es ar saviem 45kg biju pa vidu un izšķiru šos abus viena pati.Nu neviens suns nav izaudzis bez sakaušanās tā pat kā bērni bez zilumiem.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 14:25

Patversme nav tikai suņu izgāztuve un lielveikals. Mēs saskaramaies ar dažādām situācijām kad ne vienmēr viss ir tā kā izskatās.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Mezavairogi » 07 Jun 2010, 14:30

Nesalīdzini bīglu ar RR. Cita svara kategorija cits raksturs. Tu vienkārši neesi redzējusi acīmredzot suni, kurš ar zobiem iekrampējies otrā un vaļā nelaiž, tajā brīdī tu zini, ka tu principā riskē ar dzīvību, jo ir suņi kas cilvēkam neuzbruks pat afekta stāvoklī, bet ir suņi kas to dara jo nerespektē. Esmu redzējusi suņus kas var noēst otru un vēl zīdaini pa virsu, tāpēc zinu ko runāju.
Ja šis suns dzīvos ar 4 citiem atsevišķā ēkā- bez tiešas cilvēka klā'tbūtnes- tad kašķi būs.
Mezavairogi
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 07 Jun 2010, 11:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby BaibaB » 07 Jun 2010, 14:35

Mezavairogi wrote:Noteicošais bija saimnieces viedoklis tomēr. Ja viņa izlemtu dot- es neteiktu neviena vārda.


sieviete ir labi iekārtojusies. :aizsvilstas: ar suni galā netiek, iesmērē patversmei. tur suni pabaro, izved pastaigā, ar viņu nodarbojas, viņai pašai nav nekas jādara, bet viņa vēl nosaka, ko ar suni darīt, ko nē. forši, ne? :pagalvu:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby undd » 07 Jun 2010, 14:47

sekoju ar interesi līdzi šai diskusijai, nenoturēšos un pajauāšu
cien. Mežavairogi, kāda ir Jūsu interese par suni? domāju, ka ar to arī būtu jāsāk, un štrunts ko saka/domā bijusī saimniece, JO nezinu nevienu labdari patversmes izskatā, kuram šitā var suni nogrūzt
varbūt Mežavairogi grib manu suni paņemt uz izmitināšanu? barojat, audzinat Jūs, bet es neļauju Jums viņu kādam atdot! Es braukšu pie Jums ciemos suni apraudzīt, forši tak ne? Varbūt vēl kāds arī vēlas izmantot šādu iespēju?
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 15:03

Admin. kāpēc mani posti tiek izdzēsti, kur tad paliek vārda brīvība? Nesmuki, nesmuki> :jaa:
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby undd » 07 Jun 2010, 15:06

Konsuella wrote:Admin. kāpēc mani posti tiek izdzēsti, kur tad paliek vārda brīvība? Nesmuki, nesmuki> :jaa:


:soks: es neko ārā dzēsusi neesmu!
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby sidzeja » 07 Jun 2010, 15:23

Mezavairogi wrote:Nesalīdzini bīglu ar RR. Cita svara kategorija cits raksturs. Tu vienkārši neesi redzējusi acīmredzot suni, kurš ar zobiem iekrampējies otrā un vaļā nelaiž, tajā brīdī tu zini, ka tu principā riskē ar dzīvību, jo ir suņi kas cilvēkam neuzbruks pat afekta stāvoklī, bet ir suņi kas to dara jo nerespektē. Esmu redzējusi suņus kas var noēst otru un vēl zīdaini pa virsu, tāpēc zinu ko runāju.
Ja šis suns dzīvos ar 4 citiem atsevišķā ēkā- bez tiešas cilvēka klā'tbūtnes- tad kašķi būs.

Nu ka saprotat ne jau mans bīgls metas tam VAS virsū bet gan otrādi un nost ņēmu VAS, kas ir visai līdzīga svara kategorija ka RR.Un ļoti labi zinu, ka suns ir neprognozējams, kad kaujas, bet ne jau tapec stavešu malā un ļausu plest savu suni un tajā brīdī nu man galiigi neintresē ,kas bus ar mani.Un ne jau tapēc, ka ir gadijies ,ka manam sunim uzmetas virsū cits suns likšu viņu būri, jo tad nekas slikts nenotiks.Protams nenotiks, bet cik laimīgs būs mans suns sēžot būrī un neizejot uz ielas, jo ja nu sakaujas...
Nu es varbūt tiešām traki kļudos, bet manuprāt, Džordans ir pelnijis vismaz iespēju pamēģināt, jo šobrīd tas viņam isti netiek dots.Ja Džordans ir tik agresīvs kā Jūs sakat tad nu neredzu arī jēgu taja būrī turēšanā jo Jūs tak negribēsiet, lai viņš Jūsu bērnus sakož vai citus patversmes suņus, jo tadi pie jums būs bieži.Un RR visu dzīvi voljērā un tikt tikai pastaigat.. tad nu godigi labak likvidējiet viņu.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby Konsuella » 07 Jun 2010, 15:37

Labi sākšu visu no sākuma. Zinu, ka pēc šī es dabūšu ar :tomati: Nevaru saprast vienu-patversmes, ja nemaldos, dibināt patversmi var jebkura fiziska vai juridiska personā. ( ja tā nav lūdzu precizēt) Tātad tas ir bizness, kur var piesaistīt Eiropas vai pašvaldības naudiņas + ziedojumi ( tie ir un būs vienmēr, jo dzīvniekmīļi ir un būs...) cita lieta, kā šie ziedojumi tiek izmantoti???? Ja tev ir savs bizness, resektīvi, nodibināta dzīvnieku patversme (IK), tev ir darbs pie mājām, tev ir atvēlētie valsts līdzekļi ar kuriem vajadzētu rēķināties utt. tev būtu jāzin arī noteikumi (14 dienas), tev jānes atbildība un jāpieņem lēmumi. Nu tad nečīksti un nes atbildību atbisltoši noteikumiem kā arī pieņem lēmumus atbilstoši noteikumiem vai savai sirdsbalsij. Jardans nav agresīvs, ja jau tu pieļauj domu pielaist pie viņa savu bērnu (pretruna). Nevar tā spēlēties ar dzīvnieku. Izlem vai nu vai, ja vien tu neesi atradis labu naudas pelnīšanas veidu...un to nabas saiti ar tā saucamo "saimnieci" ņem un pārgriez un miers. Nav ko tracināt suni, nav ko tēlot upura jērus un nav jāizliekas ar beigtiem, ja runa iet par kāda (JORDANA) likteni! Rīkojaties! Tā būs labāk gan sunim, gan saimniecei, jo kad būs bērns mājās, tad viņai tik sāksies īstās problēmas, būs gan kreņķi, gan asaras un suns būs aizmirsts uz visiem laikiem. Žēl, ka nepastāv informācijas avoti par šiem "labajiem"saimniekiem, jo kas zin, pēc pieciem gadiem sadomās, ka vajag mazsunīti bērnam ko rotaļāties....
Konsuella
Puppy
Puppy
 
Posts: 478
Joined: 18 Jan 2010, 19:34

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby irituska » 07 Jun 2010, 15:38

Mezavairogi wrote:Noteicošais bija saimnieces viedoklis tomēr.


Nu c'mon....tā NAV saimniece. Tieši tā un viss.
User avatar
irituska
Puppy
Puppy
 
Posts: 291
Joined: 13 Jan 2010, 13:05

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby wolf-eyes » 07 Jun 2010, 15:48

Patversme kā bizness. Tas nu ir kaut kas tāds, ko var pateikt tikai cilvēks, kam ar to mazs sakars.
Vispār tas, ka tiek dibināta patversme, nenozīmē,ka tā saņems no valsts naudu. Tukuma patversme, cik zinu, nesaņem. Tā, kur Simona. Varbūt ir arī cita Tukumā, kas saņem.
Katrā gadījumā tad jau arī suņu audzēšana nav nekāda labdarība. Tēmā "cik audzētājam izmaksā kucēns" arī tad godīgi ir jāatzīst, ka peļņa ir. Un viņa ir liela...
Nevis, ka nabaga audzētāji atdod suni ar mīnusiem...
Patversmēs strādā cilvēki, kam patiesi rūp dzīvnieks kā tāds, suns... nevis konkrēta sķirne. Un tieši šķirne bieži ir garants peļņai.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Rodēzijas ridžbeks / Rhodesian Ridgeback

Postby link » 07 Jun 2010, 15:50

undd wrote:varbūt Mežavairogi grib manu suni paņemt uz izmitināšanu? barojat, audzinat Jūs, bet es neļauju Jums viņu kādam atdot! Es braukšu pie Jums ciemos suni apraudzīt, forši tak ne? Varbūt vēl kāds arī vēlas izmantot šādu iespēju?

O, man der! :kanepe:
Bet ja bez jokiem - "saimnieces" viedoklis nav tas viedoklis, kursh butu janem vera :koslene: Jo:
1. Vina vairs NAV ta sunja saimniece.
2. Vina ir sieviete stavokli, pilna ar hormoniem un liekam emocijam(tas nav uzbrauciens, es pati tada biju :kanepe: ) Shodien grib suni turet patversme, nevienam nopietnam gribetajam neuzticas, adopciju izsledz ka opciju vispar(cik es sapratu), ritdien gribes ko pavisam citu.
link
 

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests

cron