Tuleāras kotons / Coton de Tulear

Dog Breeds

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 17:24

Ija wrote:Nu, skaidrs, ka iestājas besis!
Pieklājīgi rakstot un gaidot, baidos - var gaidīt šausmīgi ilgi! Pag, būs Mimosa mājās, aprināšos ar Rinski, domāju, kaut ko saštukosim.
Negribētos ilgi vienai te tusēt, pašai ar sevi par savu suni sarunāties. Jautrāk bariņā ar vēl 100 Cotoniem! :aptracis:


Bet kā tad savādāk, ja ne pieklājīgi gaidot??? Es jau visiem visu laiku rakstiju, bija jau bail,ka neuzbāžos par daudz.Katru dienu vairākus meilus sūtīju.
Nu jā! Es jau ar domāju, kā būs, kad man vienīgai bus kotons, nebūs ar ko apspriesties te Latvijā. Bet tad jāmeklē draugi ārpus Latvijas :)
Tu tak rakstīji, ka paziņai aizrunāsi suņuku....
Pati izvēlējies Mimosu, vai Rinske ieteica? Ir jau arī otra māsiņa....
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 27 Apr 2010, 18:13

ievucis wrote:Bet kā tad savādāk, ja ne pieklājīgi gaidot??? Es jau visiem visu laiku rakstiju, bija jau bail,ka neuzbāžos par daudz.Katru dienu vairākus meilus sūtīju.
Nu jā! Es jau ar domāju, kā būs, kad man vienīgai bus kotons, nebūs ar ko apspriesties te Latvijā. Bet tad jāmeklē draugi ārpus Latvijas :)
Tu tak rakstīji, ka paziņai aizrunāsi suņuku....
Pati izvēlējies Mimosu, vai Rinske ieteica? Ir jau arī otra māsiņa....


Meili nestrādā, vajag zvanīt un čivināt.
Par suņuku paziņai domāju tā - apskaidrošu Rinskei, ka Mimosai vienai tik skaistai Latvijā garlaicīgi, vajag vēl biedrus. Un lai viņa iesaka un aizrunā pie saviem Cotonu draugiem mums labus suņus! Kad viņa redzēs, ka meitenei pie mums iet labi, viņai nebūs žēl tā darīt, jo arī lielie audzētāji pārdzīvo, kādās mājās viņu bērni nonāk. Ja ir uzskatāmi piemēri, ka suņukam klājas labi, tas iet uz izstādēm, viņi būs tikai laimīgi.
Tā pamazām arī var iefiltrēties.
Mimozu man ieteica Rinske, jo viņai esot labāks pigments, un , kā var arī fotogrāfijās redzēt, viņai ir daudz skaistāka galva kā Melānijai.

Man pašai ļoti patīk arī suņi Dānija - Jaspersen, apskaties!
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby gilroy » 27 Apr 2010, 19:54

Ija wrote:Meili nestrādā, vajag zvanīt un čivināt.


Tieši tā. Mana audzētāja Somijā pateica, ka es viņu esot "nopirkusi" tieši ar to, ka piezvanīju un izrunājos vispirms, un tikai tad mēs pārgājām uz mailiem.

PS Nav gan runa par cotoniem ;D , bet lietas būtību jau tas nemaina.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 20:35

Man pašai ļoti patīk arī suņi Dānija - Jaspersen, apskaties![/quote]


Jespersen es zinu, forša audzētāja. Viņa man ieteica,audzētavu Čehijā, kam viņas suns ir, jo viņiem Dānijā cena nu tāda visai LIELA :soks: Tā ka es jau visus zinu.......pa vairāk kā pus gadu diendienā meklējot esmu visus izpētījusi :)
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 20:37

gilroy wrote:
Ija wrote:Meili nestrādā, vajag zvanīt un čivināt.


Tieši tā. Mana audzētāja Somijā pateica, ka es viņu esot "nopirkusi" tieši ar to, ka piezvanīju un izrunājos vispirms, un tikai tad mēs pārgājām uz mailiem.

PS Nav gan runa par cotoniem ;D , bet lietas būtību jau tas nemaina.



Jā, ja jau es tik labi mācētu runāt un čivināt.....manas angļu valodas prasmes nav tik labas :( kad rakstu meilus tad vārdnīca blakus.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby gilroy » 27 Apr 2010, 20:40

ievucis, jāmācās! Noteikti jāmācās! Un jāskatās uz audzētavu/audzētāju, kuram arī anglene svešvaloda - tad abiem vienādi grūti, un viss izdosies!
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 27 Apr 2010, 21:08

gilroy wrote:ievucis, jāmācās! Noteikti jāmācās! Un jāskatās uz audzētavu/audzētāju, kuram arī anglene svešvaloda - tad abiem vienādi grūti, un viss izdosies!

Jau mācos, bet kad nesanāk pielietot to runāšanu, tad švaki. Viss ko iemācies aizmirstas. Bet nu ko par to..... es jau tā arī nodomāju, ka laikam labāk zvanīt, jo atbildes uz meiliem nevar sagaidit. Tas tā, nākotnes zināšanai.... :)
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby eko » 28 Apr 2010, 17:18

Smukiņš, jau bez gala! :esmilu:
Vai paskaidrosiet, ar ko viņš atšķiras no Maltas zīda sunīša, jo vizuāli uz bildes izskatās ļoti līdzīgs.
User avatar
eko
Baby
Baby
 
Posts: 80
Joined: 19 Mar 2010, 12:13
Location: Riga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 28 Apr 2010, 19:32

eko wrote:Smukiņš, jau bez gala! :esmilu:
Vai paskaidrosiet, ar ko viņš atšķiras no Maltas zīda sunīša, jo vizuāli uz bildes izskatās ļoti līdzīgs.

Neesmu tā īsti pētījusi maltas sunīša aprakstu, bet atšķiras auguma ziņā, lielāks par maltas sunīti, un spalvas struktūra. Bet kopumā līdzība ir ļoti liela :) . varbūt būs kāds zinošāks un varēs sīkāk atšķirības izskaidrot.
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Andrushka » 28 Apr 2010, 20:57

ievuci, vai pateikt, kāda atšķirība? :hih: Tu jau zini un esi pieradusi kā es saucu kotoniņus. :tikainesaki:
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 29 Apr 2010, 08:31

Andrushka wrote:ievuci, vai pateikt, kāda atšķirība? :hih: Tu jau zini un esi pieradusi kā es saucu kotoniņus. :tikainesaki:

Ha, ha! Nekādi vates kušķi jau nu viņi nav :noliedz: Smukākie un foršākie radījumi uz pasaules :esmilu: Ja tā nedomātu, tad negrasītos tādu iegādāties. :) Par gaumi nestrīdas :pukudupsis: :)
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 29 Apr 2010, 09:43

Maltas sunīši, Havannas bišoni, bišoni frizē, cotoni, kaut kur tālu ir radinieki. Maltas sunīši, cik zinu ir ļoti sena šķirne.
Bet mani cotoni "paņēma"ar savu temperamentu. Viņi tav tādi "trīcīgie"un nevarīgie ( kas var izkrītot no gultas nosisties), arī stārķis viņu neaiznesīs. Suņuki esot gana aktīvi, ar savu raksturu un tai pat laikā ļoti draudzīgi, kas manā gadījumā ir noteicošais, jo mājās ir mazi bērni. Arī, lai sadzīvotu ar lielajām sunenēm, cotons ir piemērots - gan nekaitinās lielās, histēriski kvankšķot, gan varēs līdzi izbizoties. Starp citu, meklējot suni, vairākreiz uzdūros audzētavām, kur ir lieli suņi un - cotoni. Laba audzētāna Mc`Mells - īru vilku suņi un Cotoni! Kopā izskatās super!
Arī gudie ģīmīši cotoniem un leonbergeriem - paskaties un redzi - tās ir personības!!!
Nu tas tā, katram jau savs suns ir vis-, vis- , vis-... :esmilu:
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 29 Apr 2010, 11:38

pilnīgi piekrītu! Ne velti šiem suņukiem tiek piedēvēta antistress īpašība, tā uz nerviem noteikti nekritīs un ir ļoti gudri, dzīvespriecīgi un bezgala mīļi. Loti labi padodas dresūrai, AGILITY, DOGDANCING uc.... :esmilu:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 20 May 2010, 19:51

Beidzot, pēc garajiem sagatavošanās darbiem un veiksmīgā brauciena uz Ukrainu ar lielajām Leo meitenēm, varu ziņot par Latvijas pirmā Coton de Tulear - MARTAS- ierašanos Latvijā!

Marta ir vienkārši BRĪNUMBĒRNS!!! Viņa ir neticami draudzīga, aktīva, rotaļīga un tik skaista!
Pret lielajiem suņiem viņa, šķiet, nejūt nekādu respektu, iet virsū kozdamās un ņerkstēdama, un lielās tā kaunīgi viņai padodas. Kad Baronese ar savu lielo mēli pirmo reizi nolaizīja Martai pēcpusi, tā apmeta kūleni, un, laikam, nosprieda, ka šitā lielā arī nebūtu slikta mamma, un tagad viņa Baroneses asti pirmo vaktē.

Ciemos audzētavā bijām veselu dienu un, manuprāt, šī tiešām ir viena ļoti laba audzētava. Suņi ir pilnīgi ģimenes locekļi, nekādu būru vai noslēgtu telpu un puika KIMANI _ :esmilu: nu tāds skaistulis! Arī Rinske, tā klusi un mierīgi noteica - "Kimani ir pašlaik labākais Cotonu puika pasaulē..."

Te mēs ar brāļuku Maverik:
Image

Image


Un tad - nāca viņi visi!!!

Image

Image
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 20 May 2010, 19:56

Bija arī īsts treniņš Coton kopšanā

Image

Image
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 20 May 2010, 19:58

Un tagad mājās mums iet šādi

Image

Image

Image
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 20 May 2010, 20:37

Nu sveicam ar atgriešanos!!! :lv: Biju jau satraukusies ,kur jūs pazuduši :) Mimosa jau ļoti labi iejutusies jaunajās mājās, īsta skaistule :pukudupsis:

Kāpēc brāļuks Maveric vēl nav pārdots, baigi smukiņais? Šai bildē izskatās ka ar pigmentāciju viss ok?
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 20 May 2010, 21:33

Ja, paldies par sveicieniem!
Tiešām, Marta ir iejutusies pilnībā, saimnieko pa visu māju. Mazā huligāne nograuza sekcijai stūri, ko nebija darijis neviens no 5 leonbergeriem, kas ir uzauguši manā mājā.
par Maveriku īsti nezinu, vien tad, kad bijām tur, vaicāju, vai puikam ir jau saimnieki, un Rinske atbildēja, ka gribot labus saimniekus šim, bet dēļ šīs bladī krīzes, esot grūtāk tādus atrast. Vairāk arī neuzmācos ar jautājumiem.
Puika tiešām ir skaists - arī bildēs var redzēt, ka viņam un Martai ir līdzīgas galvas, abi arī bija vienādi dauzoņas. Domāju, ka Rinske grib viņu atdot saimniekiem, kas ietu uz izstādēm.
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Coton de Tulear

Postby ievucis » 21 May 2010, 07:05

Tad nu gan mazā baigā palaidne :jautri: kotoni jau man liekas ir vispār baigie jautruļi, ļoti dzīvespriecīgi un aktīvi. Kā gāja kopšanas treniņā? Ar šiem ir ko ņemties, kad es noprasiju , lai labi sakoptu kotonu nu vajag no 1,5-3h... :pukudupsis:
ievucis
Baby
Baby
 
Posts: 97
Joined: 19 Jan 2010, 14:04
Location: Brno (cz), Saldus (lv)

Re: Coton de Tulear

Postby Ija » 21 May 2010, 08:41

Rinske apgalvoja, ka savus 8 suņus kārtīgi ķemmē katru otro dienu, un tas prasa viņai 6 stundas..., tā teikt, ir ko ņemties.
Bet suņi viņai tiešām ir ļoti kārtīgi sakopti, tīri un bez nevienas pinkas.
Būs man arī jāpieņemt kāds sanitārais grafiks, jo lielo meiteņu "biksēs" es regulāri atrodu TĀDAS pinkas, kā pankūkas. Viņām, protams, es varu tās arī izgriezt, bet tādam sīcītim Cotoniņam... :hih:
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests

cron