Lendzīrs / Landseer ECT

Dog Breeds

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 09 Oct 2016, 15:58

Volts, man liekas, ka liela daļa mūsdienu žurnālisti jūtas tik ļoti gudri, ka viņiem iebilst vai ieteikt kaut ko ir pilnīgi bezcerīgi. Attiecībā uz suņu aprakstiem man vienmēr ir tik lielas dusmas par to, ka nopietnu dzīvnieku padara par plīša lāci - labi saprotas ar bērniem, būs lielisks rotaļu biedrs utt. Nepiebilstot tādu "sīkumu" kā ieguldāmo darbu, lai tas tā būtu. Lielākā daļa portālos lasāmā informācija balstīta uz neiedziļināšanos, uz virspusēju kaut kur sagrābstītu tēžu aptuvenu atstāstu, pilnīgi neiedomājoties, ka tam var būt arī kaut kādas sekas... Vienīgi, ka lasītāji arī tādi paši, kas izlasa un uzreiz aizmirst :D .
Labāk par reālu suni ar reālām īpašībām :pukudupsis: . Habītis vakar pirmo reizi startēja OB-2 klasē. Ne uz ko dižu nepretendējām, dažus vingrinājumus nemaz nemēģinājām taisīt, uzreiz ņēmām nulles, bet kopumā iziet gribējām, lai nebūtu sēdēšana uz vietas vai pat griešanās atpakaļ. Startu krietni "jautrāku" padarīja fakts, ka tieši pirms tam riktīgi iegriezu pirkstā un asinis izdomāja, ka leikoplasts viņas neapturēs. Kad to konstatēju, bija jau jāiet ringā un neko nopietnāku aptīt nepaspēju. Rezultātā metāla aports tika noķēpāts ar asinīm, ejot blakus iešanas shēmu jutu, ka no pirksta pil un katrā vingrinājumu starplaikā rāvu kabatslakatu no kabatas un mēģināju apslaucīt roku... Tāpēc ir dubults prieks, ka Habis tomēr galīgi nesamulsa, ka es viņai nepievēršu tik daudz uzmanības kā vajadzētu un čakli darīja to, ko māk. Rezultāts, protams, tāds nekāds, bet solis uz priekšu ir sperts un mēs pilnīgi oficiāli atrodamies otrajā klasē :alinji: .
Tā kā šajā klasē tagad sacenšas abi mani suņi, izturība bija jādala divās grupās, lai paspēju tos samainīt. Neteikšu, ka viegli startēt ar vienu, ar otru, atkal ar vienu un atkal ar otru. Nezināju, kā izdosies noskaņot Habī pa to minūti, kamēr izvelku viņu no būra un aizejam līdz ringam, bet viņa ir malacis un ar to nebija nekādu problēmu.
Image
Piesaukšana ar apstādināšanu - vēl pirms nedēļas man likās, ka ņemsim nulli, bet Habī izdomāja, ka viņa grib tomēr stāties :meitenedejo:
Image
Te es priecīga par mūsu debijas izgājienu un to, ka neesmu vēl galīgi noasiņojusi :D
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 24 Oct 2016, 13:39

Aizvakar ar Habīti bijām uz cirka triku un deju semināru. Bijām jau otro gadu pēc kārtas, jo, tas nav nekāds noslēpums, paralēli OB pa druskai nodarbojamies ar freestyle jeb dejām ar suņiem. Pēc semināra galvenais secinājums ir, ka tomēr jāgriežas atpakaļ un jāsāk visu no sākuma. Ir jāapgūst elementi ar balss komandām, jo, lai arī dejā vajag kustēties - ja šīs kustības ir nepieciešamas, lai suni koriģētu, tas tieši tā arī izskatās. Pieredze jau ir - galu galā OB 90% komandu drīkst dot tikai ar balsi, bet tieši šīs pieredzes dēļ arī skaidrs, kāds liels darbs mūs sagaida. No otras puses - man nav nekādu plānu attiecībā uz šo nodarbi, es vienkārši gribu baudīt procesu kopā ar savu milzu balerīniņu, par kuras centīgo sejiņu iedvesmojošāku lietu grūti atrast. Brīžam viņa man atgādina tādu lielu meiteni, kas ar mazliet nepiemērotu ķermeņa konstrukciju atnākusi uz baleta pulciņu un ļoti, ļoti grib dejot :samilejies: . Šis ir tikai mums - nekādas steigas, nekādu termiņu vai lielu mērķu. Mēs vienkārši to gribam darīt :jaa: .
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Māra » 24 Oct 2016, 13:55

Skaisti jūs kopā izskatāties!
Ceru, ka nudien varēs jūs reiz redzēt uz deju klāja :) Jums abām tas piestāv!
Tīri teorētiski - vai tās suņu dejas mēdz arī ar diviem suņiem vienlaicīgi?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 24 Oct 2016, 14:03

Māra, paldies, man gan būtu jābūt pavisam citā kostīmiņā, lai kaut cik izskatītos, ka dejoju :D . Nesolu, ka mūs varēs redzēt, bet arī nesaku, ka nekādā gadījumā.
Māra wrote:vai tās suņu dejas mēdz arī ar diviem suņiem vienlaicīgi?
Jā, tikai tas prasa apmēram trīsreiz vairāk darba, kā ar vienu.. Sacensību kategorijas ar vairākiem gan laikam nav, vismaz neesmu neko tādu redzējusi. Cirka numurus rāda arī ar trim un vairāk, bet, protams, jebkurā gadījumā sākumā jāstrādā ar katru suni atsevišķi.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby fedelta » 24 Oct 2016, 14:45

Youtubē, skatoties cruftis freestyle, esmu redzējusi ar 2 suņiem, bet vairāk laikam gan neesmu tajos video manījusi.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 03 Dec 2016, 17:43

Pie mums atkal sniegi, šobrīd visi koku zari piesniguši un ir tik ļoti balts, ka Habī melnās daļas izskatās ļoti košas. Viņai patīk sniegs un aukstums, uzreiz pavisam cits dzīvīgums, vienīgi viņa nevārtās sniegā, kas man mazliet žēl - Keli pēc izvārtīšanās kļūst vēl zīdaināka un tāpat noteikti būtu arī ar Habī. Bet neko darīt, katram savi uzskatī par tik necienīgu nodarbi kā vāļāšanos pa sniegu :D . Bildītē Habis atrodas apmēram 5x12m notīrītā laukumiņā, ko izplēsu, lai sunītis varētu kompleksu mācīties. Pēc divām nedēļām mums jau otrās sacensības OB-2 un šoreiz ļoti gribas vismaz mēģināt izpildīt visus vingrinājumus. Bet līdz tam, lai to realizētu, vēl tik tālu :neparliecinats:
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 20 Dec 2016, 12:40

Sestdien Habītis pirmo reizi pilnā apmērā startēja Obediences otrajā klasē. Un veiksmīgi - 238,5p., ļoti labi, 2.vieta :alinji: . Bilde dīvaina, nebiju gatavojusies uz tādu rezultātu un izdomājusi, kā mums tur smuki sagrupēties :D .
Image
Vairāk bilžu ir "pie manis", bet bildes ir tik daudz un daiļas, gribas ielikt arī šeit.
Kārtējā blakus iešanas bilde, bet man ļoti patīk viņas skatiens un pozīcija, tā tam arī ir jāizskatās:
Image
Kvadrāts. Ir jau mazliet negodīgi, ka viena izmēra visiem suņiem, tie 3x3 metri mazam sunim ir lieli un ērti, kamēr tik milzīgam kā Habim tur knapi pietiek vietas un ir jāievietojas ļoti precīzi. Grūti mums iet, bet šoreiz trāpīja pat ļoti labi:
Image
Aportiņš, nevis izmests, bet nolikts kopā ar otru - jāatnes īstais. Negāja pilnīgi gludi, bet īsto es dabūju :labipadarits:
Image
Mana mīļā malacīte, centība pa visām vīlēm tam plīša lācītim lien laukā un es to novērtēju katru dienu, katru reizi, kad sastopu viņas skatienu :sirsninas:
Image
Daudz darba, viss vēl zaļš un nepārliecinošs, tomēr ir gandarījums, ka viņa centīgi visu mēģināja darīt un patiesībā arī tika galā. Jāmācās tālāk, nu patiešām esam likumīgas otrās klases skolnieces un uzdevumi ir diezgan skaidri :pastaiga: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 22 Dec 2016, 11:54

:roze: Noņemu cepuri jūsu priekšā! :roze:
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 22 Dec 2016, 14:10

Volts, paldies, bet es nu galīgi nejūtos, ka man vajadzētu saņemt kādu īpašu cieņu :sarkstosa: . Mēs tikai darām to, kas sagādā prieku un padara kopdzīvi krāsaināku. Habītis ir tik interesants mācību objekts, ar saviem vājajiem un stiprajiem punktiem. Sākot trenēt citus suņus (saimniekus :D ), līdz kam beidzot esmu nonākusi, redzu, cik liela nozīme ir tam, ka man pašai nākas strādāt ar tik dažādiem suņiem. Kas vienam nāk viegli, otram grūti un otrādi. Habī dabiskā vēlme pēc kontakta ir fantastiska, bet es zinu, ka tā var arī nebūt un cik svarīgi to tomēr ir attīstīt. Savukārt Habī man māca to, ka ne visi suņi visu aptver dažu sekunžu laikā un kādreiz ir arī jāpagaida un jāļauj padomāt. Un vēl tūkstots sīkumu, ar kuru zināšanu tikai teorijā būtu krietni grūtāk. Man ir interesanti un, ja no tā prieku gūst arī citi - vēl jo labāk :labipadarits: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Volts » 22 Dec 2016, 14:29

pixy ! Ņufi , lendzīri, sanbernāri Labi apmācāmi. Viņi vispirms padomā, vai to vajag, un ja vajag izdara. Viņi ir domājoši, nav burta kalpi, karstu putru nestrebj, jo reizēm ir spējīgi paši pieņemt lēmumus. Tas ļoti spilgti parādās glābšanā uz ūdens, ja jāglābj vairāki vienlaicīgi. Lai tev un taviem mīluļiem priecīgi Ziemas svētki un darbīgs Jaunais gads! :eglite:
Volts
Puppy
Puppy
 
Posts: 215
Joined: 18 Jan 2010, 16:57

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 23 Dec 2016, 18:58

Volts, paldies, Ziemassvētki un Jaunais gads gan laikam tādi neziemīgi šogad būs, bet es ļoti ceru jau drīz pēc tam ieraudzīt ko līdzīgu šim. Lai priecīgi un veiksmīgi!
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Sisija » 25 Dec 2016, 19:11

pixy wrote:Image

Tu jau zini, ka ziema pilsētā (sevišķi Rīgā) man riebjas, bet tāda man arī ļoti patīk :samilejies:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 01 Jan 2017, 14:19

Šogad otro gadu 1.janvārī atskaitāmies par paveikto iepriekšējā gada laikā. Pa kreisi no Habī pēdējās izstāžu trofejas, ko savācām Ņūfaundlendu un lendzīru kluba specializētajā izstādē, pa labi sporta panākumi. Habī pērn startējusi septiņās sacensībās un vienā eksāmenā, pieveikusi Obediences pirmo klasi un veiksmīgi nonākusi otrajā. Ir izdevies paveikt pat vairāk, nekā plānojām, kas neapšaubāmi priecē. Nākamgad droši vien birums būs krietni mazāks, jo nebūs "kreisās puses" un arī labajā kaut ko izcīnīt kļūst arvien grūtāk, tomēr mums ir galvenais - prieks par kopā darbošanos, lieliski biedri un treneris, kas palīdz īstenot mērķus un sapņus, un daudz atbalstītāju, kuriem, cerams, ar savu rosīšanos sagādājam gan prieku, gan iedvesmu darīt arī kaut ko pašiem. Ko vēl labāku var vēlēties :D . Lai visiem labs gads, lai prieks par dzīvi un vienmēr ir sapņi, kurus piepildītImage
Image
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 14 Jan 2017, 23:36

Image
Mēģinājums nr 2 Alise in Wonderland Oras
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 14 Jan 2017, 23:48

Vecums-kā pēc Eiropas likumiem nu jau 4 mēneši ar asti:) kopā ar savu jauno audžumammu
Image
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 15 Jan 2017, 07:06

Nu re, Habī šajā sadaļā vairs nav vientuļa :alinji: . Ļoti ceru, ka Alise piepildīs Tavas cerības un kļūs par uzticamu draugu un sabiedroto :) . Man jau, protams, gribas dot viedus padomiņus, ka, ja gribi, lai viņa ir ar Tevi, nevis "audžuvecākiem", ej staigāt tikai ar viņu vien, darbojies tikai ar viņu vien, atdali pēc iespējas, kad suņi paliek vieni paši mājā, bet gan jau Tu pati to visu labi zini. Ceru, vēlākais, marta Ķīpsalā satikt un sabužināt arī dzīvajā, laikam labi, ka būs jau paaugusies, man bail, ka šausmīgi nesagribas arī sev vēl vienu tādu kunkuli mājā :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 15 Jan 2017, 19:20

Mēs patreiz aktīvi socializējamies. No 7 dienām, ko viņa ir pie manis, 4 devāmies ekskursijā uz pilsētu. Cik sapratu no audzētājas, viņa nekur ārpus mājas nav bijusi. Nu jau pati mēģina rausties mašīnā, ar braukšanu nav absolūti nekādu problēmu ne uzvedības, ne nelabumu ziņā-izstiepjas un guļ, kur paliks otrs suns-nav viņas problēma. Pilsētā praktiski arī nekas nesatrauc. Bauskai cauri iet lielā A7 trase ar visām fūrēm un graboņām-nekādu emociju, par bailēm nerunājot. Kaķus neredz kā šķiru. Braucam kopā ar otru suni, jo tas jau tā sapūties, ka vēl viens mīlējamais mājās, neņemt viņu līdzi uz pilsētas tusiņiem būtu lielākais noziegums, suņaprāt. Staigājam gan atsevišķi, gan kopā, mainot, kurš ies pirmais. Ejot aiz Amora mēģināja vilkt līdzi, bet ar apstāšanos un virzienu maiņu, kā arī kaut ko garšīgu, šķiet, būs ok. Nedaudz izvairās no kontakta ar svešiem cilvēkiem, tad ļauju pagaidām katram, kas vien vēlas, bužināt un mīļot, lai saprot, ka cilvēki-tas ir forši.Staigājot-nebaidās, it kā vēlas piebāzt degunteli iepazīties, bet neraujas ar spēku. Pagaidām vairāk nedarām, saradināmies. Katrā ziņā vismaz patreiz cilvēks noteikti interesē vairāk kā suņi, ja eju projām, pamet dauzīšanos un seko. Janvāra beigās gribam domāt par skolas apmeklēšanu, tā ka, Pixy, iespējams, nebūs jāgaida līdz martam:) Ja sanāks, vēl dažas bildes ar nu jau par nedēlu vecāku bērnu.
Image
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby dagi » 15 Jan 2017, 19:23

Image
dagi
Baby
Baby
 
Posts: 46
Images: 0
Joined: 18 Jan 2015, 23:13

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby pixy » 19 Jan 2017, 14:05

dagi wrote: Janvāra beigās gribam domāt par skolas apmeklēšanu
Prieks, ka domājat par mācībām, ieej manā tērzētavā, es taisni tikko sarakstīju par molosa apmācības specifiku, gan noderēs ;) . Lai gan Tev jau pieredzes ar milzeņu izaudzināšanu netrūkst, varēsi salīdzināt, kā atšķiras lendzīra un pirenejieša domā[šana. Tas, ka briesmīgi neraujas draudzēties ar svešiem, tik lielam sunim nav slikti, jo, ja es iztēlojos, kā būtu, ja Habī mestos iepazīties ar tādu aizrautību, kā to mēģināja darīt Keli jaunībā, kļūst mazliet baisi :D . Cilvēkiem ir respekts pret tāda izmēra zvēru un labāk lai tas ir mazliet atturīgāks, nekā izdomā uzlekt un nolaizīt ģīmi :aknee: . Galvenais, lai šī atturība ir ar pozitīvu tendenci, bez bailēm vai nedraudzības, bet ar to, cik saprotu, jums viss jau tagad ir kārtībā un, ja vēl piestrādāsiet, būs vienkārši lieliski. Strādājat, darbojaties, šai vecumā kucēni ir kā švammes, kas gatavi uzsūkt visu, atrast tik laiku pietiekami daudz viņos stūķēt iekšā :labipadarits: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Lendzīrs / Landseer ECT

Postby Felix_PS » 19 Jan 2017, 14:52

Tas, ka briesmīgi neraujas draudzēties ar svešiem, tik lielam sunim nav slikti, jo, ja es iztēlojos, kā būtu, ja Habī mestos iepazīties ar tādu aizrautību, kā to mēģināja darīt Keli jaunībā, kļūst mazliet baisi :D . Cilvēkiem ir respekts pret tāda izmēra zvēru un labāk lai tas ir mazliet atturīgāks, nekā izdomā uzlekt un nolaizīt ģīmi :aknee:


Šim nu absolūti piekrītu. Fēlikss kopš kucēna vecuma no sirds dievināja visus un visiem likās nu tik mīļi un jauki, kā kukulītis rāpjas mīļoties. Es tam kļūdaini milzu uzmanību nepievērsu un tā nu viņš izauga - 40 kg tīras mīlestības. Dabūja pāris stundas dienā sēdēt piesiets pie koka, jo visus klientus tak vajag sasveicināt cik labi vien viņš māk. Ar suņu cilvēkiem patiesībā nebija problēmu, bet tie, kas pīkst un plivina cimdiņus tak ir jāapskauj un vēl jāpaprovē mēli mutē iebāzt. :kanepe:

Es kā lielo lāču fans tikai priecājos, ka forumā ir vēl kāds uzradies, kur acis pamielot. :samilejies:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests