Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Dog Breeds

Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 21 May 2015, 13:03

Image
Breed Standard
The Kennel Club Breed Information Centre.
/It should be noted that the standards used by the AKC and FCI differ slightly from the UK one./

General Appearance
Symmetrical, compact, not leggy, obviously built for endurance and hard work. Quick and active mover, displaying plenty of push and drive.

Characteristics
Very ancient and distinct breed of pure ongin. Strong, merry and very active.

Temperament
Kindly disposition, not showing aggression or nervousness.

Head and Skull
Skull of proportionate length. slightly domed, clearly defined stop, well chiselled below eyes. Muzzle of medium length, straight, fairly square. Nostrils well developed, flesh coloured to dark.

Eyes
Hazel or dark, medium size, not prominent, or sunken, or showing haw.

Ears
Set moderately low and hanging close to cheeks. Comparatively small and gradually narrowing towards tip and shaped somewhat like a vine leaf.

Mouth
Jaws strong with a perfect, regular and complete scissor bite, I.e. upper teeth closely overlapping lower teeth and set square to the jaws.

Neck
Long, muscular, clean in throat. neatly set into sloping shoulders.

Forequarters
Forelegs of medium length, straight, well boned.

Body
Not long. Strong and muscular. Deep brisket, well sprung ribs. Length of body should be proportionate to length of leg. Loin muscular and slightly arched. Well coupled.

Hindquarters
Strong and muscular, wide and fully developed with deep second thighs. Hindlegs well boned, hocks well let down, stifles moderately angled, neither turning in nor out.

Feet
Round, with thick pads. Firm and cat-like, not large or spreading.

Tail
Previously customarily docked.
Docked: Well set on and low, never carried above level of back. Lively in action.
Undocked: Well set on and low, never carried above level of back. Lively in action. Feathered. In balance with the rest of the dog.

Galt/Movement
Smooth, powerful, ground covering action: driving from rear.

Coat
Straight or flat, silky texture, dense, never wiry or wavy. Curly coat highly undesirable. Forelegs and hindlegs above hocks mocerate)( feathered, ears and tail lightly feathered.

Colour
Rich red and white only.

Size
Approximate height: dogs: 48 cms (19 ins) at withers; bitches: 46 cms (18 Ins) at withers.

Faults
Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog, and on the dog's ability to perform its traditional work.

Note
Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.
Image
Last edited by Eskimo on 24 Aug 2015, 12:28, edited 3 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 21 May 2015, 13:09

Velsas springerspaniels. Foto.
Ringā:
Sh Ch Aeron Magregor BOB Crufts 2015
Image

Sh Ch Glenbrows Picture This
Image

Sh Ch Cleavehill Ceri for Glenbrows
Image

Sh Ch Dalati Sioni
Image

Darbā:
Hunting Red Meghan
Image

Isfryn Ghost Swift
Image

Kucēns strādā- Ta Wei's Muscotsnitt
Image
Last edited by Eskimo on 24 Aug 2015, 12:14, edited 2 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 22 May 2015, 12:43

Image

Šķirnes raksturojums.

Velsas springerspaniels Latvijā nav plaši zināma šķirne, tapec ceru ka jums bus interesanti uzzinat ko vairak.
Velsas springerspaniels ir vidēji liels, kompaktas uzbūves suns ar zīdainu, rudi baltu apmatojumu. Kažoks ir pilnīgi taisns vai nedaudz viļņains, biezs, vidēji garš, ar papildus apspalvojumu uz krūtīm, padusēs, astes un kājām. Galva ir nedaudz ieapaļa, purns – kvadrātveida. Garās nokarenās ausis ir blīvi klātas ar apmatojumu un līdzinās setera ausīm. Acis ir brūnā krāsā. Velsas springerspanielam jābūt nedaudz vieglākām un mazākam par angļu springerspanielu, un nedaudz augstākam un lielākam par amerikāņu kokerspanielu.

Daži interesanti fakti (no UK Velsas Springerspanielu kluba mājas lapas) un manas pieredzes dzīvojot ar velsiešiem. Esmu ielikusi KC standartu,jo uzskatu ka visšķirnīgākie Velsieši joprojām ir UK, protams daudz lielisku audzētavu ir arī Skandināvijā un Amerikā, bet viss šķirnes aizsākums ir meklējams tieši Velsā. Ja kāds vēlas var meklēt FCI standartu,bet tas ne ar ko daudz neatšķirsies, vien nelielas nianses. Velsas springerspaniels ir ļoti aktīvs, dzīvespriecīgs suns,viegli atpazīstams pēc skaistā spilgtā kažoka, velsiešiem atšķirībā no angļu springerspanieliem ir tikai šīs krāsas salikums. Rudais var būt vairāk vai mazāk, visas variācijas ir atļautas. WSS ir nedaudz mazāks par angļu springerspanielu, suņi ir maksimums 48 cm un kuces 46 cm skaustā, bet angļu springeri 51 cm suņi un kuces 48 cm skaustā.

2012.gadā Anglijas Kennel Klubā bijuši reģistrēti 348 velsieši, 12792 angļu springeri, tāpēc arī ir skaidri redzams,kāpēc WSS nav tik atpazīstams, kā angļu spingerspaniels. Šī šķirne ir viena no vecākajām darba šķirnēm pasaulē. Velsas springerspaniels ir ievērojams medību suns, kura izcelsmes vēsture sākusies jau aptuveni 1300.gadā, tā ir kopīga ar angļu kokerspanielu, angļu spingerspanielu un citām britu izcelsmes spanielu šķirnēm. Visas agrīnās kokerspanielu šķirnes agrāk tika dēvētas vienā vārdā par „kokeriem” („Cocking dogs”), bija nodibināts arī šķirnes klubs, kas regulēja vaislas darbu kā rezultātā radās vairāki „kokeru” veidi. Mazliet vēlāk spanielu šķirne sāka dalīties sauszemes („land”) spanielos un ūdens spanielos. Daudzos senajos rakstos tiek pieminēts Velsas kokers, kas iespējams ir agrīnais Velsas springerspaniela priekštecis. Vairāku gadu laikā springeri tika nodalīti no kokeriem un Velsas un Anglijas springeri tika nodēvēta par patstāvīgu šķirni 1900.gadā. Angļu kokerspaniels kā šķirne attīstījusies nedaudz vēlāk.

Velsas springerspanielam piemīt milzīga izturība, tas var strādāt stundām ilgi dažādos laika apstākļos un reljefos. Šķirnes nosaukums cēlies no suņa īpašības atrast un uzrādīt noslēpušos medījumu. Tas lec un meklē medījumu, kad suns ir to atradis, tā aste sāk vicināties straujāk.
Tāpēc arī ir radies tā vārds-springer-no vārda springing-tulkojumā lēcējs. Ja esat redzējuši springeri skrienam, tad sapratīsiet par ko ir runa.Velsietis ir kā atspere, viņa lēciens ir viegls un azartisks.
Velsietim nepieciešama vismaz viena gara pastaiga dienā, sunim obligāti ir jāizskrienas,jo tas ir ļoti aktīvs, velsieši skrien,lec un peld, un kā jebkurš ļoti aktīvs suns bez ikdienišķām pataigām paliks destruktīvs un skaļš. Šo suni angliski dēvē par Velcro Dog, velsietis seko savam saimniekam pa pēdām itin visur, un tāpēc jau no mazotnes tas ir jāmāca palikt viens, savādāk suns nespēs izturet nošķirtību,gaudos un ries kad atstāts mājās viens. Velsieši ir skaļi un runātīgi, tāpēc ja jums nepatīk skaļi suņi šī šķirne nav domāta jums. Velsietim ir vajadzīga apmācība, bet tas ir apmācāms diezgan viegli,un kad apmācīts tas ir nosvērts un paklausīgs suns. Velsas springerspaniels ir brīnišķīgs kompanjons un ģimenes suns tāpēc vislabāk ja suns dzīvo istabā ar saimnieku, nevis ārā voljērā vai būdā, jo tam ir ļoti svarīgs kontakts ar saimnieku. Velsietis lieliski saprotas ar bērniem, tas ir maigs un padevīgs.

Šai šķirnei nav nepieciešama liela kopšana, taču apmatojumu ir nepieciešams regulāri izķemmēt, izsukāt un apgriezt. Ausu apmatojums ir regulāri jāapgriež, lai novērstu infekciju veidošanos.
Uzmanība ir jāpievērš arī velsieša ķepām, apmatojums starp pirkstiem ir jāizgriež, savādāk tas var traucēt.
Šķirne ir veselīga un suņi var dzīvot līdz pat 16 gadiem. :pedinja:

Image
Walter A. Weber (National Geographic)
Last edited by Eskimo on 17 Jul 2015, 12:53, edited 3 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 27 May 2015, 12:45

Atšķirības starp Velsas springerspanielu un Angļu springerspanielu.
One from England, one from Wales, these two ancient spaniels command attention wherever they go.(Betsy Sikora Siino)

Velsas springerspaniels(pa kreisi) un šova Angļu springerspaniels.
Image

Lielisks uzskates materiāls, kā atšķiras abas šķirnes viena no otras.
Image

Image
While the English and Welsh Springer Spaniels differ in size, shape and color, they also stand apart in popularity: The English ranked 20th in 1991, while the Welsh came in a distant 103rd.
Photo by Kent and Donna Dannen,Dog Fancy Magazine, April 1993.
Last edited by Eskimo on 15 Aug 2015, 19:06, edited 7 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 28 May 2015, 12:33

Mani suņi.

Mums ir 2 Velsas springerspanieli, man ļoti patīk šķirnes suņi tāpēc visi mani suņi ir ar lieliskiem ciltsrakstiem, izstadēm patreiz mums neatliek laika, bet nākotnē viss ir iespējams. Lai gan rotveileri vienmēr ieņems īpašu vietu manā sirdī esmu sapratusi, ka bez velsiešiem es vairs nekad nebūšu. Divas tik atšķirīgas, bet lieliskas šķirnes vienmēr būs man vistuvākās.

Mani suņi ir iegādāti UK, jo te arī mēs dzīvojam, bet ja kādam interesē šī šķirne tad arī Latvijā ir pulciņš ar aktīviem Velsas springerspanielu saimniekiem.

Latvijā ir LKF reģistrēta audzētava Redsprings. Audzētāji, Alīna ar vīru Alekseju ir ļoti zinoši šajā šķirnē, velsieši viniem pieder jau ilgāk par desmit gadiem, viņi ir izaudzējuši vairākus meitenus un patreiz ir gaidāms vēlviens metiens. Viņu ģimenē dzīvo 5 velsieši un 2 Vidusāzieši kā arī citi mājdzīvnieki.
Diemžēl Alīna pa forumiem nepagrozās(viņu gan var atrast Facebook).Viņu suņi apmeklē gan izstādes, gan strādā, tāpēc Alīnai atliek maz laika citām lietām.
Pateicoties šiem atbildīgajiem audzētājiem LV ir pulciņš ar velsiešiem, viņi rīko regulārus Velsas Springerspanielu saietus un popularizē šķirni.

Mans suns Frostijs. Brynseiri Frosty Moon. Frostiju atvedām no šķirnes izcelsmes vietas, Velsas, un viņa vārds Brynseiri ir velsiešu valodā.
Frostijam ir lieliski ciltsraksti, vina ciltsrakstos ir tādi pazīstami suņi kā Sh Ch Cleavehill Ceri for Glenbrows(otrajā postā ir Kerī bilde), Kerī bija pirmais suns ar ko aizsākās Glenbrows velsiešu vaislas darbs. Glenbrows ir viena no veiksmīgākajām audzētavām UK, Frostija vectēvs ir Glenbrows Timelord, Timelords vinnēja Crufts BOB 2012.gadā. Glenbrows regulāri plūc laurus izstādēs, audzētāji ir reģistrēti Kennel kluba kā "assured breeders", kas nozīme ka vaislas darbs tiek veikts godprātīgi, ar visām nepeiciešamajām veselības pārbaudēm utt.
Vēl Frostija ciltsrakstos figurē tādas slavenās audzētavas kā Ferndel, Kazval un Weslave.
Frostijs visā savā krāšņumā.
Image

Image

Image

Frostijs kucens
Image

Image

Image

Image

Nokartojam The Kennel Club Good Citizen Bronze Test
Image

Image
Last edited by Eskimo on 14 Aug 2015, 13:54, edited 5 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 28 May 2015, 13:45

Mans suns Bens jeb Bendžijs(Benji) Ferndel's High Fidelity (Ferndel's Short'n Sweet x Statesman's Higher Logic for Ferndel).
Bens nāk no izcilās audzētavas Ferndel un viņa ciltsrakstos ir atrodami daudzi veiksmīgi Velsas springerspanieli. Ferndel dibinātājs ir Džons Tirvells (John Thirlwell), ne tikai veiksmīgas audzētavas īpašnieks,bet arī 7. un 8. grupas tiesnesis, regulāri tiesājot izstādes visā pasaulē, nupat viņš atgriezās no izstādes Austrālijā. 2010.gadā Džons izstādot slaveno Ungāru Vižlu Yogi(Hungargunn Bear Itn Mind) uzvarēja prestižo Crufts BIS, bet šogad Džons ar savu velsieti Aeron Macgregor vinnēja Crufts BOB.
Ferndel aizsākums meklējams 70.tajos gados, kad Džons iegādājās tolaik visslavenākās audzētavas Dalati suņus,Dalati Gwent un Dalati Hefin. Esmu ļoti lepna ka Bendžija asinīs rit Dalati gēni, Dodo un Noels Morgani tiek uzskatīti par veiksmīgākajiem velsiešu audzētajiem vēsturē, to ieguldījums šķirnē 50.tajos gados ir neatsverams.
Bena vecmamma no mātes puses ir Menstonia Marcel, Zviedrijas un UK čempione, Menstonia ir pazīstama UK audzētava, kuru ciltsdarbā atrodami Dalati kā arī Francijas un Amerikas audzētavu suni.
Bena tēvs Buddy(Statesman's Higher Logic for Ferndel) ir importēts suns no Amerikas, audzētavas "Statesman". Badija ciltrakstos ir atrodami ne tikai Amerikas, bet arī Norvēgijas un Zviedrijas čempioni.
Te mans mazais jaukais Bendžijs,kuram braucu pakaļ savā vārda dienā, 12.martā. :pukudupsis:

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Eskimo on 24 Aug 2015, 12:15, edited 3 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 10 Jun 2015, 11:39

Pie jūras- Withernsea,Yorkshire, UK.

Image

Image

Image

Image
Last edited by Eskimo on 24 Aug 2015, 12:12, edited 1 time in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 10 Jun 2015, 11:54

Mācam rotiņkucēnu Oxi (Oxley Korland Rein of Pyrga ) peldēt :ninja: :dejosuns: :pedinja:
Frostijs:Nu ko Oxi,stāvēsi vai peldēsi?
Image]
Lec tik iekšā Oxi!
Image
Kuciks Bens neatpaliek
[URL=http://www.radikal.ru]Image

Image

Foršais Oxley :sirsninas2:
Image
Last edited by Eskimo on 14 Aug 2015, 13:58, edited 3 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 17 Jul 2015, 11:39

WDS 2015 Milano Results (nedaudz novēloti,bet laika nemaz nav bijis te Ienākt)


Judge Cuccillato Alberto (Italy)

BOBCAC dog
(1402) Mariusz S. Umbra Amabilis
Samsel Jagoda (Poland)

BOSCAC bitch
(1407) Cormallen Jade
Bateman Julia (Spain)

CAC dog
(1395) Mynydd's Afon Tarennig
Hebbel Cecilia (Switzerland)

BOB puppy
(1392) Cormallen Storm
Bateman Julia (Spain)

Working dog
(1402) Mariusz S. Umbra Amabilis
Samsel Jagoda (Poland)

Ļoti liels prieks par Jagodu un viņas lieliskā velsieša Mariusz jeb Perro( Hammalgardens Top Collection UK x Pelydryns Izadora SWE), sasniegumiem.
Ar Jagodu iepazināmies pagājušogad Cruft's izstādē, kad Perro kā ierasts plūca laurus. Jagoda ir liels malacis un aktīvi izstāda suņus , ne tikai kaimiņvalstīs, bet arī daudz tālākās zemēs. :pedinja:

Ar Jagodas atļauju dažas Perro bildes:

WDS 2015 Milano winners, Jagoda ar Perro, pa kreisi:
Image

Image

Image

Image
Last edited by Eskimo on 24 Aug 2015, 12:10, edited 3 times in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 17 Jul 2015, 12:00

Žēl, ka šajā forumā nav neviena spanielu mīļa, bet skaidrs kāpēc, šķirne joprojām ir reta Latvijā, un tie daži kuriem velsieši ir,apgrozās WSS LV lapā Facebook. Cerams tomēr, ka šī neliela informācija ko šeit ievietoju kādreiz nākotnē palīdzes kādam topošajam velsieša īpašniekam uzzināt ko vairāk par šo šķirni.
Nesen atradu informāciju,ka ir iespējams apskatīt pirmā UK Kennel Klubā reģistrētā WSS Ch Corrin( Dash Original Unr x Busy Blandy Jenkins) gleznu, kas atrodas Velsas Nacionālajā muzejā, St Fagans,netālu no Kārdifas(Cardiff).
Korins(Corrin) piedzima Velsā 1893.gadā, 9 gadus pirms šķirne tika atzīta UK Kennel Klubā, līdz tam viņš tika dēvēts kā Velsas paveida kokers, šie ir lieliski jaunumi,jo visās grāmatās par Velsas springeriem ir atrodamas tikai divas neskaidras,melnbaltas šī vēsturē tik nozīmīgā suņa bildes.
Korina pēcteči ir tādi suņi kā:
Cilsanws Belle,Corrin Of Gerwyn,Longmynd Ruth,Rock,Rover Of Gerwyn.
Pētot šo bildi liekas, ka nekas daudz, paldies Dievam velsiešos tā drastiski nav mainījies. :alinji:

Image

Te abas iepriekš minētās Korina bildītes:
/'Ch. Corrin', the famous show & trial dog owned by Mr A.T. Williams ~ photographed in two poses in 1903/ :pedinja:
Image Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 23 Jul 2015, 12:16

Te mūsu Bena(Ferndel's High Fidelity) brālis Ferndel's High Flyer, kurs aizceloja no Lielbritānijas uz Somiju,angļu kokerspanielu un velsas springerspanielu audzētavu Benchmark.

Mācās stāju:
Image Image
Pirmās izstādes, nogrūmēts un uzpucēts:
Image Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Māra » 23 Jul 2015, 23:28

Dikti jauki! Sevišķi bilde, kur mazākais pintiķis jaucas mācībās. :samilejies:
Skaisti suņi!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2582
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 28 Jul 2015, 13:07

Paldies Māra :) Viņam tur iet jautri,kokerīšu pulkā. :jaa:

Starpcitu,ja kādam interesē-Latvijas vienigajā WSS audzetavā Red Springs ir bariņš ar burvīgiem velsiešu kucēniem. :rej: :starkism: :starkisp:

Bet te mani lielie peldētāji :dejosuns: :sirsninas: Ziemeļjūra

Image Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 30 Jul 2015, 12:53

Frostijam nupat apritēja gads un mazajam Bendžijam- pusgads. Tik labestīgus suņus es iepriekš nebiju sastapusi. Savā starpā viņi mēdz strīdēties dēļ kaula, pa retai reizei un spēlējas ar pa sunisko, kožot, rūcot un rejot, bet pret cilvēku ir vienmēr mīļuma iemiesojums. Abi suņi ļoti mīl bērnus un mūsu mazais dēlēns, nepilnus divus gadus vecs var kāpt viņiem uz galvas, rāpties pāri un sunim nulle reakcijas. :soks: :rej:
Mūsu dēls tāpat mīl visus dzīvniekus un nebaidās no suņiem un citiem dzīvniekiem, piemēram Zoloģiskajā dārzā, kamēr citi bērni kas nav raduši pie dzīvniekiem var sāk raudāt. Manuprāt ikvienam ir ļoti svarīgi savus bērnus radināt pie jebkādiem dzīvniekiem pat ja nav vēlmes vienu turēt lai aiztaupītu bērnam problēmas nākotnē. Esmu satikusi pieaugušus cilvēkus kas spiegdami un ar šausmām acīs metas sāņus, jo es ar suni, pat ar kucēnu esmu pienākusi blakus. Tie gan lielākoties ir aziātiskas izcelsmes cilvēki, jo vinu kultūra suns ir netīrs dzīvnieks, bet ja vecāki ir nolēmuši audzināt savus bērnus super draudzīgā suņu valstī tad varbut kautkādu uzmanību vajadzētu pievērst bērna radināšanai pie dzīvniekiem, lai novērstu bērnam problēmas nākotnē. Mūsu dēliņā piemēram nav nekādas nepatikas pret suņiem, viņš tos nerausta aiz auss vai astes, kā daudzviet tiek minēts par bērnu un dzīvnieku attiecībām, gluži pretēji, viņš nāk un pieglaužas sunim, apskauj to un baro. Jā, vienmēr bērns pabaro nabaga izsalkušos sunīšus ar kādu gabaliņu no savam brokastīm vai pusdienām. Suņi ir būrī vai pagalmā maltīšu laikā, bet bērns tāpat aizies un pabaros. :tikainesaki:
Frostijs šķiet jau nobriedis suns savā uzvedībā, kamēr Benam ir sākušies tīņa gadi, viņš joprojām ir mīļš bērniņš, bet pastaigās tīk aizlaisties krietnu gabaliņu uz priekšu un enerģijas viņam ir pārpārēm arī atnākot mājas no pastaigas. Bet tas mazais ģīmītis ar nerātnās dzirkstelītēm acīs ir tik feins! Ea mīlu savus bērnus, savus suņus! :sirsninas2:


Frosty

Image

Image

Image


Benji

Image

Image

Image
Last edited by Eskimo on 24 Aug 2015, 12:08, edited 1 time in total.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 14 Aug 2015, 23:13

Monstri :pilnmeness:
Frostijs & Bens

Image

Image

Image

Image

Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 24 Aug 2015, 12:02

Grūmings.
Velsas springerspaniela kažoks ir ne tikai regulāri jāķemmē,bet ari jāapgriež. Audzētājs piekodināja- nekad neaiztikt spalvu uz muguras, un meklēt zinošu grūmeri šķirnē, jo var gadīties, ka velsietis tiek safrizēts pa angļu springeru modei.
Pārsvarā gan audzētāji un saimnieki grūmē savus suņus paši, jo saloni ir ļoti dārgi, turklāt tas ir lielisks bonding time ar savu suni. Es nevēlos savu suni uzticēt kādam svešiniekam, un labprāt mācos to darīt pati. Ir tādi saimnieki, kas to nedara vispār, vai tādi kas nocērpj visu kažoku, arī uz muguras, lai sunītim neesot karsti. Velsieša kažoks aizsargā gan pret aukstumu, vēju un lietu, gan pret sauli, un nav vajadzības to cirpt nost pilnībā.
Es pastāstīšu pareizo velsieša grūminga metodi, un atrādīšu savu nofrizēto jaunskungu, ar padomiem man ļoti palīdzēja gan Ferndel's audzētājs Džons, gan audzētāja Džūdija no Laithmoor Velsas Speingerspanielu audzētavas. Neaizmirsīsim, ka velsietis ir un paliek spaniels, un viņa izskatam jābūt dabiskam.
Profesionālie grūminga piederumi ir ļoti dārgi, bet reiz iegādāti tie kalpos ilgi.
Ieteicams suni izsukāt katru dienu,lai stimulētu asins riti un kažoks nesaveltos, īpaša vērība ir jāpievērš velsieša ausīm un ķepām. Aiz ausīm spalva var savelties,tapat ari starp pirkstiem un spilventiņiem,un tas var būt sāpīgi sunim,kā arī sabojāt pēdu, tāpēc ir ļoti svarīgi kopt ausis un ķepas, kā arī regulāri apgriezt nagus. Ausis ir jāgrūmē gan no ārpuses gan iekšpuses,jo spanielu ausis ir ļoti uzņēmīgas pret auss iekaisumu. Ausīm tiek pielietota izplūkšana ar rokām un specialajiem akmeņiem,- stripping stones metode. Ausij jābūt gludai un jāpieguļ pie galvas. Ausis sāks bālēt filējot tās ar šķērēm vai cērpjamo mašīnīti,tāpēc audzētāji iesaka handstripping metodi. Liekā spalva uz ķepām un starp pirkstiem rūpīgi jāizgriež. Apmatojums uz krūtīm ir ļoti viļņains un tas ir jāfilē līdz atslēgas kaulam, nedaudz spalvu var "noņemt" zem vēdera, priekškājām un astes,kā arī pakaļkājām,un "biksēm". Rezultātā suns izskatās skaisti,kopts,un dabisks.
Nepeciešamie piederumi- profesionālās šķēres ir ļoti dārgas, esmu redzejusi japāņu šķēres pat pa £800! Kvalitatīvas šķēres, par pieņemamu cenu ir Vācijā ražotās Witte Solinger- Rose Line, sākot no £50. Taisnās šķēres,ko lietot ķepām un ausu formai izvēlamies 12.5 cm izmera, un filēšanai šķēres (thinning scissors) ar 37 vai 46 zobiem. Jauzmanās šīs šķēres nekad nenomest un ik pa laikam tās būs jāuzasina. Ja ir iespējams tad var izvēlēties dārgākas šķēres no Kenchii kas maksa £120+. Tām ir vienreizēja kvalitāte. Esmu kreile,un šīs kompānijas ražo arī kreiļu šķēres,jeb lefty scissors. Ausu plūkšanai var izvēlēties Chris Christensen vai Eric Salas akmeņus- stripping stones vai stripping pencils. Stripping knifes,jeb tā saucamie plūcēj naži un Furminators,bojā kažoku un tos lietot audzētāji neiesaka.
Protams ir nepieciesams arī speciālais grūminga galds ar H konstrukciju. Mums tika iegādāta arī Andis cērpjamā mašīnīte, bet pēc visiem audzētāju ieteikumiem to lietot negrasos. Šādi cērpjot tiek bojāta kažoka struktūra un tas sāk viļņoties. :pedinja:

Grūmēts Velsietis. Frostijs.
Image

Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 15 Sep 2015, 19:24

Bendžijs, ūdenssuns, 8 mēn.vecs

Image

Image

Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 15 Sep 2015, 20:26

Un ūdenssuns Frostijs

Image

Image
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Kriste » 15 Sep 2015, 22:28

Eskimo wrote: Mums tika iegādāta arī Andis cērpjamā mašīnīte, bet pēc visiem audzētāju ieteikumiem to lietot negrasos. Šādi cērpjot tiek bojāta kažoka struktūra un tas sāk viļņoties. :pedinja:Interesanti par grūmēšanu. Bet jūs tiešām krūtis filējat tikai ar šķērēm? a dupsi? Es savu springeri arī pati frizēju, bet mums mašīnīte iet uz urrā - piere, purns, ausu augšējā daļa, krūtis, dupsis.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Velsas springerspaniels / Welsh Springer Spaniel

Postby Eskimo » 06 Oct 2015, 12:57

Kriste wrote:Interesanti par grūmēšanu. Bet jūs tiešām krūtis filējat tikai ar šķērēm? a dupsi? Es savu springeri arī pati frizēju, bet mums mašīnīte iet uz urrā - piere, purns, ausu augšējā daļa, krūtis, dupsis.Kriste,es izmantoju tikai šķēres. Bet tas nenozīmē,ka nevar lietot mašīnīti. Mašīnīte ir laba lieta,jo tas aizņem daudz mazāk laika! šis ir vairāku pieredzējušu audzētaju viedoklis,bet ir daudzi audzētaji un izstažu suņu saimnieki kas lieto mašīnīti, tad krutis izskatas daudz gludākas nekā ar šķērēm . Lielakā problēma ir ausu augšdala,ja uz tām lieto šķēres vai mašīnīti, tad ausis sāk bālet un paliek neizteiksmīgas,to loti labi var redzēt izstādēs, tapec vismaz uz ausīm vajadzētu izmantot roku izplūkšanas metodi, jo tad ausis ir spilgtas un tumšas, par šo esmu runajusi arī ar Alīnu no LV velsiešu audzētavas Redsprings, un viņas suniem loti patīk šis process. Alīnas suņi vienmēr ir skaisti un grūmeti. Kriste,vai Tu sāki lietot mašīnīti kad tavējā vēl bija jauna? Es nevaru to aparātu lietot,abi suņi baidās, tur mums vajadzētu ilgāku pieradināšanas procesu.Varbut kautkad nākotne pamēgināšu. Dupsim ari izmantoju škēres,kautgan tur nekas daudz nav jāņem nost,tas ir tikai pēc saviem ieskatiem,tā kā mani neinteresē izstādes tad es cērpju daudz vairak nost,nekā izstāžu suņiem,jo mēs lienam brikšņos un dublos,un vienkārsi ir ērtāk kad apmatojums nav pilns ar gružiem,ir īsaks un vieglāk kopjams. Piere un purns mums nav jāaiztiek. Tik vien kā uz galvas jāizplūc dažas pūkas. :pedinja:

Neaizmirsīsim,ka Velsas Springerspanielu grūmings atšķiras no angļu springerspanielu grūminga,turklāt kas der vienam, varbūt neder otram, katrs saimnieks tomer vadās pēc savām izjūtām ! :koslene:
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests