Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Dog Breeds

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby ingars » 02 Apr 2014, 11:29

to var iemācit mēģināt un tikai mēģināt, ja visu laiku kontrolējat viņu jeb uzmanat un norādat kur drīkst jo, kā iedomājaties sunim iemācīt nokārtoties vienā vietā ja viņa visu laiku jums staigā pa sētu brīvi. domāju ka tas ir neiespējami :) vienīgi voljers un tad gan var mēģināt izlaižot ārā vai otrs variants doties ar suni ārpus teritorijas staigāt!
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby pixy » 02 Apr 2014, 14:08

elc_e, bet Tu ar viņu nemaz neej staigāt? Suņiem patiesībā labāk patīk nokārtoties kāda cita teritorijā, jo tā to var mazliet "usvajiķ" :D . Man jau šķiet, ka staigāt vajag iet jebkuram sunim - es dzīvoju mājā ar pusotra ha lielu pagalmu, bet mēs tāpat katru dienu ejam pastaigāt - painspicēt, kas jauns, pastrādāt ārpus teritorijas un vienkārši izlocīt kājas. Ja suns zinās, ka būs pastaiga, gan to kaku mazliet "pietaupīs" labākai vietai :pastaiga: . Jo neesmu dzirdējusi, ka suņi kakātu tikai vienā dārza stūrī, es vismaz nevienu tādu nepazīstu. Manējās, ja nu vajag mājā, iet pļavas daļā, ne mauriņā, bet to es neesmu speciāli mācījusi, acīmredzot vienkārši gribas noiet kaut kur vairāk malā. Bet vispār mācīt suni var jebkurā vecumā un šie 2.5 gadi ir vēl agra jaunība, tā, ka jāķeras tik klāt un būs foršs, liels draugs :jaa: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby LindaS » 02 Apr 2014, 14:09

Kaut mūsu suns dikt ipaklausīgs dārzs ir mīnās,tas tiesa. Ja vāc regulāri, tad var visu smuki nokopt, galvenais neizlaist lielāku laika periodu :o :jautri:
Ar pastaigām ārpus sētas esmu diezgan skeptiska,jo tas atkarīgs no suņa- mūsējā gandrīz vai ciešas līdz mājām un tad skrien kārtoties, jo nav pieradusi to darīt citur,lai gan regulāri 1-2 reizes dienā ir gara pastaiag ārpus teritorijas. Viņa to uzskata par savu māju,kur jūtas vislabāk un atgriežas,lai pak.. sētā :grr:
Par apmācību gan padomājiet,jo suns ir liels un fiziski neko nav iespējams izdarīt, tāpēc pamatdresūra šai šķirnei noteikti vajadzīga. Gaidām bildes :)
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby pixy » 02 Apr 2014, 14:10

Nu re, LindaS, man ir tieši pretēja pieredze par tām kakām sētā un ārpus tās :D . Katrā ziņā vajag pamēģināt, varbūt šis gadījums ir "manējais" :neparliecinats:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby ash » 02 Apr 2014, 15:19

manam ar labāk patīk nokārtoties ārpus pagalma, ja svešāka vieta, var pat 3-4 reizes pastaigas laikā, lai gan mājā būtu bijusi tik viena čupa. :kanepe:
bet ja netiek pastaigā - tad iet uz vienu konkrētu dārza stūri - vistālāko no mājas, kur nav dobes.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby elc_e » 03 Apr 2014, 08:47

Iziet pastaigā sanāk reti, varbūt reizi vai divas nedēļā, kad vīrs pievienojas ratu pastaigai, tad, cenšamies braukt uz jūru, lai suns tur var izskrieties. Un mums izskatās, ka arī ir variants, ka ciešas līdz mājām... Iepriekšējais vidusāzietis mums kārtīgs bija, gāja savas vajadzības kārtot tālākajā dārza stūrī, bet šī dāma to dara visur, visvairāk ap māju, mauriņā, kas skaitās atpūtas zona... Un nav līdzējis arī tas, ka dekrēta laikā vairākas nedēļas dzīvojos ar viņu pa āru un mēģināju ierādīt kur iet...
Varbūt jūs varētu ieteikt kādu kinologu vai treneri Rīgā?
elc_e
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 01 Apr 2014, 22:48

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby pukinjsh » 03 Apr 2014, 09:57

elc_e varbut pameginiet savakt "cupinas" un aiznest uz to vietu, kur velaties, lai suns nokartojas un tad vediet sunim radit to vietu. Mums ta ieteica darit, jo tad suns jutisot tur to "smarzu" un iesot tur darit. Nezinu vai darbojas, jo mums tada problema nebija, bet ieteica ta darit, ja butu bijusas problemas.
Suņa uzticība ir bezgalīga, tāpēc to ir tik viegli nodot.
/Šarlote Greja/
User avatar
pukinjsh
Puppy
Puppy
 
Posts: 377
Joined: 02 Apr 2010, 12:59

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Eskimo » 03 Apr 2014, 10:44

elc_e
Varbūt pirmkārt necenties visu laiku salīdzināt jauno suni ar veco, būs vieglāk dzīvot, katrs suns ir individualitāte, un nebūs jums vina tāda pati kā iepriekšējais. Mums ir līdzīgi kā pixy suns zin,ka būs pastaiga un ciešās, ja nu galīgi nevar tad skrien uz tālāko dārza stūri, esmu novērojusi,ka viniem patīk "a little privacy" ,bet vispār tai pat vietā parast nokārtojas.
Kas attiecas uz pastaigām, nu vajag tās jebkuram sunim, arī man ir mazs bērns, bet iet ārā ar ratiem un sunim man nav problēmu, pastaigām iegādāti rati ar lieliem riteniem, varam pieveikt plavas, granti un dublus, tās jau tikai atrunas, ka nevar, vai suns blakus komandu zin, tad taču nevajadzētu būt problēmai, ja nezin, kerties pie apmācības.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby ash » 03 Apr 2014, 15:46

elc_e wrote:Sveicināti.
Vēršos pie jums pēc padoma. Manās rokās nonākusi 2.g.4.mēn. jauna vidusāzijas meitene. Neaudzināta un samērā nepaklausīga, bet mīļa gan.


Eskimo wrote:elc_e
Kas attiecas uz pastaigām, nu vajag tās jebkuram sunim, arī man ir mazs bērns, bet iet ārā ar ratiem un sunim man nav problēmu, pastaigām iegādāti rati ar lieliem riteniem, varam pieveikt plavas, granti un dublus, tās jau tikai atrunas, ka nevar, vai suns blakus komandu zin, tad taču nevajadzētu būt problēmai, ja nezin, kerties pie apmācības.


ja pareizi saprotu - cilvēks dabūjis pieaugušu un neaudzinātu suni! ieteikt doties pastaigāties ar šāda izmēra dzīvnieku un bērna ratiņiem?? es jau nu neieteiktu. drīzāk es teiktu ka šajā gadījumā tiešām ir jāiet, kad līdzi ir vīrs, jo tādu suni, ja nav apmācīts, noturēt varētu būt pagrūti. katrā ziņā es savā ceļā šadu kompāniju sastapt negribētu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby zeida » 03 Apr 2014, 16:12

pukinjsh wrote:elc_e varbut pameginiet savakt "cupinas" un aiznest uz to vietu, kur velaties, lai suns nokartojas un tad vediet sunim radit to vietu. Mums ta ieteica darit, jo tad suns jutisot tur to "smarzu" un iesot tur darit. Nezinu vai darbojas, jo mums tada problema nebija, bet ieteica ta darit, ja butu bijusas problemas.

Vispār dīvains ieteikums. Manējie sētā iet vienā vietā, bet, ja esmu noslinkojusi un tur jau ir pārāk daudz mīnu, tad tā vieta vairs nepatīk un tiek ierīkota papildus tualete citur. Uzturēt sētu tīru var tikai regulāri visu savācot, jo citādi tualete ir pa visu sētu.
Vēl mēdzu ierakt viņu pašu kakas vietās, kur suņi rok zemi. Tad tur vairs nekādas turpmākas aktivitātes nenotiek.

Tā ka tā "iesmaržošana" varētu arī nostrādāt pilnīgi pretēji - sunim tā vieta nepatiks.
Varbūt drīzāk tur vajadzētu novietot svešu "smaržu", lai sāk iezīmēt tajā vietā savu teritoriju.
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Eskimo » 03 Apr 2014, 20:30

ash wrote:
elc_e wrote:Sveicināti.
Vēršos pie jums pēc padoma. Manās rokās nonākusi 2.g.4.mēn. jauna vidusāzijas meitene. Neaudzināta un samērā nepaklausīga, bet mīļa gan.


Eskimo wrote:elc_e
Kas attiecas uz pastaigām, nu vajag tās jebkuram sunim, arī man ir mazs bērns, bet iet ārā ar ratiem un sunim man nav problēmu, pastaigām iegādāti rati ar lieliem riteniem, varam pieveikt plavas, granti un dublus, tās jau tikai atrunas, ka nevar, vai suns blakus komandu zin, tad taču nevajadzētu būt problēmai, ja nezin, kerties pie apmācības.


ja pareizi saprotu - cilvēks dabūjis pieaugušu un neaudzinātu suni! ieteikt doties pastaigāties ar šāda izmēra dzīvnieku un bērna ratiņiem?? es jau nu neieteiktu. drīzāk es teiktu ka šajā gadījumā tiešām ir jāiet, kad līdzi ir vīrs, jo tādu suni, ja nav apmācīts, noturēt varētu būt pagrūti. katrā ziņā es savā ceļā šadu kompāniju sastapt negribētu.


Jä patiesi. Šinī gadījumā būtu čakli jākjeras pie sunja apmācības, kamēr bērns vēl ratos nevis jāuztraucas par to kurä vietā suns atstājis čupu. Katram savas prioritātes. ^^
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby NARDICUM » 04 Apr 2014, 06:02

Tikai instruktors jāizvēlas rūpīgi! Diemžēl, lielākai daļai instruktoru es neuzticētu vidusāzieša apmācību! Sadirsīs vēl trakāk, kā ir!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Māra » 20 Oct 2014, 14:35

Dārgie šķirnes cienītāji un sapratēji!

Draugiem nomira nešpetns un milzīgs suns ar kuru ne vienmēr tika galā. Jau nopriecājos, ka nu būs miers, jo mājā aug bēbīts, kurš drīz mācīsies staigāt un uzskriet neprognozējamam zvēram nu galīgi nebūtu jauki. Sirds bija mierīga līdz brīdim, kad vakar uzzināju - tā vietā viņi paņēmuši Vidusāzijas aitu suni. Nezinu gan, cik tur šķirnīgs tas suns un ceru, ka vismaz kucēns, bet tikai pēc suņa paņemšanas viņi zvana man un saka, lai braucot ciemos un palīdzot, jo es jau daudz par suņiem zinot. Nu neko es nezinu :D Bet jāpalīdz tiem muļķadesām ir!
Palīdziet lūgtum ar padomiem, ko nodot saimniekiem audzināšanai, labturēšanai, lai no suņa iegūtu labāko, kas tam dots.

Apstākļi:
Māja neliela ciema tuvumā ar mežu blakus un 2 gab tuvumā dzīvojošiem kaimiņiem, nevienam nav sētas ap īpašumu. Pašiem jau ir viens liels labestīgs suns (vilks plus labradors vai kas tamlīdzīgs) un divi klēpja špidrilkas - krievu tojs un čivava. Vienam no kaimiņiem nešpetns nekastrēts taksis (brīvsolī). Mājās bēbis.
Pieņemu, ka pie-ķēdes dzīve šādam sunim būtu īpaši neveselīga (kā jau visiem suņiem), par ko man bail, ka tāds ir viņu plāns...

Jau iepriekš milzīgs paldies par jebkuru ieteikumu! :ludzu:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby LindaS » 20 Oct 2014, 15:11

Nu vispirms aizbrauc un apskaties un pajautā, kāda veida palīdzību vai vnk raudzībās viņi gribēja tevi ieaicināt. :starkism:
Tālākais jau atkarīgs no pašiem...
Vidusāzieties nav paredzēts ķēdei(kā tiešām jebkurš suns), labi sadzīvo ar citiem dzīvniekiem, ja ir ar tiem uzaudzis un ne tikai (bet jāskatās pēc eksemplāra). Daudz ēd, ĻOTI spēcīgs un ĻOTI nozīmē- neaudzinātu vidusāzieti noturēt nevar un labāk pat nevajag mēģināt :pagalvu:
Nezinu, cik tur plānota apmācība utml... ar specifiskiem jautājumiem, tad jau labāk pēc tam. Vienīgi varu pabrīdināt- šādu suni spēkā nevar pārspēt neviens- ne VAS, ne taksis :paukojas: tamdēļ,ja nebūs audzināšanas vispār- tad var pienākt situācija, kad VAS būs pusdienās un taksis uzkodām, īpaši, ja visi viena dzimuma.(cerams,ka nē)
Lai vai cik es būtu optimiste un suņumīle- jābūt reālam.
Ja saimniekiem ir interese darboties- lai nāk forumā vai/un lai sazinas ar Nardicum :rej: viņa ir speciālists par šķirni.
Suņi ir lieliski, ģimeniski, ļoti uzticami un mīlīgi bez gala. Pret cilvēkiem. Pret pārējiem uzvedība ir vienkārši jāiemāca. Izteikti teritoriāli suņi, kas sargā savu sētu/īpašumu.
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Māra » 20 Oct 2014, 15:17

Diemžēl, ne vienkārši plikās raudzībās, bet jau teica, ka vajagot padomus audzināšanā un turēšanā.
Taču paldies :) , 3dien došos ciemos un novērtēšu situāciju precīzāk. Taisnība jau vien ir - tad būs vieglāk spriest par situāciju, vienkārši gribējās jau ar kādu labu padomu kabatā braukt ciemos.

(Mazie suņi ir dāmas - visi pārējie, ieskaitot jauno milzsuni - puikas.)

Noteikti šeit vēl būs jautājumi (jaunie saimnieki galīgi nav interneta cilvēki).
Mēģināšu arī sabildēt.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Māra » 06 Nov 2014, 15:01

Beidzot atrodas laiks šeit atskaitīties. Tad nu aizbraucu ciemos pie jauniegūtā kunkuļa - rau, tāds viņs no skata, ar visām ausīm un asti. Dikti smukiņš.
Tas tiešām ir Vidusāzijas aitu suns?

Image

Image

Diezgan daudz informācijas bija savākuši saimnieki, par ko man milzīgs prieks. Pie ķēdes suni nav plānots turēt. Tas arī prieks!
Šobrīd galvenie jautājumi ir - kurā brīdī suni var laist dzīvot ārā (tieši no laikapstākļu viedokļa) - vai nav par mazu vēl? Iekšā gan elpo it kā atrastot Sahāras tuksnesī, tad jau tas kažoks silts gana? Un tad otra puse - vai lapsas neaiznesīs? Taisīt voljēru? Voljēru tikai līdz izaug izmēros un sakodienā?

Un kā ar to teritoriālo dabu? Kā dabūt suni, kurš vismaz regulārākos ciemiņus atstāj dzīvus? Tā arī jādara - bieži jārādās ciemos, kamēr aug un viņš pats sapratīs, ka savējie, vai tomēr ir kādi citi audzināšanas pasākumi veicami, lai koriģētu - kurus cilvēkus suns pieņem kā savus vai tā tomēr vienmēr ir un paliks tikai ģimene?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby dali2105 » 09 Nov 2014, 11:37

Beidzot atrodas laiks šeit atskaitīties. Tad nu aizbraucu ciemos pie jauniegūtā kunkuļa - rau, tāds viņs no skata, ar visām ausīm un asti. Dikti smukiņš.
Tas tiešām ir Vidusāzijas aitu suns?
Mara.kucentins ir smuks :rej: ,bet vidusazietis vins laikam nav un ari nebus.te kaut kas uz kaukaziesha pusi varetu but.
User avatar
dali2105
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 14 Nov 2011, 21:21

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby NARDICUM » 09 Nov 2014, 22:42

Māra
Tas tiešām ir Vidusāzijas aitu suns?

Nē, nav gan... :noliedz:
Vidusāzijas aitu suņa kucēns ar nekupētām ausīm izskatās apmēram tā
Image
Image
Galviņa no sāniem
Image
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Māra » 10 Nov 2014, 01:14

Njā, līdzības nudien maz. Vismaz nebūs vilšanās, ja zin, kas tas nav. Tad jau tikai jāgaida par ko izaugs.
Paldies dali2105, paldies NARDICUM! Kad paaugsies, atrādīšu, kas tur veidojas (:
Vai pareizi esmu novērojusi, ka vidusāzietim tā arī nebūtu tipiska krāsa? Tādi pelēki maz ir?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby NARDICUM » 10 Nov 2014, 08:19

Nē, krāsa var būt praktiski jebkura, izņemot šokolādes un zilu, un kucēns jau nav pelēks, bet palss.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests

cron