Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Dog Breeds

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby ingars » 09 Dec 2012, 20:03

Image

Image

Liepājas izstāde 2012.
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby dali2105 » 24 Dec 2012, 21:24

Image
Priecigus Ziemassvetkus! :pukudupsis:
User avatar
dali2105
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 14 Nov 2011, 21:21

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby metalbaj » 26 Dec 2012, 14:46

Image

Image
metalbaj
Baby
Baby
 
Posts: 21
Joined: 12 Oct 2010, 20:12

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Adelchen » 26 Dec 2012, 16:31

Labdien!


Vai drīkstam ar Roniju pievienoties Jūsu pulciņam? :)

Image
Adelchen
Baby
Baby
 
Posts: 6
Images: 16
Joined: 26 Dec 2012, 16:25

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby LindaS » 27 Dec 2012, 09:25

Sveiki visiem starpsvētku laikā :) :sarkstosa:
Pie eglītes mūsu mājinieki izteica savu kvēlāko vēlēšanos,ko bijām jau labu laiku lolojuši- nākamgad Ziemassvētkus sagaidīt jau ar SAVU SUNI.Un tas būs vidusāzietis.
Šķirnes esam pētījuši jau ilgi, un secinājām,kas tas būs ĪSTAIS, arī apstākļi un laiks nākamgad būs piemērots, taču tagad vēl pārdomājot savu lēmumu ir radušies daži noskaidrojami jautājumi...
1) Vidusāzietis un sportiskas aktivitātes- skatos,ka te vairumam ir suns kā privātmājas sargs(kas arī musm ir primārais), taču mans vīra kungs ir ļoti aktīvs un labprāt ņemtu suni līdzi krosiņos, pastaigās utt... protams ne uz ātrumu tas varētu būt,bet jūtu,ka vajadžigs kompanjons pastaigās. Vai vidusāzietis tāds būs?
2) Audzināšana no "kucēnu vecuma"? :jaut: Iepriekš mums ir pieredze ar nopietnām šķirnēm,taču līdz šim dzīvojām dzīvoklī un tur ārā vešana,attiecīgi "podiņa mācība" bija loģiska. Kā ir tad,ka ir māja? Iedomājos,ka paņemsim kucēnu aptuveni 3 mēnešu vecumā- vai tiešām viņu drīkst un vajag atstāt ārā(ar savu būdu) tik mazā vecumā? Man ir ļoti bail,ka nenozog suņuku(tas ir pirmkārt) otrkārt- vai tomēr tik mazam nevajag nakšņot mājā? Bet tad kā vēlāk pieradināt,ka jānakšņo ārā? Man tā pāreja nav īsti skaidra... Jo zinu,ka man sirds lūzīs,kad mazais kunkulītis būs jāatstāj aiz durvīm :(

Ļoti pateicos tiem,kas atbildēs no savas pieredzes.. un es noteikti vēl ko jautāšu šeit :)
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby ingars » 27 Dec 2012, 10:29

nu mums ir aziāts laukos aziāts vispār ir suns ar savu galvu un tas rīkojas pēc saviem ieskatiem kad paliek viens sargā savu īpašumu tam viņš arī tika radīts! nu par sportiskām aktivitātēm nezinu mūsējam patīk lēnām iet blakus un paskriet lēnā riksī bet domāju ka ar sportu mērenās devās viņi draudzējas visi :)

no kucēna vecuma nedrīkst pieļaut klaiņošanu via iešanu līdzi jo tad viņš ies prom pāri žogiem un radiosētām ( mūsu gadījums) mazs aizgāja līdzi vienu reizi uz veikalu 2 km no mājām un pie kaimiņiem kuri neatgrieza mājās bet ar viņu tur spēlējās un čalītim skola rokā citur redz ir interesantāk :)

kopš no kucēna vecuma dzīvo ārā iekšā ievilkt nevar pat ar varu turās pretī :) būdā ar neguļ vienīgi ja nu šausmīgi līst bet guļ uz zemes pie būdas! patīk viss kas kustas putni mašīnas riteņbraucēji un kaķi :) mūsu jauneklim ir jau 3 gadi! bet ārkārtīgi mīļš pret savējiem un citiem suņiem ja tie nelien pie viņa traukiem!

mēs radinājām ārā no 4-5 mēn vecuma a tā iekšā dzīvoja tieši tāpat lai nenozog sākumā protams čīkstēja pāris dienas bet pierada un bija ok ar ārā palikšanu!
Image

Image
User avatar
ingars
Junior
Junior
 
Posts: 621
Joined: 28 Nov 2010, 19:49
Location: Liepaja

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby murkata » 31 Dec 2012, 12:22

Svewicināti. it kā svētku laiks, bet ir viena neforša lieta. Liepājā klīst nu jau vairāk kā nedēļu melns ar baltiem plankumiem aziats. ir fiksēti uzbrukumi suņiem. pret cilvēkiem it kā ir mierīgs, bet neviens nezina, no kurienes viņš nācis un nevar viņu noķert. būtu labi, ja līdz saimniekam "aizietu", ka suni jāsavāc! it kā ir no Ezerkrasta.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby NARDICUM » 31 Dec 2012, 17:48

Vai bilde nav?
Vai nav iespējams nolasīt čipu?
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby murkata » 02 Jan 2013, 10:59

bildes nav... viņus tikai redz, bet noķerti vēl nav... (viņam kompanjons - vācu jauktenis)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby lauva » 04 Jan 2013, 21:10

man liekas,ka šitais suns ir no Talsu ielas privātmājas. nav pirmā reize,kad suns klaiņo apkārt. viņš,ja pareizi atceros, uzrodas periodiski, arī manus suņus ir mēģinājis apstrādāt....
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Simbole » 11 Feb 2013, 19:12

Vajag padomu

ir sune. 4 gadi jauna. Vidusāzijas aitu suns. Dzīvojam privātmājā (ne Liepājā). Suni pieskata elektriskais žogs. Līdz šim. Pagājušo nedēļ atbraucām mājās, un mūsu sune mūs sagaidīja uz ielas Mēs šokā. Pēdu uz ceļa pusi pie žoga nebija. mēs nesapratām kā tika laukā. Viņa nekad nav mukusi no mājas. Kad vaŗti vaļā, dzenot mašīnu, nekad nav pat centusies izšmaukt.

man ļoti bail, ka viņa kaut ko sliktu neizdara,jo tā nav no mierīgākajām sugām, un līdz šim viņa tik mūs atzinusi. vienmēr kad nāk ciemiņi - laižam tādā iežogojumā kur būda un vēl 2 m2 platība.

vēl vienu vakaru pēc 2 dienām bija izmukusi, vīrs pasauca, a šī atskrēja no pagalma puses! pārlēkusi pāri metru augstam žodziņam, kurš atdala pagalmu no dārza, tad uz kompastkaudzes virsū, kaimiņu pagalmā iekšā, un tad uz ielas izskrējusi. kā viņa šito izštukoja? To nakti noturējām iespundētu.

Laikam tas uztvērējs nedarbojas kā nākas dēļ sniega? ir uz visstiprākā gan pati ierīce, gan siksnas uztvērējs uzlikts. izdomājām, ka mūsējam kas neriktīgs, aizņēmāmies no kaimiņiem - jā, nu pie sētas vairs netika, uzreiz iekaucās, kā tuvāk gāja. nopriecājāmies, ka vaina laikam uztvērējā, un ka pirksim jaunu. a kas tev deva? vakar ap plkst 20 zvans no kaimiņiem, ka atkal sune laukā. es fiski ārā pusapģērbta un saucu, skrēju pakaļ tajā virzienā kur aizskrēja. par laimi atskrēja itin drīz un nāca klāt, nemuka. paskrēja gar Daugavu pa dambi. dzīvojam mazpilsētas malā. māju gan daudz apkārt. rokas, kājas drebēja man , jo mēs bez uzpurņa nelaižam skriet. jo suga un augums ir tāds, ka ja es tādu satiktu vienu uz ielas - nobītos nepajokam.un es ļoti ceru, ka viņa nevienu nav sabiedējusi

ko darīt? pie ķēdes likt negribu, bet tā siksna nedarbojas vairs! iespundētu turēt ar nevar, jo tur nav kur staigāt.

jāgaida pavasaris?

nevar saprast kas notika, jo nekad nav mukusi no mājas, un meklēšanās laiks arī nav.

agrāk mierīgi bez siksnas ik pa laikam laidām un negāja aizliegtajā teritorijā. a tagad ;(

varbūt tomēr pie pagaras ķēdes pielikt (ko ļoti negribu), kamēr sniegs nokūst, jo sniegs sanāk daudz uz tās vietas, kur viņa lec pāri zālienā, un tad tālāk pār sētiņu un prom.

šausmīgi negribas, ka kāds cieš, jo es nezinu kā viņa uz ielas uzvedīsies, un nav normāli pieļaut, ka viņa tiek no pagalma laukā.

ai, apjukums :aknee:
Simbole
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Feb 2013, 19:05

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Sympathy » 11 Feb 2013, 19:42

Labdien! Nēesmu ar šādu problēmu sastapusies, bet varbūt mans padoms Jums noder:
Pameiģiniet iztīrīt to vietu no sniega , kur šī lec pāri, varbūt papildus nožogojumu iegādāties un kautkā pārveidot tieši to vietu , kur lec pāri? Zinu noteikti ,tas nav tik lēti un vienkārši , darba ziņā arī, bet varbūt tas atrisinātu jūsu problēmu un sunci pie ķēdes nebūtu jaliek? Zinu ka ir cilvēki , kas novelk ļoti garu trosi no diviem stabiem, pa kuru slīd ķēde un tādējādi sunim ir daudz vairāk iespējas kustēties arī esot ķēdē, piemēram tam laikam ,kamēr neesat mājās, ja suns tiešām var kādu apdraudēt? :s :neparliecinats:
Protams ,tas arī diezvai ko līdzēs, jo noteikti nav diezko lētāk ,vieglāk ka pagarināt žogu noteiktā vietā.
Vēlam jums veiksmi, un ceram , ka jums viss atrisināsies!!! :labipadarits:
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Simbole » 11 Feb 2013, 19:55

paldies par padomu - pamēģināsim :)

un žēl, ka tagad ziema, nevar neko diži pa āru būvēties. vasarā tādas problēmas nebija :(
Simbole
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Feb 2013, 19:05

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Adelchen » 02 Mar 2013, 12:29

Bauskas rajonā pazudusi mana puikas mamma - Vidusāzijas aitu kucīte, pelēkbalta. Ļoti draudzīga un komunikabla, iespējams, iekāpusi kādam līdzi mašīnā. Ja ir kāds redzējis, lūdzu dodiet ziņu kur. Ideālā variantā - pieturiet pie sevis.
Adelchen
Baby
Baby
 
Posts: 6
Images: 16
Joined: 26 Dec 2012, 16:25

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Simbole » 05 Mar 2013, 13:07

Simbole wrote:paldies par padomu - pamēģināsim :)

un žēl, ka tagad ziema, nevar neko diži pa āru būvēties. vasarā tādas problēmas nebija :(


pielikām tomēr pie ķēdes.7 metri gara. izskatās, ka vajadzēja garāku. bet nu nevienosim kļāt posmu. saraus vēl. spēka ta viņai daudz.
ai, kā sune apvainojās ;( a ko lai dara? 2x2 būrī ar vislaik neturēsim.

tik viena problēma ar kakla siksnu. kakls ta tikpat liels kā galva, un no parastās siksnas raujas laukā!
uzlikām pagaidām aso siksnu. bet tas nav risinājums. kādu siksnu lai liekam? iemauktus? a tos jau var sagrauzt! eh, atkal problēma. 4 gadi bija tik labi ar to radiosētu. :aknee:
Simbole
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Feb 2013, 19:05

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby pepper » 05 Mar 2013, 22:50

Siksnu var likt tādu, kas sastāv no itkā 2 "kaklasiksnām". Viena iet ap kaklu, kā parasta kaklasiksna. Bet otra ap krūtīm. Un ķēdi klāt pie kaklasiksnas, tālāk iet cauri priekšķepām, un tā vēdera siksna lai iziet cauri vienam ķēdes posmam. Rezultātā ķēde tālāk izies starp pakaļkājām. Sunim nekādi nebūs iespējams to nomaukt nost no galvas. Abas šīs siksnas (galvas un krūšu) var savā starpā savienot arī augšpusē ar kādu brezenta strēmeli vai ko tādu. Ceru, ka apmēram sapratāt domu.
Aso siksnu gan neatbalstu un neiesaku arī jums.
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Simbole » 06 Mar 2013, 21:07

pepper wrote:Siksnu var likt tādu, kas sastāv no itkā 2 "kaklasiksnām". Viena iet ap kaklu, kā parasta kaklasiksna. Bet otra ap krūtīm. Un ķēdi klāt pie kaklasiksnas, tālāk iet cauri priekšķepām, un tā vēdera siksna lai iziet cauri vienam ķēdes posmam. Rezultātā ķēde tālāk izies starp pakaļkājām. Sunim nekādi nebūs iespējams to nomaukt nost no galvas. Abas šīs siksnas (galvas un krūšu) var savā starpā savienot arī augšpusē ar kādu brezenta strēmeli vai ko tādu. Ceru, ka apmēram sapratāt domu.
Aso siksnu gan neatbalstu un neiesaku arī jums.

super!!!! :aptracis:
paldies par atbildi!!! ļooti labs variants. tagd tik jānopērk vēl viena kakla siksna ko ap krūtīm likt!!!
Asā siksna bij tik pagaidu variants. es to nepavisam negribu tā ikdienišķi lietot.
un to lietoju tikai es pastaigām - jo viņa ar mani vienā svarā :jaa: Vīrs gan ved biežāk un ar parasato siksnu. klausa jau viņa, bet man drošāk ar to aso.

lab, došos mazā pastaigā ar savu meiteni.
Simbole
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 11 Feb 2013, 19:05

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby Adelchen » 05 Jul 2013, 11:36

Vidusāziešu vecāki, padalamies piedzīvojumos, jaunumos :)


Kā zaķēni pārdzīvo karstumu?
Adelchen
Baby
Baby
 
Posts: 6
Images: 16
Joined: 26 Dec 2012, 16:25

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby LindaS » 05 Jul 2013, 12:43

Tā kā šovasar kļuvām par laimīgiem vidusāzieša "vecākiem"varam padalīties ar pirmajām sajūtām vasarā :aptracis:
Karstums mūs nomoka,jo meitenei ir pabieza kucēna spalva, blīva un pūkaina, tad nu viņa izvēlas tikai garāžā gulēt, ēnā... kaut durvis ir vaļā un var staigāt kur tīk. No sākuma raka bedres,lai atvēsinātos,bet tagad vairs ne. Vakaros ejam staigāt un netālu ir neliela upīte,tad nu suns atdzīvojas un ir dikti laimīgs, guļ ūdenī un bauda :pastaiga: izmanto arī katru peļķi,lai iekāptu tajā.
Pa dienu ļaujam pašai izvēlēties ko darīt un kā veldzēties, vakaros gan padarbojamies un uz nakti viņa kļūst pavisam aktīva,kad karstumi noiet... tad sēž dārzā un bauda dabu :koslene: Arī pūka sāk lēnām noiet un viņa izskatās pēc pienenes... pūkās ir viss dārzs :D
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Vidusāzijas aitu suns / Mid-Asian Shepherd

Postby elc_e » 01 Apr 2014, 22:57

Sveicināti.
Vēršos pie jums pēc padoma. Manās rokās nonākusi 2.g.4.mēn. jauna vidusāzijas meitene. Neaudzināta un samērā nepaklausīga, bet mīļa gan. Tad nu lūk, gribētu noskaidrot vai tādā vecumā viņu var vēl pie kārtības pieradināt, kaut nokārtoties vienā dārza stūrī. Citādi pagaidām viss dārzs vienās mīnās un daļa no dārza stādījumiem apskādēti un nograuzti. Arī radio sēta maz ko ietekmē..
elc_e
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 01 Apr 2014, 22:48

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 25 guests

cron