Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Dog Breeds

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Blonde » 22 Mar 2016, 20:18

Kadas bus atsauksmes par Rigair?
Piedava kucenu it ka no tituletiem vecakiem - mate Rigair Universe Beatiful Star , tevs Rigair forest king. Ar tevu ir skaidrs - labs. Bet mati atradu tikai Natalijas priladish fb profilaa un konstateju, ka mates spavla ir peleka, Nevis zelta.... Neatbilst standartam. Par kucenu prasa cetrus simtus. Cik tas ir godigi?
Blonde
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 22 Mar 2016, 19:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 03 Apr 2016, 18:28

Jums, Blonde, vajadzētu kļūt par eksperti, ja tik ātri un viennozīmīgi skaidri varat novērtēt suņu atbilstību standartam pēc bildēm FB :sajucis: kāpēc uzdodat jautājumu par godīgumu - vai tad kaut kur ir teikts, par cik drīkst tirgot kucēnus? Starp citu, cik man zināms, tad 400Eur par meitenīti ir ļoti zema cena..., bet, ja ir šaubas, tad vēl ir super duper portāls SS.lv - tur var nopirkt jebko par jebkādu cenu... un tad vēl nāk klāt pārsteiguma bonuss - tikai pēc kāda laika varēs saprast, ko esat nopirkusi :ninja: :tikainesaki:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Blonde » 07 Apr 2016, 11:52

AliseM wrote:Jums, Blonde, vajadzētu kļūt par eksperti, ja tik ātri un viennozīmīgi skaidri varat novērtēt suņu atbilstību standartam pēc bildēm FB :sajucis: kāpēc uzdodat jautājumu par godīgumu - vai tad kaut kur ir teikts, par cik drīkst tirgot kucēnus? Starp citu, cik man zināms, tad 400Eur par meitenīti ir ļoti zema cena..., bet, ja ir šaubas, tad vēl ir super duper portāls SS.lv - tur var nopirkt jebko par jebkādu cenu... un tad vēl nāk klāt pārsteiguma bonuss - tikai pēc kāda laika varēs saprast, ko esat nopirkusi :ninja: :tikainesaki:

Varbūt pielikšu klāt fotogrāfijas.
Pirmajā foto ir mamma Rigair Beatiful Universe Star (info par viņu mājas lapā nav)
Image
Otrajā ir bilde kura izlikta ss.lv (kucēnu mamma)
Image
Blonde
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 22 Mar 2016, 19:35

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Blonde » 07 Apr 2016, 11:54

https://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/y ... fijnj.html
bet ss.lv kā kucēnu mama parādās pavisam cits suns
Blonde
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 22 Mar 2016, 19:35

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 07 Apr 2016, 22:35

Bet kāpēc Jūs domājat, ka šis kucēns (starp citu, tas ir puika, bet Jūs runājāt par meitenīti :neparliecinats: ) ir no tiem pašiem vecākiem?
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 07 Apr 2016, 23:17

Nezinu kādi ir Jūsu nolūki attiecībā uz to, ka tik cītīgi vēlaties ar fotogrāfiju palīdzību apstrīdēt kuces šķirnīgumu. ja Jums rodas pamatotas šaubas , tad vispirms jau gan jāuzdod konkrēti jautājumi audzētājam un tikai tad jāsāk tos risināt forumā, kur pati audzētāja nemaz neskatās un pat nebrīnīšos, ja viņa šeit nav reģistrējusies. Veidojas tāda nekorekta situācija! :sajucis:

Ja Jūs interesē suņu novērtēšana atbilstoši standartiem, tad varbūt Jums noderēs šāda informācija:

Suņi izstādēs tiek vērtēti pēc atbilstības šķirnei. Kā vēsta Latvijas Kinoloģiskās federācijas mājaslapā pieejamais izstāžu reglaments, suņi tiek vērtēti šādās kategorijās: 1 (teicami) – kopskatā īpaši labs savas šķirnes pārstāvis ar nenozīmīgiem trūkumiem; 2 (ļoti labi) – kopskatā labs šķirnes pārstāvis, kuram nav nopietnu trūkumu, tomēr kaut kādu iemeslu dēļ to nevar vērtēt kā īpaši labu šķirnes pārstāvi, trūkumi var būt pārejoši (koncīdija, uzvedība); 3 (labi) – tipisks savas šķirnes pārstāvis ar tai raksturīgām pazīmēm, bet ar nopietniem uzbūves, šķirnīguma vai uzvedības trūkumiem; 0 (diskvalifikācija) – suni nav iespējams apskatīt agresivitātes vai īpaša bailīguma dēļ; neatbilst šķirnes standartā noteiktajam tipam; NN (bez novērtējuma) – suni nevar novērtēt pārejošu iemeslu dēļ (klibums u.c.), kas traucē ekspertam to objektīvi novērtēt.

Kā redzams no iepriekš minētā, tad izstādēs var piedalīties šķirnes pārstāvji, kuriem var būt arī atkāpes no standarta. Atkāpes un to, cik tās ir būtiskas nosaka eksperts, novērtējot konkrēto suni. Neprofesionāļi ļoti bieži nemaz nesaskata šīs atšķirības - viņiem liekas, ka visi suņi taču ir vienādi. ļoti daudzi ir iedomājušies savu skaistuma etalonu un standartam atbilstošākus suņus uzskata par ne tik glītiem - esmu saskārusies ar ļoti daudz viedokļiem un no tā visa varu secināt, ka nekas nav tikai balts vai tikai melns - es cenšos savas domas paturēt pie sevis - arī ja mans viedoklis ir atšķirīgs. Esmu piedalījusies daudzās izstādēs, man ir trīs jorkšīras terjeri - visi trīs ir vairāku valstu čempioni, starptautiskie čempioni un ticiet man - arī viņi nav ideāli - katram ir kāds nieciņš, kas var nospēlēt lomu un pirmā vieta aiziet kādam citam. tāda ir tā izstāžu dzīve! Bet man viņi ir mīļi un skaisti jebkurā gadījumā :)

Ja vēlaties suni, kurš ir max ideāls, tad tādā gadījumā, parasti tiek iegādāti jau paaugušies eksemplāri, kuriem ir pilnībā nomainījušies zobi. Tādiem kucēniem cena ir no 4 cipariem (ja gribēsiet no ārzemēm, tad arī 5 cipariem - tas gan tieši par jorkšīras terjeriem) un uz augšu. Vēlos atzīmēt, ka gadījumā, ja Jums nav iepriekšējas nopietnas pieredzes ar izstāžu jorkšīras terjeriem, Jums var arī kucēna iegādi atteikt. Es savus divus jaunākos suņus varēju iegādāties tikai tāpēc, ka biju sevi apliecinājusi kā nopietnu cilvēku, kurš spēj izaudzināt skaistu suni ( spalvu dod Dieviņš, bet saimniekam par to ir akurāti un pacietīgi jārūpējas), spēj šo suni sagatavot uz izstādēm - tas ir gan pareizi audzināts, gan spalva ir sagatavota kvalitatīvi un neskatoties uz to, ka tas bija mans pimais jorkšīras terjers, mēs guvām itin labus panākumus - mans pirmais jorkšīrs ir piecu valstu čempions. Tas nav vienkārši!

Jebkurā gadījumā, ja Jums šķiet, ka Rigair nav uzticams (lai gan tā ir viena no vadošajām audzētavām Baltijas valstīs un pat tālāk un jāsaka, ka nav nācies par viņiem dzirdēt sliktas atsauksmes), tad Jums ir visas iespējas skatīties kādā citā audzētavā. Latvijas jorkšīras terjeri ir ļoti labas kvalitātes - to es varu teikt no visas sirds, jo regulāri braukāju uz starptautiska mēroga suņu izstādēm gan tuvākajās valstīs, gan arī tālāk. Tās pašas Rigair audzētavas kucīte kļuva par 2015.gada pasaules izstādes uzvarētāju... bet , kā jau teicu - Jums ir izvēle!
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 07 Apr 2016, 23:26

https://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/o ... dbepo.html

reāli bezšķirnes kucēns maksā 300Eur - :pastaiga: acīmredzot visu tomēr nosaka pieprasījums un piedāvājums :)

mēs savus šķirnes suņu medicīniski pārbaudām uz dažādām kaitēm, lai izvairītos no slimu kucēnu radīšanas un par tādu kucēnu + ciltsraksti + potes prasa 400Eur un par kucēnu, par kuru jūs nezināt neko prasa300Eur - kapēc jūs šeit netaujājat par godīgumu???
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kristine.eglite » 17 May 2016, 18:30

Sveiciens visām jorku mammām (un tētiem)
Pēc 7 gadu pārtraukuma, abas ar Loretu esam atpakaļ, esam atgriezušās Latvijā un šajā forumā. Lai jums jauka diena
kristine.eglite
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 17 May 2016, 18:27

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Roseline » 18 Nov 2016, 00:19

Sveiki visapkārt :)

Šobrīd pārdomājam par jorka šķirnes sunīša uzņemšanu savās mājās, tādēļ gribas gūt pēc iespējas vairāk info par šo šķirni. Kā viņš pārdzīvo saimnieka prombūtni, ja uz darbu jādodas, kā viņi pieņem aukles, ja nu dodaties kādā ceļojumā. Kā viņi sadzīvo ar citiem dzīvniekiem, jo mums ir jūras ruksis, kurš pieradis brīvi pārvietoties pa dzīvokli.
Nav arī domas par izstādēm, tādēļ derēs arī tāds astainis, kuram pietrūkst kāds plankums vai kas cits ir iedzimies izstādei nederīgs.
Būšu pateicīga par jebkuru info. Paldies.
Roseline
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 17 Nov 2016, 14:27

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 22 Nov 2016, 12:03

viss ir atkarīgs no katra suņa individualitātes un audzināšanas. nedomāju, ka vajadzētu rasties problēmām - saradinot kucēnu ar jūras cūku. esat pacietīgi un uzmanīgi - jūrascūkas ir ļoti gudri un arī jūtīgi dzīvnieciņi - iepazīstināt lēni un mierigi.
Aukles? nu, protams, ka vēlams, lai aukle ir jau iepriekšzināms cilvēks, ar kuru sunim ir pozitīvs kontakts. Gadās ļoti izteikti vienmīļi, kas nemaina mammīti ne pret ko, bet, ja paredzat, ka būs reizes, kad sunīts jāatstāj, tad labāk laicīgi socializēt - ņemat līdzi pie draugiem,radiem, radinat viņu būt draudzīgam.
Mums pašlaik ir tāda situācija, ka suņi paliek vieni paši mājās uz diezgan daudz stundām, bet viņi ir trīs un jau pieauguši - es sevi tā mierinu, bet labi nejūtos :(
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby megy » 27 Nov 2016, 13:52

Vai kāda ir saskārusies ar tādu problēmu ka katarakta jorkam? Sāka redzēt ar vien sliktāk un nu 10 gados pavisam nabags akls, ne dīvāna var ielēkt, ne izlēkt, skrien sienā... :(
megy
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 07 Nov 2016, 19:05

Previous

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests