Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Dog Breeds

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby zuustrs » 03 May 2013, 13:22

:svece: :svece: :svece: :svece: :svece:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Anita :) » 03 May 2013, 13:37

:asaras:
:svece: :svece: :svece: :svece:
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Laura » 14 May 2013, 21:13

Bročeka pavasaris jeb pastaiga 6.00 no rīta villas pagalmā
Bročeks tagad dzīvo laukos. Bročeks ir villas saimnieks. Bročekam beidzot ir pašam sava teritorija!
Pastaigas plāns:
1. Negribīgi izvilkties no migas (par gultu to vairs nevar nosaukt, jo pēc vakara pastaigas tur ir kilograms smilšu un neskaitāmi dažādi floras elementi)
2. Ar aizvainotu ģīmi kāpt lejā pa trepēm, jo maziem čehu suņiem TĀDAS LIETAS parasti neliek darīt, kur nu vēl tik agri no rīta!
3. Iziet pa durvīm un novērtēt rasas intensitāti pagalmā.
4. Nīgri aplūkot mitru ķepu.
5. Pacelt kāju. Var divreiz, bet ne vairāk.
6. Apiet apkārt pagalmam. Paskatīties starp ķepām - arī tur ir slapjš!
7. Paošņāt vietu, kur vakar pačurāja Rēzija.
8. Apsēsties pagalma centrā un tēlot čehu terjera skulptūru. Nejauku, nīgru un aizkaitinātu skulptūru. Kvazimodo un citi vecās Eiropas baznīcu riebekļi šobrīd nobāl.
9. Baltu aci palūrēt uz kaimiņu -- kāda velna pēc ir pamodies viņš?
10. Vaktēt atveramies durvis un ar steigu skriet iekšā. Vēlams migā.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby zuustrs » 14 May 2013, 23:10

Bročińam grūta dzīve trimdā, lai arī pašam savs īdašums :velnins: Patiesībā arī es būtu nīgra un pūcīga, ja tādā rīta agrumā mani izdzītu ārā rasā čurāt :chura: Es vēl arī kādu sulīgu vārdu pateiktu ne tikai baltu aci parādītu. Nodod manam draugam saprotošu buču :rej: es esmu ar vińu.
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby magnola » 15 May 2013, 14:56

Laura wrote:Image
:svece: :svece: :svece: :svece:

Kādēļ svecītes? :jaut:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Laura » 16 May 2013, 07:17

Jo kucēnu vairs nav.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby magnola » 16 May 2013, 07:37

Vai cik žēl , tad jau kaut kas nelabs notika. Jāatzīstas, ka vakar pirmo reiz te iegāju un tā aizrāva stāsti par zobenzobu terjeriem, ka visas lapas izlasīju. Un mani beigās ļoti saskumdināja bilde ar mazajiem un svecītēm, jo te visi tā gaida, kad Latvijā būs mazi čehiņi, bet redz cik skumīgi... :asaras:
Senāk nemaz nezināju par šādu terjeru, tikai par "čemodāniņu" (skotu terjeru), kas man vienmēr ir simpatizējuši. Čehs izklausās riktīgs enerģijas lādiņs un tas raksturiņš...-kārtīgs terjers! Drīzāk jau terjerists, tā mēs savējo saukājam! (nevis terorists, šis ir kas vēl trakāks!) Man pašai arī ir terjers, tik tāds prāvāks augumā, bet galvenajās iezīmēs viņi visi kaut kur ir līdzīgi :pilnmeness: Un Laura tev ir superīgu suņi un tavi stāsti ir vienreizēji, tagad regulāri iegriezīšos šajā lapā!
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Laura » 16 May 2013, 13:27

Ja godīgi, tad par čehu terjeru eksistenci es arī ļoti ilgi neko nezināju. Līdz liktenīgajai Liepājas izstādei, uz kuru aizbraucu ar savu šnauceru (vēl junioros) un tur, pa zaļu pļavu, man pretī vēlās divas šitādas bumbiņas ar spicām astēm. Tā kā tuvojās absolūtais kupēšanas aizliegums, bet mums uz diviem suņiem bija tikai viens komplekts nekupētu ausu, tobrīd biju SAVAS nekupējamās šķirnes meklējumos. Kādreiz pastāstīšu, kā man gāja, līdz tiku pie Bročeka - jo tos stāstus diemžēl nu jau vēstures mēslainē ir aizrāvis vecais forums. Bet stāsts par to, kā es tiku pie otra čehu terjera, ir vēl jautrāks. :)
Tagad mazai jautrībai -- īsta čehu princese. :kanepe:
Image
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby magnola » 16 May 2013, 13:59

Laura wrote:Tagad mazai jautrībai -- īsta čehu princese. :kanepe:
Image


Lūpas pat uzkrāsotas, nu skaistule, ko tur teikt :smarzas: :jautri:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Laura » 12 Aug 2013, 21:05

Tagad man ir trīs čehu terjeri!
Image
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Kurzemnieks » 12 Aug 2013, 21:22

LABAIS! :jautri:
Image
User avatar
Kurzemnieks
Puppy
Puppy
 
Posts: 406
Images: 8
Joined: 19 Jan 2012, 13:02
Location: Aizkraukle

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Creme de la Creme » 13 Aug 2013, 07:41

:jautri: Šito es jau draugos redzēju. Tam trešajam (lielākajam) čeham nav par karstu? :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby magnola » 13 Aug 2013, 11:37

:jautri:
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby ego » 13 Aug 2013, 12:34

Un kā reaģēja mazie čehi uz jauno konkurentu ?
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Ligita Logina » 07 Sep 2013, 13:57

Laura, kolosāls rakstiņš žurnālā Māja :aptracis:
User avatar
Ligita Logina
Puppy
Puppy
 
Posts: 401
Joined: 24 Jan 2010, 21:51
Location: Rūjiena

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Laura » 08 Sep 2013, 10:26

Paldies, Ligita! Man pašai arī ļoti patīk un pēdēja rindkopa ir tas, ko vajadzētu piebilst katram rakstam par suņiem vai citiem mājdzīvniekiem.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Laura » 10 Oct 2013, 09:08

No lapas http://livet.lv/horoskopi/

Suņu šķirņu izvēle saskaņā ar savu horoskopu

Par mājas mīluļiem kļūst gan suņi, gan kaķi, gan akvāriju zivis, gan bruņurupuči, gan putni, gan čūskas.Mīlestība uz kādu dzīvnieku sugu saistīta ar mūsu rakstura īpašībām un zodiaka zīmi, kurā mēs esam dzimuši. Pareizi izvēlēti mājdzīvniemi palīdzcilvēka labāko īpašību attīstībai.

Atklāt talantus AUNIEM palīdzēs liels un skaļš suns: vācu aitu suns, kāda no Laiku šķirnēm, bokseris, dobermanis. Ja auns ir pārāk karstasinīgs, impulsīvs, ir vērts iegādāties mazu sunīti, līdzīgu mīkstai rotaļlietai: pekinieti, Maltas bišonu, Jokšīras terjeru.

VĒRŠIEM nepieciešams dzīvnieks, kas prasa daudz uzmanības un maiguma. Šajā zīmē dzimušajiem cilvēkiem pastāvīgi nepieciešami jauni iespaidi, kurus spēj sniegt dekoratīvie istabas sunīši: jebkurš no pūdeļiem, pekinietis, vismazākais pasaulē suns čiuaua.

DVĪŅIEM piemērots viss, kas kustas un pēc iespējs ātri. Šīs zīmes cilvēkiem parasti nepietiek ar vienu dzīvnieku. Dvīņiem nav labāk drauga par runājošu papagaili vai jautru pērtiķīti.No suņu šķirnēm Dvīņiem piestāv terjeru grupas pārstāvji.

VĒZIS tiecas pēc mājīguma, tādēļ labāk, ja viņa mājdzīvnieks būs līdzīgs mīkstai rotaļlietai. Jo garāka spalva, jo mierīgāks dzīvnieks, jo labāk. Tas var būt pūdelis, maltas bišons, tibetas terjers.

LAUVAS zīmē dzimušajiem labāk iegādāties spilgtus, ievērojamus aristokrātisko šķirņu suņus-tādus kā vācu dogu, krievu vēja suni, īru seteri.Suņu apmācīšana var sagādāt Lauvām lielu prieku.

JAUNAVAS zīmē vada visus mājdzīvniekus.Jaunavai gribētos no katras dzīvas radības izveidot mājdzīvnieku. Labākās šķirnes sievietei – Jaunavai – taksis, basets, čehu terjers; vīriešiem – Jaunavām – vidusāzijas aitu suns, miniatūrais šnaucers, vidējais šnaucers.

SVARIEM vajadzīgi eleganti dzīvnieki, tādi kā dogi,kādi no vēja suņiem.Viņi neļaus Svariem kļūt konservatīviem un pārvērsties mazkustīgos cilvēkos.

SKORPIONAM būs labs jebkurš suns, izņemot dekoratīvos, it īpaši melni suņi. Tiesa, Skorpiona ideāls – ierīkot mājās terāriju. Bet jau minētie melnie suņi nomierinās sīš zīmes cilvēkus, palīdzēs aizmirst uzkrātos aizvainojumus un vienkāršāk uzlūkot nepatikšanas.

Savu draugu SRĒLNIEKAM visvieglak sastapt uz ielas. Šajā zīmē dzimušajiem cilvēkiem īpaši labi noder bezškirnes suņi. Tādi dzīvnieki iemācīs Strēlniekam pašsavaldības mākslu.

MEŽĀZIM vajadzīgi īsspalvaini suņi, sākot no takša, buldoga, līdz bokserim un bulterjeram. Mežāzis atklās sevī daudz jaunu īpašību, ja līdzās būs gudrs draugs.

ŪDENVĪRIEM – oriģinālā cienītājiem – piemēroti būs jaunu- nesen izveidotu šķirņu suņi. Tādi dzīvnieki palīdzēs pašizteiksmes procesā, palīdzēs atrast neparastas problēmu risināšanas iespējas. Tie būtu- mazie pūdeļi, pointeri, angļu seteri.

ZIVIS gūst vislielāko gandarījumu no bezšķirnes draudziņa, bet no šķirnes suņiem vispiemērotākie būs mazie pūdeļi, Maltas bišoni, kokerspanieli.

Laikam esmu visu dzīvi dzīvojusi pareizi...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby seila » 10 Oct 2013, 09:46

Lai arī es ''akli'' neticu horoskopiem, tomēr pēdējā laikā ļooti daudz kas sakrīt un sāku tajos ieklausītos, vienreiz pētīju suņa horoskopu - ļoti daudz kas sakrita. Taču šis nedaudz pat šokēja :shock:

Laura wrote:SVARIEM vajadzīgi eleganti dzīvnieki, tādi kā dogi,kādi no vēja suņiem.Viņi neļaus Svariem kļūt konservatīviem un pārvērsties mazkustīgos cilvēkos.


Mana mamma ir SVARI un viņas sapņu suņi ir vācu dogi, greihaundi...

Laura wrote:MEŽĀZIM vajadzīgi īsspalvaini suņi, sākot no takša, buldoga, līdz bokserim un bulterjeram. Mežāzis atklās sevī daudz jaunu īpašību, ja līdzās būs gudrs draugs.


Esmu MEŽĀZIS. Lieki teikt, ka mājās ir trīs īsspalvaini takši un esmu ''gudru šķirņu'', ja tā var teikt - mīle!

Laura wrote:Atklāt talantus AUNIEM palīdzēs liels un skaļš suns: vācu aitu suns, kāda no Laiku šķirnēm, bokseris, dobermanis. Ja auns ir pārāk karstasinīgs, impulsīvs, ir vērts iegādāties mazu sunīti, līdzīgu mīkstai rotaļlietai: pekinieti, Maltas bišonu, Jokšīras terjeru.


Zinu AUNU, kuram bijuši gan dobermaņi, gan bokseri...

Njā, šis pārsteidza... :par:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Laura » 10 Oct 2013, 09:56

Es arī biju pārsteigta par šo. Īpaši jau par čehu terjera piemērotību Jaunavas zīmē dzimušajiem...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Čehu (Bohēmijas) terjers / Cesky Terrier

Postby Rotija » 10 Oct 2013, 11:17

Laura wrote:ZIVIS gūst vislielāko gandarījumu no bezšķirnes draudziņa, bet no šķirnes suņiem vispiemērotākie būs mazie pūdeļi, Maltas bišoni, kokerspanieli.


Nē,nē un vēlreiz NĒ! :kanepe:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 31 guests