Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Dog Breeds

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 13 Apr 2015, 12:39

Nu, ļoti iespējams, ka lieta nav tīra, tāpēc labāk aizrakstiet, kaut anonīmi uz PVD: pvd@pvd.gov.lv Iedodiet precīzu adresi, izkopējiet sludinājumus ar print screen, utt. Lai tirgotu kucēnus, ir jāievēro tomēr daži nosacījumi no MK noteikumiem Nr.266, un aprakstītajā gadījumā varētu būt potenciāls pārkāpums. Lai gan uzreiz pateikšu, kā jau Dita teica - izstāžu vērtējumiem no normatīvo aktu viedokļa nav nozīmes. Vairāk nozīme ir vakcinācijām, reģistrācijām un labturības prasībām.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Lapseens » 15 Apr 2015, 19:42

PVD - sen jau esmu zaudējusi jebkādu ticību viņu darba spējām.
Realitātē - ja arī būs ta, ka suņi vairs netiek izmantoti šim biznesam, tad ja jau tagad viņi dzīvo attiecīgā vidē un nepieskatīti, kā būs pēc tam....
Lapseens
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2015, 16:30

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 16 Apr 2015, 07:42

Nu nevajadzētu nolaist rokas. Tā gluži nav, ka PVD neko nevar. Cits jautājums, vai tas ko PVD dara, ko mainīs.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 20 Apr 2015, 12:21

duuda wrote:02.04.2015. netalu no Laidzes Tehnikumu atrast sakosts Haskijs...
Ir čipots,čipa nr-981100002374649 Suns atrodas Talsu dzivnieku patversme Ausma
Saimniek atsaucies...28349026
Sākam lūkot pēc jaunām mājām jo saimnieku vēl neesam atraduši...[album][/album] :pastaiga:


albumu var atrast draugos - suns melns, ar melnu masku. Var būt kāds vēlas pieņemt savās mājās jaunu draugu?
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby kkkkkk » 11 May 2015, 11:06

Sveiki.
Jau gadu pie mums dzīvo haskijs un līdz šim nekādu problēmu nebija pa dienu dzīvoja pagalmā viens pats, vakaros cik vien iespējams tika nodarbināts. Bet diemžēl nezināšanas rezultātā uz ceļojuma laiku (1. nedēļa) suns palika pie radiniekiem citā mājā un tagad pēc atgriešanās vairs galīgi nav tas suns kas bija iepriekš ir tendence pārlekt pār sētu un klaiņot kaut kur, nedoties vairs tā rokās kā iepriekš. Diemžēl, tikai tagad apzinos izdarīto kļūdu, tādēļ gribēju jautāt vai kāds ir saskāries ar līdzīgu problēmu un var palīdzēt ar kādu risinājumu kā atgriezt uzticību sunī.
Paldies.
kkkkkk
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 11 May 2015, 10:59

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby eldberg » 11 May 2015, 13:00

Haskijs ir sasniedzis 1 gada vecumu = +/- pieaudzis... visi haskiji no tā laika neklausa... (nopietni, nav joks!)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 11 May 2015, 13:10

vakar biju ciemos pie haskijiem kuriem ir gandrīz 9 gadi (kastrēti suņu puikas) - dzīvo lielā teritorijā (ap1ha) + normāls žogs + abiem ap kaklu radiosētas. Riktīgi mājas mīluļi - guļ gultā, nāk iekšā kad grib, ar viņiem staigā, utt, BET!!!Vienalga pamanās reizi gadā aizaisties :) Tāds nu ir haskijs - vienu reizi sajutis, ka var būt brīvs, nekas šo neatkarīgo suni vairs tā nopietni neatturēs no došanās brīvsolī.
Vēl ir iespēja - ja tas ir suns, tad var būt tuvumā meklējas kāda kuce un tad suņi arī nav atsaucami.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 11 May 2015, 13:14

Es arī neieviesīšu optimismu - būs jābūvē voljērs Jūsu sirdsmieram un suņa drošībai. Iespējams, mukšanu, jūsu sunim ir ierādījis kāds cits suns. Blēņas viņi iemācās ar pirmo reizi :) Un Ģirtam taisnība - ja citi suņi nobriest un paliek līdzsvarotāki, haskijiem bieži viss ir pretēji. Patiesībā jau haskijam neko nevar pārmest, bet varam pārmest tikai sev par mūsu kļūdām - kaut kur noklibojusi dresūra, nepietiekami, nepareizi veltīts laiks, utt. Ir ļoti daudz apstākļu kāpēc tas tā sanācis. Tā kā man mani 10 haskiji pusi matu ir iekrāsojuši sirmus, es jūtos daudz labāk, ja zinu, ka pa dienu vai nakti viņi ir voljērā kuru ne pārlekt var, ne no tā izraksties. Izlaižu ierobežotā platībā viņus skraidīt tikai, kad esmu klāt vai varu ar vienu aci pieskatīt, 98% gadījumu nelaižu haskiju no pavadas, ja ejam ārpus teritorijas vai teritorijā, kura nav pilnībā slēgta, un 1/5 daļu savas dzīves pavadu ar haskijiem kopā sportojot. Bija viens puisis piebraucis pie manis pagājušajā nedēļā, un teica, ka lai arī viņa suns ir mīļš, skaists, utt., otreiz dzīvē viņš haskiju nekad neņems ;) (jau viņu ir sterilizējis, jo bija sācis mukt pie kuces, kas dzīvo 1.5km tālāk). Tā kā Jums ir jāsaved kārtībā sava apņemšanās, ja jau esat kļuvuši par haskija īpašnieku, jāaprobežojas ar milzīgu pacietību, jāmodina sava atbildība, jāuztaisa ģimenes talka un jāuzbūvē voljērs, un jāvelta laiks sunim.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby kkkkkk » 11 May 2015, 13:55

Pie tā, ka viņš ir nepaklausīgs un tendēts uz muļķībām biju jau pieradis, bet kopš atbraukšanas liekas, ka tas ir dubultā. Voljērs jau ir izveidots, bet kā jau jūs teicāt haskiji ātri mācoties, tad nu šķiet, ka manējais ir mācijies no kaķa un ir iemācijies kāpt pāri žogam un ložņāt pa egles zariem :jaa: Laikam nāksies voljēram likt jumtu. Visvairāk jau žēl, ka vairs nevaru palaist vaļā arī pagalmā, jo pēdējo reizi aizbēgot bija ielīdis pie kaimiņiem siltumnīcā un sagriezies ar stikliem, kas beidzās ar operāciju pie vetārsta, kas arī sabiedēja, ka būs grūti pēc prombūtnes atgūt suņa uzticību :( Pacietības netrūkst un cik nu iespējams tad tiek regulāri nodarbināts, pēdējā laikā pamēģinājām arī braukt ar riteni, tīri labi sanāk un suns arī apmierināts. ...,bet paldies visiem par atbildēm, tā teikt nomierinājāt, ka mana meitene nav savādniece un, ka tas ir ļoti raksturīgi haskijam. :neparliecinats:
kkkkkk
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 11 May 2015, 10:59

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 12 May 2015, 07:42

Maniem haskijiem voljēra sienas augstums ir 2m+ to esmu papildinājusi starp jumtu un sienu ar mīkstāku sieta materiālu (ar domu, ka uzrāpties un grauzt pa ceļam viņi toč nevarēs). Sēta 1.5m haskijam vispār nav nekas. Ja gribat izlaist pagalmā, nāksies būvēt visriņķī augstāku žogu.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 24 May 2015, 08:27

Milānā uz WDS pieteikti gandrīz 280 haskiji!!!!!!!! :jiihaa: :meitenedejo: :dejo:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 06 Jun 2015, 00:27

Ilze wrote:Labi, meitenes, kā iepriekš solīts... http://www.malamuut.org/naitused-shows/530-2/
Tiesnesis Karstens. Kurš būs tik drosmīgs parakstīt savus dogijus apakšā? ;)
Pirmā reģistrācija līdz 01.03.!!!
Es braukšu uz Tallinu noteikti skatīties. Esmu uzaicinājusi Karstenu arī paciemoties LV pēc tam. Tā kā, ja plāni nemainīsies, ir iespēja viņu arī satikt LV.

Nu vai kāds bija,kādas atsauksmes,rezultāti?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Ilze » 06 Jun 2015, 16:58

Es īsi: bija ļoti labi. Maz haskiju. Bob aizbrauca uz Somiju pie Minnas. Džims palika otrais starp džekiem. Skaudri vērtējumi, lieliska pieeja suņiem. Tie tika iztaustīti pamatīgi,un pārmērīti,ja augums šaubīgs. G un VG bija pārsvarā,brt varēja vismaz uzzināt patiesību par savu suni.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 11 Jun 2015, 23:52

Ilze wrote:Es īsi: bija ļoti labi. Maz haskiju. Bob aizbrauca uz Somiju pie Minnas. Džims palika otrais starp džekiem. Skaudri vērtējumi, lieliska pieeja suņiem. Tie tika iztaustīti pamatīgi,un pārmērīti,ja augums šaubīgs. G un VG bija pārsvarā,brt varēja vismaz uzzināt patiesību par savu suni.

Paldies,Ilze!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 12 Jun 2015, 09:39

te ir bildes no FB - https://www.facebook.com/media/set/?set ... 877&type=1
un un pilni rezultāti: http://online.kennelliit.ee/show/show.p ... 263&lang=1

nu vētējumi tur dikti interesanti, bet suņi pamaz:( atpazinu tikai dažus.
Man ļoti patīk, ka estiņiem var visus show results online uzreiz apskatīt :aptracis:

mēs ar izstādēm tā mierīgi patreiz. Uz vinneri viens pats suns mums pieteikts. Luka strādā visu pārējo vietā :meitenedejo: Šorīt izbrauca uz WDS no paša rīta. Esot pilnīgi pliks. Nu redzēs, man sūtīs "tiešraidi" pa telefonu :)
Kaliju palaidām pensijā-sterilizējām, Cruzs paspēja izkauties un nu ārstējas no auss traumas. Liela daļa suņu patreiz met spalvu. Jāsāk spalvas vākšanas darbi. Raitim ziemā uzdāvināja zeķes - gandriz baltas (Mare) ar melnu līniju augšā (Šukers). Šukera spalva bija pa kluso savākta, lai būtu pārsteigums. Tikai kājās viņš viņas nevelk :jautri: runā, ka suņu zeķes esot ārstnieciskas.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 14 Jun 2015, 22:08

User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 18 Jun 2015, 13:07

Man rezultāti tomēr liekas mazliet neizportami, jo patiešām labi suņi (Kristari, Innisfree, Trillium Blues, pat daži Snowmists, Gjel ) saņēma VG. Bet uz pjedestāla tika ļoooti dažādu tipu suņi. Mans favorīts no pjedestāla bija Susser un Dominika kuce (jap, galva rupja, bet skrējiens!!! kāds skrējiens!) Lai arī Matsi ir ļoti OK, pelnīta uzvara! un kā nekā mūsu radinieks no Snowmist's puses :) juniors gan man pilnīgi un galīgi nepatika. Mugura tik ļoti ļengana skrējienā :aknee:
Lukam stabils teicami arī bez kažoka (un tā jau trešo gadu pliks WDSā :lamajas: )
Diemžēl viņš ļoti slikti panes karstumu, tieši tā pat kā tēvs. Grūti tajos grādos viņam iet, pat baseinā peld no karstuma :(
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 26 Jun 2015, 14:48

Lī-ī-go! Lī-īgo!!! :alinji:
Image
Mēs forši nolīgojāmies un Jūs? Cerams,ka visi nosvinēja svētkus godam ! :jaa: :kanepe:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Demix » 28 Jun 2015, 11:38

Kā mūsējiem gāja Winnerī? Zinu tikai,ka ar BOB UN BOO aizbrauca Elīna.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Sibīrijas haskiji / Siberian Husky

Postby Bafija » 28 Jun 2015, 14:54

Demix wrote:Kā mūsējiem gāja Winnerī? Zinu tikai,ka ar BOB UN BOO aizbrauca Elīna.

Mēs nepiedalijāmies, kaut gan pieteikti bija Kruzs un Jette. Kruzam nepaspeja sadzīt auss, bet Jette laikam ir aizgājusi no mums uz neatgriešanos :(
BOB, BIG 2 Taffy, BOO Heep, junioru vinneri krieviem, latvijas junioru kucei very good, vairāk sunu nebija.
Estere BIS hendleris ar samojedu.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests