Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Dog Breeds

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 24 Oct 2013, 23:36

Tikko attapos, ka jau paskrēja mēnesis, kopš man ir suns mājās.
Pat neticas. Man. Savs suns.

Daži novērojumi iz dzīves:

1) Pietrūkst uzmanības? Gribi sajusties kā zvaigzne? Paņem korgiju - nevarēsi paiet garām cilvēkiem nedzirdot "vai, kāds sunītis, kādas ausis". Bonusā vari izglītot vietējas babuškas, stāstot, kas tā ir par šķirni.
2) Nevari pamodināt vīru uz darbu? Pasauc suni gultā, vislabākais - uzreiz pēc pastaigas, kamēr vēl enerģija burbuļo.
3) Bērns negrib iet gulēt vai mostas pa naktīm? Liec viņu gultā kopā ar suni - ideāls trankvilizators, turklāt, bez side efektiem!
4) Bērns nevēlas savākt savas mantas? Parādi tās sunim, kurš labprāt mantiņas paņems mutē un izmēģinās "na pročnostj". Tad pasaki bērnam, ka sunītim ļoti patīk bērna rotaļlietas, zābaki, cimdi vai cepure. Čiks - un istaba ir tīra, botas stāv skapī, cimdi un cepure nolikti plauktiņā.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 24 Oct 2013, 23:46

Nu un par nopietno - kas man patīk visvairāk, tad tas ir vērot, ka suns aug un mainās. Var redzēt, ka mainījās izskats, kontakts ir dziļāks. Ir tāda sajūta, ka suns tiešām ir mans, jo tapat kā man, arī Kirai viss ir atkarīgs no garastāvokļa.
Un ar vārdiem neaprakstāmas emocijas, kad kaut ko pasaki sunim, bet uz tevi skatās gudras acis, un bez vārdiem saproti, ko suns tev grib pateikt.
Ir tur dziļumā saikne ar šo mazo, gluži kā ar bērniem, kad jūti pilnībā katru emociju, katru domu. Tāpēc es tagad saku, ka man ir divi bērni - Vikavaitumanidzirdi un Kirafu vai Kiranedrīkst.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Henriete » 25 Oct 2013, 06:53

Hah, lasu un smejos :D Man patīk, īpaši tie atzinumi,ko darīt,ja? :D
Es ,lasot šo, atcerējos, kad pie manis bija dobermaņa kucēns, bija tieši tāpat.Ar skatienu.
Lai kur es ietu, viņš,protams,nāca līdzi. Un tik īpašs, gudrs skatiens viņam bija.
Sems arī tā skatās, bet viņš vairāk jūt visu,un var pēc viņa saprast, kas notiek. Bet tas dobermanis bija ļoti nopietns savos 2,5 mēnešos.Ja ne prātiņš, tad vismaz skatiens.
Ah,kad stāsti par izmaiņām un kucēna vecumu, tāaaaa gribētos pašai to atkal izbaudīt :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 07:08

Henriete, man jau liekas, ka tu esi vienīga, kas vispār manis uzskribelēto lasa un komentē :kanepe:

Kira man arī seko visur līdzi - dzīvoklī. Es pat uz tualeti dažreiz nevaru aiziet bez tam divam ausim. Ārā ne tik labi, protams - tur takš citi suņi, kaķi, utt. Laižu viņu no pavadas tikai mežā un vakar pirmo reizi atļāvos atlaist pie mājas - mums tur sanāk tāds laukumiņš, kurš ar mājām atdalīts. Vakarā cilvēku tur nav, bet visāds dranķis, ko mutē iebāzt, vienalga atradās :aizsvilstas:
Nu un kad es pāris reizes no Kiras aizlaidos tā, ka man vējš ausīs svilpoja, tad viņa uzreiz apdomājas un pēc tam visu laiku sekoja man. Līdz brīdim, kad gar viņas degunu paskrēja žurka un nolīda zem žoga.
Viss. Tad sune bija kā izcils Momentlīmes reklāmas eksemplārs - pielīmēta pie tā žoga žurkas meklējumos.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ingo » 25 Oct 2013, 07:33

Nav jau nav tā, ka neviens nelasa :viltigs: Ļoti interesanti lasīt :jaa: man tie abu bērnu vārdi dikti patīk :velnins: Tā kā ir nācies dzīvē satikt Liepājas korgijus, tad vēl jo interesantāk ir lasīt par mazā sunča gaitām .
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby seila » 25 Oct 2013, 07:49

Ir, ir jums lasītāji! :jaa: Sekoju līdzi no pirmā ieraksta, kur jautājāt vai jūsu ģimenei der mopsis un ļoti priecājos un ar interesi lasu par jūsu piedzīvojumiem :jaa: prieks, ka atradāt ideālu šķirni savai ģimenei, ka ir sajūta, ka suns ir SAVS un ĪSTAIS :sirsninas:
Forši arī, ka šķirnes tēma atdzīvojās! :roze:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Henriete » 25 Oct 2013, 07:55

Julika, Man arī tā šķiet par savu blogu.:D Tas nav nekas jauns, bet nekas.:) patīkami, ka pašam ir ko teikt un ar ko padalīties. Ja atrodās laiks vēl to ierakstīt, tad vispār jauki.

Nu bet tomēr, Kira saprata, ka jāseko. No instinktiem neatradināsi,kādi ir, tādi ir :D
Kā ar raksturu? Nu ta vispār, viegli pakļaujas Tev? Apmācība? Mani tas interesēja, neesmu daudz bijusi ar korgijiem uz Jūs.Tāpēc interesē. :)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 08:49

Aha, tātad ir tomēr, kas lasa par Kiras gaitam ikdienā :aptracis:

Henriete, kad atrod pareizo karumu - tad apmacīt nav grūti :kanepe: jāuzmanas, lai pirkstus nenokož :jautri:
Man pagaidām vēl grūti spriest, jo mēs tikko sakam iet uz nodarbībam, bet nu kopumā nav viņa nekāda baigi spītīga būtne. Dažreiz var būt, ka pastaigas laikā iespītojas un negrib iet, tas gan. Taču ja parādi mantiņu vai gardumu, uzreiz pārdomā.

V obsčem, kā jau ar katru suni, jāatrod pareizā pieeja. Es esmu daudz lasījusi, ka korgijiem patīk saimniekam izdabāt, ka viņi ļoti cenšas utt.
Pagaidām varu pateikt, ka viņa pastaigas laikā medz pieskriet, paskatīties acis un redzams, ka viņa gaida uzslavu vai kādu komandu.
Viņai ļoti svarīgs kontakts ar cilvēkiem, viņa guļ tajā istabā, kur ir cilvēki, uz citu vietu gulēt neies. Es no gultas ārā - viņa aiz manis, es apsēžos pie galda, viņa arī blakus ņemas ar mantiņam.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 10:56

Vēl par rakstūru varu pateikt, ka mums ļoti paveicas, jo viņa neko mājas negrauž, kad paliek viena - viņa guļ! :kanepe: nu vismaz pagaidām :jautri:
vienīgais, kas ir - patīk burkšķēt, kad cilvēki kāpņu telpā staiga. un pa logu sēž skatās un arī rej vai burkšķ.
ar bērniem ir tā, ka tiklīdz ieraug, nāk klāt, bet rej. mācam uzvesties kārtīgi un parāk nesatrakoties.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ievish » 25 Oct 2013, 11:11

julika, ir lasītāji, es arī regulāri ieskatos ;)
Meitēns ļoti amizants un no korgijiem man kardigani vienmēr patikuši labāk :jaa:

Par laišanu pie mājas vaļā - es arī tā kā sākumā laidu sētā, bet, tad sāka stūrus pārmeklēt un visādus "labumus" atrast, tad nu īsajās tualetes pauzēs iet pie pavadas. Vaļā tiek garajā rīta pastaigā mežā. Mēs, starp citu, arī dzīvojam Purvciemā :) Kaut arī no rīta mežā vēl ir tumšs, ejam tāpat un priecājos, ka ir iespēja suni vaļā palaist, jo manējais tomēr nevar izskrieties pa nelielu zālīti vai pļaviņu vien.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby Henriete » 25 Oct 2013, 12:48

Baigi forši tas ir. Izklausās pēc tā, ko biju iztēlojusies. Un, ka negrauz, tas vispār forši. :)
Jā, manējais ar negrauza neko, dīvaini, bet tiešām, tikai savas mantiņas aiztika un aiztiek vispār, takā arī par to burkšķēšanu gadās, ka mans arī tā dara.;D izskatās, ka raksturs man patiktu ;)

Un par individuālo pieeju, tikai un vienīgi ++
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ash » 25 Oct 2013, 13:09

es arī ar prieku palasu un vēl jo vairāk prieks par daudzajām bildēm. man korgiji liekas ļoti mīlīgi un simpātiski suņuki! :rej:

mūsu suncim arī bija ļoti nopietns skatiens, mums pat bieži tika jautāts - vai viņš ir kucēns, vai pieaudzis suns, jo šķirne tāda, ka nesuņinieks var arī nesaprast - ja ir bārda, tad loģiski ka jau opītis. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 14:02

Paldies, ka lasat un komentējat! Varbūt kādreiz arī uz blogu sataisīšos, hehe.

Bildes vajag jaunas sataisīt, jā...

ievish, a kur tieši Purvciemā jūs esat?
es parasti laižu vaļā arī garās pastaigās, lai var kārtīgi izskrieties un tad drihnutj do obeda :jautri: uz mežu gan eju ap kādiem 9-10, tad jau nav tik tumšs. Kirai mežā ļooooti patīk, it īpaši, ja atrod bedri - tad viņa skraida ap to bedri kā trakā :kanepe: šodien uzfilmēju video, vēlāk ielīkšu
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 14:09

ash wrote:mūsu suncim arī bija ļoti nopietns skatiens, mums pat bieži tika jautāts - vai viņš ir kucēns, vai pieaudzis suns, jo šķirne tāda, ka nesuņinieks var arī nesaprast - ja ir bārda, tad loģiski ka jau opītis. :kanepe:



par to bārdu sasmejos :jautri: uzreiz iztēlojos tādu nopietnu džentlmenu :rej:

par to, ka Kira vēl ir maza, nevienam šaubu nav uz ielām, visi tik prasa, vai viņa vēl paaugsies jeb nē. nez kāpēc cilvēkus tas interesē? :huh:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ievish » 25 Oct 2013, 15:20

julika, es esmu netālu no tirgus, bet tik un tā katru rītu pirms darba eju uz Biķernieku mežu. Tā kā mežā esam ap 7-7:30, tad vēl ir tumšs ;)

Rendijam arī ir tāds badacietēja skatiens, par kuru man kolēģis reiz jautāja, ko es ar to suni darot, ka visās bildēs viņš tik bēdīgs izskatās :kanepe:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 15:31

Es pie pasta ;) bet 7.30 es vai nu ceļos, vai jau esmu darbā :kanepe:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 15:35

Atcerējos vēl vienu lietu, kas Kirai patīk - saucas "kas citiem dārzā?". Mēs dzīvojām netālu no Teikas privātmāju rajona, arī pie mums ir diezgan daudz privātmāju kaimiņos. Nu un ko dara Kira, ejot pastaigā, it īpaši ja maršruts jauns?
Pareizi, viņa aposta, apstājas, iebāž degunu žogā un skatās, kas tur ir interesants svešā dārzā :ninja: Skats ņirdzīgs - pie liela žoga stāv mazs cīsiņš un meditē…
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby ievish » 25 Oct 2013, 16:31

julika, Kira pieklājīga, Rendijs nav tik pieklājīgs :velnins: Kad ejam pa privātmāju rajoniem, Rendijs meklē sētas ar suņiem, lai varētu "padauzīties", t.i., paskaidrīt un pariet gar žogu, cik nu pavada ļauj, kamēr otrs suns pa otru pusi ārdās. Es gan baigi šito pasākumu neatbalstu, bet, ja maršruts un sētas zināmas, piem., ir viena ar 2 rotiem netālu no Zemitāna tilta, tad viņš jau laicīgi ausās un skatās, vai sunīši otrā pusē negrib "padauzīties" :velnins:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 25 Oct 2013, 17:23

Es pasaku, ka tur dzīvo neaudzināts suns (ja sākas rejiens no sētas) :kanepe: un mudinu iet tālāk
Kira parasti prima neskrien pie citiem suņiem, viņa vienmēr apstājas, novēro (izučaet obstanovku, tā teikt) un tikai tad dodas.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Velsas korgiji kardigani / Welsh Corgi Cardigan

Postby julika » 26 Oct 2013, 12:43

Вчера муж ушел мыться в ванную, а Кира с котом учинили разбой - кот залез на полку и скинул пакет с печеньками :aizsvilstas: на нижнем ярусе добычу уже ждала Кира. в итоге все печеньки съели звери, а нам ничего не осталось ;(
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron