Amerikāņu pitbulterjers / American pitbullterrier

Dog Breeds

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 21 Sep 2012, 23:19

ibika wrote: Cīņas un pitbulterjers jau sen nav ar vienlīdzības zīmi.

Būtu jau jauki,ja tā būtu tikai ASV un Krievijā joprojām pastāv aktīva cīņa pret suņu ciņām,kuras rit pilnā sparā un pagaidām nešķiet,ka kaut kas tās apturēs tuvākajā laikā.Līdz ar to tas arī ir iemesls kādēļ daži piti ir agresīvi pret citiem suņiem-tiem tas ir gēnos.Ja lasītā infa ir pareiza,tad ilgstoši pārojot suņus,kas cīņās nepiedalās,tikai 10. paaudzē tiks iegūts suns,kuram nav šīs tieksmes izkauties.Lai gan,ne viens vien šāds suns mierīgi sadzīvo ar citiem suņiem bez problēmām,ja saimnieks prot to audzināt.Še pat forumā ir cilvēki ar vairākiem bulterjeriem,kuriem arī it kā ir raksturīga agresija pret citiem suņiem,taču tie nezkāpēc viens otram tomēr neuzbrūk un lasīts pat,ka viens otru aizstāv,ja uzbrūk kāds no malas.Audzināšana un rūpīga kucēna izvēle un pits ir tāds pats suns kā visi citi normāli suņi,tikai ar augstākām prasībām aktivitāšu ziņā.Iesaku paskatīties dog whisperer video,viņam bija izdevies izaudiznāt pitu,kas pat uzbrukumam neatbild un vienlaikus pastaigāties ar baru brīvi palaistu pitu,kas savā starpā pat nesarūcas.Audzināt suni vajag un nevajadzēs tam nedz voljerus,nedz ko citu,nedz stāstīt,ka pits kā likums uzbruks citiem suņiem.Suns,kam nopietni jāpieiet,bet suns kā jau suns un tas nebūs monstrs,ja tam neļaus par tādu būt.
Un nesaprotu iemeslu kādēļ gan staffi var ielās rādīties,bet piti nē?Lielākā daļa sabiedrības starp šiem suņiem nemaz neredz atšķirību,tas liek domāt,ka vai nu ar pašiem suņiem kaut kas nav riktīgi un tie nav sabiedrībai rādāmi,vai arī šo suņu nav.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 21 Sep 2012, 23:34

Ja jau viss būtu tik vienkārši, tad agresijas starp stafordšīras terjeriem nebūtu vispār, vai ne, bet ir. Tad ko runāt par pitbuliem, kam visas vadošās asinslīnijas ir balstītas uz darba suņiem. Šķirni, kas tika radīta konkrētam mērķim, cīnīties ar sev līdzīgo. Salīdzinājumam varu pieminēt - vai ir iespējams medību sunim "iznīdēt" medību instinktus?
Es silti iesaku sākt ar pitbulu abc, palasīt John P. Colby (ceru, ka nav jāstāsta kas tas par cilvēku), R.Stratton, D.Jessup. Savādāk var nākties ļoti smagi vilties.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 21 Sep 2012, 23:36

ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby kaija » 22 Sep 2012, 07:41

vai ir iespējams medību sunim "iznīdēt" medību instinktus? pa manam, ja suni netrenē tie instinkti paši pazūd. Mums ir skots un kurmjus sētā viņa meklēt nedrīkst un to arī paklausīgi nedara. Un runājot par buldogiem, cik nu man viņi ir pazīstami, ir pilnīgi normāli un adekvāti suņi. Viens tāds liels lamzaks ir arī mūsmājās.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 22 Sep 2012, 08:52

Nav tikai melns vai balts. Pitbulterjeri tā pat kā citas šķirnes ir dažādi. Ir kamanu šķirnes suņi kuri velk kamas un kuri nevelk, ir ganību šķirņu suņi kuri gana un kuri nē, utt. un tieši tā pat ir ar pitbulterjeriem, ir tādi kuriem ir vēlme izvilloties un ir tādi kuriem nav. Pēdējo gadu laikā ir ļoti izmainījies pitbulterjeru raksturs, un agresija pret suņiem ir gājusi mazumā. Teikšu, ka liela daļa ir bez agresijas, bet tas nenozīmē, ka tas cīnītājs iekšā nesēž un/vai nepamodīsies. Ja gadu desmitiem tika veidots inbrīdings uz darba suņiem, un visu pitbulu pamatā ir tādi suņi kuri ir piedalījušies cīņās ( tuvākā vai tālākā pakāpē) tad to nevar izskaust ar vienu rokas vēzienu. Redziet ir tomēr atšķirība ja Jūsu skočam pamodīsies medību instinkts un viņš izraks kurmīti, vai pitbulam pamodīsies instinkts un viņš iekārsies kādam purnā. Runa ir par atbildību no saimnieku puses. Var iemācīties suni kontrolēt, ir tādi suņi, kuri ir piedalījušies cīņās un mājās dzīvojuši kopā ar citiem suņiem un kaķiem. Bet man personīgi negribētos sastapties ar saimnieku, kam nav nojausmas kas ir viņa pavadiņas otrā galā. NAv pitbuli monstri, man vienkārši gribas lai potenciālie īpašnieki saprot, ka agresija pitbulam var pārādīties arī pēc gadiem 2-3, un tas nenozīmē, ka suni ir slima psihe. Neviens taču nebrīnās ja nopērk laiku, un suns sāk dzīt pēdas mežā, vai kaukāzietis sāk sargāt savu teritoriju. Negribu lai cilvēks nopērk pitu un pēc tam netiek galā un ir milzu vilšanās.
Neminēju, ka buldogi ir nenormāli, bet gan par situāciju kad kopā atrodas piemēram trīs buldogu( aziātu,rotveileru, mastifu...) suņi vai kuces bez saimnieka uzraudzības, par to cik liela ir konflikta iespējamība.
Pitbuli ir lieliski suņi, bet pirms iegādāties ir jāizpēta arī problemātiskā puses, un jārēķinās ar šo problēmu iespējamību. Viemēr pastāv iespēja iegādāties amstafu vai stafbulu, kam agresija pret saviem sugasbrāļiem ir novērsta līdz minimumam. Ir pieejamas daudzas audzētavas kuras nodarbojas ar pitbulu audzēšanu sportam, izstādēm, bet arī tur audzētāji brīdina par agresijas iespējamību.Negribu lai cilvēks nopērk pitu un pēc tam netiek galā un ir milzu vilšanās. Paskatieties cik daudz pamestu pitu/stafu ir Krievijā, ASV arī Eiropā. Ja potenciālais saimnieks zinātu visus plusus un mīnusus pirms iegādes, domāju ka šādu pamesto dvēseļu būtu daudz mazāk.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 22 Sep 2012, 16:13

Ja šitik nejaukās domās par šiem suņiem ir kāds,kas tos mīl,tad es nebrīnos,ka tos necieš un no tiem baidās visa sabiedrība,sauc tos par mežoņiem.Ja kāds,kam būs parādījusies interese par šo šķirni atvērs sadaļu,palasot viņš to drīz aizvērs un sludinās,ka pitbuli ir agresīvi suņi,kurus vajag aizliegt turēt.Pagaidām tu par šiem suņiem nevienu labu vārdu pateikusi neesi.Un mani tas tiešām skumdina.Neko par to,ka tie ir ļoti labi kompanjoni maziem bērniem,neko par to,ka tie var kalpot kā dienesta suņi,piedalīties dažādos sporta veidos,ka tie savas ģimenes dēļ atdos dzīvību,neko par to pašaizliedzību un milzīgo vēlmi izdabāt sava saimniekam.Un starp citu uz to pēdējo īpašību balstoties sunim var iemācīt,ka neviens nevēlas,lai tas kaujas un gudrs saimnieks to arī pratīs izmantot.Ja balstoties uz šo īpašību suni var piespiest cīnīties arēnā uz dzīvību un nāvi,tad ar to pašu īpašību var panākt arī to,ka tas ir maigs kā jērs.

Agresīvi pret citiem dzīvniekiem?

Četri kobeļi,purnu pie purna.Redzams,ka blakus dzīvo arī kuce.

4 bulliji,visi kopā,bez kašķiem.Gan kobeļi,gan kuces,kašķu nav.


Pitbuls ir SUNS un tas uzvedīsies kā suns!Tas nav rīkļu rāvējs tāpēc,ka to radīja par tādu būt.Sunim iemāca,ka tam ir jākaujas,ja tam māca,ka kauties nedrīkst un novirzīs tā enerģiju kādā citā gultnē,tas nekausies!
Un šeit lūk paraugs ar perfektu,zinošu saimnieku.


Pasaulē neeksistē slikti vai bīstami cilvēki.Ir tikai cilvēki,kas dzīvniekus par tādiem padara.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 22 Sep 2012, 16:22

Neviens gan nesaka,ka tas ir viegli izdarāms,bet nemākulīga cilvēka rokās arī toji par mežoņiem paliks.Pitbulls nav suns visiem(gluži tā pat kā jebkura cita šķirne neder visiem),bet zinoša cilvēka rokās tas būs fantastisks suns.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 22 Sep 2012, 16:25

ibika wrote:vai domājat šo
http://www.youtube.com/watch?v=DbJIB_CsaxA

Un par šo video neviens nerunā.Suns,kas uzbruka nav viņa suns(taču pārējie,kuri mierīgi bizoja gan),bet bija paņemts pie viņa uz pāraudzināšanu un uzbruka,jo bija nolēmis,ka jāaizstāv saimnieku,kurš bija ieradies pēc ilgas neredzēšanās.Vajag visu skatīties,nevis izraut vienu gabalu.Līdz brīdim,kad ieradās saimnieki tas suns,kas tika viņam nodots kā nekontrolējami agresīvs(ja pameklēsi cītīgāk atradīsi visu stāstu par šo suni) skrēja kopā ar baru citu pitu un mierīgi rotaļājās.
Starp citu arī divi takši tā kaujas un vēl mežonīgāk.Vienu brīdi staigā un otrā jau ir viens otram pie rīkles,visam pa vidu metas mana otra taksene un draudzenes divi roti.Viņas taksene ar manējo kopā nav salaižamas vispār,ne pie kādiem noteikumiem,jo viena otru redzot metas nežēlīgā cīņā uz dzīvību un nāvi.Cik reizes viņai ceļot augšā savējo manējā nav karājusies rīklē ieķērusies,nokrīt un lēc vēlreiz pakaļ,ieiet tādā kā apātijā un nedzird pilnīgi NEKO.Situācija pēc skata līdzīgā kā šajā video,jo baram pa vidu ir viens neadekvāts provokators.Konkrētāk tā draudzenes taksene,kura manējo bakstīja 3 mēnešus,līdz panāca to,ka manējā vairs pat mierīgi neiet garām,bet jau ieraugot ir gatava mesties kautiņā.Kamēr nav viņas,tikmēr 4 suņi(2 takši un 2 roti[laigan ir bijuši arī 4 roti un 2 takši]) sadzīvo mierīgi un tajā bariņā psrasti ir 3 kuces un kobelis.Tiklīdz uzrodas tā taksene harmonija tiek izjaukta un suņi sāk savā starpā rubīties.Gluži tas pats,kas šajā video.Viens neadekvāts psihopāts,izjauc bara kpējo harmoniju.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby madzhy » 22 Sep 2012, 18:28

Linda B

hmm, es piemēram uzskatu, ka īstu pitu nebūtu labi ņemt ar mērķi/cerību tādam dzīvesstilam kā iet uz suņu koppastaigām tusēties utml, bet vnk sportot bez visādiem workout-iem var arī ar stafu... Priekš kam ņemt tādu atbildīgu, geimīgu suni - ar dažām lietām un varbūtībām tad ir jārēķinās. Vai nav tā, ka Tevi valdzina tas faktors - ka PITS, nevis vnk stafs. Bet beigās liekas problēmas.
Sunim iemāca,ka tam ir jākaujas,ja tam māca,ka kauties nedrīkst un novirzīs tā enerģiju kādā citā gultnē,tas nekausies!

Nu uz šo šķirni toč nevar apgalvot, ka viss atkarīgs tikai no audzināšanas. Ja izrādīsies, ka Tavs suns būs no tiem, kas gatavi kauties līdz nāvei ar vai bez Tavas audzināšanas, vai nebūsi vīlusies uzņemties tādu atbildību?
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 22 Sep 2012, 19:15

LindaB, izlasiet manis minēto autoru grāmatas, tad varbūt jums radīsies sapratne par ko es runāju, kas ir pitbulterjers, lai Jums nebūtu jāraksta, man viena tante teica.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby lauva » 22 Sep 2012, 19:38

es gan izlasot ibikas komentārus neredzēju nekādu nepatiku pret šķirni/naidu/etc. es saskatīju to,ka viņa mēģina paskaidrot pita uzvedību,pamatot,kāpēc šis suns tiešām nu nebūs kuram katram,nemaz ar neizslēdzot iespēju,ka pits ir lielisks suns.
un ibika,kā noprotu, runā arī no savas pieredzes,tāpat pētot pitus kā šķirni kopumā,saliekot kopā visu bildi.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 22 Sep 2012, 20:33

Es domāju, ka tas ir Lindas jaunības maksimālisms, es zinu un viss. Nevar paskatīties pāris video un izdarīt secinājumus. Loti jauki suņi spēlējas, bet tas ir tikai pāris minūšu video, kas neatspoguļo visu ikdienu. Varu droši teikt ka pēc spēles suni noteikti iet katrs uz savu voljēru. ASV audzētavās lielāko tiesu suņi dzīvo voljēros. Jā vini var spēlēties, var kopā atrasties bet tas nenozīmē ka nenotiek konflikti. Tas ka nav pilns internets ar kautiņu video ir tikai loģiski, nedomāju, ka kādam pirmā doma ko darīt, kad sāk kauties suņi ir skriet, ķert kameru un filmēt lai ieliktu internetā.
Ticiet, takšu kautiņš un pitbulu kautiņš ir pilnīgi atšķirīgas lietas. Paskatieties video, kur Cesar Milan un pārējie šķir konfliktu, pēc savas pieredzes varu teikt, cik tas ir fiziski grūti, to lieliski var arī redzēt video, un arī traumas, nav nekādi skrāpējumi. Man tiek pārmests ka izrāvu no konteksta. Tas ir tikai viens piemērs, cik pēkšņi un negaidīti var sākties incidents. Vai fakts, ka suns aizstāvēja savu saimnieku būtu attaisnojums, ja tāds konflikts notiktu parkā, un pitbuls savainotu, vai nogalinātu citu suni. Nevienu neinteresētu iemesls, priekš tam ir saimnieks, kam ir jākontrolē savs suns. Turklāt, tur neiesaistījās tikai divi suņi, bet gan vairāki.
Es labāk uzklausīšu pārmetumus, nekā melošu. Un ja kāds nobīsies ņemt pitbulu, tāpēc, ka bail no izlasītā, tad es par to tikai priecāšos. Ja nav gatavs saimnieks uzņemties atbildību, tad labāk izvēlēties citu šķirni.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby seila » 22 Sep 2012, 20:51

Negribu iesaistīties diskusijā, vien pārlasot atcerējos vienu raidījumu, ko rādīja Animal Planet - tur dzīvnieku policistus izsauca uz māju, kur sakāvās vairāki ... piti vai stafi... lūk, neesmu eksperts un neatšķiru, bet galvenais ir tas, ka tur katrs suns dzīvoja savā voljērā un, lai arī dzīvoja vienā ģimenē, tomēr kopā nekad netika laisti un vienu jauku dienu paviršības dēļ divi suņi tika viens pie otra un rezultāts - nežēlīgs kautiņš.

Tāpēc piekrītu šim teikumam
ibika wrote:Loti jauki suņi spēlējas, bet tas ir tikai pāris minūšu video, kas neatspoguļo visu ikdienu.


Manuprāt, kamēr nav reāla saskarsme ar kaut ko - ir diezgan grūti spriest.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby maksis » 22 Sep 2012, 20:57

ibika wrote:Es labāk uzklausīšu pārmetumus, nekā melošu. Un ja kāds nobīsies ņemt pitbulu, tāpēc, ka bail no izlasītā, tad es par to tikai priecāšos. Ja nav gatavs saimnieks uzņemties atbildību, tad labāk izvēlēties citu šķirni.

Visu cieņu.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Nemezis » 22 Sep 2012, 21:28

luk pie ka noved tas,ka katrs sev var atlauties tadu suni..paskatoties uzmanigak var redzet ka lielaka dala ir tieshi pitbula tipa suni.,un ta ir tikai viena no mapem..loti skumji...
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.488865647792986.118973.152876678058553&type=3
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 22 Sep 2012, 23:33

Arī rots,amerikāņu buldogs,taksis un traļi vaļi nebūs suns katram.Tāda suņa,kas der visam un visiem vienkārši nav.Ir iemesli kāpēc man patīk pits,tā pat kā ir iemesls kādēļ man ir takši nevis toji,pūdeļi vai dajbekas cits.Iemesls kāpēc tieši pits ir tas,ka es vienkārši gribu suni sportam,man vajag aktīvu suni,kas var stundām ņemties un suni,kas man patīk arī pēc skata.Patīk buļkas,bet salīdzinot buļka nav tik aktīvs kā pits,stafs ir pita show variants,taču ar to es visticamāk kādreiz sākšu.Taksis,lai cik ļoti man patiktu,taču manām aktivitātēm līdzi netur,stunda un jau mēle ir līdz zemei un viņš atsakās darīt kaut ko vairāk par zemes ošņāšanu.Kā arī patīk visas pita rakstura īpašības.Un ja nu kādreiz gadītos,ka kāds no maniem suņiem tomēr ir ar iztektām tieksmēm izkauties,tad nu neko,būtu šķirts no visiem citiem un tas mani nekādi nebaida,jo nejau es suni ņemu,lai tas ar citiem suņiem tusētos vai laizītu tiem purnus,suni es ņemu sev,lai tas būtu kompanjons pirmāmkārtām jau man.Katrā ziņā pitam ķeršos klāt tikai pēc tam,kad būs iegūts doktora grāds veterinārmedicīnā un izieti kinologu kursi.Šodien es ar nopietnu suni galā diez vai tiktu un kamēr nebūšu droša,ka spēju izaudzināt gana labu pitu sev un sabiedrībai,man šāda suņa nebūs.Tā kā nē,nevajag man pitu tāpēc vien,ka tas ir pits nevis stafs.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Nemezis » 23 Sep 2012, 15:54

Linda B. wrote:bet salīdzinot buļka nav tik aktīvs kā pits

aicinu pastaigat kopa ar mums un parliecinaties par to,ka ari bulka var but loti aktivs,pat hiperaktivs.
Viss ir atkarigs no tipa un temperamenta.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 26 Sep 2012, 20:38

Nemezis wrote:
Linda B. wrote:bet salīdzinot buļka nav tik aktīvs kā pits

aicinu pastaigat kopa ar mums un parliecinaties par to,ka ari bulka var but loti aktivs,pat hiperaktivs.
Viss ir atkarigs no tipa un temperamenta.

Labprāt to izdarītu.Gribēju jau doties uz buļku salidojumu,kas brieda tepat forumā,bet tad man kaut kas pajuka ar plāniem un beigu beigās tas pasākums vispār nenotika.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Agnese un Khalids » 10 Feb 2013, 13:06

SVEIKI! Mes esam laikam seit jauninie......:)
Agnese un Khalids
Baby
Baby
 
Posts: 9
Images: 5
Joined: 06 Feb 2013, 13:50

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Agnese un Khalids » 10 Feb 2013, 13:51

Varbut kads man var pateikt vai Latvija ir oficiali atlauts turet Pitbull suni?
Lasiju visados forumos un ta ari isti nesapratu....... :jaut:
Pasi paslaik dzivojam Sveice un domajam pec menesi parcelties atpakal uz Lv.

Ludzu palidziet!!!! :(
Agnese un Khalids
Baby
Baby
 
Posts: 9
Images: 5
Joined: 06 Feb 2013, 13:50

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests