Amerikāņu pitbulterjers / American pitbullterrier

Dog Breeds

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 27 Nov 2011, 15:51

Man nav gluži audzētavas, man personīgi ir tuvas dažādas darba suņu līnijas, un attiecīgi suņi.
Ja man šobrīd būtu jāizvēlas, es mestu acis uz Polijas audzētavu pusi, kuras strādā ar Chinaman asinīm. (lai gan ir daudzi Chinaman pretinieki, man ir tuvs šis tips gan pēc izskata, gan pēc temperamenta)
Piemēram šis poļu suns man ļoti patīk.
http://www.apbt.online-pedigrees.com/mo ... _id=280659
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby madzhy » 27 Nov 2011, 16:13

Īsumā manas domas ir tādas - var patikt, var nepatikt, bet tieši ibikas ieliktie piemēri ir tādi, kā jāizskatās īstam darba pitbulam.
Vēl pieņemami ir līdzīgas uzbūves piti, bet ne tik ļoti worked out, jo tas līdz absurdam stiegraini nodzītais ķermenis tiešām aktuāli tikai darba suņiem, bet "ikdienas pitam" pietiks ar šķirnei raksturīgu muskuļu konsistenci un anatomiju ne tik izteiktā veidolā.
Bet pārējais ir variācija par tēmu, piti smukumam - nereti šos lielos, skaistos pitus var pilnībā pielīdzināt Argentīnas dogo pēc uzbūves..
Bet jāatzīst - skaisti jau ir, es arī esmu par viņiem iefanojusi - vairāk savulaik, tagad tādu laikam tomēr neņemtu, jo priekš manis tas ir vairāk dogo citā krāsā. :D Nu ok, iespējams temperaments ir pitbuliskāks, bet.. tos varētu dēvēt par "show pit". :jaa: Jāatzīst, daudzi no tā tipa show eksemplāriem, kas nav tik izteikti "dogo", un ir vairāk pietuvināti pita anatomiskajai būtībai, tikai "skaistāki", man arī patīk.
Par bullijiem pat negribas komentēt - amerikāņu stilā.. Tur no pitbula ir tikai nosaukums - tirgots priekš tiem, kas grib dižoties ar "man ir PITS". :dejo:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 27 Nov 2011, 17:14

Vairums cilvēku izdzirdot vārdu pitbuls iedomājas kaut ko drausmīgi muskuļotu un masīvu,kaut arī tas ir visai smalkas miesasbūvēs suns,kurš augumā nebūt nav ierindojams starp lielajiem.Tad nu tie cilvēki arī meklē tos amerikāņu bulijus un gaida,kad no tiem izaugs baigie zvēri.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 27 Nov 2011, 18:05

Atradu ilustrētu pitbula standartu
Image
Šeit salīdzinājumam,pitbulls,stafords un stafbuls.
Image
Un šeit pareizas un nepareizas ausis.
Image
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 27 Nov 2011, 18:37

Amerikāņu bulijs darbībā.Starp citu atrast video,kur bulijs dara kaut ko vairāk par stāvēšanu un elšanu bija ārkārtīgi grūti.

Paliek žēl šo suņu.
Un te ir ļoti labi redzama atšķirība,kas arī ir galvenais iemesls kāpēc es buliju un pitbulu nekad nespēšu palikt zem vienas šķirnes.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby madzhy » 30 Nov 2011, 23:15

Es tad arī ielikšu kādu vizualizāciju - vairāk kā papildinājumu manam iepriekšējam komentāram/skatījumam par pita tipiem.
Iepriekš Ibikas pieminētais Marty Lil Bit ir labs piemērs darba pitam
Image
Šāds manā skatījumā ir normāls "ikdienas" pits, kas nav mērķtiecīgi "izdzīts" treniņos un vairāk kā kompanjons aktīvam cilvēkam
Image
Šis jau vairāk izskatās pēc show pita - tādā nozīmē, ka ar izskaistinātāku anatomiju, rakstura īpašības jau tas neizslēdz
Image
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Linda B. » 30 Nov 2011, 23:20

Tas pirmais būtu tas suns kādu es sev kādreiz gribētu redzēt blakus,nu varbūt vēl otrais,taču nekur neesmu manījusi nevienu audzētavu,kur būtu šādi suņi.Vai arī,ja redzu,tad visi piekabināti pie ķēdes,kas man nepatīk vai ar kaut kādam aizdomīgām rētām.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby madzhy » 30 Nov 2011, 23:28

Un šādi ir tie, ko es dēvēju par dogo-pitiem.
Image
Image
Tie ir milzīgi un salīdzinoši masīvi, ar nogludinātām, skaistām ķermeņa aprisēm - tādi, kas piesaista aci.. un arī daudzi patiesi pret šāda tipa pitiem nespēj palikt vienaldzīgi. Cita lieta, cik ilgi tik smags suns varēs nokarāties virvē vai iemiesot sevī tādu spēju kapacitāti kā tradicionālie piti, tādēļ šo tipu es vēl vairāk dēvētu par show.
Salīdzinājumam īstā Dogo Argentino bilde:
Image
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby madzhy » 30 Nov 2011, 23:41

LindaB
Lai gan tieši pirmais pits 100% iemieso pita būtību, es sev tomēr blakus redzēt tādu negribētu - tā ir specifika. Tā suņa izdzīšana, treniņi un galu galā arī tas, kur šīs darba spējas mēdz izmantot.. Priekš kam man tas viss. Ne par velti, ja meklē šādu suni, lielākoties sanāk uzdurties uz audzētavām ar ķēdēm vai ar "aizdomīgajām rētām", tur ir savas likumsakarības.
Otrais suns nav īsti TOP manā gaumē, vienkārši bija labs piemērs, jo bija nosacīti līdzīgs pirmajam sunim, tikai parastā kondīcijā un ar ne tik izteiktu darba anatomiju.
Trešais suns un dogopiti varētu būt skaisti, labi suņi kompanjoni. Izvēloties šādu suni, katram pašam būtu jātiek skaidrībā, vai viņam ir svarīgāka īstā pita izskats un būtība vai arī pita paveids, kas šķiet PAŠAM tuvāks. Nenosodu nevienu no variantiem. It kā, ja jau grib show pitu, tad būtu jāņem stafs, bet tomēēēr - show pits izskatās un arī raksturā ir savādāks par stafu, tā kā arī šiem tipiem ir sava jēga!

Vēl divi piemēri vairāk otrajam variantam - "ikdienas pitam" (tā terminoloģija ir tikai manis ieviesta, lai būtu vieglāk izskaidrot domu..)
Image
Image
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Nemezis » 01 Dec 2011, 01:10

1,2,dogo :sirsninas2:
3 tik tiesham pec stafa izskatas.Ja es nemtu pitu, tad tikai un vienigi "auksto".Dazhi uzskata ka ja pits neprot/negrib kauties,tad tas vairs nav pits.
Es gan ta nedomaju..
slavenais Wallace
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 01 Dec 2011, 12:29

Nemezis
Un pēc kā Jūs varat noteikt vai suns izrādīs vēlmi cīnīties vai nē? Tas ir vienkārši neiespējams, ja neņem jau pieaugušu suni.
Vienīgais ir izvēlēties vecākus,kuri jau paaudzēs nav redzējuši darba ringu, bet tas nenozīmē, ka suns 100% būs auksts,jo visa pamatā ir darba suņi. Arī darba līnijas suņi ir vairums auksti, un ir tādi (pat stafu jaukteņi) , kuru bērni ir sevi parādījuši darba ringā. katrs pitbulterjers ir un paliek pitbulterjers līdz mūža galam. nevajag uzķerties skaistām reklāmām, īsts pitbulterjera audzētājs jūs vienmēr brīdinās par iespēju, ka jūsu suns var "ieslēgties".

Par kondīciju runājot. Neviens nepiedzimst ar tādu kondīciju kā ir pirmajā bildē. Tas ir grūta darba - treniņu un pareizas barošanas, rezultāts (pie nosacījuma, ka sunim ir šāds potenciāls). Tas arī nenozīmē, ka suns tiek izmantots mačiem, tā ir ADBA standarta kondīcija, daudzi sagatavo suņus izstādēm. Par ķēdēm runājot, šīs ķēdes, tā pat kā springpole, tā pat kā celiņš u.c. palīdz suni turēt fiziskajā formā un dod slodzi, un arī par rētām runājot, ir redzēti izstādēs suņi, kam rētas ir vairāk kā vajag, bet tas nenozīmē, ka suņi tiek izmantoti cīnās.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 01 Dec 2011, 12:39

piebilde: Šādā "sausā" kondīcijā suņus netur visu laiku, it sevišķi tur kur ir auksts uz ziemu suņiem "uzaudzē" tauku kārtu.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 01 Dec 2011, 12:58

madzhy wrote:Un šādi ir tie, ko es dēvēju par dogo-pitiem.
Image
Image
Tie ir milzīgi un salīdzinoši masīvi, ar nogludinātām, skaistām ķermeņa aprisēm - tādi, kas piesaista aci.. un arī daudzi patiesi pret šāda tipa pitiem nespēj palikt vienaldzīgi. Cita lieta, cik ilgi tik smags suns varēs nokarāties virvē vai iemiesot sevī tādu spēju kapacitāti kā tradicionālie piti, tādēļ šo tipu es vēl vairāk dēvētu par show.
Salīdzinājumam īstā Dogo Argentino bilde:
Image


Nav pitbulterjeri doga tipa, pitbulterjeri ir dažādi lieli, mazi, un minētie suņi no PMS audzētavas ir ar darba suņu asinīm. Tur nav nekāda piejaukuma. Tā vienkārši ir, ka metienā var būt gan lieli smagi, gan mazi smalki. Piemēram tas pats GR CH SOUTHERN KENNEL'S MAYDAY ROM bija "ķēdes svars" 35kg. Šodien par to šausminātos, ka pitbuls ir 35 kg, bet nedomāju, ka kāds apšaubītu šī suņa piederību pitbulterjeru slavas zālei. Ir daudz piemēru kad vienā metienā ir suņi kuri sver 30 kg un kuri 18kg.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 01 Dec 2011, 13:45

Vēl divi piemēri vairāk otrajam variantam - "ikdienas pitam" (tā terminoloģija ir tikai manis ieviesta, lai būtu vieglāk izskaidrot domu..)
Image

galerija ar S.T.P's Gr Ch Buck ROM (cik dažādas kondīcijas)
http://www.antohinkennels.com/gallery.php?id=5000
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby madzhy » 01 Dec 2011, 14:35

Ir ļoti interesanti un noderīgi uzzināt arī citus viedokļus :jaa:
Bet attiecībā uz šo
ibika wrote:Nav pitbulterjeri doga tipa, pitbulterjeri ir dažādi lieli, mazi, un minētie suņi no PMS audzētavas ir ar darba suņu asinīm. Tur nav nekāda piejaukuma. Tā vienkārši ir, ka metienā var būt gan lieli smagi, gan mazi smalki.

es tomēr vismaz savās domās palikšu pie tā, ka šādi suņi ir veselām līnijām, nevis tikai mazi vai lieli gadījās metienā. Arī tips, ne tikai izmērs. Un tomēr - size does matters.. Tam 35 kg Mayday Rom ir pitam raksturīga anatomija, neskatoties uz svaru. Šiem taču ir savi 40-50 kg? Ja šie suņi ir tādā masā un uzbūvē kā dogo, nu nebūs viņiem pita asuma! Vai varbūt kādam ir kāds labs attiecīgs video ar šāda tipa suni, labprāt paskatītu! ;)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Amerikāņu pitbulterje/American pitbullterrier

Postby Nemezis » 01 Dec 2011, 15:36

ibika
ta ir, to nevar prognozet.Bet tik pat labi to var pateikt par jebkuru bull type shkirnes parstavi,neviens un nekad nevar dot garantiju.Es neesmu no tiem, kas nemtu suni, neiepazistoties ar shkirnes specifiku.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby ibika » 01 Dec 2011, 17:00

Par lieliem pitiem runājot ir jānodala laikam "vecie" piti un mūsdienu, jo šķirne ir komercializējusies un vēlme pēc lieliem, mierīgiem suņiem ir lielāka, kā pēc maza spridzekļa. Es piekrītu, ka mūsdienu smagsvari nebūt nav tādi kā "vecie", kuri ar 30 kg gāja ringā, un cīnījās stundām, bet svars nebūt nenozīmē, ka suns ir zaudējis savu temperamentu. Līnijas ir dažādas un temperaments tā pat.
Uz ātro atceroties dažus suņus p: Coyot Willy uz ko balstās daļa pitprait suņu bija pāri pa 40 kg, bet tas netraucēja viņu "rollēt" (pēcnācēji nodarbojas ar dažādiem sportiem un ir stipri virs 20 kg), Noris no PMS ja nemaldos 37 kg, Skifs no PMS vēl mazāk (abi augstāk minētos attēlos), video ir audzētavas mājas lapā, vēl viens suns Empire of Demons Jonatan http://dogarchive.kennel-apbt.com/details.php?id=78295 ( arī ja nemaldos virs 40, bet aktīvs un sportisks), "kubiešu" linijas suņi no Ukrainas melnā kuce ir 50 kg (10 gadus veca), suns 47 kg videohttp://video.mail.ru/list/king009/_myvideo?page=3

Mani priecē tas, ka cilvēkiem ir savs viedoklis, par to kā ir jāizskatās pitbulterjeram, un tas nav pēc principa jo lielāks jo labāk. Bet svarīgākais tomēr ir saprast, ka šķirnes īpatnība ir tieši temperamentā,fiziskajā kondīcijā (pitbuls tomēr ir suns sportam). Nav tik svarīgi cik kg ir sunim, galvenais lai ir tas pitbulterjera gars. Jebkurā gadījumā šī ir šķirne, kur var piemeklēt sev suni pēc savas patikas, lielu milzi vai mazu pundurīti.

Nemezi, mūsu domas šajā jautājumu sakrīt.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby wolf-eyes » 01 Dec 2011, 20:51

madzhy wrote:Un šādi ir tie, ko es dēvēju par dogo-pitiem.
Image
Image
Tie ir milzīgi un salīdzinoši masīvi, ar nogludinātām, skaistām ķermeņa aprisēm - tādi, kas piesaista aci.. un arī daudzi patiesi pret šāda tipa pitiem nespēj palikt vienaldzīgi. Cita lieta, cik ilgi tik smags suns varēs nokarāties virvē vai iemiesot sevī tādu spēju kapacitāti kā tradicionālie piti, tādēļ šo tipu es vēl vairāk dēvētu par show.
Salīdzinājumam īstā Dogo Argentino bilde:
Image

Man arī šie uzreiz atgādināja argentīnas dogu.
Un ja šķirnes ir tik līdzīgas anatomiski, tad kādēļ ir vajadzīgas vispār divas dažādas škirnes? ar šo jautājumu vairāk domāju- priekš kam šādi pitbulterjeri, ja viņi tiešām visticamāk nevar būt tik veikli kā mazāka izmēra slaidi- muskuļainie pitbulli....un ja cilvēks grib šāda izskata suni, tad lai ņem argentīnas dogu..
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby Nemezis » 02 Dec 2011, 00:05

ibika :labipadarits:

wolf-eyes
nu tas tak ir divas absoluti dazhadas shkirnes.
Tad jau cilvekam, kursh grib haskiju, var ieteikt nemt malamutu, nu,ta ka piemers)) katrs izvelas sev to,kas tuvak sirdij.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Amerikāņu pitbulterjers/American pitbullterrier

Postby wolf-eyes » 02 Dec 2011, 16:10

Nemezis wrote:ibika :labipadarits:

wolf-eyes
nu tas tak ir divas absoluti dazhadas shkirnes.
Tad jau cilvekam, kursh grib haskiju, var ieteikt nemt malamutu, nu,ta ka piemers)) katrs izvelas sev to,kas tuvak sirdij.

Nē, tā nemaz nebiju domājusi.
Bija doma tāda: Līdzībās- ja haskijiem izveidotos liela un smagnēja auguma suņu tips, tad kādēļ gan labāk neņemt malamutu? Bet nevajag pārprast, ka es kādam kaut ko iesaku,un par raksturu es vispār nezinu, kādi ir argentīnas dogi.
Vienkārši interesanti, ka ir tāds tips izveidojies..
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests