Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Dog Breeds

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 12 May 2015, 08:20

Murcene
Murcene wrote:Lai arī kucēni ir no LKBA, tomēr kucēni izskatās ar labiem gēniem.


Interesanti, bet tēvs piedalās LKF izstādēs (pati esmu viņu redzējusi).. tad kā sanāk, māte ir no citas organizācija? Tad kādi papīri būs kucēniem?!
Es tomēr būtu piesardzīga, redzams bildēs, ka mātei ir pustāvošas ausis, tāpat tēvam arī nav ideālas, iespējamība, ka kucēniem austiņas nestāvēs pareizi - ir augsta. Tēvs ir asspalvains, bildēs redzams, ka visi kucēni nebūs gludi utt.
Mjā, ss.lv ir raibs ar piedāvājumu :aknee:
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Robins » 12 May 2015, 10:15

Sanio wrote:Interesanti, bet tēvs piedalās LKF izstādēs (pati esmu viņu redzējusi).. tad kā sanāk, māte ir no citas organizācija? Tad kādi papīri būs kucēniem?!


Kucēniem droši vien būs LKBA papīri - viņiem jau gluži vienalga, kas vecākiem. Un, ļoti iespējams, ka tēvs vairs LKF izstādēs nepiedalīsies - ja šāds fakts tiek konstatēts, tad no LKF izslēdz diezgan ātri...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 12 May 2015, 11:40

Kucēnu audzētāja man rakstīja, ka abiem kucēnu vecākiem ir FCI sistēmas ciltsraksti, bet Latvijā tie ir reģistrēti IKU/LKBA sistēmā.

Man šī sistēmas, klubu lieta ir pilnīga sveša, es tajā neko nesaprotu. Sāku saprast tikai tik daudz, ka viss LKBA, grozies kā gribi, ir viens un tas pats vecais, labais Favorīts. Vecā Favorīta prezidente Goļcova, kura tagad ir LKBA valdē. Valdē ir arī Elison kluba Eva Nelsone un Favorita Marina Piško.
Saprotu, ka klubi maksā nodevas LKBA, pēc tam LKBA maksā tālāk, jo ir vēl kaut kādā mistiskā Baltic UNION, kur atkal valdē ir Goļcova un Piško. Tāpat Baltic UNION valdē ir lietuviešu kinologs Dziadas, par kuru nav diez ko labas atsauksmes un Varganovs, kurš vienkārši ir afērists ne tikai suņu audzēšanas jautājumos (abas personas daudz apspriestas mednieku un medību suņu īpašnieku vidē. Vārdu sakot, visa nauda, skaiti kur gribi, vienalga ieplūst Goļcovas un viņas draugu kabatās.
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 12 May 2015, 11:48

Kā jau minēju, esmu sākusi kucēnus meklēt arī ārpus LV. Sākumā atradu vienu lietuvieti, bet viņai kucēni jau bija izpirkti. Viņa man ieteica būt diezgan uzmanīgai ar Lietuvas audzētājiem un ieteica tieši šo audzētavu. http://www.parson-jack-russell.lt/ Vai kādai varbūt ir kāda informācija, atsauksmes par šo audzētavu?
Viņiem patreiz esot gludie Raselīši un nedēļas beigās viņa man solīja atsūtīt bildes un visu pārējo info par kucēniem. :)
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Robins » 12 May 2015, 12:29

Murcene, neko nezinu par konkrēto gadījumu, bet, gan jau ir kāds iemesls, kāpēc suņi ar FCI dokumentiem (ja tādi patiešām ir) "pāriet" uz kaut kādu puskreisu organizāciju. Parasti tas liecina, ka FCI ietvaros viņi atļauju radīt pēcnācēju nesaņemtu, bet kucēnus taču baigi vajag.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 12 May 2015, 13:09

Robins
Mjā.. ir vērts padomāt. Tikai kaut kas man tagad neiet kopā te. Mazuļu mammai tēvs esot Jašmins Magna. Tad kā tas nākas ka abi vecāki varot būt FCI ja Jašmins Magna pārstāv LKBA :aknee:
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Robins » 12 May 2015, 13:40

Tātad gvelž muļķības, un droši vien ne tikai par to vien.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 13 May 2015, 08:20

Murcene wrote:Kā jau minēju, esmu sākusi kucēnus meklēt arī ārpus LV. Sākumā atradu vienu lietuvieti, bet viņai kucēni jau bija izpirkti. Viņa man ieteica būt diezgan uzmanīgai ar Lietuvas audzētājiem un ieteica tieši šo audzētavu. http://www.parson-jack-russell.lt/ Vai kādai varbūt ir kāda informācija, atsauksmes par šo audzētavu?
Viņiem patreiz esot gludie Raselīši un nedēļas beigās viņa man solīja atsūtīt bildes un visu pārējo info par kucēniem. :)


Neieteiktu ņemt no šīs audzētavas, ir zināma īpašniece! Ir atsauksmes gan no džeku, gan no pārsonu saimniekiem...
Ja gribas pavisam tuvu, tepat Baltijā - iesaku painteresēties audzētavā Scarlet Bevy, Igaunija - http://scarletbevy.webs.com/

Murcene wrote:Mazuļu mammai tēvs esot Jašmins Magna. Tad kā tas nākas ka abi vecāki varot būt FCI ja Jašmins Magna pārstāv LKBA

Murcene wrote:Kucēnu audzētāja man rakstīja, ka abiem kucēnu vecākiem ir FCI sistēmas ciltsraksti, bet Latvijā tie ir reģistrēti IKU/LKBA sistēmā.

Nu te riktīgi izklausās pēc meliem, kā tēvs, kas reģistrēts LKBA, var staigāt pa LKF izstādēm :pagalvu: :sajucis:
Tāpat mammai neizklausās, ka jebkad ir bijuši FCI papīri, jo kā ieguva, ja tēvs Jašmins.
Last edited by Sanio on 13 May 2015, 08:51, edited 2 times in total.
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 13 May 2015, 08:35

Sanio
Paldies. Tūlīt meklēšu šo audzētavu. kad pirmo savu Džekiņu ņēmu, vispār neko nezināju par šo šķirni, bija vieglāk atrast, paņēmu to, kurš pirmais iekrita acīs un sirdī. Protams, toreiz zināju, ka ņemu sev sirdsdraugu un vienalga par izcelsmi un papīriem :D Tagad, kad sāku kaut ko vairāk saprast, es saprotu ka suni vispār nekur nevar atrast.. :(

Sanio Tu laikam pārprati mani. Šo kucēnu tēvs ir atvests no Zviedrijas.

Kucēnu mammas Pifas tēvs ir Jašmins. Tad, pēc loģikas sanāk, ka LKF suns ir sapārots ar LKBA kuci. :apstulbis:

Paldies ka pievērsi manu uzmanību pie ausīm. Kaut kā sākumā nemaz to neievēroju.
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 13 May 2015, 08:41

Sanio Tu laikam pārprati mani. Šo kucēnu tēvs ir atvests no Zviedrijas.[/quote]
ZInu, suns nāk no pazīstamas audzētavas.. Taču nopirkts jau pieaudzis! Viņam viennozīmīgi ir FCI ciltsraksti, bet, kā tad var būt reģistrētam LKBA un staigāt pa LKF izstādēm?! Sanāk viņš LV ir divās sistēmās..
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 13 May 2015, 08:55

Šāda ir man sniegtā atbilde man par kucēnu vecākiem:
Kucēnu mamma ir Hedi Pifa VUK. Viņa ir LVJCH, LVCH, LTCH, ESTCH, Baltijas čempions un 2015. gada izstāžu čempions. Ir arī Latvijas un Lietuvas CACIB.
Viņas tēvs ir Jasmīns Magna. Ciltsraksti no tēva puses http://sobaka.lv/index.php?m=Poroda&pag ... &sob=17641
Viņas mamma ir Furia Magna.
Abi ir atvesti no Polijas.
Kucēnu tēvs ir atvests no Zviedrijas.
Abiem kucēnu vecākiem ir FCI sistēmas ciltsraksti, bet Latvijā tie ir reģistrēti IKU/LKBA sistēmā.
Ciltsrakstu līnijas ir izcilas.

Nupat vispār neko nesaprotu. :apstulbis:
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 13 May 2015, 09:23

Murcene wrote:Ciltsrakstu līnijas ir izcilas.


:medas: :aknee: Skaļi teikts..
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 14 May 2015, 08:17

Es vēlreiz par tām pusstāvošajām ausīm gribēju parunāt.
Pētu Jašmina Magnas bildes http://sobaka.lv/index.php?m=Poroda&pag ... &sob=17641 un man rādās, ka viņam arī ir pusstāvošas ausis visās bildēs. varbūt man nav saprašanas par ausīm? Vairs nesaprotu kādas ausis ir tās pareizās un kādas ir nepareizās. :D

Kā arī man ir jautājums par šo: Кинологическая организация: FCI / IKU, клуб «Фаворит». Vai tas nozīmē, ka pastāv tomēr iespēja būt abās sistēmās?
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 14 May 2015, 10:08

Murcene jā austiņas konkrētajam sunim nav pareizas un meitai viņas ir vēl sliktākas. Tas viss nekur nepazūd, nākamajām paaudzēm tiek nodots..

Nē, abās sistēmas nedrīkst būt!
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 14 May 2015, 11:01

Atradu iepriekš diskusijās ievietoto bildi par ausīm. Tā man dod lielāku priekštatu kādām tām būtu jābūt.
Image

Vai mazam kucēniem jau var aptuveni nojaust kādas būs viņa ausis?
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Creme de la Creme » 14 May 2015, 11:35

Murcene wrote:Es vēlreiz par tām pusstāvošajām ausīm gribēju parunāt.
Pētu Jašmina Magnas bildes http://sobaka.lv/index.php?m=Poroda&pag ... &sob=17641 un man rādās, ka viņam arī ir pusstāvošas ausis visās bildēs. varbūt man nav saprašanas par ausīm? Vairs nesaprotu kādas ausis ir tās pareizās un kādas ir nepareizās. :D

Kā arī man ir jautājums par šo: Кинологическая организация: FCI / IKU, клуб «Фаворит». Vai tas nozīmē, ka pastāv tomēr iespēja būt abās sistēmās?

FCI no vienas valsts savā sastāvā uzņem tikai vienu organizāciju. Latvijā tā ir Latvijas kinoloģiskā federācija. Tas ka daži darboņi cenšās ''aizmālēt acis'' izmantojot svešu vārdu, simboliku u.tml., mūsu valstī ir bieža parādība. Info par klubiem kas ir LKF biedri var atrast LKF mājas lapā www.dogs.lv Info par klubiem, kas ir FCI biedri var atrast FCI mājas lapā http://www.fci.be/en/Members-Partners-89.html
Tā es nesen uzzināju ka pastāv tāds Ogres kinoloģiskais centrs. Ienāk man tel. zvans ar jautājumu - vai Jums klubā ir reģistrēts tāds un tāds audzētājs? Vēlamies no viņa kucēnu, saka ka LKF ciltsraksti. Bet neesot uz rokas nekādu papīru ko uzrādīt. Gribējām pārliecināties ka tur viss kārtībā. Es ''grozu smadzenes'' un nekādi nespēju atcerēties tādu audzētāju. Tad nu vārds pa vārdam un izrādās ka tas viss Ogres kinoloģiskais klubs, bet gan Ogres kinoloģiskais centrs. Tikai jāutājums - kāpēc jāmelo cilvēkiem?!!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Sanio » 14 May 2015, 11:46

Murcene

Bildē ir auss novietojums attiecībā pret acīm. Kreisā puses sunim ir ausis ir pa smagu, zemu.
Taču augstāk, ko runājām, tur vienkārši suņiem ausis nestāv pareizā formā.
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby aaairam » 14 May 2015, 14:02

Sanio wrote:
aaairam wrote:Apmēram kādā vecumā suņukam sāk stāvēt pareizi ausis? Man šķiet, ka mana dāmīte kaut kā nepareizi viņas ieliec, viņai nupat 8 mēneši palika. :soks:


Ausis var nedaudz staigāt, kamēr zobi mainās. Kucēnam 8mēn. - šaubos, ka kaut kas izmainīsies! Vecākiem kādas ausis? Ja stāvošas/pustāvošas, tad tā jau ir ģenētika un neko nevarēsi izlabot.


Vecākus neesmu nekad redzējusi, kucīte pie mums nonāca ļoti dīvainā veidā,bet tas jau ir cits stāsts. Austiņas tā dīvaini sāka stāvēt apmēram pirms 3 nedēļām, iepriekš neko tādu pamanījusi nebiju. :jaut:
Image

Image
aaairam
Puppy
Puppy
 
Posts: 111
Images: 44
Joined: 25 Nov 2014, 23:42

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Murcene » 14 May 2015, 15:12

Mani šokē šāds sludinājums ss.lv

Labākais šķirnes pārstāvis ( Kobi Black Bravo Persina)-trikolor meklē sev līgavu. (Līgava var būt bez papīriem ).

https://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/j ... cppgd.html

Brīnos, ka cilvēks, kurš darbojas klubā, kuram būtu jārūpējas par šķirnes uzlabošanu un caurskatāmību, ievieto šādus sludinājumus. Tik atklāti un publiski nodarbojas ar pagrīdes kucēnu vairošanu. Manuprāt, tos kuri šādi apzināti vairo dzīvniekus būtu jāsauc pie atbildības likuma priekšā!
Murcene
Baby
Baby
 
Posts: 26
Images: 2
Joined: 06 May 2015, 07:00

Re: Džeka Rasela Terjers / Jack Russell Terrier

Postby Linda B. » 14 May 2015, 20:59

Creme de la Creme wrote:
Murcene wrote:Es vēlreiz par tām pusstāvošajām ausīm gribēju parunāt.
Pētu Jašmina Magnas bildes http://sobaka.lv/index.php?m=Poroda&pag ... &sob=17641 un man rādās, ka viņam arī ir pusstāvošas ausis visās bildēs. varbūt man nav saprašanas par ausīm? Vairs nesaprotu kādas ausis ir tās pareizās un kādas ir nepareizās. :D

Kā arī man ir jautājums par šo: Кинологическая организация: FCI / IKU, клуб «Фаворит». Vai tas nozīmē, ka pastāv tomēr iespēja būt abās sistēmās?

FCI no vienas valsts savā sastāvā uzņem tikai vienu organizāciju. Latvijā tā ir Latvijas kinoloģiskā federācija. Tas ka daži darboņi cenšās ''aizmālēt acis'' izmantojot svešu vārdu, simboliku u.tml., mūsu valstī ir bieža parādība. Info par klubiem kas ir LKF biedri var atrast LKF mājas lapā http://www.dogs.lv Info par klubiem, kas ir FCI biedri var atrast FCI mājas lapā http://www.fci.be/en/Members-Partners-89.html
Tā es nesen uzzināju ka pastāv tāds Ogres kinoloģiskais centrs. Ienāk man tel. zvans ar jautājumu - vai Jums klubā ir reģistrēts tāds un tāds audzētājs? Vēlamies no viņa kucēnu, saka ka LKF ciltsraksti. Bet neesot uz rokas nekādu papīru ko uzrādīt. Gribējām pārliecināties ka tur viss kārtībā. Es ''grozu smadzenes'' un nekādi nespēju atcerēties tādu audzētāju. Tad nu vārds pa vārdam un izrādās ka tas viss Ogres kinoloģiskais klubs, bet gan Ogres kinoloģiskais centrs. Tikai jāutājums - kāpēc jāmelo cilvēkiem?!!

Ar to Ogres kinoloģisko centru bija vēlviens joks pagājušovasar.Zvana man Maruta un gānās kādas šausmas notiek Ogres klubā,kaut kādai tur paziņai esot pārdota 3 mēnešus veca takša kucīte no Ogres kluba,kas nestaigā,velk pakaļkājas,audzētāja teikusi,ka viss kārtībā,viņa sākšot staigāt vēlāk. Drošivien diezgan pamatīgi pabojā jūsu kluba reputāciju tādi darboņi ar tik līdzīgu nosaukumu :pilnmeness:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron