Īru Seters / Irish Setter

Dog Breeds

Īru Seters / Irish Setter

Postby Zuks » 14 Jan 2010, 12:12

Sveiki!
Man tuvā suņu šķirne ir īru seteri! Tā kā es esmu iesācējs, tad ceru, ka vēl kāds no LKF lapiņas uz šejieni pārcelsies un šķirnes standartus ieliks un ari labākās bildītes saliks. SETERISTI _ SAURAUJAM!!! :mrgreen: :D :roll:
Last edited by Zuks on 14 Jan 2010, 15:35, edited 1 time in total.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Īru Seters - Irish Setter

Postby Zuks » 14 Jan 2010, 12:36

Mēģināju vismaz sava suņuka bildes ielikt, bet nekā, pretī uzraksts - The URL you specified is invalid.
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Īru Seters - Irish Setter

Postby Zuks » 14 Jan 2010, 12:39

Image
Image
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Īru Seters - Irish Setter

Postby Nora » 14 Jan 2010, 12:51

Zuk, Tev virtuālā torte par īru tēmas atvēršanu.
Mēs arī pārceļamies - es, Neal Wolmar Attraction jeb Nelsons un Remington Wolmmar Attraction jeb Remī
Image
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Īru Seters - Irish Setter

Postby Zuks » 14 Jan 2010, 13:02

:D Sveika Nora!!! Prieks Tevi redzēt!!! Mums vajadzētu vēl Oksi vai Marutu uz šejieni atmānīt, lai standartus un aprakstus korekti saliek!!!
Nupat kā nokonstatēju, ka man darbā nav nevienas Rosīša jaunākās bildītes, rīt salādēšu, lai visi redz kādi smuki esam izauguši!!! :D
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby BoSo » 14 Jan 2010, 15:38

Sveiki! Es ar tepat.
BoSo
Baby
Baby
 
Posts: 16
Joined: 14 Jan 2010, 15:36

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Maruta Papelbo » 14 Jan 2010, 15:49

:lol: Sveikiņi!
Piebiedrojos ar savām tagadējām meitenēm (katra komplektā ar savu hendleri) -
NEITY WOLMAR ATTRACTION
Image

SARMANDO DREAM CHARMING CHARISMA
Image
User avatar
Maruta Papelbo
Puppy
Puppy
 
Posts: 465
Joined: 14 Jan 2010, 13:35
Location: Valmiera

Re: Īru Seters - Irish Setter

Postby Nora » 14 Jan 2010, 19:58

Mēģināšu pārkopēt kaut ko no vecās tēmas (nu, es to nemāku, protams, bet tomēr). Kopēšu to, kas man liksies kaut kādā ziņā svarīgs, skaists, aizkustinošs, - mūsu pārdomas, komentārus u.tml., bet ne konkrētu izstāžu rezultātus. Ok? (jā, jā, man ir laiks urbties cauri vecās tēmas vairāk kā 130 lapām, jo - kāja ieģipsēta, apkārt skraidīt nevaru)


wolmarsetter
Īru seters ir iekritis man sirdī uz mūžiem. Tik inteliģentu un elegantu šķirni līdz šim nebija nācies sastapt. :lovou:

Maruta Papelbo
:wdpk: :hah: Kas man personīgi patīk īru seteros? Viņi visu savu mūžu būtībā ir .....aktieri.Saprot manuprāt katru manu vārdu un pat cenšas atbildēt,kā nu katrs.Tā kā ticu horoskopiem,esmu to izbaudījusi ar savām trim kucītēm,kuras man bijušas līdz šim.

zuustrs
Es uzaugu ar kaimiņu īru seteru :D , tas bija viens lielisks suns ar jautru raksturu. Viņš bija pirmais, kurš mani caur peļķi izvilka un saplēsa vairākas bikses. Es pat uz skolas obligāto slēpošnu, Biķernieku mežā, viņu ņēmu līdzi. Ar ragaviņās iejūdzu, tik tas gan vairāk bija brauciens caur krūmiem nevis pa stigu :twisted: :twisted: :twisted: Tikai visu to labāko pa šo šķitni varu pateikt. Nodzīvoja ilgi, bet pašās beigās pazuda :( , bet jau lielā vecumā. Varbūt man neteica, ka nomira...

moone
Sveiki, mēs arī piesakamies seteru saimei :ole: Dzīvojam Talsos un mums ir trīs gadiņi, vārdā Marks. Jā, mūsu pusē seteru nav daudz, zinu tikai vienu seteru meiteni. :dgs:
sākas mums uzvārds ar "R" un vēl pie tam abiem :P Nav jau nekas slepens, pilnais vārds Marks Rafeli. Mēs aktīvi nepiedalamies klubu pasākumos. Dzīvojamies pa laukiem. Talsos ir klubs, kurā var iesaistīties jebkura suņa īpašnieks. Ja Talsos ir pasākumi, kur var doties ar suni, mēs parasti esam klāt. :jmp:

Siriuss
Mēs ar piedalamies!!!
Mūsu divas seterītes- Unika Allgei Wollit ( sirsnīgs paldies Marutai),
un nu jau mūsu pašu audzējums Oletta Red Angel Noringo, jeb Lote.

Maruta Papelbo
Kucēna vārds izsaka daudz.Tādēļ jau parasti vārdu izvēlas kucēna īpašnieks ,nevis audzētājs,jo arī bēnam vārdu izvēlas vecāki.Protams,mūsdienās situāciju sarežģītu padara fakts,ka vārdiem uz kucēnu pēdējās aktēšanas brīdi jābūt,tādēļ tiem kucēniem,kuri vēl nav aizrunāti,vārdu dod audzētājs.Tas arī rada to,ka suņa ciltsrakstos figurē viens vārds,bet jaunais īpašnieks suni sauc pavisam citā vārdā. Es visiem saviem kucēniem,kuri bija iepriekš aizrunāti,vārdu devu tādu,kādu vēlējās jaunie saimnieki,protams ievērojot noteikumu,ka viss metiens sākas ar noteiktu burtu un vārdi nedublējas.

Balticweim
Vienīgais ieteikums gan, ar kaķiem ļoti uzmanīgi. Vismaz maniem kucēniem ar kaķiem nav problēmu, bet kaķiem gan ir :evil: , un cik tur tā darba, lai ieķertu ar nagu acī vai vēl kaut kur. Mums tikko tā bija, maz patīkama. :cry: Ja kaķis tiešām normāls, tad OK, bet ja ne, labāk uzreiz mācīt kucēnam nemaz viņam netuvoties. :? Sorry, ka tik pesimistiski, vienkārši kaķi kā suga man pēdējā laikā sāk riebties, pēc dažām viņu izdarībām.

wolmarsetter
Jāsaka, ka mūsu kaķis ir vecs, palicis vārgāks uz vecumu, tāpēc viņš vispār neko kucēniem nenodara, ļauj pat aiz astes vilkt, tikai bēg prom. Mēs, protams, mēģinam to novērst. Tāpēc jābrīdina, lai sargājat to mazo, bezbailīgo bērnu no tiem kaķiem, kam ir kas sakāms pretī, kad šitāds mazulis nāk klāt. :x
Pa trepēm drīkst ;) Ēdamo iedošu līdz, pateikšu, kāds jāpērk turpmāk :D Skraidīs visur, kur laidīsiet. :) Ar našķošanos nevajag aizrauties, labāk kucēna vecumā našķot pavisam minimāli, ja nu vienīgi kādu kaltētu cūkas austiņu, cīpslas vai kādu kaltētu skrimsli :) Gulēt gribēs gultā, tas ir noteikti, jo šorīt mana mamma pamodās un atrada viņu sev tieši blakus piekļāvušos gultā cieši aizmigušu. :lols:

Ar voljeru ir tā.. Ja Jums ir iespēja tādu uzveidot, ar nojumīti, guļvietu un mantiņām, tad tāds būtu ideāls variants, ja Jūs braucat uz darbu/skolu/darīšanās un mājās neviens viņu nepieskatīs. Tad gan mazulis, gan Jūsu mantas/mēbeles būs pilnīgā drošībā :weed: Ideāla izeja ;)

Maruta Papelbo
par kaķiem neuztraucaties,īru seteram var ar vārdiem paskaidrot,ka nevajag kaķim pārāk uzplīties,un domāju kaķis savā raksturā nedaudz līdzīgs īram - ja es Tev nepatīku,Tu man neesi vajadzīgs,pagriežu muguru un aizeju...No savas 23 gadu pieredzes ar īru seteriem varu uzsvērt tikai vienu,ja Jums būs ko ar suni runāt,viss būs kārtībā.Ja suns būs kā suns,nekas nesanāks,jo šai šķirnei raksturīga izteikta inteliģence un nepieciešamība pēc cilvēku sabiedrības un visu saimnieka tuvo cilvēku sarunām.

[par iestāšanos klubā]
var ar kucēna pirkšanas-pārdošanas līguma kopiju aizbraukt jebkuru trešdienu no plkst.18-20 uz Medību suņu klubu un iestāties tajā,būs iestāšanās maksa un biedru nauda

ja baro ar profesionālo barību,papildus kaļķa tabletes seteram nevajag,neesmu devusi nevienam savam sunim arī zobu maiņas laikā.
Nu zobu pasta vetaptiekā,birste ? nu vienalga vai speciālo suņiem par lielu naudu,vai cilvēkiem domāto.Pakāpeniski pieradini,tad jau būtu vēlams pārdienās pirms gulētiešanas,bet es centos saviem jaunībā vismaz reizi nedēļā,lai pirms svarīgām izstādēm nav pie veta jānoņem zobakmens.Ja negribi tā ķēpāties,var iztikt arī regulāri dodot sunim grauzt kaltētās cīpslas,un zobus noberzēt ar citronu.

[īru seters ir suns, kurš vienmēr manī ir izraisījis lielu sajūsmu.
bet jautājums viņu saimniekiem.
vai ar šāda tipa spalvu nav grūti tikt galā?]
Setera spalva varbūt būs atrodama putekļu sūcējā,jo savas krāsas un struktūras dēļ tā nav uz grīdas un drēbēm pamanāma,turklāt kuces spalvu maina reizi gadā un suņi pārsvarā tāpat.Izstāžu suņus pirms izstādēm sagatavo (grummings).Pēc mazgāšanas suni fēno.Sausu spalvu neķemmē.
visu mūžu saviem iepriekšējiem seteriem ķemmēju sausu spalvu,bet "spečuki" iesaka to nedarīt,jo tad spalva paliekot sausa un "lūztot"... Var jau iztikt bez fēnošanas,bet mitru spalvu parasti saguļ un pirms izstādes tas nebūtu vēlams.

[man ir daudz jautaajumu par seteru veseliibas probleemaam,audzinaasanu,barosanu u.t.t.ja vareetu kaads pieredzeejis audzeetaajs paliidzeet ar info,kur mekleet tiesi par iiru seteriem.jo tiesaam informaacija par siem skaistuljiem nav daudz.]
Siriuss
Ar to informāciju ir tā kā ir. Ja varat lasīt krieviski vai angliski, vai vāciski, noteikti internetā var atrast daudz labas lietas. daudzām ārzemju audzētavām ir mājas lapas, kurās ir arī plaši apraksti par šķirni kā tādu. Es varu piedāvāt konkrētas adreses vācu val., ja Jums tas der. Latviski , diemžēl, nekā daudz maz profesionāla un izsmeļoša laikam nav.
ja ir lietas, ko nedrīkst darīt, tad konsekventi nedrīkst un cauri!! Pļauka pa degunu sākumā var palīdzēt nostiprināt šo aizliegumu "nedrīkst". Vispirms vienmēr "nedrīkst", un tad , ja nav rezultāta- pļauka. Pēc laiciņa pietiks ar "nedrīkst".

Maruta Papelbo
Sarmītes un Andra mājas lapa :arrow:
http://sarmandodream.host.sk
ja negribas mazo iepļaukāt,var mēģināt ar knipi pa degunu trāpīt! Bet vislabāk palīdz,ja uzrūksiet un iekodīsiet viņai pašai lūpā vai degunā(viegli protams).

nu seters nav šķirne,kura būtu jāpiebaro.Ja viņa ēd pašlaik kucēnu barību (protams ne lielveikalā pirktu),tad papildus pietiks ar kādu suņu kārumiņu ik pārdienas (kaltētu cīpsliņu,kunģīti,akniņu u.t.t.) vai kādu burkānu,kāposta kacenu,augļa gabaliņu,ogu vai mazu siera gabaliņu.Tikai ne pie galda,kad paši ēdat.Ja kopā skatāties televizoru,ejat pastaigās.

Siriuss
iiriisi mums jau ir senaak, gordonins tikai pusgadu. Varu tikai teikt pasu pieredzi par muusu konkreetajiem suniem.
Visi seteri ir fiziski loti aktiivi, jaareekinaas ar garaam pastaigaam.
Sarkanie iiri ir loti juutiigi, taa teikt sensitiivi. Ja Tu vinu sabaarsi pacelot balsi, vins var apvainoties un nesarunaaties ar Tevi vairaakas dienas. Vini loti piekeras saveejiem, bet diezgan rezerveeti izturas pret svesiniekiem. Nee, bez agresijas, bet vins nebuus tas, kurs bucos katru cieminu, kurs ienaak maajaas.
Gordons mums ir taads- absoluuti draudziigs. Iekaaps kleepii un sabucos jebkuru, arii to, kuru redz pirmo reizi dziivee. :cmok:
Veel jau loti atkariiga suna uzvediiba no taa, vai vins tiek maaciits un radinaats mediibu darbam, vai tiek tureets maajaas uz diivaana.
Miinusus es seteriem nesaskatu nekaadus, ja vien par miinusu neuzskata nepieciesamiibu peec kaartiigaam, garaam pastaigaam un iespeejas izskrieties.

Maruta Papelbo
Sterilizēt īru seteru es nekādā gadījumā neiesaku,jo neviens nav noskaidrojis kāpēc,bet šī šķirne - gan suņi ,gan kuces pēc sterilizācijas tā maina ārējo izskatu,ka nelīdz ne diēta,ne kustības,ne groumings,- suns izskatās vienkārši nepieņemami.

[Suns smuki klausīja uz piesaukšanu, ideāli uzvedās, pa mežu, protams, drasē bez pavadas un klausa uz piesaukšanu kā mīļais. Līdz kamēr vienu vakaru paņēma pēdu no vīra, kurš viņam mūsu kompānijā vismazāko respektu izraisa, atļāvās neklausīt un aizlika prom, Pēc 10 minūtēm pats attecēja atpakaļ drusku nokaunējies. Un tā pa pāris reizēm viņš to laiku ir pagarinājis līdz šodien 2 stundām, kad atkal bija pamanījies izšmaukt (nu jau mēs gudrāki, nu jau pieskatījām, bet tomēr pamanījās, sīkais ķēms), klīst tepat pa pagastu, apciemo draugus, izraisa vispērēju riešanu, un neklausa. Nupat atvilkās, kažoks slapjš un smirdīgs (dīķis), pats tāds sakaunējies, bet tomēr ar pārliecība "ned...rs, tas bija foooorši, ja arī man tagad biki kauns, ka neklausīju". Starp citu, mežā joprojām klausa ideāli, bet no pagalma laisties prom nupat jau laikam uzskata par goda lietu... Ko pasākt vēl bez tā, ka baigi pieskatīt un bez pavadas ārā no mājas neiet?]
wolmarsetter
diemžēl nezkāpēc reizēm īriem mēdz būt tāda indeve, klaiņot tepat netālu. Ko vajag jau noteikti no mazotnes izskaust.
Maruta Papelbo
tas saucas tā: "Sprīditis" dodas pasaulē...
Bet,ja nopietni,tad īru puikām (pat Nelsona vecvecmāmiņai MERI LŪ ) šādas pastaigas liekas saistošas,ir savs maršruts,kuru diez vai Tev izdosies atšifrēt.Jo tad viņi "iekrīt" kā zemē.Vienkārši jārīkojas tā,lai no pavadas tiek vaļā tikai tur,kur paredzēta joņošana.Diemžēl...Vismaz man neizdevās šo niķi izskaust,atlika tikai gaidīt atgriešanos un labprātīgu padošanos.
sākumā "pārķemmēju" kvartālu,bezcerīgi,sēdēju uz lodžijas un nervozēju,gaidīju,kamēr sagaidīju - tēloju pārlaimīgo,slavēju,ka suns atgriezies.Vēlāk izlikos,ka neredzu,ka viņš sēž pie lodžijas,neklausījos paretajās skaņās,kuras tika man adresētas,ja kāds suni ielaida dzīvoklī (kaimiņš),visu vakaru suni Image ,nekas nelīdzēja,bet prombēgšana bija tikai tad,kad jau no pastaigas bija jānāk iekšā pa mājas ārdurvīm,tādēļ vienkārši iemanījos jau savlaicīgi viņu paņemt pie pavadas.Kad pārcēlāmies uz māju,bija žogs,līdz ar ko problēma atkrita pati no sevis.

Maruta Papelbo
kopš savas pirmās kuces Čester FAITI,iespēju robežās sekoju viņas pēcnācēju gaitām,īpaši paturot redzes lokā kuces,perspektīvāko sapārojot ar suni,kuram labs eksterjers un raksturs(kuces saimniece uzklausīja manu padomu),tad no šī metiena izvelējos sev vienu kucīti,kas jau ir FAITI mazmeita.Pāroju viņu (MERI LŪ) vienreiz,metiena 2 kuces uzdāvināju draugiem,vienu perspektīvāko vedām pārot jau uz Tallinu pie BENJAMIN (somu,amerikāņu izcelsmes),no metiena sev atkal paņēmu vienu kuci,jau MERI LŪ mazmeitiņu GEIMU,kuru pirmoreiz pāroju ar FIONNGHALL(somu,amerikāņu izcelsmes) un otrreiz ar KARMINO ALLEGRO(amerikāņu un austrāliešu izcelsmes),otrā metiena kucēni jau bija "galvas tiesu" labāki,divas kuces no metiena paņēma mani domubiedri un kolēģi-suņinieki,ar kuriem kopīgi izvēlējāmies potenciālos līgavaiņus viņu kucēm.Tā UNIKA pirmoreiz brauca pāroties pie zviedru izcelsmes suņa,otrreiz pie poļu izcelsmes,bet UNCE tika sapārota ar ungāru izcelsmes suni.No šī metiena sev es paņēmu NEITY,kas savukārt ir manas GEIMAS mazmeita.
Tāpēc es to saucu par savu līniju! Citi manas pirmās kuces pēcnācēji diemžēl ar dažu klubu atbalstu tika pāroti savā starpā,bieži pat tuvi... 7 kucēnus savā laikā nopirka uz Kauņu,kur radās vietējie lietuviešu seteri.

Siriuss
Man vakar bija ļoti interesanta saruna ar medību suņu audzētāju no Odesas. Viņai ir kurchārs, laika un slovackij kopov (kā tas būtu latviski?)
Pie seteriem par to rakstu tāpēc, ka pēc viņas stāstītā es sapratu, ka Ukrainā seteri ļoti maz tiek nodarbināti medībās, jo tas vienkārši esot nepraktiski garā apspalvojuma dēļ- kāds ir šis skaistais kažoks pēc atgriešanās no medībām!!! :shock:
Tāpēc mednieki pārsvarā ņemot kurchārus un drathārus, kā arī laikas.
Bet, viņiem ir ko darīt ar putnu suni- fazāni dzīvo brīvā dabā, šnepes (pie mums tās vairs nedrīkst medīt), paipalas... uh...

Kalani
seteriem kombinzoni ir ljooooti noderiigi braucot uz izstaadeem, ja liist vai citaadi slikts laiks...Jo ringaa tachu gribas izskatities skaisti. Negribetos ticeet, ka seteriem buutu auksti bez visadiem apgjeerbiem - maneejais visulaiku skraida bez nekaa pastaigaas, un nedreb :) Vieniigais kas tiesham varetu traucet, ir ja sniega daudz, tad sakrajas sniega bumbulji kazjokaa - tas gan traki.

Bet vispar esmu redzeejusi arii taadus gan pieguljoshus kombinzonus, gan vestes, kas saglabaa spalvu taisnu un neljauj vinjai chirkoties. Ljoti noderiga manta sunjiem, pirms izstadem, kuriem samera viljnjaina spalva...


NEITY WOLMAR ATTRACTION HD - AA ED- 00
NESSIJA WOLMAR ATTRACTION HD - AA ED - 00
NEAL WOLMAR ATTRACTION HD - AA ED - 00
NESTER WOLMAR ATTEACTION HD - CC ED - 00

[Mans suns, kad aizeju uz darbu, visu dienu ārdās, skaļi rej un gaugo. Kaimiņi jau sūdzas. Ko man ar viņu iesākt - kā pieradināt, ka ir jāpaliek vienam?
Palīdziet ar padomu]
wolmarsetter
Viņš tā dara tāpēc, ka ir stresā, ka pēkšņi ir palicis viens. Ja viņš aarī grauž mantas, tad tas arī ir no stresa + vēl atriebība, ka viņam to nodarīji. Kucēns ir lēnām un pakāpeniski jāpieradina būt vienam - sākumā atstājot 15 min vienu (pavisam maziņam), tad stundu un pēc tam 3 un vairāk stundas. Šajā laikā kucēnam ir jānodrošina nodarbe, lai viņam nebūtu garlaicīgi, kas, savukārt, rosina grauzšanai neparedzēto mantu bojāšanu. Viena nodarbe ir pirms ilgās palikšanas vienam kucēnu kārtīgi, taču ne par daudz!, nogurdināt, lai pirmās stundas paiet miegā. Grauzšanai var atstāt visu, ko sunim patīk grauzt - cīpslas, koka pagales, čiekurus, avīzes plucināšanai, kas nu kuram patīk. Ļoti, ļoti, ļoti svarīga apmācibas procesā ir sliktās uzvedības ignorēšana un labās uzvedības SLAVĒŠANA! Suns neuzvedas slikti tāpēc, ka viņš grib tev iespītēt, tevi apbēdināt vai vienkārši tāpēc, ka viņš ir stulbs. Viņš tā dara tikai tāpēc, ka viņš nezina, kā ir jādara. Kāda ir pareizā uzvedība, ko tu no viņa sagaidi un par ko tu viņu slavēsi
Viņam nāk pusaudžu gadi - hormoni, intensīva augšana, rakstura nobriešana, kā arī psiholoģiskā attīstība, nobriešana un taml. Tāpēc sāc to pieradināšanu tagad no jauna, tas noteikti līdzēs ;) Bet arī - visu pakāpeniski, ar slavēšanu un apbalvošanu un gardumiem

[. Negrib mans bērns peldēt nu nekā. Kā viņu piedabūt, lai nebaidās un sāk peldēt?]
moone
Pastāstīšu kā mans Marks sāka peldēt. Sākumā tikai pastaigāja pa ūdeni un tikai līdz vēderam, tālāk negāja. Mānīju, vilināju, kociņus metu u.t.t. nekāda rezultātā. Mēs katru vasaru vismaz nedēļu dzīvojamies pie Usmas ezera un tad nu pievērsos neatlaidīgāk šim jautājumam :appld:
Kartu rītu un katru vakaru konsekventi gājām uz ezeru, visādi Marku slapināju nesu, stūmu, vilku. Lēnām un prātīgi, lai nesabiedētu viņu, centos tā rotaļīgi to pasākumu organizēt. Un tad pēkšni vienā rītā Marks kā iegāja ūdenī, tā aizpeldēja :-" Tagad nav problēmu, pat no laivas ūdenī ir lecis.

Vispār - bija ļoti interesanti pārskatīt atkal to tēmu. Tik daudz kopā piedzīvots!
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Īru Seters - Irish Setter

Postby olleta » 14 Jan 2010, 20:21

Es ar pievienojos šeit!
Bet kāpēc visi pārvietojas uz šejieni?? :O
User avatar
olleta
Puppy
Puppy
 
Posts: 250
Joined: 14 Jan 2010, 20:19

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Nora » 14 Jan 2010, 20:53

Olleta, tāpēc, ka ar LKF prezidija lēmumu LKF lapas forumā slēgta šķirņu sadaļa; tad nu aktīvie forumieši dažu stundu laikā noorganizēja šo jauno vietu. Neizvērsīsim te diskusiju, kāpēc tāds lēmums, to var iet meklēt LKF forumā. Paliekam te pie īru seteriem ;)
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby olleta » 14 Jan 2010, 21:24

Paldies, par Info :)
Ja seteri, tad seteri Image
User avatar
olleta
Puppy
Puppy
 
Posts: 250
Joined: 14 Jan 2010, 20:19

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Nora » 14 Jan 2010, 23:20

Lūdzu ievērtējiet manu šīsdienas veikumu, ko vienlaikus varētu uzskatīt arī par manu veltījumu mūsu jaunajai tēmai (kā varbūt kāds vēl bez manis pamanīja - vecajā forumā parādījās ideja, ka šeit visas šķirņu tēmas būtu jēgpilni sākt ar šķirnes standartu un labām fotogrāfijām. Tad nu es metos meklēt īru standatu latviski un... ... ... neatradu. Un tad es piesēdos pie darba. Ceru, ka neesmu veļļuku izgudrojusi 108. reizi no jauna).

Ja patiešām ir tā, kā man šobrīd liekas un ko netieši apstiprināja arī wolmarsetter, t.i., ka standarta latviskojuma nav, tad esiet tik mīļi, seteristi, - te jums ķidāšanai mans pārlikums. Šī ir pirmā versija, tulkota galvenokārt no vācu valodas, noslīpēsim kopīgiem spēkiem, lai arī mēs varam savas tēmas sākumu iesākt ar šķirnes standartu. No savas puses solu rīt darbu turpināt, bet gribējās pirmo veikumu jau atrādīt. Tātad - esiet bargi tiesneši, šķirnes speci!!!

Izcelsmes zeme: Īrija
Izmantošana: medību suns un kompanjons
Klasifikācija : FCI VII grupa (medību suņi), 2. sekcija (britu un īru medību suņi)

Kopējais iespaids: šķirnei tipisks, atlētisks suns, kopējais iespaids – trenēts un elastīgs, nevis spēcīgs un muskuļots.
Temperaments: aktīvs un draudzīgs. Aristokrātisks, dzīvespriecīgs un inteliģents.
Galva: gara un slaida, ausu apvidū nav masīva, purns un galva vienāda garuma, to augšējās līnijas ir paralēlas.
Galvaskausa daļa: ovāls starp ausīm, ar izteiktu pakauša kaulu.
Pāreja no pieres uz purnu: izteikta.
Deguns: tumšā mahagoni, tumšā valriekstu krāsā vai melns. Platas nāsis.
Purns: vidēji zems un gandrīz taisnstūrveida. Garš starp pieres pāreju un degungalu.
Piere: Paaugstināti uzacu loki.
Žokļi: spēcīgi, gandrīz vienāda garuma, lūpas nenokarājas. Šķērveida sakodiens.
Acis: tumšā lazdu riekstu vai tumši brūnā krāsā, nav lielas.
Ausis: vidēji lielas, smalkas, uz galvas novietotas zemu un tālu aizmugurē, skaistā ielocē piekļautas cieši galvai.
Kakls: vidēji garš, muskuļots, nav resns, viegli ieliekts, sauss.
Ķermenis: proporcionāls suņa augstumam.
Augšējā līnija: no pleca līdz astei vienmērīgi taisni uz leju krītoša.
Pleci: izteiktas lāpstiņas. Dziļi un slīpi uz aizmuguri.
Jostas vieta: muskuļota un viegli izliekta.
Krūšu kurvis: dziļš, šaura priekšējā daļa. Labi velvētas ribas, kur daudz vietas plaušām, tomēr suns nedrīkst būt mucveidīgs.
Apakšējā līnija: kāpjoša, bet taisna.
Aste: vidēji gara, proporcionāla ķermenim, novietota samērā zemu, spēcīga pie pamatnes, sašaurinās virzienā uz astes galu. Astes pozīcija – vienā līmenī ar muguru vai zemāk.
Priekškājas: taisnas un spēcīgas, izteikti kauli.
Elkoņi: brīvi un izteikti nolaisti, nav vērsti ne uz āru, ne iekšu.
Priekšpleci : plati, muskuļoti.
Pakaļkājas : no krustiem virzienā uz lecamo locītavu garas un muskuļotas, no lecamās locītavas līdz potītei īsas un spēcīgas.
Leņķi un lecamās locītavas : izteikti, nav novietotas ne uz āru, ne iekšu.
Pēdas: mazi, stingri, spēcīgi pirksti, kompakti un noapaļoti
Gaita / kustība: vēlamas brīvas, plūstošas kustības. Galvu nes augstu paceltu. Priekšplecu kustības ir vienmērīgas un ļoti spēcīgas. Priekškājas izteikti tiecas uz priekšu, vienlaikus paliekot tuvu pie zemes. Kāju krustošana vai vienpusēji novirzīta priekškāju kustība ir ļoti nevēlama.
Apspalvojums: uz galvas, kāju priekšpusē un ausu galos īsa un smalka; uz pārējām ķermeņa daļām un kājām vidēji gara, gluda un iespējami brīva no sprogām un viļņiem. Ausu augšējā daļā spalva gara un zīdaina; priekškāju un pakaļkāju aizmugurē gara un smalka; uz vēdera un krūtīm līdz pat rīklei pietiekami gara spalva, lai nokarātos. Pēdas starp pirkstiem labi apspalvotas. Vidēji garās astes spalvas veido „karogu”, kas sašaurinās virzienā uz astes galu. Viss apspalvojums gluds un vienmērīgs.
Krāsa: piesātināta kastaņbrūna, bez jebkādām melnām pazīmēm; balta iezīme uz krūtīm, kakla, zoda, pie pirkstiem, maza zvaigznīte uz pieres vai šaura svītra, vai laukums uz deguna vai purna nav iemesls diskvalifikācijai.
Augums: Augstums skaustā: suņiem 58 līdz 67 cm, kucēm 55 līdz 62 cm.
Defekti: ikviena atkāpe no iepriekšminētajiem punktiem uzskatāma par trūkumu, kura nozīmīgums ir tieši proporcionāls tā izteiktības pakāpei.
Piezīme: Suņiem jābūt diviem acīmredzami normāli attīstītiem sēkliniekiem, kas pilnībā noslīdējuši sēklinieku maisiņā.
Last edited by Nora on 15 Jan 2010, 17:17, edited 1 time in total.
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Maruta Papelbo » 15 Jan 2010, 16:42

:D Image Ilze. Tu es vienkārši m a l a c i s ! Gribēju jau sūtīt Tev tulkošanai standartu angļu un krievu valodā,bet Tu jau esi to paveikusi! Varbūt ieliec info mūsu kaimiņu forumiešiem angliski un krieviski vecajā forumā :lol: par iespēju tusēt šajā.
User avatar
Maruta Papelbo
Puppy
Puppy
 
Posts: 465
Joined: 14 Jan 2010, 13:35
Location: Valmiera

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Nora » 15 Jan 2010, 17:14

Maruta, paldies! Gaidu labojumus un precizējumus, jo neesmu droša, ka viss ir pareizi.

Vēl mums vajadzētu kopīgi izlemt, kādas bildes (vai bildi) ieliekam mūsu tēmas sākumā kopā ar šķirnes standarta neoficiālo tulkojumu - kā ilustrāciju tiem, kas ienāk "no malas" un grib pirmo iespaidu par šķirni. Zane, ceru, ka Tev nebūs nekas pretī ja Tavs - tēmas pirmatklājējas posts tiks labots / papildināts ar šķirnes standartu un bildēm!

Dažiem vecā foruma ārzemju lietotājiem, kuru e-pasti man bija, jau aizsūtīju ziņu. Vecajā foruma tēmā jau diemžēl vairs neko ielikt nevar :(
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Zuks » 15 Jan 2010, 19:14

Nora
Kā es jau sākumā rakstīju - gaidīsim kādu, kurš visu saliks "Tā kā es esmu iesācējs, tad ceru, ka vēl kāds no LKF lapiņas uz šejieni pārcelsies un šķirnes standartus ieliks un ari labākās bildītes saliks. SETERISTI _ SAURAUJAM!!! :mrgreen: :D :roll:
Varētu vēl īsumā par vēsturi gan tekstuāli, gan bildēs. Šīs svarīgās funkcijas smagumu gan varētu Maruta uz saviem pleciem iznest! Viņai ilggadējākā pieredze!!! :D
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Nora » 15 Jan 2010, 20:20

No Marutas mēs varētu padiedelēt Latvijas īru vēsturi, citus vēsturiskos materiālus es patulkošu pie iespējas. Taisīsim kārtīgu info bāzi par mūsējiem!
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Zuks » 15 Jan 2010, 20:32

Taisīsim gan, jo labākajiem suņiem arī visam ap un par viņiem ir jābut labākajam!!! :D
Tad nu mēs atskaitāmies par pēdējā pusgada gaitām - par to spilgtākajiem mirkļiem!
Image
Šitā mēs sasveicināmies ar kaķiem!!!
Image
Te nu tā "prosto" - smuki!!!
Image
Image
Te mēs ar brāļuku.
Image
Te kā mazs teliņš zaļā pļavā - puķites baudām!!!
Image
Image
Rudens noskaņās!

Vēl jaunākas ir tapšanas procesā!!! :D
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Cinsh » 16 Jan 2010, 22:41

Varbūt šķirnes faniem interesē palīdzība šai sunītei?
http://www.sapforums.lv/index.php?t=64793
User avatar
Cinsh
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Nafanya » 17 Jan 2010, 20:31

Mēs ar Naidželu arī pārvacāmies tepat.....
Sveiciens visiem jaunajā "mājā"!
.....Dogs are miracles with paws.....
Nigel's & Ozzy's webpage: http://www.pointer.lv
User avatar
Nafanya
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 17 Jan 2010, 20:16

Re: Īru Seters / Irish Setter

Postby Elža » 18 Jan 2010, 16:44

Sveiki visiem jaunajā forumā!! ;)
Elža
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 18 Jan 2010, 16:32

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests

cron