Leonbergers / Leonberger

Dog Breeds

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Maija » 22 Jun 2011, 15:01

Paldies, Eskimo!

Asterix šodien Jūrmalā:

Image
Maija
Puppy
Puppy
 
Posts: 260
Joined: 14 Jan 2010, 09:02

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Rudiite » 22 Jun 2011, 21:51

Prieks, ka leonbergeru sadaļa atdzīvojusies!!!
Gribētos te redzēt visus mūsu Lavijas leonbergerus pa laikam parādāmies! Sajai bija brīnišķīga fotosesija! Paldies! Ceru ieraudzīt arī citus mīluļus. īpaši tos, kas dzimuši LV.
Arī tos, kas aktīvi nepiedalās izstādes. Paldies Maijai par informāciju un bildēm šajā forumā.
Te mans mīļumiņš, kurš nav izstāžu zvaigzne un nav paredzēts vaislas darbam. Bet ne jau tāpēc mazāk mīlēts un sliktāk kopts.
Image
Leonbergers ir nosvērts un pacietīgs suns, tomēr var būt ļoti atsaucīgs rotaļām un jautrībai:
Image
Image
Image
Image
Image
Larsens 4 gadi
[url]Kokeri & Kokeri & Leonberger[/url]http://teikashouse.edicypages.com/lv
Rudiite
Puppy
Puppy
 
Posts: 118
Images: 0
Joined: 15 Mar 2011, 11:28

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby ingaanna » 22 Jun 2011, 22:12

Eskimo wrote:
ingaanna wrote:
Ija wrote:Un, vispār, tā kā mēs šajā šķirnes sadaļā, gluži vai katrs dziedam savu dziesmu un šķetinām savas sarunas pavedienu, lai nebūtu juceklis , iesaku izveidot jaunu sadaļu

:par:
Maija varētu savus piedzīvojumus rādīt savā blogā, jo nu jau neko vairs nevar saprast. Kāds standartam sakars ar Tamperi? :sajucis:



Man gan patiik Maijas ieraksti, un vinas skaisto leonbergeru bildes. Vismaz kads uztur dziivu sho sadalu un painformee par citam izstadem,kuceniem utt. Ne jau tikai par leonbergeru standartu seit tiek runats, bet arii viss parejais par un ap leonbergeriem. :x


Nu kas nu kuram ir "uzturēt dzīvību", ja tas ir vālēt bildes iz saviem piedzīvojumiem un rādīt ar ko ir sadzēris, tiklīdz kāds uzdod neērtu jautājumu..
No Maijas puses neko par leonbergeru šķirni neesmu lasījusi, tik sevis slavināšanu. Tas arī apbēdina.
Atminos, kā citās šķirnēs tika pārmests par pārlieku daudzām bildēm, apsveikumiem utt. Un cilvēki atvēra savus blogus un stāsta par saviem piedzīvojumiem utt. Manuprāt, tas būtu loģiski, ja šī tēma paliek šķirnei.
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Fifochka » 22 Jun 2011, 22:36

Atvainojiet, ja es kaut ko nesaprotu...lasu sadaļu regulāri, prieks, ka ir Maija, uzrakstot par šķirnes notikumiem. Man ļoti patīk leonbergeri, tik dzīvoklī nevaru atļauties (iepriekš, privātmājā ar lielu zemes gabalu mežā man bija ņufaundlendi).
Šķirnes sadaļā var rakstīt visi un žēl, ka pārmetumi ir par to, ka kāds cilvēks raksta un stāsta par šķirni (nemanīju pašslavināšanu, vien atskaiti par savu paveikto un izstādāmo suņu aprakstus, kuri nav Maijas suņi). Es būtu priecīga, ja šicū sadaļā no mūsējiem rakstītu vairāk, jo pašlaik Latvijā laikam es vienīgā nodarbojos ar pašslavināšanu un citvalstu suņu reklāmu, jo atbalsts šķirnei ir minimāls...rakstiet vairāk un nenosodiet, jo tad pāriet vēlēšanās jebko rakstīt, lai jūsu šķirnes sadaļa ir aktīva. Es rakstu vēl vairākiem forumiem pasaulē par saviem suņiem un Latvijas suņu sasniegumiem, brīžiem domāju- priekš kam,izskatās, ka mūsējiem nav svarīgi- man laikam patīk lepoties ar to , ka ir Latvijā ir konkurētspējīgi suņi un piedalās vismaz Eiropas līmeņa izstādēs. Lepojaties ar saviem leonbergeriem un nenosodiet aktīvus audzētājus. Maija, ar cieņu jūsu darbam!
User avatar
Fifochka
Puppy
Puppy
 
Posts: 258
Joined: 26 Jan 2010, 19:19
Location: Latvia, Riga

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Ija » 22 Jun 2011, 23:59

Fifochka,
visupirms Maija nav audzētāja, vien ļoti aktīva sieviete, kas ir importējusi septiņus suņus un nezin kādu iemeslu dēļ sauc tos par " kennelu Honey Bears" , kas jau vien ir dīvaini, ka FCI/LKF ietvaros cilvēks var pats sev piešķirt audzētāja nosaukumu, kamēr citi sūri grūti strādā, lai iegūtu audzētavas reģistrāciju.

Ingaanaa,
tiešām, man arī liekas dīvaini, ka Maija administratoram sūdzējās par manis ievietoto viņas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu, bet tagad pati forumā liek foto, kur viņa atkal dzer. Laikam mums atšķiras ētiskie priekšstati par publicitāti.
Bet, patiesībā, nav jau runa par Maiju. Šajā foruma sadaļā gribētos runāt par leonbergeriem, kam arī tā ir paredzēta, un tā nav Maijas trešā mājas lapa.


Eiropā dzīvo daudzi tiešām skaisti suņi, bet ne visi ir aktīvi izstāžu apmeklētāji. Labs audzētājs ar to arī ir labs, ka spēj novērtēt savu suni un sameklēt piemērotu pāri, lai iegūtu vēl labākus pēcnācējus. Liels prieks par krieviem, kuri īsā laikā , importējot suņus no Skandināvijas un Vācijas, ir ieguvuši jau savus suņus, kas šogad spēja vinnēt pat Dortmundē. Bet, ja mēs tagad iespējamo vaislu šeit ievedam jau ar konkrētām atkāpēm no standarta, uz kādu nākotni mēs ceram? Fifochka, ar aktivitāti forumos šķirnei maz ko labu var palīdzēt, ja pretī ir darbi, kur apzināti tiek vairoti slimi un operēti suņi.

Un, lai uzskatāmi parādītu, kādus leonbergerus es gribētu redzēt Latvijā pēc gadiem desmit, sākšu ar savas Zintras tēti . Iepazīstieties:
Unkas Löwe vom Osning


Image
Image
Image
Image
Image

Tituli:

2004

Jugendsieger Nürnberg, Jugendchampion Luxembourg (L), Saarland-Jugend-Sieger, LG-Jugend-Sieger Saar, Jugend-Sieger Rüden Dietikon (CH)

2005

Sieger Offene Klasse Cluny (F) CACS, Sieger Metz (F), CACIB, BOB Sieger Wels (A), CACA, CACIB, BOB


2006

Sieger Bourges en Bresse (F) CACS, CACIB, BOB, Internationaler Schönheitschampion Sieger Luxembourg (L) CACL, CACIB, BOB, Luxembourg-Champion, VDH-Europasieger 2006, CAC, CACIB, BOB, Deutscher Champion Club, Deutscher Champion VDH
Zwolle - Ijsselschau-Sieger (NL), CAC, CACIB, BOB
Sieger Metz (F), CACIB, BOB Eurocup-Sieger Kortrijk (B), CAC, CACIB

2007

Sieger Fribourg (CH) CAC,CACIB, Ortenausieger, CAC, CACIB, BOB, VDH-Europasieger 2007, CAC, CACIB, LG-Sieger Thüringen, CAC, Französischer Champion, Bundessieger 2007, CAC ,CACIB, BOB, Sieger Charleroi (B), CAC, CACIB, BOB, 3. Platz FCI-Gruppe 2
Sieger Metz (F), CACIB, BOB

2008

LG-Sieger Hessen 2008, CAC, Sieger Fribourg (CH), CAC, CACIB, Schweizer Schönheitschampion, Sieger Colmar (F), CACIB, BOB, VDH-Europasieger 2008, CAC, CACIB, BOB
Sieger Salzburg (A), CACA, CACIB, BOB


2009

VDH-Europasieger 2009, CAC, CACIB, Club-Sieger Österreich, CACA, BOB, Österreich - Champion
Ija
Baby
Baby
 
Posts: 67
Joined: 08 Mar 2010, 17:47
Location: Rīga

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Maija » 23 Jun 2011, 07:21

Rudiite!!! Super bildes!!!!! Kustībās "noķerti" kadri vairāk nekā lieliski!!!! :meitenedejo: Larsens savos 4 izskatās varenīgi!!!! Tu viņu zem kondicionera turi, kā viņš ar tik superīgu kažoku?
info: "Honey Bears from Kleisti" nekad nebija, nav un arī nekad nebūs "kennels" vai "audzētava", jo mūsu mājās nav un nebūs kuces. Nosaukums "Honey Bears from Kleisti" ir privātās mājas lapas, pašizveidotās privātas mājas "kinostudijas", konkrētas privātas mājas vietas nosaukums, kur ....
Ija wrote:kamēr citi sūri grūti strādā
... mēs baudām savu dzīvi kopā ar saviem importētiem, bet tomer še pat Latvijā izaudzētiem (izauklētiem) suņiem. :)
mazliet no mūsu studijas prudukcijas :











viens no internetā vispopulārākiem klipiem

Maija
Puppy
Puppy
 
Posts: 260
Joined: 14 Jan 2010, 09:02

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Fifochka » 23 Jun 2011, 09:36

Paldies, Indra- Zintras tētis ir fantastisks! Ar Zintru esmu personīgi pazīstama, pamatīgi laba leonbergeru dāma. Mēs bijām kopā treniņā un tikāmies izstādē :))
Par audzētāju, šeit domāju ne saistībā ar audzētavu, bet cilvēku, kurš audzina suņus. Tāpat esmu pret uzlabotu "operēto"vai kā citādi vaislas darbam nederīgu suņu pavairošanu. Par ko bija mans stāsts (Maijas darbs- domāju aktivitāti lapā)- šo forumu un visas lapas lasa ne tikai audzētāji un šķirņu fani, arī cilvēki, kuri varbūt pirmo reizi grib ieraudzīt šādu suni un nesaprot ne tos cm, ne izstāžu terminus. Vienkārši skatās foto un lasa. Un te tāda jautrība.
Es neesmu tiesnesis un nezinu kādiem jābūt leonbergeru kāju leņķiem, gaitai u.t.t, man vienkārši viņi patīk. Ja gribēšu iegādāties- tad skatīšu standartu un meklēšu info pa vairākām audzētavām (tas no "vienkāršā" cilvēka viedokļa).
Un tāpēc- jo vairāk šeit stāstu un foto, jo labāk.
Ja šicū lapiņā uzrakstītu kāds no Favorīta daudzajiem "audzētājiem" es tikai priecātos, ka varam aprunāties un redzēt citus suņus (kvalitāte ir citāda un to labi zinu).Tāpēc jau tas saucas "forums". Atvainojiet, ja kādam nepatīk.
:davinuziedus: Jaukus svētkus superīgajiem leonbergeriem un sirsnīgajiem īpašniekiem! :roze:
User avatar
Fifochka
Puppy
Puppy
 
Posts: 258
Joined: 26 Jan 2010, 19:19
Location: Latvia, Riga

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Fifochka » 23 Jun 2011, 09:53

Maija, paldies par lieliskajām filmiņām! Pēdējā man bija īpaši emocionāla, ļoti patīk. :esmilu:
User avatar
Fifochka
Puppy
Puppy
 
Posts: 258
Joined: 26 Jan 2010, 19:19
Location: Latvia, Riga

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Saja » 23 Jun 2011, 11:32

Rudīte, paldies, ka pamanīji manu suņu fotosesiju šajā produkcijas gūzmā. "Produkcija" gan dažkārt atkārtojas, bet tas nekas - "atkārtošana - zināšanu māte" ! :jaa:

Jaukas Larsēna fotogrāfijas ! :)

Vēlos iepazīstināt ar savas Dores tēti -

Duke Leo vom Jerichower Land - 115,6 korunga punkti.

Image

Image

Image

Image


Šis lielais "lauva" ir viens no maniem leonbergeru šķirnes favorītiem, šobrīd jau 8.5 gadus vecs.

Image

Image


Šeit - trīs manas "lauvenes"

Image

Jautrus un priecīgus visiem Līgosvētkus !!! :davinuziedus:


http://www.leonbergeri.com
Saja
Baby
Baby
 
Posts: 47
Joined: 13 Feb 2010, 16:29
Location: Rīga

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Maija » 23 Jun 2011, 13:01

Baigi foršie Leonbegeri dzīvo Vācijā!!!! Arī Zviedrijā! Arī Norvēģijā! Arī Krievijā! Arī Somijā......utt... SUPER!!!!! :jaa:

BET!!!! Otram Latvijas Leonbergeru metienām - Pinbiittan Nightstar X Vilma Iz Galkina Gnezda - 1 gadiņš!

dēliņš -Bayern Bravenightstar - 23.06.11 - 12 mēneši:

Image

Image

Image

Image

Image
Maija
Puppy
Puppy
 
Posts: 260
Joined: 14 Jan 2010, 09:02

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby ingaanna » 23 Jun 2011, 14:46

Ane wrote:Vai suņi ar operētiem plakstiņiem ir diskvalificējami? :neparliecinats:


Reizēm grūti tādu lietu izstādē identificēt un suns ar operētiem plakstiņiem mierīgi iet uz izstādēm un gūst uzvaras. Uzvaras izstādēs ir viena lieta, bet ja šāda suņa vai kuces īpašnieks apzināti laiž tādu suni/kuci vaislā, manuprāt, tas ir noziegums pret nākamo kucēnu īpašniekiem.
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby ingaanna » 23 Jun 2011, 14:49

Ija, Saja, paldies par suņu bildēm! Jau labu laiku gribēju jums lūgt tādas ielikt. Kad es pirmo reizi ieraudzīju Duke, es uzreiz sapratu, kāpēc šķirnei ir nosaukums leonbergers - tādas krēpes! :samilejies: Es domāju, ka jums izdosies un Latvija arī būs tādi leonbergeri :esmilu:
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Maija » 23 Jun 2011, 15:21

ingaanna wrote:
Ane wrote:Vai suņi ar operētiem plakstiņiem ir diskvalificējami? :neparliecinats:


Reizēm grūti tādu lietu izstādē identificēt un suns ar operētiem plakstiņiem mierīgi iet uz izstādēm un gūst uzvaras. Uzvaras izstādēs ir viena lieta, bet ja šāda suņa vai kuces īpašnieks apzināti laiž tādu suni/kuci vaislā, manuprāt, tas ir noziegums pret nākamo kucēnu īpašniekiem.


Absolūti piekritu! Tas ir tāds pats noziegums pret nākāmo kucēnu īpasniekiem, kā zobu plašu izmantošana žokla zobu un sakodiena korekcijai, kāju locītavu taisnošana ar endoprotezēšanas palīdzību, astes skriemeļu saaguma korekcija , "maskas" izveide ar krāsas palīdzību un vēl daudz kas cits.

Vēl bildes no dzimšanas dienas:

Image

Image

Image
Maija
Puppy
Puppy
 
Posts: 260
Joined: 14 Jan 2010, 09:02

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Ilze Lāce » 23 Jun 2011, 17:02

Priecīgus svētkus visiem leonbergeru faniem un īpašniekiem ! :esmilu:
Tik daudz jauku suņu attēlus sen nebiju redzējusi mūsu forumā! :pastaiga:
Ilze Lāce
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 13 Apr 2011, 18:46

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby White » 25 Jun 2011, 14:12

поздравляю Байрона ,Бенфику и Багиру с годиком!! всего им самого хорошего! :samilejies:

Надо и нам показаться ))) Вот так вот весело мы проводим время )))



Image
Image
Image
Image
Image
Image
Leonberger Kennel
"Baltic Leon's"
http://www.balticleons.com/
User avatar
White
Puppy
Puppy
 
Posts: 340
Joined: 28 Feb 2010, 18:33
Location: http://www.balticleons.com/

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby White » 25 Jun 2011, 14:26

А вот так мы отдыхаем )

Image
Image
Image
Image
Leonberger Kennel
"Baltic Leon's"
http://www.balticleons.com/
User avatar
White
Puppy
Puppy
 
Posts: 340
Joined: 28 Feb 2010, 18:33
Location: http://www.balticleons.com/

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Maija » 25 Jun 2011, 14:52

White!!!!! Super bildes! Jautri pie jums!!! Ar balonīņiem vispār kolosāli! :sirsninas2:

Bet mēs ar Tobi šodien bijām Vilņā uz displāzijas - HD un ED testiem. Rezultāti lieliski! - HD- A/A; ED- 0/0 :aptracis:
Maija
Puppy
Puppy
 
Posts: 260
Joined: 14 Jan 2010, 09:02

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby White » 25 Jun 2011, 16:34

Maija, paldies :samilejies:

Wooow!!! Apsveicu!!! :esmilu:
Leonberger Kennel
"Baltic Leon's"
http://www.balticleons.com/
User avatar
White
Puppy
Puppy
 
Posts: 340
Joined: 28 Feb 2010, 18:33
Location: http://www.balticleons.com/

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby ingaanna » 25 Jun 2011, 21:15

Maija wrote:Absolūti piekritu! Tas ir tāds pats noziegums pret nākāmo kucēnu īpasniekiem, kā zobu plašu izmantošana žokla zobu un sakodiena korekcijai, kāju locītavu taisnošana ar endoprotezēšanas palīdzību, astes skriemeļu saaguma korekcija , "maskas" izveide ar krāsas palīdzību un vēl daudz kas cits.

Es atbildēju uz ANE postu, jo neviens cits neatbildēja, bet nu dažas tēzes manī izraisa izbrīnu - sakodiena korekcija, kāju locītavu taisnošana ar endoprotezēšanas palīdzību, astes skriemeļu saaguma korekcija - kur tādu lietu dabū gatavu un vai tiešām jūsu šķirnē tā mēdz darīt? :neparliecinats:
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Leonbergers / Leonberger

Postby Maija » 25 Jun 2011, 21:43

ingaanna, šādas vai citādas pataloģījas novēro absolūti visām šķirnēm.Un es nedomāju, ka Leonbergeriem šo pataloģīju būtu vairāk, kā citiem. Un reiz ir patalogijas tad rodās arī metodes, kā šīs pataloģijas koriģēt.
Arī ģenētisko saslimšanu Leonbergeriem nav daudz vairāk. Piemēram, epilepsijas gēns ir liela problēma daudzām šķirnēm, bet Leonbergeriem so salimšanu tik biezi ne konstatē.JO Polineiropatijas gēns, piemēram, ir atrast arī citām šķirnēm. Pieļauju, kā ne visām šķirnēm ir izstradātas metodes to noteikšanai. Bet tas jau ir laika jautājums. Tā pat, analoģiski, kā ir ar cilvekiem - ja ģimenē ir audzēju slimnieks,diabeta slimnieks - tad slimnieka bērniem ir augstāks risks saslimt ar minētām slimībam. Gluži tā pat arī suņiem. Bet tapēc mēs jau neatsakāmies turēt suni, kā zinām , kā visādi var notikt.
Vispār, ja mēs runājām par iedzimtām pataloģījām, jeb ģenētiskām saslimšanām tad ir jāsaprot, kā to veicina inbrīdinga metodes izmantošana selekcijā. Leonbergeru šķirnei vispār bija salīdzinoši grūts attīstības ceļš. Jāātceras, kā šķirne praktiski bija gandrīz pazaudēta 2 Pasaules kara laikā, kad visā Pasaulē palika tikai daži simti šīs šķirnes eksemplāri. Un šķirnes atdzimšanu vajadzēja veikt no jauna ar to, kas palika. Šādā situācijā tuvs inbrīdings ir neizbēgāms. Patreiz visa pasulē Leonbergeru audzetaji cīnās par to lai COI % ( inbrīdinga koeficients) ne parsniegtu 5% 10 pāaudzēs, bet, kā prakse rāda, to nemaz nav tik viegli panākt. Ja ir interese varat paskatīties Starptautiskā Leonbergeru datu bāzē, kur ir aprēķināti šadi procenti konkretiem suņiem un to pēctechiem

Te būs datu bāze ar Latvijas Leonbergeru - Bayoware v.d. Aigner-Obermuhle
http://leonberger-database.domuscoronal ... b=pedigree
Un mana Dario :
http://leonberger-database.domuscoronal ... b=pedigree
Maija
Puppy
Puppy
 
Posts: 260
Joined: 14 Jan 2010, 09:02

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 22 guests