Burvis

Blogs and Chats

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 06 Nov 2018, 11:16

Neesam mēs ne trusi, ne jēru mēģinājuši. Pat nezinu, kur tādus kaulus var nopirkt. Arī tītaru neesam. Bet tītars ir putns. Ir dzirdēts viedoklis, ja ir alerģija no vistas, tad var būt arī no tītara. Bet, ja godīgi, tad arī tītara kaulus mūsu veikalos neesmu redzējusi.
Cik droši var suni atstāt ar tiem kauliem, piemēram ribām? Cik daudz no tā suns nograuž? Nevar aizrīties? (jautājumi iespējams stulbi, bet man pieredze nulle šajā jautājumā)
Balsta kauls būtu piemēram cūkas kājas kauls?
Iziešu no tā, ko esmu redzējusi pie mums veikalos: 1)cūkas šņukurs, auss, ribas, kāju kauli, kāju apakšas (apakšstibli), tad ir kaut kādas zupas izlases, kur laikam ietilpst kaut kas no muguras daļas
2)liellopa kāju kauli (dikti milzīgi) laikam saucās stobru kauli, ribas
3)vistas kaulainās sastāvdaļas atkrīt
Ko no augstākminētā varētu? Cūkas astes daļas diemžēl neesmu redzējusi, bet varu apjautāties. Tas būtu labs variants. Bet varbūt vēl kaut ko var droši dot?
Par citu lopu kauliem būs jāpainteresējas, kur tādus vispār tirgo.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Burvis

Postby Māra » 06 Nov 2018, 11:31

Bonny Rain wrote:Neesam mēs ne trusi, ne jēru mēģinājuši. Pat nezinu, kur tādus kaulus var nopirkt. Arī tītaru neesam. Bet tītars ir putns. Ir dzirdēts viedoklis, ja ir alerģija no vistas, tad var būt arī no tītara. Bet, ja godīgi, tad arī tītara kaulus mūsu veikalos neesmu redzējusi.

Es gan, kā reiz, esmu dzirdējusi pretējo, ka gana atšķirīgi tie putni, ka ja alerģija no vistas, galīgi nenozīmē, ka būs no tītara.
(Iesaku nelielu ekskursiju uz Centrāltirgu, var no visa kā pa mazmazbišķiņam paņemt un patestēt. Saldētavā salikt un pirms lietošanas, nedaudz iepriekš, izvilkt.)

Bonny Rain wrote:Cik droši var suni atstāt ar tiem kauliem, piemēram ribām? Cik daudz no tā suns nograuž? Nevar aizrīties? (jautājumi iespējams stulbi, bet man pieredze nulle šajā jautājumā)

Nav stulbi jautājumi, pat lieliski, ka līdz tam aizdomājies!
Nu sākumā noteikti neatstāt, kamēr nav skaidrs, kā suns un ko ēd. Bet laikam jau labāk vispār neatstāt, ja nu vnk aizrijas vai ei nu sazin kas gadās? (bet tas atkarīgs no katra cilvēka raustības pakāpes. Maniem suņiem nekas nekad nav aizķēries ēdot, aizrijies vai vēl nez ko, bet es tik un tā labāk neatstāju)
Nodarbināšanai var Kongā iesaldēt pastēti vai viņas malto porciju (viņa Rafusu ēd, tas jau malts, vai ne?) un tad svaigi no saldētavas likt priekšā, lai tik cūkojas un ņemas. :)


Bonny Rain wrote:Balsta kauls būtu piemēram cūkas kājas kauls?
Iziešu no tā, ko esmu redzējusi pie mums veikalos: 1)cūkas šņukurs, auss, ribas, kāju kauli, kāju apakšas (apakšstibli), tad ir kaut kādas zupas izlases, kur laikam ietilpst kaut kas no muguras daļas
2)liellopa kāju kauli (dikti milzīgi) laikam saucās stobru kauli, ribas
3)vistas kaulainās sastāvdaļas atkrīt
Ko no augstākminētā varētu? Cūkas astes daļas diemžēl neesmu redzējusi, bet varu apjautāties. Tas būtu labs variants. Bet varbūt vēl kaut ko var droši dot?
Par citu lopu kauliem būs jāpainteresējas, kur tādus vispār tirgo.

Cūkas kājas dodu, bet balsta kauli domāti tiem mega lopiem, kas sver uiui. Bet dodu ar visu gaļu apkārt. Kāda norauta, tādu dodu :D
Šņukurs, auss - tur kaula nav, bet lieliski zobu tīrīšanai, graužamam našķim. Bet ja ir šīs daļas, astēm ar būtu jābūt, tās varbūt agri no rīta izķer, jo vai tik ne cilvēki arī grauž tādus, ja pareizi atminos.
Tie liellopu kāju kauli ir tie, ko labāk ne, ribas ar domāju, ka jādod mazāku zvēru.
Zupas izlasēm mīnuss, ka tie kluči visi cirsti, asi. Tādā ziņā labāk kko mazāk apstrādātu.
Varbūt iesākumā var tā glaunāk, ka no savām vakariņām, pirms gatavošanas, nogriež kādu ribu vai truša kāju... Un tad skatās, vai vispār ēd, ja ēd, kā ēd un arī - kas pēcāk nāk ārā.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 06 Nov 2018, 13:21

Man sāk rasties priekšstats, ka visiem, kas pārgājuši uz suņu svaigēšanu, mājās ir speciālas saldētavas. Kur jūs to visu liekat? Es jau to pašu Rafus Menu uz mēnesi knapi sastūķēju savējā un vīrenes saldētavā. Man ir normāla lieluma ledusskapis 3 cilvēciņiem, bet saldētava aplam maziņa - viena normāla izmēra atvilktne, otra puse no normālās. Vīrenei vismaz 4 atvilktnes ir. Bet tās jau tāpat ir pilnas ar saldētām ogām ziemai. Mēs jau te sākām štukot, vai tik nevajadzētu iegādāties atsevišķu saldētavu.

Tā, tad nu man ir skaidrs darbības plāns: uzjautāt vietējai bodniecei, vai viņa varētu cūkas astes dabūt. Un pie viena varam mēģināt arī kādu cūkas apakšstilbu iedot pacūkoties :kanepe:
Aaa, un kur jūs ļaujat saviem suņiem cūkoties ar tiem kauliem, kur jēla gaļa klāt? Manējai dikti patīk iet istabā un vēlams uz paklāja. Ar jēlu gaļu tas nebūtu dikti feini :apstulbis: Un vēl viņai patīk slēpt pa visiem istabas stūriem savu dārgo mantu, kad apnīk ap to ņemties.
Kā jūs to darat?

Nu, un ja man kādreiz izdosies aizkļūt līdz kādai vietai, kur kaut ko citu tirgo, tad jau varētu iemēģināt arī kādu citu lopiņu kaulus.
Ar to nodarbināšanu Kongā paslēptajā ēdienā - kucēnībā mēģinājām, bet viņai ļoti ātri apnika. Bet sasalušu ēdienu Reina vispār laikam neuzskata par ēdamu. :apstulbis: Pat vasaras karstumā negribēja nekam tādam skarties klāt. Un viņa vispār ēdienu rij dzīvu nost, neko nekošļājot. Tāpēc jau arī jāskatās, kā būs ar tiem kauliem - ka neizdomā norīt nesagraužot kaut ko mazāku. Rij nost kopā ar gaisu un pēc tam laiž to gāzi ārā. Nu vienkārši vāks - kas pa smaku :aknee: Mēs jau pieraduši. Savējo pēc smakas atpazīstam :jautri: Toties tiesa kas tiesa, pēc pāriešanas uz jēlēšanu, kaksis ir samazinājies un arī nesmird pa pus pagastu. Tagad vienīgi jāmēģina palielināt apēsto kaulu daudzums, lai cietinātu to visu padarīšanu.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby ash » 06 Nov 2018, 14:09

sākumā bija viena saldētava. tagad ir divas, no kurām viena tikai suņiem (jaunajā virtuvē vajadzēja iebūvēto ledusskapi, tā nu veco-parasto aiznesu uz garāžu, augšā zaptes, apakšā suņu gaļa. bet ideālāk jau būtu vēlviena pilna izmēra saldētava)

mani suņi ēd tikai ārā, iekšā ar jēlu gaļu nenotiek nekāda cūkošanās. Brīzei arī ir niķis slēpt neapēsto, parasti ierok manās puķudobēs. pēc nedēļas, divām izrok un tādu "nogatavinātu" gardu muti notiesā. šos dārgumus viņa arī dikti grib nest iekšā uz savu midziņu :paukojas:
ja nav iespēja barot ārā, es droši vien teiktu - būris.
^^
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Burvis

Postby madja » 06 Nov 2018, 14:20

Jā,man ir atsevišķa saldētava, nepirku gan speciāli suņiem bet sen atpakaļ citām vajadzībām; šobrīd ja pirktu,tad ņemtu vertikālo, esmu izbesījusies no tās liekšanās un rakāšanās...

Ēd man visi virtuvē; Berta pāris sekundēs visu iešņauc, Frīda reizēm pacūkājas,ja iedotu riktīgi neatsalušu,tad nomet uz grīdas -bet to Berta pēc tam rūpīgi uzlaiza. Lielakā neraža mūsu saimē ir kaķis,kam ik pa laikam vajag ar savu gabalu aiziet ēst uz virtuves grīdceliņa (nu,un vemt jau var ekskluzīvi uz paklājiem, tikai un vienīgi; ja es dzirdu pirmsvemšanas ņaudienu vai procesu sākušos, nakts vidū skrienu un lieku malā no paklāja :ieraujpoda: )

Kaulus Berta ēd tikai mājiņā (jo citur nav droši), Frīdai lieku ēst ārā - tas ir, tādus,kas liellopa skrimšļainie, kur pusstundu var grauzties; ziemā līdz ar to viņai reti tiek tāda laime, jo man negribas ārā tusēt, taču atstāt vienus ar kauliem kategoriski negribu - Fridai ir bijis,ka iesprūst kaula gabals starp zobiem pie aukslējām, suns sāk psihot un ar ķepām skrāpē sev purnu.
tādas lietas kā vistu kājas mums neskaitās kauli, tās aiziet ar 3 kodieniem (bet es pieturu,jo Berta var norīt arī vistas stilbu dzīvu)(tas izskatās tā,ka es tupu ar vistas kāju katrā rokā un regulēju,cik ātri kuram sunim grauzt)

Slēpt ēdienu neviens nekad nav mēģinājis kur citur,kā vien vēderā...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 06 Nov 2018, 14:35

madja kaķis un vemšana tā jau ir klasika - obligāti jāizvēlas paklājs, kuru mājās nemaz tik daudz nav. Turpat blakus milzīgi grīdas laukumi ar viegli satīrāmo linoleju, bet uz tiem nevemjās. :jautri:
Tev Berta arī mazizmēra suns - kādus nevistu kaulus dod? Cik lielus?

Mums Reinai ir sētiņa, kurā viņa guļ un tiek atstāta, kad ir viena mājās. Bet ēst gan viņa tur neēd. Kaut kā vēsturiski mums sanācis, ka pārgājām uz ēdināšanu virtuvē. Un ieslēgt viņu sētiņā uz graušanas laiku neliekas loģiski. Bet ja neieslēgšu, tad viņa noteikti ar to kaulu gribēs vazāties pa visu māju apkārt. Tā tas ir ar tiem sintētiskajiem veikala kauliem/graužamajiem. Jāskatās būs pēc situācijas un kaula smērīguma pakāpes. Vasarā pavisam cita lieta būs. Tad jau varēs arī ārā.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby madja » 08 Nov 2018, 11:56

Bonny Rain visbiežāk laikam sanāk vista, vēl bieži pērku pīļu stilbus rimi; vistu, zosu, tīrtaru galvas. ja uz tirgus ir bijuši liellopa kakli,tad suņiem sanāk kādām 3 reizēm lielie kauli,ko nograuzties; vakar aizstrādājos un Berta bij tā noņēmusies,ka izskatījās kā bumfu norijusi; galvenais,lai tas kauls ir liels, vienmēr labāk lielāks nekā mazāks - lai nesadala un kautko nenorij; tie kakla kauli ir ar smuku skrimsli apkārt un prasa nopietnu darbu, noņemu,kad man liekas,ka ir gana.
vēl esmu devusi ribas ( jēra, teļa), bet tāda veida man diezko nepatīk, jo tur baigi jāvaktē
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 08 Nov 2018, 13:26

Es esmu devusi grauzties trahejā, kaltētajā, kas DinoZoo pārdodas. Baigo sajūsmu gan neredzēju, tāpēc arī nepērku vairāk. Bet vienu viņa tomēr dagrauza līdz galam. Kamēr tas gabals vēl bija liels, bija labi. Bet, kad graužamais palika mazāks, viņa visu laiku rīstījās. Centās norīt, bet laikam neizdevās. Nu laikam tie francūži nemāk kā citi suņi sagrauzt. Viņa arī lielākus gaļas gabalus nemaz nemēģina košļāt. Rij nost tāpat.
Vakar nopirku cūkas ribiņas. Nu tādas ar palieliem skrimšļa gabaliem. Tos nogriezu un ieliku bļodā. Domāju, ka pagrauzīsies. Un turpināju gatavot ēst. Pēc pāris minūtēm bļodā vairs nekā nebija. Un es kaut kā nekādu graušanas skaņu nedzirdēju. Droši vien, ka tāpat vien norija. :apstulbis:
Piektdien vietējā bodē man solīja cūkas astu pievedumu. Paņemšu izmēģināšanai. Šodien izmēģināsim atlikušās ribas, kur kauls arī iekšā. Bet nu to tad manā stingrā uzraudzībā.
Nu, cik esmu bijusi Rimi, nekad neesmu redzējusi pīļu kājas. Vai vēl sazin kādas suņu ekstras. Laikam slikti skatos.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby madja » 08 Nov 2018, 13:32

traheja gan nav kauls, bet ar to ļoti jāuzmanās, Berta pamanījās tikt pie iesprūduša gabala pirms kuņģa un narkozē vilka laukā.

Berta arī ir šņaucējs, tāpēc dodu grauzt tikai ļoti lielus gabalus, ribas skaitīties pie maziem.

pīļu kājas ir Rimi stendā,kur safasētās gaļas, bet ne gluži pie vistām; kastītēs pa 500 gramiem - ir kājas un ir sirdis; ja sanāk būt Lietuvā, tur ir arī pīļu muskuļkuņģi - tā ir super manta treniņiem, nesaprotu,kāpēc pie mums neved, tā pati firma.

cūkas aste nav baisi trekna?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 08 Nov 2018, 13:38

Mums mazliet treknumiņa netraucēs. Reinai nudien ir ļoti sportiskas formas :jautri:
Nē, nudien, kā līdz šim esmu skatījusies tos gaļas stendus Rimi :neparliecinats: Mēs gan visai reti uz Rimi tiekam. Pārsvarā iepērkos vietējā Mego. Bet tur labi ja vista, cūka un liellops pa sastāvdaļām gadās. Labi, ka vismaz aknas un nieres vienmēr var dabūt.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby Alpina » 08 Nov 2018, 14:17

Rimi ir pīļu sirdis un pusspārni. Vēl no tā paša ražotāja arī "labā" gaļa, neatceros, krūtiņa vai kaut kas tāds.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 09 Nov 2018, 09:33

Vakar noprovējām cūkas ribiņas. Bodniece iedeva tādas, kur vairāk skrimšļu, mazāk kaula. Gabals bija tāds paprāvs, nevarēju smalkāk ar nazi sadalīt. Manas plaukstas lielumā. Reina bija aizņemta ar graušanu laikam kādas 10 minūtes vismaz. Un laimīga... Pašās beigās palika tāds mazāks gabals, kuru viņa visu laiku centās tāpat norīt. Un atvemj, un atkal mēģina norīt. Jau gribēju atņemt, ka neaizrijās. Bet viņa tomēr nedaudz pakošļājot to gabalu norija. Bija labi. Varam mēģināt vēl kaut ko.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby madja » 09 Nov 2018, 11:39

Alpina wrote:Rimi ir pīļu sirdis un pusspārni.


spārni vai stilbi, kāda starpība.. :ieraujpoda:
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 12 Nov 2018, 09:03

ligakrista šodien manī nostiprinājās pārliecība, ka aknas tiešām sunim mīkstina vēdera izeju. Šorīt mani gaidīja nepatīkami brūns pie linoleja piekaltis pārsteigums. Sunčuks acīmredzot nespēja rītu sagaidīt. :aknee: Laikam par daudz aknas biju iedevusi vakar.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby ligakrista » 13 Nov 2018, 22:40

Cik jauki redzēt, ka dzīva saruna te bijusi, man pavisam noteiti ir ko teikt gan par saldētavām, gan caurejām, bet...

long story short, pēdējos vakarus domāju, ko ņemt mājās kā ceturto iemītnieku? kaķi, kā sākotnēji plānots, vai tomēr otru suni? un ja otru suni - Entlebuheri vai šeltiju? :pukudupsis: It kā par Entlebuheriem jau viss tik ļoti izpētīts, ka tā būtu vieglāk, bet ... koroče galvā sajukums, ja jau tagad esmu gatav atteikties no īsas spalvas priekšnoteikuma, parādās tik daudz ganu opciju.. varbūt Austrāļus? Tik skaisti viņi!

Kādas vēl jums ir zināmas skaistas ganu šķirnes? :pukudupsis:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Burvis

Postby Māra » 13 Nov 2018, 23:11

ligakrista wrote:Kādas vēl jums ir zināmas skaistas ganu šķirnes? :pukudupsis:

madja varbūt, ja jau reiz te ciemojas, grib pastāsīt par foršiem korgijiem kardiganiem?
Last edited by Māra on 14 Nov 2018, 10:58, edited 2 times in total.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Burvis

Postby Bonny Rain » 14 Nov 2018, 09:10

ligakrista nu bet tak raksti, kas prātā. Labprāt palasītos. Vismaz kaut kāda dzīvība parādītos sarunā. Citādāk sajūta, ka te tikai daži vien apgrozās.
Kādam mērķim gribi otru suni? Ir cilvēki, kas grib otru suni, lai pirmajam nav garlaicīgi un ir kompānija. Ir tādi, kas grib otru suni konkrētam sporta veidam vai kādām savām aktivitātēm. Īsāk sakot, ko tu gribi redzēt otrā sunī. Kādas īpašības? Un kāpēc tieši tagad? Ir tik daudz brīnišķīgu šķirņu. Katrai savas nianses. Katrai sava specifika.
Es arī gribētu otru suni, ar kuru nodarboties tieši Obedience. Nu tādu, kurš tiešām ir tendēts uz sadarbību ar cilvēku jau pats par sevi. Tādu, kurš skatās acīs un prasa: nu, saimniec, ko tagad darīsim. Bet tagad es nevaru atļauties otru suni. Pirmkārt un galvenokārt, man tīri fiziski otram sunim nebūs laika. Man vēl šito, savu pirmo gribas kārtīgi izaudzināt. Tā kā es pagaidām atlieku to domu uz nenoteiktu laiku. Darbošos ar Reinu, cik nu manos spēkos.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Burvis

Postby ash » 14 Nov 2018, 09:19

mans subjektīvais viedoklis - 2 vienas šķirnes suņi ir fantastiska kombinācija. pirmkārt, viņi nebeigs pārsteigt ar to, cik ļoti atšķirīgi un vienlaicīgi līdzīgi ir. otrkārt - ideāli piemēroti viens otram jo abiem vienāds izmērs un fizisko spēku samērs. treškārt - tik skaisti, harmoniski izskatās, kad plecu pie pleca skrien divi vienādi :samilejies:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Burvis

Postby madja » 14 Nov 2018, 10:54

Māra wrote:madja varbūt, ja jau reiz te ciemojas, grib pastāsīt par foršiem korgijiem kardiganiem?


nuu,es nemaz neesmu tāda naska uz korgiju ieteikšanu, tā nav ērta šķirne,manuprāt

jautājums jau tiešām, kāpēc otru suni, man jau liekas,ka vecumu starpība par mazu, lai ar 2 tiktu galā, ja vien tas,protams, nav provizoriski uz pāris gadus attālu nākotni.

vēl man liekas,ka ir ērti,ja abi suņi (ja tie ir apmēram līdzīga vecuma) ir vienādos fiziskajos limitos, resp, lai puslīdz līdzīgi ātri skrien, puslīdz garus gabalus var noiet, utt. Man grūti plānot pastaigas ar abiem jo Bertai ļoti patīk kalni (nu,pauguri LV mērogā),kamēr Frīdai tādas takas ir grūti un neveselīgi (ok,manā gadījumā tas ir veselības stāvoklis, bet)

es, nenoliedzami, balsotu par kaķi :D

Image
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Burvis

Postby Māra » 14 Nov 2018, 10:57

madja wrote:vēl man liekas,ka ir ērti,ja abi suņi (ja tie ir apmēram līdzīga vecuma) ir vienādos fiziskajos limitos, resp, lai puslīdz līdzīgi ātri skrien, puslīdz garus gabalus var noiet, utt.

man tieši šis šķita arguments. ka entle un korgijs varētu būt šī kombinācija. bet neieteikt jau arī ir ieteikt :D
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests

cron