Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Blogs and Chats

Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 21 Feb 2018, 18:50

Sveika visiem! Forumā reģistrējos tikai pagājušmēnes, bet pirms tam jau bijusi stalkojusi šo forumu, izlasīju daudz jaukus blogus, diskusijas, utt. Tas mani ļoti motivēja beidzot rakstīt manu blogu, man ļoti daudz patīk rakstīt, bet piedodiet, ja manos tekstos ieviešas daudz pareizrakstības kļūdas; visvairāk izmantoju angļu valodu kad rakstot internetā. Bet tagad, pastāstīšu visu no sākuma līdz šodienai :) !

Mazs ieskats par mani.
Mani sauc Amanda, mana dzimšanas diena ir 9. maijā, tātad, man paliks 15 gadi šogad, ups, tāda sajūta ka esmu jaunākā šajā forumā, bet viss par suņiem mani ļoti aizrauj, tāpēc ir jauki atrasties vietā kur ir daudz citu suņu mīļi tāpat kā es. Šķiet, ka jau piedzimstot esmu vienmēr mīlējusi dzīvniekus (it īpaši suņus uz zirgus). Kad biju ļoti maza, man ir bijušas daudz žurkas, viena degu, protams, ir arī bijis suns kuru tēta māsa izglāba no ielas, bet tas piederēja omei, viņu iemidzināja 2015. gada maijā, un godīgi sakot, es jutos daudz labāk, jo viņš bija ļoti vecs ar daudz veselības problēmām. Bet māja jutās ļoti, ļoti vientuļa bez suņa! Kautgan man vēl joprojām ir šinšilla Nellija, bet tas nepiepildījas dziļas sirds sāpes.
Vēlprojām, protams, eju skolā, it īpaši nepatīk, jo man nav draugu ar ko runāt. Pēc šīs skolas vēl plānoju kur tālāk gribu mācīties, mani stipri rauj uz kinoloģijas pusi, man ļoti padodas māksla, bet domāju, ka darbs ar dzīvniekiem mani aizrautu daudz vairāk, gribu strādāt ar prieku un darīt to kas man patīk un padodas.
Ģimenē esam 5 cilvēki ieskaitot mani, jā, ir grūti audzināt suni, kad daži ģimenes locekļiem nepatīk kādus noteikumus es nosaku Estrellai, ar to vēl cīnos kā varu, cenšos viņus daudz neņemt prātā.
Nevienam nekodīšu, man ļoti patīk runāt, man ir daudz vieglāk izteikties rakstot nekā runājot. (Par valodām - protu latviešu, angļu, un mazliet krievu valodu.)

Dzīves sākums, dažādi notikumi - VAS Estrella
Un tagad, pati galvenā stāsta varone- Estrella! Uhū... šeit man ir DAUDZ ko rakstīt. Sāksim ar to, kā mēs vispār tikām pie tik brīņišķīga suņa.
2015. gada jūnijs - mājās bijām atbraukuši no Disnejlenda kas atradās Francijā. Arī pat tad, kad mums bija vecais suns Džimis, es ļoti vēlejos pašai savu suni, kā tas ir, audzināt un apmācīt, rūpēties par to. Man ir šausmīgi vienmēr patikuši Vācu Aitu suņi, dievinu tos daudzos aspektos - šī šķirne ir tik daudzveidīga, uzticība, gudrība un skaistums, man ļoti patīk šķirnes kas spēj piedalīties daudzās sacensībās; sporta veidos. Nu tātad, kad bijām Polijā, mēs pēķšņi iegājām dzīvnieku veikalā, vienkārši tāpatās, paskatīties. Bet tad jau sākām skatīties uz dažne dažādām suņa lietiņām, es vairs īsti neatceros kā īsti bija, bet pēc īsa laika mēs bijām nopirkuši suņa bļodas statīvu, lielu barības kasti, utt. Uz mašīnu ejot, man bija ĀRKĀRTĪGI liels prieks, gandrīz vai apraudājos :jautri: Jo tas jau nozīmēja ka mēs gatavojāmies pirkt jaunu suni! Atbraucot mājās, skatījāmies ss.lv suņu reklāmas, atradām dažus VAS par samērīgām cenām, bet acīs iekrita tieši viena kucīte, viņai bija dažas dienas līdz 2 mēnešiem, uzreiz sazvanījām audzētāju un braucām skatīties tieši tajā pašā dienā!
Kad viņu ieraudzīju, jau zināju ka tas ir mūsu suns, un mēs viņas cilvēki, citus kucēnus pat negribējām iet skatīties, vecākus arī redzējām, abi bija šova līnijas VAS, 1 garspalvains, 1 ar normāla garuma spalvu. Bet nu, bija garais ceļš mājup. Bija jābrauc kādas 2 stundas vai mazāk, dzīvojam Rīgā; Estrellu nopirkām laukos. Āh un par vārda izvēli? Daži laikam jau iesmies, kāpēc es devu viņai vārdu kā Estrellas čipši?? Tiešām nezinu, es pat tajā brīdī nedomāju par čipsiem! Bet kad redzēju viņu, uzreiz teicu ka viņu sauks Estrella, pat nedomāju par citu vārdu izvēli.

Estrella - 2 mēneši
Image
Image

Atvedām viņu mājās, uzreiz ļepatoja apkārt lai izpētītu visu, visu kārtīgi apostīja un izstaigāja, iegājām mājās, tur mēs arī visu viņai parādijām, un paldies dievam, viņas audzētāji jau bija parūpejušies par nokārtošanos uz paladziņu, bet mēs arvien vairāk viņai mācījām nokārtoties ārā; bija vasara, nav ko daudz mājās sēdēt!
Nu jā.. pirms viņas iegādes un lielā ceļojuma, es biju lasījusi ļoti daudz informācijas par suņiem, ļoti daudz skatījos apmācības video angļu valodā, pat biju uztaisījusi prezentāciju par VAS, ko parādīt mammai!
Jau no pirmās dienas, es viņai mācīju ļoti vieglas komandas, piem., 'skaties', atsaukšanās uz savu vārdu, 'sēdi'. BET... šī ir mana vislielākā kļūda ko pieļāvu... pēc daudzām vakcinācijām, vetārsts teica lai nekur no mājas ārā neejot kādu vienu nedēļu, jo bija iespēja saslimt.. un ko tagad, es kā saimniece ar pirmo pieredzi suņu audzināšanā, baidījos ka viņa saslims - mēs palaidām garām visas socializēšanās iespējas :( !!
Tagad protams zinu, kādas ir sekas tam, viņa nebija pieradusi ne pie svešiem cilvēkiem (nu, izņemot radiniekus kas bija apciemojuši mūs lai iepazītos ar kucēnu), un nebija nekāda kontakta ar citiem suņiem un dzīvniekiem vispār.

Kad viņai bija 6 mēneši, vedām pie veterinārsta kastrēt, nekādus kucēna metienus mēs nevēlējāmies, un domāju ka mazāka iespēja saslimt, bet tas ir tikai tas ko biju lasījusi internetā, tam ir gan plusi gan mīnusi.
Jā.. tagad visas tās nedēļas līdz 6 mēnešiem, mēs staigājāmies ārā no mājas.. viņa bija nevaldāms suns! Ar viņu staigāt bija ļoti apgrūtinoši, bija tā ka manas rokas pēc pastaigām bija tulznās.. ārkārtīgi nepatīkami, bija tik slikti, ka es pat raudāju, jo nezināju ko iesākt, ar tādu suni, kas rāvas uz visām pusēm pie pavadas, rēja uz visām lietām kas kustējās, pat uz mašīnām kas brauca uz ielas!!
Bija jāmeklē risinājums, tas vairs nevarēja turpināties, tajā situācijā bija tāda sajūta ka vajag vienkārši padoties - nekad vairs viņu nevest pastaigās, bet tas man nepatīk, negribēju tādu suni, kas uzvedas tā kā no ķēdes norāvies.

Estrella - 6-7 mēneši
Image

Ok, meklējām suņu skolas. Atradām vienu kas atradās vistuvāk, kādas 10 minūtes bija jābrauc. Nu labi, trenere mūs uzreiz pieņēma grupas nodarbībā, tā mēs gājām katru sestdienu (vai svētdienu?).. nu nekas tur neiznāca, es neko jaunu neiemācijos, Estrella citiem suņiem gribēja kost dibenos un iebiedēt, spēlēties vispār nemācēja :asaras: .. Bet nu ko varēja sagaidīt no suņa kas nebija socializēts ar citiem dzīvniekiem. Tā nogājām 6 mēnešus līdz Estrellai bija apm. 1 gads.. es to skolu vairs, godīgi, nevarēju izturēt, nebija ne kāda prieka ne man, ne Estrellai mācīties, tur viss gandrīz bija jādara ar varu, tā ka Estrella pat skaļi 'iepīkstējās'.. mēs arī sabojājām visu 'blakus' komandu, Estrellai tā komanda riebās jo tā nebija nekāda pozitīva komanda, stipri rāvieni pie pavadas..
Bijām izmisumā, tāda sajūta ka viņai sabojājām psihi vēl vairāk :x !

Centāmies kautkā pastrādāt mājās.. tiešām gribējās atrast kādu profesionālu kinologu/instruktoru.. kā risināt visas šis problēmas ko paši uztaisījām nezinot.
Sazinājāmies ar Zaigu. Gājām uz Mežciema laukumu, protams, Estrellai sākumā bija ļoti grūti strādāt, un visu laiku smilkstēja un gribēja skriet pēc manas mammas.. bet nu, uzlabojumus tiešām tagad varēja redzēt!! Zaiga patiešām ir ļoti forša instruktore, deva ļoti daudz savrīgus padomus, ko es nekad neiemācījos iepriekšējā suņu skolā. Pēdējo reizi mums treniņš bija Zaķumuižas angārā, tur man ļoti patīk, un Estrella sāk mazliet pierast pie jaunas vietas!
Progress bija tik labs, ka mēs pat piedalījāmies Dino Zoo ''Jautrās Astītes'' konkursā! Pilnīgi jauna vide, daudz cilvēki, un suņi! Bet ar viņu strādāju tikai pozitīvi, un jautri apbalvoju, nekādas vietas protams nedabūjām, kautkā visam konkursam tikām cauri.. dabūjām vismaz daudz balvu ^^ un galvenais - pieredze!! Vispār jau man ļoti patīk apmeklēt visādus suņu notikumus, un interesentāk ir piedalīties ar Estrellu.

P.S. Šķiet, ka izlaižu pašas svarīgākās lietas.. kad Estrella bija 2 gadi, viņa pie pavadas staigāja tik jauki, neklūp virsū vairs ne mašīnām, ne cilvēkiem, ne velo, pie suņiem vēl jo projām velk bet mēs pie tā vēl līdz šim strādājam.
Staigājam pa Depo, pa Dino Zoo, ļaujam viņai kontaktēties ar darbininiekiem.
Vasarā mēs staigājam lielas distances, parasti pastaigās pavadām kādas 3 stundas un vairāk.
Mēdzam arī braukt uz laukiem kuri pieder manu vecāku draugiem. Tur Estrella riktīgi izskrienas un izpeldas cik tīk.
Image

Mazliet pastāstīšu par Estrellas raksturu un ieradumiem...
Estrella ir ļoti jauka kucīte, tas nav apšaubāms, viņa ģimenes un tuvāko radu lokā ir ļoti mīļa un draudzīga, ar zobiem viņa nevienu nevar nogalināt, bet gan ar bučām un apskāvieniem - jā :jautri: !!
Viņas dzimšanas dienas arī svinam! Viņai kā ūdens žurkai, par prieku mēs braucam uz dažādiem ezeriem, un dodam viņai pašai savu vaniļas saldējumu, kā viņai laimējies ka viņas dzimšanas diena ir vasarā!!
Ziemassvētkos mana interneta draudzene atsūtīja dāvanu, Estrellai tagu ar ''Beauty Queen'' , tāpēc viņa ir mūsu skaistuma, drāmas karaliene, un mūsu fluffybutts!
Image

Man ļoti patīk VAS, kā jau pieminēju iepriekš, daudzveidības dēļ - viņa var būt gan slinkākais suns pasaulē, gan pats aktīvākais suns kas ir gatavs darbam. Un tieši tāda viņa arī ir. Pat neminēšu cik gudra viņa ir; ļoti ātri mācās! Dažas komandas viņa saprot pat pēc 3 mēģinājuma!

Ziemas laikā ir ļoti slikti slimojusi, tik slikti, ka neēda, zaudēja svaru, neko negribēja darīt, vajadzēja likt pie sistēmas, antibiotikas un vēl kas.. bet vienmēr izveseļojas un pēc tam ir ļoti aktīva kā vienmēr.

Pastaigās viņai mēdz uznākt ''moodswing'' - kādu dienu viņa staigā ar manīm kā ļoti paklausīgs un uzticams suns, bet nākošajā dienā jau var staigāt un uzvesties kā tikko no ķēdes norāvies suns :pastaiga: .
Visjaukāk ir tad, kad atnākam mājās, no vārtiņiem viņa nebēg prom, zin savu teritoriju, un to jau viņai māciju iepriekš, ka ir 'neredzama' līnija ko nedrīkst šķērsot. Viņa mūs sagaida tik priecīgi, ka nezin kur likties! Tur jāpaķer zeķe, mantiņa, tur zariņš :rej: ! Sagaida mūs tā, ka mēs būtu bijuši prom uz dažiem mēnešiem :jautri: !

Estrella vienmēr ir mūs smīdinājusi ar savām rīcībām jau kopš kucēna vecuma, saucu viņu par arī drāmas karalieni ne jau bez iemesla! Es nezinu vai tā ir taisnība vai kā, bet šķiet ka viņa saprot ko mēs viņai sakam, visvairāk viņa runājas ar mani. Nē tiešām, es viņai mēdzu jautāt jautājamus, un tad kad viņai ir rūnātīgs gastāvoklis, viņa runā pretī - īsi, gari, ar dažādiem toņiem rej un arī rāda ķermeņa valodu. (Nē, gaudot gan viņa nekad nav iemācijusies..) Un vēl tās amizantās sejas emocijas kādas viņa rāda.. vienmēr smiekli nāk!
Kad kautkas nepatīk, vai apgrūtinoši jautājumi, viņa vienkārši smagi un gari nopūšas :jautri: ! Dažreiz tiešām izklausās un uzvedās ta kā cilvēks.. Pat mūsu gultā guļot, liek galvu uz spilvena kā mēs to darām, un durvis arī visu laiku taisa vaļā.

Estrella paspēja nozagt manas māsas balvu - pārāk laba lieta lai atdotu!
Image

Image
Image
Image

Mūsu panākumi un ieceres..
Kā jau ļoti gudra VAS meitene, ir apguvusi vairāk nekā 20 komandas! Ieskaitot matemātikas rēķināšanu, jā, tas patiešām ir iespējams.
Ļoti lepojos par kādu suni viņa aug, neskatoties uz to ko mēs pārdzīvojām, viņa ir lielisks suns nekā vēl jebkad.
Nu.. un mūsu ieceres? Ir daži punkti.. bet nezinu vai tie ir iespējami.

1. Vairāk apgūt sociālizēšanas prasmes, to ko nokavējām, prasme nebaidīt citus suņus, ignorēt kas notiek apkārt un koncentrēties uz mani.
2. Apmeklēt adžiliti treniņus, šis sports man ļoti patīk, un domāju ka Estrellai arī ļoti patiks! Viņai ļoti patīk skriet, lekt, izpētīt un mācīties jaunas lietas. Ļoti gribētos ar to nodarboties šopavasar un vasarā - bet nezinu kas un kā, viens no iemesliem kāpēc esmu šajā forumā, vēlos uzzināt visādus sīkumus par suņu sporta veidiem, un citu cilvēku panākumiem ^^ !
3. Iegūt vairāk kontaktu ar Estrellu, vairāk ticēt un paļauties uz viņu; nešaubīties par viņas spējām un mūsu mērķtiecību kopā strādāt.

Liels paldies par lasīšanu (ja vispār kāds izlasīja :jautri: ), tāda sajūta, ka tikko uzrakstīju veselu grāmatu, un dažas lietas vēl esmu izlaidusi? Bet ja ir kādi jautājumi, priecāšos atbildēt!!!
Vēlams nekritizēt.. jo esmu šeit lai dalītos ar savu pirmo pieredzi ar suni, uzklausīt draudzīgus padomus no citiem un dalīties ar dažādiem notikumiem mūsu dzīvē :) .

ImageImage

Ceļojumā ^^
Image
Image
Image
Last edited by Amanda_J on 21 Feb 2018, 20:44, edited 1 time in total.
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 21 Feb 2018, 18:56

Un lai pirmais posts nebūtu nežēlīgi garš, šeit ir vairāk bildes ^^ !

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Bilde no šodienas, bija ideāla pastaiga :sirsninas:
Image
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby fedelta » 21 Feb 2018, 21:47

Prieks, ka kāds VASu blogs ir uzradies. Es savējo esmu pametusi novārtā :sarkstosa:
Varen skaista meitene tev :jaa:
Par tām 'garastāvokļa maiņām '- pat manam nu jau it kā pieaugušajam mūdzim tarakāni atlido kādu reizi.
Pusotra gada vecumā man likās, ka jāiet kārties, jo tas mežonis nav man pa spēkam, bet ar laiku tomēr viss sanāk, tik vajag gribēt un pacietību, galvenais pacietību :jaa:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 21 Feb 2018, 22:51

fedelta wrote:Prieks, ka kāds VASu blogs ir uzradies. Es savējo esmu pametusi novārtā :sarkstosa:
Varen skaista meitene tev :jaa:
Par tām 'garastāvokļa maiņām '- pat manam nu jau it kā pieaugušajam mūdzim tarakāni atlido kādu reizi.
Pusotra gada vecumā man likās, ka jāiet kārties, jo tas mežonis nav man pa spēkam, bet ar laiku tomēr viss sanāk, tik vajag gribēt un pacietību, galvenais pacietību :jaa:

Jep, brīnijos, ka vispār nav daudz VAS blogi.. bet varbūt cilvēki nav tik aktīvi forumā?
Paldies! Viņai ir savi niķi, bet labāku suni es nevarētu vēlēties :sirsninas:
Vai ne? Estrellai tajā vecumā arī, vienkārši vējš svilpoja galvā.. tagad kad drīz būs 3 gadi, šķiet ka ir mazliet nomierinājusies and pati sāk domāt ar savu galvu :-)
(P.S. Kā var taggot cilvēkus bez citātiem? Meklēju visur forumā bet nekādi nevarēju atrast..)
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby fedelta » 22 Feb 2018, 08:36

Amanda_J wrote:(P.S. Kā var taggot cilvēkus bez citātiem? Meklēju visur forumā bet nekādi nevarēju atrast..)


Es vienkārši dzēšu nost. Ja kāds zin labāku metodi, es arī labprāt uzzinātu.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby nezinīte » 22 Feb 2018, 08:38

Estrelliņa riktīgs jaukumiņš! Man patīk tās sejas izteiksmes (līdzīgas manējai). :)
Mācību panākumi iespaidīgi, jo īpaši jau tā matemātika. :soks:
nezinīte
Puppy
Puppy
 
Posts: 144
Images: 12
Joined: 08 Aug 2017, 15:14

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Spigana » 22 Feb 2018, 08:56

Apsveicu ar jaunu blogu! Prieks, ka mūsu rindas aug. :)

Par agility es varētu vārīties trīs dienas no vietas, tāpēc pirms esmu atspērusies un sākusi, labāk uzdot konkrētus jautājumus. :kanepe: Bet īsumā - vari droši pievienoties mūsu klubiņam, es trenējos pie Solvitas Možeikas (agility.lv). Treniņi šobrīd notiek un tā kā VAS visticamāk nav ļoti salīgs suns, agility prieku varat uzsākt jau tagad. :) (Nu labi, -20 grādos varbūt gluži nē, bet nav obligāti jāgaida pavasari).

Par cilvēku tagošanu - forumā tādas funkcijas nav, mēs te visi vienkārši ieboldējam uzrunājamā cilvēka niku un viss skaidrs.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 22 Feb 2018, 15:34

nezinīte Visiem viņa patīk, pat tagad, pa ielu staigājot vai Depo, var dzirdēt daudz komplimentu ''Oi, cik skaits sunītis!'' :kanepe: Bet es pat vienu reizi bija šokā - gājām uz mašīnu no Dino Zoo, un kāds bija nosaucis Estrellu par haskiju.. nezinu kuram ienāca prātā ka VAS ir haskijs :jautri: !
Paldies! Tas pateicoties kas ar viņu strādāju jau no pirmās dienas. Man vispār kaut kādi radoši triki ienāk prātā laiku pa laikam. (Matemātikā viņa māk skaitīt līdz 5 parasti, ar - un + uzdevumiem arī, tas nav daudz, bet kad pie mums ciemojas, cilvēki vienmēr ir sajūsmā :-) )
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 22 Feb 2018, 15:54

Spigana Paldies, tā arī darīšu, tā ir ērtāk nekā taggot ar tiem visiem gariem citātiem, hah.
Paldies! Arī es priecājos ka beidzot varu pievienoties. Btw, lasīju arī tavu blogu, vienmēr interesanti lasīt, un tās skaistās bildes ar Mio :).
Nu, man personīgi - jo vairāk informācijas, jo labāk! Es ļoti daudz par sporta veidiem varu atrast saitēs angļu valodā, bet diemžēl ne latviešu. Mēs pagaidām vēl iesim pie Zaigas uz nodarbībām, jo mums ir vajadzīgs vairāks kontakts, socializācija.. es tā sapratu, ka adžiliti treniņi parasti notiek grupas nodarbībās? Estrellai tā pacietība vēl daudz trūkst lai piedalītos grupās; tomēr gribās smilkstēt un skriet pie citiem suņiem..
Par to salīgumu vispār brīnos, mēs daudz reizes staigājamies 1 stundu ziemās, un viņai visas ķepas nosalušas, ceļ kājas augšā un sāk lēnāk staigāt :grr: Bet tāpat ziema drīz beigsies! Marts vispār ļoti ātri pienāks nemanot. Es tikai nezinu, kad tieši ir piemērotākais laiks kad tiešām interesēties par adžiliti nodarbībām (piem. vai ir kādas īpašas prasības lai sāktu trenēties?)
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 22 Feb 2018, 16:05

Aizmirsu ielikt šo bildi, nu šeit vispār, tā viņas sejas izteiksme :sirsninas: .. (arī ārtkārtīgi patīk ka VAS mazliet groza savu galvu ka kaut ko nesaprot, vienmēr izskatās ļoti mīligi :pedinja:. )

Image
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Spigana » 22 Feb 2018, 16:29

Nekādas mega īpašās prasības treniņu uzsākšanai nav, vajag tikai vēlmi to darīt, veselu suni, suņa mīļāko mantu un veselu kaudzi kārumu. :D
Agility principā notiek tikai grupās, bet tur tas strādā citādi, nekā paklausības nodarbībās. Agility vienlaikus trasē parasti trenējas tikai viens pāris (suns+hendleris), retu reizi laukumu sadala un paralēli trenējas divi pāri; pārējie gaida malā un suņi ir vai nu būros vai pie pavadām, tā ka skriešana pie citiem ir salīdzinoši mazāka problēma. Un agility lieliski palīdz nostiprināt cilvēka un suņa kontaktu, abi mācās saprast viens otru. Manā skatījumā treniņus foršāk ir sākt agrāk, nekā vēlāk, īpaši, ja vēlme ir jau tagad, bet tas, protams, ir ļoti individuāli. :)

Starp citu, 18. martā rīta pusē Ķīpsalā būs agility paraugdemonstrējumi, priecāsimies, ja atnāksi, varēsi arī uz vietas ar visiem iepazīties. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 22 Feb 2018, 20:34

Spigana Tad jau man tas viss ir :kanepe: !! Arī negribu piedalīties sacensībās tikai vietas/balvas dēļ, gribu darīt to priekš mums, es mīlu to sajūtu kad Estrella ir pieslēgusies un strādā brīņišķīgi, un vienmēr gribas dabūt jau kaut kādu pieredzi tagad, lai nākotnē būtu daudz vieglāk.
Bet kā; tur māca arī visas tās tehnikas un sākumā suni pieradināt pie šķēršļiem? Izklausās interesanti :-) , man tikai nepatīk tas ka vēl neesmu pilngadīga, nav savas mašīnas, tāpēc visu laiku jāsaskaņo ar vecākiem kad uz nodarbībām var aizvest, mēs tā jau uz tagadējām nodarbībām tiekam diezgan reti. Manas lielākās šaubas ir tās, ja ir grupas nodarbības, tās taču notiek regulāri.
Jauki! Mēs cenšamies apmeklēt Ķīpsalas halli katru gadu kad notiek ZooExpo pasākumi, tie man vienmēr ir patikuši jau gadiem atpakaļ. Vienīgais, ar mani ir tā, ļoti gribas runāt ar cilvēkiem, bet tā kā man draugi tikai internetā, īsti nekad nezinu kā pienākt un uzsākt sarunu :sarkstosa:..
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby ligakrista » 22 Feb 2018, 21:41

Spigana wrote:
Starp citu, 18. martā rīta pusē Ķīpsalā būs agility paraugdemonstrējumi, priecāsimies, ja atnāksi, varēsi arī uz vietas ar visiem iepazīties. :)


o, šito es piefiksēšu ar! :kanepe:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Spigana » 22 Feb 2018, 23:02

Pirmajos treniņos neviens tiešām neliks lekt barjeras un skriet pilna augstuma kalnu, viss sākas ar pavisam maziem bēbīšsolīšiem un primāri tiek būvēts suņa prieks par agilty un izpratne, kas tad tur būs jādara. Sākumā vispār barjerām latiņas būs noliktas zemē, šūpoles turēs un neļaus laisties zemē, lai nesabiedētu suni, utt. Viss treniņu process ir vērsts uz to, lai sunim tas būtu forši un saprotami, un treneri visu paskaidros un parādīs, kur un kā jāpagriežas un kur roka jātur. Savukārt attieksme Tev jau ir īstā, jāķeras tik pie darba. :)

Un pie mums starp citu kāreiz nāk vairāki padsmitnieki, un neko vecāki vadā uz treniņiem un lielākoties jau visi priecīgi. Un varu pačukstēt, ka arī pieaugušajiem ne visiem ir auto tiesības, brauc vai nu ar sabiedrisko, vai iesēžas astē kādam, kas dzīvo tuvumā.

Par Ķīpsalu - es tur komentēšu paraugdemonstrējumus, vari nākt man pēc tam klāt un teikt, ka esi Amanda no foruma. ;) Es nekožu (lielākoties).
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 22 Feb 2018, 23:58

Spigana Izklausās loģiski, jau vajag jau arī precizitāti, lai suns uzdevumu pareizi izpilda.. Pēdējo reizi Zaķumuižā, Estrella jau pati visu laiku leca pāri barjerai bez nekādām problēmām, ļoti viņai patīk lekt.
Pavasarī tiešām būs vairāk jāinteresējas par to, uz nodarbībām vienmēr eju ar prieku :) . Tikai bieži jāplāno tās naudas un laika lietas, pārāk lēts hobijs jau arī nav.
To ir jauki dzirdēt, drošvien visiem prieks arī ir, jo vairāk cilvēki pievēršas šīm lietām kas nav tik populāras Latvijā.

Ok! Kad laiks būs tuvāk tad jau skatīšos, vai vispār tā diena brīva :-)
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Imagine » 24 Feb 2018, 22:17

Apsveicu ar jauna bloga sākumu un lai tam ir ilgs un rakstiem bagāts mūžs! :)

Man kā varbūt daļai 90-to gadu bērnu, kuri skatījās Austrijas seriālu "Komisārs Reksis", arī bija sapnis par savu Vācu aitu suni. Manu vēlēšanos desmit gadu vecumā uz Ziemassvētkiem saņemt VAS kucēnu vecāki gan neizpildīja (labi gan, ka tā - es nemaz nezināju, ka viņi augumā ir stipri prāvi, nemaz nerunājot par to ka zināšanas par suņa aprūpi aprobežojās tikai ar iešanu pastaigās un regulāru pabarošanu), taču īpašu vietu manā sirdī šķirne ir saglabājusi. Tomēr šie suņi no citiem atšķiras - cik ir darīšana bijusi ar VAS metisiem un jauktenīšiem - savs raksturs un darba spējas.

Sekošu līdzi tavām un Estrellas gaitām.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby karolīna » 16 Mar 2018, 16:14

ES VARU PATEIKT TO KA JŪS NEESAT JAUNĀKĀ NO TIEM CILVĒKIEM KAS ŠEIT IR REĢISTRĒJUŠIES MAN IR 11 GADI
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Amanda_J » 16 Mar 2018, 21:39

Imagine Paldies!
Kad biju mazāka, arī ļoti patika skatīties to seriālu! Ļoti priecājos, tikai tāpēc ka tur bija VAS :kanepe:. Un jā, tā tiešām ir labāk kad vecāki bērnam nepaļaujas, es jau zināju ka īsti nevaru prasīt lai iegādātos suni, jo mums vēl bija iepriekšējais suns.
Tieši tāpēc man patīk šī šķirne, paradzēta diezgan daudz darbiem, godīgi, viņi spēj darīt visu ja ir apmācīti. Šķirne kas tiešām grib strādāt ar cilvēku. Ļoti ceru nodarboties ar adžiliti šo pavasar/vasar, un pēdējā laikā arī interesējos par kani-krosu, kautvai Estrella augumā ir diezgan maza un slaida, bet skriet and vilkt viņai ļoti patīk.

karolīna Sveika! Sveicināta forumā ^^ !


Man nav daudz jaunumi pēdējās nedēļās.. Bet esam tikušas grupas nodarbībā pie Zaigas. Tas ir diezgan liels panākums! Lēnām strādāsim līdz tam punktam, kad Estrella varēs droši justies un strādāt līdz ar citiem suņiem un cilvēkiem. Kopumā, mēs esam sasniegušas diezgan lielisku progresu, jo skatoties kā bija kādu vienu gadu atpakaļ.. pavisam cits suns :) !
Arī dažas dienas bija 2 stundas pastaiga, es varu justies daudz drošāk, jo nevienam cilvēkam vairs nerej virsū, vēl jo projām ir problēmas iet garām citiem suņiem, bet es citādāk nezinu kā šo uzlabot.. ja būtu kāds draugs ar suni, tad jau būtu pavisam labi, varētu kopā pastrādāt, un vēlos lai kāds suns tiešām iemāca Estrellai kā spēlēties ar citiem suņiem. Bet.. uzreiz Estrella uzrej - pasaka ka viņa ir agresīva, un bēg prom no mums..
Bet tā varu lepoties ar viņu. Kad jāgaida pie luksafora cilvēku barā, tad labi stāv un gaida komandu kad varam turpināt iet.
Kad laiks būs siltāks, plānojam iet uz Exporta Ielas suņa pastaigu laukumu.. vai kāds no šejienes arī iet uz to pastaigu laukumu :-) ? Ļoti velētos atrast cilvēku, kas nebaidās no Estrellas un nebēgs prom.. ir ļoti daudz suņu cilvēki kas vispār nevēlas kontaktēties ar mums, vai tāpēc ka Estrella is VAS un rej? Domā ka apēdīs viņu suni? Nezinu kas pa vainu..
Tātad, pēdējā laikā interesējos par kani-krosu.. kāds nodarbojās ar šo sportu? Vai ir iespējams sunim apvienot adžiliti un kani-krosu, tas nebūtu par daudz? Estrellai ir ļoti daudz enerģijas, kopumā arī vēlos viņu padarīt stiprāku - un darīt to kas mums abām patīk.

Āh, un ļoti gribētos aiziet uz ZooExpo 2018 Ķīpsalā, bet diemžēl netiekam :neparliecinats: ..
User avatar
Amanda_J
Baby
Baby
 
Posts: 20
Images: 5
Joined: 25 Jan 2018, 01:30
Location: Rīga, Latvija

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby Spigana » 17 Mar 2018, 06:22

Mēs varētu sarunāt kopīgu suņu pastaigu, kad es beidzot izrakšu brīvu vīkendu, ko saki? Man kāreiz Mio būtu labi pasocializēt ar lieliem ne-kurtiem un Mio sev uz galvas kāpt neļaus. :) Vienīgi es gribētu mežā, nevis suņu laukumā, jo Mio galīgi neredz nekādu prieku tais laukumos un tikai tirinās ap mani. Starp citu, viņa nav vienīgais suns, ko esmu redzējusi ar tādu uzvedību.

Par agilty un kanikrosu - kamēr vien pašai pietiek enerģijas mierīgi! Kanikrosam arī bonuss, ka var trenēties pats, nav nepieciešami speciālie šķēršļi utt. Nezinu, vai kaut kur notiek treniņi, bet pats sporta veids Latvijā ir populārs un regulāri notiek arī sacensības.
Patiesībā lielākā problēma ar diviem sporta veidiem sākas tad, kad sacensības pārklājas un sēdi un domā, uz kurām tad braukt. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Estrella - Skaistuma (un drāmas) karaliene

Postby karolīna » 17 Mar 2018, 11:09

Amanda es tiešām apsveicu tevi ar to ka tu arī esi reģistrējies šajā portālā suni.lv :dejosuns: :dejosuns:
Un es vēlējos tev Amanda pajautāt vai tu interesējies arī par suņu izstādēm ja tu interesējies varbūt tu ar savu sunīti vari iet jauno hendleru skoliņā kas nozīmē ka bērns vai jaunietis izstāda suni ringā
Es vēlētos pajautāt vai kāds zin suņu skolu Grobiņā vai liepājā
karolīna
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 0
Joined: 01 Feb 2018, 15:14

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests