Labradors un Džeks Rasels

Blogs and Chats

Labradors un Džeks Rasels

Postby KrisineA » 04 Nov 2017, 15:01

Labdien,dārgie suņu mīļi! :sirsninas2: :pastaiga:
Griežos pie lietpratējiem ar sev interesējošu jautājumu.. Esmu kļuvusi par divu mīlestības pilnu suņu saimnieci. Viens ir labradors, un otrs Džeka Rasella terjers.. Vai kāds varētu pakonsultēt ikdienas ēdienkartē? Jo šķiet, ka abus suņus pārbaroju..
Tā, kā iepriekš man ir bijuši tikai "Čau-čau" šķirnes suņi, kuri bija pilnīgi atšķirīgi raksturā, un bez tieksmes pārēsties.
Dž. Rasela suņuks, ir izvēlīgs attiecībā uz ēdienu,nav tik ļoti ēdelīgs, toties labradors izsalcis ir visu laiku, un vēlas pagaršot pilnībā visu..

Maniem iepriekšējiem suņiem ēdienkarte sastāvēja no: pienā vārītas 5 graudu vai auzu putras un trauciņa vājpiena biezpiena ar krējumu brokastīs, šad tad ēda sieru.. Pusdienās, kamēr nebiju mājās, bija brīvi pieejama sausā barība (royal canin vai josera), vakariņās ēda gaļu, jēlu neēda, nācās vienmēr vārīt, tie bija vistu kakliņi, spārniņi vai lielpops, garšoja arī kopā ar burkāniem, zirnīšiem, un buljoniņu, tādā kā zupas veidā... Protams, arī grēkojām un cienājām ar našķiem no galda.. Suņi nebija rijīgi, bet ēda cik vēlējās.. Toties jaunie mājas mīluļi izsalkuši ir teju vienmēr.., un viņu svars acīmredzami arī jau ir virs normas.. :jaut:
Vai kāds varētu padalīties ar kādu ēdienkarti saviem šīs pašas šķirnes mīluļiem?
Būsim pateicīgi :samilejies: :rej: :dejosuns:
KrisineA
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 04 Nov 2017, 14:40

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Labradors un Džeks Rasels

Postby Spigana » 07 Nov 2017, 17:12

Es atvainojos jau iepriekš, bet šo lasot šausmās sirmoju.
1) labradori ir izslavēti ēdelīga šķirne, kuras saimniekiem īpaši jāpievērš uzmanība diētai. Goda vārds, riebj skatīties uz visiem tiem sardeļlabradoriem.
2) atstāt brīvi pieejamu ēdienu ir ātrākais un īsākais ceļš uz pārbarotu, slimu suni. Normāli suņi ēd divreiz dienā.
3) termiski apstrādāti kauli?!?!?!?!?! Dies pasarg. Suņi drīkst ēst tikai un vienīgi jēlus kaulus.
4) putras un vārīti ēdieni sunim nav nepieciešami.

No rakstītā noprotu, ka jums nav problēmu veltīt laiku suņa ēdienkartei, attiecīgi jums ļoti labs variants varētu būt Raw. Materiālu internetā pa pilnam, tepat forumā liela daļa baro ar raw un zina lietas.
Mana raselprincese arī bija ārkārtīgi izvēlīga attiecībā uz ēdienu, bet visas problēmas momentā izbeidzās tikko kā pārgāju uz Raw, mana labākā izvēle suņa mūžā.

Ļoti labs materiāls sākumam ir šī lapa: https://animalsraw.jimdo.com/sākums/suņi/
Izpētiet šo, pēc tam cilvēki noteikti būs ar mieru atbildēt uz jautājumiem.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Labradors un Džeks Rasels

Postby Imagine » 07 Nov 2017, 17:12

Ar tikai mājās gatavotu ēdienu ir grūti novērtēt, cik daudz jūs sunim iedodat un cik daudz viņam patiesībā ir nepieciešams.
Attiecībā uz kauliem - termiski apstrādāt nevajag, jo tie maina savu struktūru un sunim zarnās vai nu pārvēršas cementā un var radīt nosprostojumus, vai arī salūzt asās šķēpelēs un traumēt zarnu sienas. Abos gadījumos pastāv risks nopietnām problēmām, kas beigsies ar operāciju.

RAW ir viens, bet ne vienīgais suņu ēdināšanas variants.

Manam sunim ēdienkartē (bet ne vienā ēdienreizē) ir iekļauta: sausā barība, labas kvalitātes konservi, vārīta vai kaltēta (aknas/diafragmas/nieres/sirds/kuņģīši) gaļa treniņu vajadzībām, no jēlas galas viņš laiku pa laikam saņem vistu muguriņas, kakliņus, gaļas atgriezumu maisījumu un graušanai (lai gan ir sliņķis un negrauž) liellopa vai cūkas muguras, ribas vai ciskas kaulu galus. Našķu veidā ir šis tas, ar ko es padalos no sava ēdiena, vai arī reizēm viņam garšo banāni, melones, kāposti, vārīti burkāni un āboli.

Puiša ēdienreizes izskatās šādi:

- 1 ēdienreize vārītas gaļas veidā - vai nu pa gabaliņam treniņu veidā vai arī, paslēpjot domājamajās mantās, lai manas prombūtnes laikā ir, ko darīt.
- 1 ēdienreize - neliels daudzums sausās barības, kas ir samaisīta ar konserviem - arī šo devu nereti es sadalu vairākās mazākās porcijās, paslēpju mantiņās, un puisim ir jāpastrādā ar galvu, lai tiktu pie ēdmaņas. Ja puisis tajā dienā jau ir daudz strādājis (treniņš, sacensības, ļoti gara un nogurdinoša diena), tad viņš bļodiņu saņem iztukšot tāpat.
- 1 ēdienreize - vistu kakliņi vai muguriņa vai spārniņš vai kauliņš ar gaļu graušanai.
- 1 ēdienreize, ja esam bijuši ciemos, puikam ir sadoti visādi našķi. Tad viņš vakarā vairāk ēst nedabū.

Bez tam mēs 2 reizes dienā ejam garās pastaigās 1 - 2,5h garumā, līdz ar to draugs, būdams dīvāna suns, enerģiju notērē un neapveļas.

Jāatceras, ka sausā barība ir ļoti koncentrēts barības veids, kuru nevar dot neierobežotā daudzumā. Uz pakas norādītās devas ir pie situācijas, kad dod tikai šo barību un neko citu - dzīvē tā parasti nav, līdz ar to labāk ir dot nedaudz mazāk.

Tāpat jebkurš našķis (šķiņķītis, desiņa, sieriņš, krējumiņš utt.) un mājas ēdiens (putras, zupas utt.), satur kalorijas, tāpēc, ja dod šos un sauso barību, tad kaut vai aptuveni ir stipri jāsamazina sausās barības deva. Reiz es biju vienā seminārā, kur gan lobēja sauso barību, taču salīdzinājums bija sekojošs - saimniekam liekas, kas tad tur, kaķītim šķiņķa šķēlīti iedos no rīta. Realitātē tā šķēlīte ir puse no kaķa sausās barības dienas devas.

No šī viedokļa RAW ir priekšrocības, jo tīrā gaļā ir liels ūdens saturs, nevar sarīties bezjēgā. No otras puses - ja neseko līdzi apjomam, arī pie šī ēdināšanas varianta suns var apvelties. Es pilnībā uz RAW neesmu pārgājusi, jo jēla gaļa ātri bojājas, un manas vainas dēļ suns vismaz divreiz iedzīvojās pamatīgā caurejā. Arī treniņos - ja to gaļu mīca pa rokām, somām un kabatām - nav tas pats kā tad, ja iedod mājās savigu un uzreiz.

No vides bagātinšanas viedokļa ir jāatceras, ka, ja suns guļ uz dīvāna un iet tikai pastaigās, tad viņam ēdienreize ir dienas lielākais prieks un notikums. Ja bļodu noliek un atstāj, tad tas prieks ilgst labi, ja pārdesmit sekundes, minūti vai divas. Barību ne tikai neizgaršo, bet nerodas sāta sajūta un tiek prasīts vēl. Tāpēc vari pasmelties idejas, meklējot pēc atslēgas vārdiem "Canine Enrichment" (te ir saite uz facebook grupu - https://www.facebook.com/groups/caninee ... =bookmarks ). Ir pieejamas fantastiski daudz ideju, kā ēšanu sunim padarīt interesantāku. Visvienkāršākais ir sausās barības graudiņus/gaļas gabaliņus vai nu izklaidus izbērt uz grīdas vai arī ārā paslēpt zālē/lapās. Sunim ir, ko darīt, pie reizes paēd un piekūst.

Lai veicas! :)
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

Re: Labradors un Džeks Rasels

Postby eldberg » 07 Nov 2017, 17:13

Sorry, bija kaut kāds reportētais posts (domāju kļūda), reportu nodzēsu (jo tur bija replay info nevis reports), pazuda vēl 2x posti. Izdevās atlikt atpakaļ.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads


Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests