Retrīvera stāsti.

Blogs and Chats

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 22 Sep 2011, 17:38

Video:

Pūkainajai 2 mēnesīši

3 mēnesīši
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 25 Sep 2011, 21:12

Šodien bijām medībās. Mikkas pirmaja medību apmācībā retrīveriem u.c. šķirnēm .
Vairāk informācija sekos vēlāk. Bet īsi sakot - mums superīgi gāja, Mikka parādīja savus instinkus par visiem 110%! :labipadarits:

Nočiepu 2 bildes no Eklēriņa.

Image
Image
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Eklēriņš » 26 Sep 2011, 09:30

Nu šis bērns izraisīja manī reālu apbrīnu - īsts retrīvers ar visiem šķirnei piemītošajiem instinktiem un gatavību strādāt! :samilejies: Bija reāla bauda skatīties uz šo bērņuku! :D
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 20:38

Vita, paldies. :)

Man pašai ļoti liels prieks par savu bērnu, ka viņa tik perfekti strādā jau šādā vecumā. ^^
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 21:09

Tik vēlu šeit ierakstu, ka galvā jau pilnīgi citas domas, jau nākošās apmācības, izstāde un vēl dažādas lietas..
Tad nu īsumā:

25.septembris, 2011.

Es, Sandriņa, Mikka, Beliņa, Saša un Nadīna devāmies kopā uz medību apmācību retrīveriem.
Atbraukusi jau uzreiz sajutos labi. Tāda jauka sajūta. Izbraukums pie dabas, meža un ūdeņiem. Diena kopā ar maniem iemīļotajiem suņiem - Retrīveriem. Jau izklausījās daudzsološi. Un Jaunmārupe, Lielceri arī bija vieta, kur es teju visu vasaru pavadīju un arī vienīgā vieta, kur es vasarā biju ielīdusi ūdenī.. Kā nekā apmeklēju WR, Reto izstādi, LLRK izstādi, Rotverleru izstādi un tagad arī medības norisinājās turpat.
Satiku jau pazīstamus cilvēkus - jauki bija ar daudziem parunāt.
Mums plānā bija pīle un fazāns. Irina man iedeva speciālo pingvīnu ar īstajiem pīles spārniem. Tas sākumā priekš manis un Mikkas - ietrenēties.
Pirmais bija paklausība. Mikka man pārak ātri iemācījās komandu "sēdi", tāpēc nācās fiksi vien tikt no šīs koamndas vaļā, jo tā skan pārāk līdzīgi "stāvi". Tāpēc es izdomāju, ka "sēdi" būs Džera, "guli" būs Ozo un stāvi būs Soča. Jau savam vācietim gribēju iemācīt savādākas komandas. Gribēju somiski vai vāciski, bet man nebija ne jausmas kādas viņiem ir tās komandas, tāpēc paliku toreiz pie parastajām latviešu.
Uh, aizpļāpājos.. Tātad.. Pēc paklausības bija darbs uz ūdens ar pīli. Pirmā startēja labradors Lima, rādot visiem priekšzīmi. Tur arī tapa tā bilde, kurā Mikkēns skatās un es kaut ko viņai tur rādu. Stāsīju, ka jādara tā, kā dara Lima.
Nu man tad nāca mana kārta. Mikkai bija jāpienes pingvīns ar īstajiem spārniem, ko viņa arī lieliski izdarīja, bet pēc tam ieraugot īsto pīli un pasmairžojot to - pingvīns likās pēdēja lieta, ko viņa varētu ņemt zobos. Tā nu otrajā reizē uzreiz Mikkai bija no ūdens jāpienes pīle un viņa to izdarīja vienkārši perfekti! Kā īsts, apmācīts darba suns. Visi instinki viņai nu ir vietā, tas mna bija skaidrs. Viņa pat pīlei meklē pareizo un ērtako vietu, kur to saņemt. Ah, es tiešām ļoti priecājos par savu mazulīti.

Nākamais jau bija darbs mežā. Suņiem bija jāatrod fazāns. Vienu meta, bet otrs bija jāuzosņā un jāpienes. Mikkai uzdevus bija atvieglināts un putns nebija tik tālu kā pārejiem, tāpēc, ka mazulītei vēl nesen apritēja 4 mēnešīši. Bet lai vai kā pūkainā arī fazānu atrada un pienesa man klāt. Man ir vienkārši perfekts retrīvers. :samilejies:
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 21:24

Tagad pienākos arī stāstiņš par medību apmācību 2.oktobrī, bet sākumā tomēr ielikšu dažas bildītes.

Medību apmācība retrīveriem u.c. šķirnēm, 2.oktobris, 2011.


Tās ir fotogrāfējusi Sandra, es un arī Saša. Mēs uz maiņām.
Fotoaprāts Canon EOS 450D. Biju dabūjusi uz vienu dieniņu, priekš medībām.
Uodziņa pienesot pīli.
Image
Image
Image

Pīle ir aizmesta un tika dota komanda "Atnes!".
Image
Un mana gudriniece to arī dara.
Image
Prieks par manu super-meiču. :]
Image
Last edited by Retrīvers on 04 Oct 2011, 22:51, edited 1 time in total.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 21:30

User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 21:34

Mežā, ar trusi.

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 21:41

Atļāvu viņai uzošņāt trusi, pie pavadas..
Lai labāk iemācās, kā jāiet meklēt trusis.

Image
Un mana teicamniece atrada pāris sekunžu laikā un pienesa ar' perfekti! ^^
Tādu smagumu jau var noturēt mutē.
Image
tagad gan jau paliek lēnām par smagu. Uoga saka: "Paņem taču, smags!"
Image
Uoga: "Ātrāk.."
Image
Uoga: "Thank God!"
Image
Uoga: "Bij labi". Laura: "Bij izcili!"
Image
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 21:48

Re, kā mammīte Bela (Milbu Mariska) ar Sandriņu strādā. :sirsninas:

Beliņa traucas pakaļ pīlei.
Image
Arī ūdenī.
Image
nu jau ar pīli zobos peld pie saimnieces.
Image
Image
Image
next time..
Image
Image
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Sandra » 04 Oct 2011, 22:16

Mazulīte strādā vienkārši perfekti - priekšzīme jebkuram, kurš bija klāt (protams, un ne tikai)... Ja bija tādi, kas visu perfekti izdarīja vai nu ūdenī, vai citi - uz sauszemes, tad Uoga spēja izdarīt visu un visur vienkārši perfekti. :jiihaa: Prieks skatīties uz tādu jaukumu, strādāt kopā un vispār pazīt. :samilejies:
Galvenais, ko Tu jau pati zini un esmu Tev teikusi, - tagad tik uz priekšu un neapstāties līdz diploms nebūs kabatā (ar šādu ideālu sākumu, lūdzu, 1.pakāpi)! 8-)

Akjā, bildes kolosālas. :sirsninas2: Būtu jauki, ja arī nākošreiz būtu bildējamais, vai ne? :jaa:

PS.
Ar to dzelteno kaklasiksniņu citās bildēs es uzmetot paviršu skatienu, domāju, ka tā ir Bela, jo kaklasiksna taču...un nodomāju: "Wow, viņa tiešām izskatās pēc kucēna..." Tad paiet kāds laiciņš līdz saprotu, ka tā taču ir Uoga. :jautri:
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 04 Oct 2011, 22:55

Sandriņ, liels pāāāāldies Tev, par visu. :sirsninas:

Am.. Man jau T. teica, ka būšot aizņemts.. Bet es gan ceru uz vienu lielu, izcili bildējošu kameru..
Bet ar viņu būtu baigās ..klapatas..
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Eklēriņš » 05 Oct 2011, 20:42

Retrīvers, jūs abas ar mazulīti esat super komanda! :aptracis: Jau iepriekšējā apmācības reizē apbrīnoju mazā bērna darba sparu un talantu, bet tagad - vienkārši trūkst vārdu - tas ir TALANTS un īsts Darba suns! :jiihaa: Malači!!!!!
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Greylove » 06 Oct 2011, 09:32

Mikka pietiešām ir burvīga! :samilejies: Jā, un skatoties uz viņas darbu, atkal un atkal apstiprinās manas aizdomas - jo agrāk sākt, jo labāk. Vēlāk viņiem rodas visādi aizspriedumi, ka trusis, piemēram, ir pārāk savdabīgs nesamais, vai putns ir pārāk spalvains. Bet, šajā vecumā nekādu aizspriedumu nav, un izdodas sunim ielikt fantastiskus pamatus darbam.
Pilnībā piekrītu Eklēriņam - jūs ar Mikku tiešām esat superkomanda! :latvija:
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 07 Oct 2011, 00:05

Vita, Liene - liels paldies par labajiem vārdiem. :sarkstosa: :estevisamilosu:

Es, pirms kāda laiciņa, biju domājusi sākt apmeklēt medības tikai ar nākošo gadu, bet man tagad ir ļoti liels prieks par to, ka Sandriņa mani pavilka un es sāku apmeklēt medību apmācību jau šogad. Un, protams, arī neizsakāmi liels prieks ar savu mazo pūkainīti.

Pilnībā piekrītu Tev, Liene, jo ātrāk sāk, jo labāk. :)
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 07 Oct 2011, 00:30

Manas emocijas: Jēēēēēēj! Pabeidzu! :aptracis:

Tik tiešām esmu priecīga..

Es sakārtoju, izmazgāju māju, lai var laist ciemiņus un arī beizdot izmazgāju savu pūkaino, kas tagad vairs jau tik pūkaina nav. Domāju, ka mazgāt viņu būs grūti, jo iepriekšējo reizi, uz LLRK izstādi viņa dīdījās un leca ārā no vannas.. Bet tagad es viņu guļošu iecēlu vannā un izmazgāju.. Mazgāšana gan tik ātra nebija. Pilnīgi brīnījos - kur no tāda balta krikumiņa var nākt ārā tādi melnumi. Pārmazgāju 3x. Nu tad beidzot ir tīra. Vēl tikko izrāvu pēdejos ērkšķus, kurus bija salasījusi pie ūdens pēdējā Medību apmācībā. Tagad vēl tik ilgās un pareizās sausināšanas procedūras.. Lai ar smuku kažociņu varētu piedalīties izstādē. - Valmieras Kennelkluba rīkotajā Nacionālajā (CAC) izstādē. Brauksim ar jaukajiem Greyloviešiem un superīgajiem labdradoriņiem. :labipadarits:

Un vēl priecīga - vilks mājās pārnācis! :) Mans onkulis brauca uz Saulkrastiem, uz pāris dienām un ņēma līdzi Šēru.. Jo izskatījās, ka viņai visa dzīve, ikdienas rutīna bija jau apnikusi.
Šodien, kad atbrauca - pilnīgi cits suns. Galīgi nelikās, ka tā ir mana meitene.
Izskatījās vsp pēc suņu puikas. ;D Bet viņa bieži tā mēdz izskatīties. ;D Un smaržoja arī ne pēc mana suņa, bet tā bija viņa - mana lielā, smukā Šēriņa.
Saulkrastos izstaigājusies pa mežiem, pa ciemiem, sēnes lasījusi un vienkārši baudījusi dzīvi ārpus pilsētas saspringtuma. :eglite:

Un Čerija.. ..Jo vecāka viņa paliek, jo gudrāka un nosvērtāka. Tagad tāda pavisam mierīga, mieramika. Nesalīdzināt ar mazo trakuli, kas bija iepriekš. Vēl pagajušā gadā ņēmās kā negudra apkārt. Viņu varēja nobildēt tikai ar tiem pašiem labākajiem fotoaparātiem, kas spēj nobildēt skrieniešu un kustīgu suni - jo tad viņa bija nemitīgi kustībā.
Nav jau tā, ka viņa sēetu vienā vietā tagad un neko nedarītu.. Bet mierīgāka ir palikusi.
Un ko es nesen ievēroju - ļoti neizturīga. Kādu nakti es skrēju ar suņiem.. Ar Šēru un Čeriju. Bijām noskrējušas tikai 4km, kad mazā jau pagura un nācās viņu ņemt uz rokām. :pastaiga: ;( :ripo:
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby AnitaJ » 09 Oct 2011, 10:21

Retrīvers, Uoga ir perfekta un Jūsu apmācības jau pašā iesākumā, vienkārši apbrīnojamas :jaa: Ja turpināsiet tālāk ar tādu pašu entuziasmu strādāt, tad Uoga izaugs par lielu paraugu visiem Retrīveriem :samilejies:
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 10 Oct 2011, 22:04

AnitaJ, paldies! :sarkstosa: ^^
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 05 Nov 2011, 21:57

Valmieras izstāde:

Braucām tomēr ar citiem ļaudīm.
Ar Insei un viņas balto suņuku Ančuku.
Mēs bijām: Es, Sandriņa, Mikka un viņas māciņa Ulrike, kura bija paņemta uz izstādi socializācijai.

Es biju sapakojusies ne pa jokam un man līdzi pat bija arbūzs, jo iepriekšējā vakrā biju "iekritusi" uz atlaidēm Maximā. (giggle)
Vēl arī mīlzīgs dzelzs būris, kur Mikkai atpūsties un vēl krēsli, kur pašiem sēdēt nemaz nerunājot par liekajām drēbēm, suņu lietām un visu pārējo. Uz izstādi biju ar lielu, lielu hokeja somu..

Gāju divos ringos.
Ar Šveicieti un savu Mikīti.
Gāja.. Labi..
Sākumā gāju Zeltaino ringā ar Mikku, pie jaukā eksperta Børge Espeland, kuram pašam pieder ļoti smuks Zeltainais Retrīvers (u.c. suņi) un arī audzētava "Zenanas".
Ringā saņēmām ļoti atzinīgus vārdus, novērtējumu teicami, PP, 1/1/1 un Baby Best Of Breed.

Tik tiešām bija milzīgs prieks tiesāties pie šī eksperta. Ļoti pozitīvs un labi šķirni pārzin.
Image

Nākamais rings uz kuru man jau bija jāskrien bija Šveices Balto Aitu suņu rings, kur man jāizstādi draug sunītis Ančuks (c/r - Amigo).
Sanāca eksperti aizkavēt, jo ringi man pilnība pārklājās, bet labi vien, ka man bija tik daudz draugu līdzi, kas atbalsīja un palīdzēja ātrāk ar visu tikt un arī nedaudz noturēja ringu. :)

Pie ekspertes Olga Goncharuk (Krievija) man un Amigo:
1/1/1, CQ, CAC, Best Male, Best Of Breed! = LV CH!

Ringā:
Image
Pēc ringa(īsti jau smuki nav, Ančuks pakāpies atpakaļ):
Image
Priecīgā saimniece:
Image

Un ar Mikkīti:
Gaita
Image
Image
Sēdus
Image
Image
Ar draugu un atbalstu - Sandriņu.
Image
Last edited by Retrīvers on 21 Nov 2011, 21:48, edited 1 time in total.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Retrīvera stāsti.

Postby Retrīvers » 05 Nov 2011, 22:06

Bijām arī kā ciemiņi ZooEkspo.
Par socializācīju to īsti nosaukt nevar, jo kur nu vēl socializētāks mazulis par manējo. :D

Mikka kā jau maza un pūkaina bija liels foto obejkts, bet tagad gan skatos, ka visi fotogrāfi bildes paturējuši personīgajam arhīvam, jo bildēja mūs daudz, bet bilžu nav nekur. :(

Image
Image

Un pēc izstādes, otrajā dienā mums bija fotosesija. :flirts: :meitenedejo:

Image
Image
Image
Image
Image
Vairāk bilžu šeit.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests

cron