Austrāļu metiena "Versatile Runes" dzīves mirkļi

Blogs and Chats

Austrāļu metiena "Versatile Runes" dzīves mirkļi

Postby eldberg » 21 Jun 2011, 09:36

LABOTS: Dienasgrāmatas nosaukums ir mainīts no "dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem" uz Austrāļu metiena "Versatile Runes" dzīves mirkļi, sākot ar 11 lapu: www.suni.lv/versatilerunes
EDIT: the name of the diary has been changed to Aussie litter "Versatile Runes" life moments, starting from 11 page: www.suni.lv/versatilerunes

Priekšvārds/Introduction: Tres Colores Ure de Jorka (kuce/female) + Casanova For Fresh Wind des Chemins Cathares (suns/male)
Image
Info par Uri/Info about Ure: http://suni.lv/viewtopic.php?f=63&t=861
Info par Casanova/info about Casanova: http://www.svezivitr.cz/australsky-ovca ... -wind.html

Versatile Runes = Casanova For Fresh Wind des Chemins Cathares + Tres Colores Ure de Jorka

Dienasgrāmata taps, jo šis mums ir pirmais metiens. Visas rūpes būs, kas jauns. Ilgi gatavojāmies, tagad ar prieku arī dalīsimies :)
The diary will be writen because this is our first litter. All the things will be new for us. We have been preparing for this a long time, so we will be happy to share :)

Jautājumus/padomus un atbildes uz mūsu jautājumiem droši drukājiet te vai egirts@gmail.com
Questions/advice and answers to our questions - please reply here or at egirts@gmail.com
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 21 Jun 2011, 09:46

Vakar bija pagājušas 33 dienas kopš pirmā pārojuma un devāmies uz ultrasonogrāfiju.
Yesterday it was 33rd day from the first mating, and we went to see the vet for ultrasonogramm.
Image

Vets teica, ka paredz kucēnu dzimšanu 17.07, balstoties uz to, ka progesterons bija 14,9 nmol/L 16.05 un pārojums bija 18.05 un 19.05. Man gan liekas ka sanāks 19-20.07.
Vet said that puppies should arrive on 17.07, based that progesterone was 14,9 nmol/L on 16.05 and the mating took place on 18.05 and 19.05. My guess is it will be around 19.07.

Kopā bija redzami vismaz 4 bumbulīši :starkism: :starkisp: bet pagājušoreiz ar bija redzami 4 vai 5 bet piedzima 7.
In total at least 4 puppies could be seen, but last time (when Ure had puppies in FIN), also 4 or 5 could be seen, but 7 were born.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Inita » 21 Jun 2011, 18:51

Riktīgi foršā ideja, eldberg. Noteikti sekošu līdz. :starkism: :starkisp:
Inita
 

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby AliseM » 22 Jun 2011, 12:20

Tas foršais gaidīšanas laiks! :starkism: :starkisp:
Lai izdodas! :sirsninas2:
Tā kā mūsu mājā nav no kā sagaidīt (tik puiši vien + pensionārīte), tad mēs arī sekosim līdz notikumiem! :ada:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Anita :) » 22 Jun 2011, 12:29

:jaa: es ar tepat vien būšu.
UN :davinuziedus: visai saimei :)
Viena no lietām par šo tēmu gan man neliek mieru - es nekad tajās sonogrāfiju bildēs neko neredzu :sarkstosa: Ceru, ka tāda neesmu vienīgā
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 22 Jun 2011, 12:43

Anita :) wrote:Viena no lietām par šo tēmu gan man neliek mieru - es nekad tajās sonogrāfiju bildēs neko neredzu :sarkstosa:

Image
Tā pati bilde gan augšā gan apakšā.. es ar neredzēju, man paskaidroja ;)
Labots: tagad paskatījos mok arī otrādi :D

Question: where there is the puppy in the picture?
Same image uper and down the picture... I also did not notice...

Edited: maybe the other way around, when taking a second look :D
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Anita :) » 22 Jun 2011, 13:19

Labi, kad tā uzzīmē, skaidrāk kļūst, bet izcelšos vēl vairāk - kā tur var saskatīt 4 tādus? :sarkstosa:

P.S. es neko neapšaubu, nē, nē, vnk saņēmos pateikt, ka neko no šitām US nesaprotu
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby pixy » 22 Jun 2011, 13:24

Man atkal cits jautājums - kādas krāsu kombinācijas ir iespējamas, pārojot šāda krāsojuma suņus? Man tas tētiņš pēc krāsas nenormāli patīk :esmilu: , man vājība uz rudiem toņiem. Kā vispār austrāļiem - pāro visas krāsas ar visām vai ir kādi ierobežojumi?
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 22 Jun 2011, 13:28

Anita :) wrote:Labi, kad tā uzzīmē, skaidrāk kļūst, bet izcelšos vēl vairāk - kā tur var saskatīt 4 tādus? :sarkstosa:

Bildē ir viens, visā sonogrāfijas procesā bija ~4 redzami.
Question: but where there is 4 of them?
No, there is only one, in the whole sonogramm scan ~4 were noticed.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 22 Jun 2011, 13:41

pixy wrote:Man atkal cits jautājums - kādas krāsu kombinācijas ir iespējamas, pārojot šāda krāsojuma suņus?

Visas. http://www.ashgi.org/color/color_chart.htm
Tipiskākās: Melna trīskrāsu, Zilais marmors, Sarkanais marmors, Sarkanais-baltais
Ūres pirmajā metienā bija melnais+zilais marmors un bija visi izņemot sarkanos-divkrāsu.


What colors are expected/expectable?
all possible aussie colors.

In Ures first litter it was black+blue merle and we had all colors, except red-bicolor

pixy wrote: Kā vispār austrāļiem - pāro visas krāsas ar visām vai ir kādi ierobežojumi?

Ja ir pacietība lasīt: http://www.ashgi.org/articles/color_coa ... itance.htm
Bet vispār marmoru ar marmoru nepāro. Esot kaut kādi izņēmumi, bet es nebūšu tas kas izskaidros, nezinu.
(ieskats te: http://www.ashgi.org/articles/fact_white.htm)
Te var palasīties/paskatīties ar bildēm par nestandarta krāsām: http://www.ashgi.org/color/index.html

Can all aussies be mated with each other?
No (2nd link)... first link is for color genetics, third for non standard colors
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Sandra » 22 Jun 2011, 21:00

eldberg wrote:Dienasgrāmata taps, jo šis mums ir pirmais metiens.

Šis teikums mani samulsināja... Šī dienasgrāmata būs par kucēniem kas vēl tikai dzims (šajā 2011. gadā)? Vai arī par pagājušo metienu (kas dzima 21.12.2009.), kad visi kucēni aizceļoja pie saimniekiem ārpus Latvijas robežām?
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 22 Jun 2011, 22:53

Interesanti kāpēc lai es rakstītu par pagātni? :)
Mums pirmais metiens, Ūrei otrais, jo pirmoreiz viņa dzemdēja audzētavā Tres Colores Somijā, no kurienes arī pati ir nākusi un neviens uz LV neatbrauca, nevis visi aizceļoja ;) Šis metiens būs mūsu audzēts, zem mūsu vārda (ne audzētavas). Protams padomus no audzētavas saņemsim ;)

Question: is this the first of second litter?
For Ure this is the second litter, for us the first. She has had puppies in Finland, that were born under the Tres Colores kennel name (where she comes from her self). This litter will be rised sole(ly) by us and will carry our name (of course we will (and have) advice from the more exerianced people)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 24 Jun 2011, 15:50

Šodien pēc vakardienas Līgo nedaudz pamakšķerējām. Ūre nāca uz laipas un sēdēja blakus. Parasti tā nedara... Kāri skatījās uz noķertajām zivīm.
Today after Midsummer day, we did a little fishing. Ure was right besides us, was even sitting on the footbridge (pathway), she usually does not do that... Was following with eyes every fish we took of from the hook.
Image
Izprasīja veselas 2. Apēda. Grūtniecības iegribas laikam, jo nekad nav ēdusi zivis no dīķa...
Begged us, till we gave her 2 fish. She ate them. I guess that is the pregnancy "craziness", as she has never since now eaten fish from the pond...
Image
p.s. visas zivis pēc tam atkal sametām atpakaļ... ķēpa tās pagatavot ir lielāka kā ieguvums
p.s. we throw all the fish back... it is much more trouble to cook them there is to eat them
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Bafija » 26 Jun 2011, 11:12

Es tik varu piebilst, ka tik aktīvu un dzīvespriecīgu topošo suņu māmiņu reti nākas redzēt :meitenedejo:
10 x atnes aportu, tad aiziet nopeldēties, tad atkal ir klāt ar lielo bumbu :jiihaa:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Anita :) » 26 Jun 2011, 15:25

ļoti skaista māmiņa un prieks dzirdēt par viņas aktīvismu (nu ja, cik paklausos, saimnieki jau arī nav nekādi mierā sēdētāji :D). Tādai māmiņai bērniem jābūt divtik aktīviem :D 'Būs interesanti arī turpmāk :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Ieva B » 26 Jun 2011, 17:20

Jauki, būs interesanti pasekot līdzi. Un sonogrāfijas bildē, es pat deguntiņu, mutīti un priekšķepas saskatīju, pirmo reizi tādu bildi redzu, neesu spečuks, bet skaidri redzams.

Meitenei jauka vide, kur gaidīt mazos :esmilu:
User avatar
Ieva B
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1023
Images: 19
Joined: 13 Jan 2010, 16:18
Location: http://shinkabeads.jimdo.com

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 04 Jul 2011, 12:39

Audzējam vēderiņu. Uz vietas nosēdēt protams nevaram. Skriet joprojām gribam. Kaut kur pakāpties - nekādu problēmu, Gustava ēšanas galdiņu notīrām dažu sekunžu laikā. Joprojām strādājam pie kucēnu vārda, kas būs visiem. Patreizējais variants ir "Versatile Runes".
Versatile = daudzpusīgs, pielāgojošs, spējīgs - principā austrāli raksturojošs vārds
Runes = Rūnu rakstu zīmes - simbolizētu daudzpusīgos kažokus un individualitātes kāds nu ir katrs austrālis.

Getting more "round". Of course can not sit still. Always the urge to run. But jumping up the table on back legs - no problems, Gustavs (our son) table is cleaned up in seconds. Still are working on the name all the puppies will get. The current favourite is "Versatile Runes".
Versatile = capable of or adapted for many different uses, skills - a word that just puts the essence of Aussie together
Runes = Runic alphabet signs - would symbolise the different coat colours and the individuality that each Aussie is.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Bora » 04 Jul 2011, 14:55

eldberg
es novēlu, lai vismaz 1 kucēns ir tēta kopija... Nu TĀ patīk tas suns..... Tās krāsas, tie toņi, un kur vēl smaidīgais ģīmis... Super skaistulis!
User avatar
Bora
Puppy
Puppy
 
Posts: 315
Joined: 13 Jan 2010, 16:47
Location: Saldus

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby eldberg » 06 Jul 2011, 10:03

Pagājušas jau 7 nedēļas. Pirmoreiz vakar Ūre nenesās ar pilnu spēku pēc bumbas, kā arī pēc peldes nevarēja pilnā "ātrumā" nopurināties. Esam pārgājuši uz kucēnu barību. Drīz iekārtosim kucēnu kasti.

Its been all ready 7 weeks. For the first time yesterday Ure did not go after the ball like crazy, also after the swim she could not shake off the water in full "speed". We have moved to puppyfood for Ure by now. Soon we will also set up the whelping box.

Image
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: dienasgrāmata: Audzinot pirmo metienu ar Austrāļiem

Postby Rotija » 06 Jul 2011, 10:42

Vairs jau ilgi nav palicis. :starkism: :starkisp:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests