ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Blogs and Chats

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby agrita » 13 Aug 2010, 17:24

gaidīšu stāstu

ps. katru reizi, kad redzu lielu māju ar lielu pagalmu uzreiz iedomājos cik suņu man tur būtu, iekšā un ārā, iespējams tādā gadījumā es nespētu apstāties un man būtu audzētava :aizsapnojusies:
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 13 Aug 2010, 17:33

agrita wrote:gaidīšu stāstu

ps. katru reizi, kad redzu lielu māju ar lielu pagalmu uzreiz iedomājos cik suņu man tur būtu, iekšā un ārā, iespējams tādā gadījumā es nespētu apstāties un man būtu audzētava :aizsapnojusies:


Es neesmu tik liels suņinieks, vismaz pagaidām - nē, lai sapņotu par audzētavu, vai tik liels zirdzinieks, lai man būtu tādi staļļi kā gilroy, bet sajūta, kad braucu pie gilroy, kur pirms mājas ir ganības ar zirgiem, bet sētā tev pretī izskrien 5 lieli suņi, bija patīkama, ļoti :)
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby agrita » 13 Aug 2010, 17:41

Man jau ar tas teksts par audzētavu ir sapņu pati virsotne un ļoti tālā nākotnē un ne klasiskajā izpratnē, man būtu vienkārši pilna gulta ar suņiem :hih: . Man pietiktu ar pāris bullīšiem mājas, Tibetas mastifu un Podhalieti ārā. Jā ļoti saņemtos būtu arī ridžbeks(mana slēptā mīlestība) un šiem lielajiem pa vidu skraidītu mana Šēra un iespējams kāds bārdains šnaucers vai skotu terjers :aizsapnojusies:

piedod, ka piespamoju tavu blogu ar saviem murgainajiem sapnīšiem :D
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 13 Aug 2010, 17:47

Neatvainojies, spamo droši! ;) Ir forši tādus sapņus dzirdēt, tas daudzko pasaka par cilvēku. Nereti jau sapņi laika gaitā mainās, bet ir tādi, kas izdzīvo, gadiem, ne vienmēr piepildāmi, bet cilvēks bez sapņiem nav cilvēks ;)
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby gilroy » 13 Aug 2010, 17:57

ievish, es savu īru no 80-to gadu sākuma gaidīju - 30 gadus :) Tagad ir gan lauku māja, gan sarkans Jeep, gan zirgi, un pa vidu citiem lielajiem - viens īrs :) Pagaidām VIENS :D Bet tie bija 30 gari gadi :(... Un reizēm es domāju - sasodīts, vajadzēja man jau toreiz, dzīvoklī - ņemt un viss. TIK ilgi gaidīt nav vērts.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 13 Aug 2010, 18:04

Īram īrētā dzīvoklī vēl neesmu nobriedusi, bet mazsunim par spīti mana zinātniskā vadītāja un vienlaicīgi šefa iebildumiem un apkārtējo neatbalstoši grozīgajām galvām - gan ;) Tikai finanses jāsakārto, tad būs! :)

Es savu sapni ceru ietilpināt 10-20 gados...
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby BaibaB » 13 Aug 2010, 18:15

ievish wrote:Es savu sapni ceru ietilpināt 10-20 gados...

būs tā kā man, es arī savu sapni gadiem atliku, toties tagad man uzreiz ir veseli trīs par šausmām radiem un drausmām kaimiņiem. labi, ka mana meita ir tāda izcili saprātīga gadījusies :esmilu: .

mans sapnis ir paliela teritorija ar daudziem mitelšnauceriem. tur varētu ganīties arī kāds komondors vai podhalietis, un noteikti skaists zirgs (kā saucas tie baltie zirgi ar pelēcīgiem sāniem un ābolīšiem, dūkani?). tādu es sev gribu. mazu, jauku ķēvīti ar garu asti. tad es došos vakara izjādēs (ņemšu un iemācīšos jāt dāmu seglos :hih: ) un man apkārt skries bars mitelšnauceru. eh, krasota...

P.S. ievish, ja drīskt jautāt, kādā nozarē Tev ir promocijas darbs? VeA?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby gilroy » 13 Aug 2010, 19:19

Baiba, tos ar ābolīšiem sauc par dābolainiem zirgiem :) ja gribi mazu ar garu asti, meklē Dancing Prince bērnus - nenožēlosi - būs tev pusarābīte mājās :) BŪS!

Ievish... Ja viss būs labi, un skaisti, un pareizi.... tad pēc diviem gadiem Mija sāks domāt par māmiņas godu :) Varbūt tieši tad būs īstais laiks ieviest mazu īrēnu?
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby BaibaB » 13 Aug 2010, 20:06

jā, dābolaina ķēvīte... :aizsapnojusies: nu gribas taču pašikot, gribas dzīvē kaut ko skaistu (ķivere man jau ir, no veciem jāšanas laikiem saglabājusies, tagad jāpiepērk klāt zirgs).
kad man būs māja, un varbūt kādreiz tādu saņemšu mantojumā, tad būs maziņš stallītis ķēvītei un daudz mitelšnauceru. cik maz vajag cilvēkam, lai viņam būtu labi. nevajag ne ūdeļādas kažokus, ne mersedesus, pietiek ar rūpēm un kreņķiem par zirgiem un suņiem. :jaa: :hih:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 13 Aug 2010, 21:48

Ui, cik skaistu ainu uzbūri, BaibaB! :)
Man atkal nenormāli patīk frīzieši - spoži melni, garām krēpēm un asti un ļoti skaistu soli, vienīgais mīnuss tiem zirgiem ir mazais augums, es ar savu 1,80 m uz viņiem varētu izskatīties ne īpaši cēli :D Bet ratos vai kamanās iejūgt, kam viņus arī pamatā izmanto - pa smuko! :)

Promocijas darbs ir vadībzinātnē, VeA starpaugstskolu programmā - inovatīvo uzņēmumu mārketings, izdarīts nav tikpat kā nekas... :( Un es te suņu blogus rakstu... Bet kaut ko jau sirdij arī vajag ;)

gilroy, tad jau redzēs :) Kas to lai zina, kas vēl pēc diviem trīs gadiem būs... Es jau mazsunim briestu gadus 2 vai 3.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 14 Aug 2010, 07:58

Ciemos pie Mazās Mijas / PART 2


Pēc zirgu aploku un staļļu izstaigāšanas, sasveicinājos ar gilroy, kura uz brīdi bija iegriezusies mājās, un pēc tam skrēja tālāk savās darīšanās. Santa saņēma norādījumus par zirga piešķiršanu izjādei man. Devāmies pārģērbties un gājām pēc zirgiem. Šķiet vairāk kā 10 gadus nebiju seglojusi zirgu, bet tās, šķiet, ir zināšanas, kas tik ātri neaizmirstas. Kad pirms pāris gadiem, pirms krīzes, kādu laiciņu braukāju uz treniņiem, lai iemācītos pareizi jāt, maksāju par to naudu, un zirgu man iedeva gatavu. Tad arī Rīgā nopirku sev ekipējumu – ķiveri, bikses, puszābakus, čapšus, cimdus. Tie šoreiz noderēja.
Par pirmo izjādi ar Liliju jau pastāstīju ciemošanās apraksta pirmajā daļā. Bija tik patīkami atkal atrasties zirgā! Vienīgi kaut kur visu laiku ap stūri glūnēja doma, ka tik kaut ko neizdaru nepareizi – Lilija nav nekāds stabilais latvietis, turklāt knapi apjāta. Bailes ne par sevi, bet par zirgu. Ka to nesabojāju.

Pēc izjādes man un Lilijai un neliela treniņa Santai un Gudijam zirgus uzreiz palaidām atpakaļ ganos. Tie nekavējoties metās vārtīties zaļajā zālītē. Devāmies atpakaļ uz māju. Pa ceļam Santa paziņoja, ka pēc atpūtas izjāsim vēlreiz, jo gilroy būs mājās tikai ap pussešiem, t.i. pēc vairāk kā trīs stundām, viņa gribot mani satikt. Man laiks bija un arī es gribēju viņu satikt vairāk kā uz divām minūtēm.

Atgriežoties mājā un no tās palaižot ieslēgtos suņus, jāuzmanās, ka piecu lielu dzīvnieku suniskais prieks nenogāž no kājām. Viņi ir spēks! Pozitīvs. Sēžot pie galda, runājot par dzīvniekiem un ķerot momentus ar kameru, man pa klēpi paguva izdzīvoties gan pāris kaķi, gan sanbernārs. Lai visas bildes nebūtu apšaubāmas kvalitātes no krēslainās istabas, drīz devāmies uz dīķi peldināt un bildēt suņus.

Mājas saimnieks Artūrs – karalis Artūrs, galvenais no kaķiem. Artūrs ir īsts bezkaunīgs kaķis, kas uzkāps uz galda un, ja tur atrodamais pašam negaršos, nometīs to lejā suņiem. Tā reiz gandrīz esot atgadījies ar kādu vakariņām paredzētu salātu galviņu, kura uz brīdi bija atstāta divvientulībā ar Artūru, kaķis jau pēc pāris minūtēm to lēnām ripinājis uz galda malu, lai pacienātu kādu no dārzeņus ēdošajiem suņiem.
Image

Sorry par kvalitāti un neasumu, bet moments labs :)
Image

Kaķenītei, kas man apsēžoties pie galda uzreiz ierāpās klēpī, vārdu neatceros, bet viņa savā jau cienījamā vecumā vēl joprojām izskatās gandrīz pēc kaķēna. Dažu mēnešu vecumā viņa pārslimojusi kailo ēdi.
Image

Alise ir britu īsspalvainā kaķenīte, kas paņemta no patversmes. Viņa cieš no smagas alerģijas, šķiet, tāpēc iepriekšējie saimnieki no viņas atbrīvojušies. Cilvēkus ļoti mīlošs kaķis.
Image

Klēpja sanbernārs Greisa. Kad tikko ierados, visi suņi, izņemot Miju, man saskrēja apkārt uz glaudīšanu, tai skaitā, Greisa. Paņurcīju lielo spalvaino radījumu. Tikai pēc tam meitenes pabrīdināja, ka ir cilvēki, kam Greisa, pateicoties savas dzīves pirmajiem smagajiem mēnešiem mēdzot uzrūkt vai pat mēģina ieķert. Tiešām? Neko tādu nemanīju :) Greisas stāstu lasiet gilroy blogā „Mazā Mija un citi zvēri”. Greisa ir vienīgais no pieciem suņiem, kuram nepatīk ūdens.

Image Image
Image

Sonora un Greisa
Image

Betija ir galvenā kuce. Brīžam Greisa mēģina šo titulu apšaubīt, tad Betija, kārtīgi uzrūcot un ieķerot biezajā spalvā, noliek klēpja sanbernāru pie vietas.

Kontrolējot situāciju
Image

Lēcienā
Image

Sedriks ir Betijas dēls. Milzīgs pozeris un nenogurstošs dīķī lecējs. Smuks bez gala.
Image
Image
Image

Ārčijs ir Santas suns, kurš pašlaik pie gilroy atrodas vasaras pansijā. Un labi, ka tā, jo Mazajai Mijai ir nenogurstošs rotaļu biedrs. Nenogurstošs šī vārda vistiešākajā nozīmē. Pat tad, kad visi pārējie suņi pēc ņemšanās pa dīķi bija paguruši un gulēja pa stūriem, Ārčijs vēl joprojām turpināja visiem, kas viņam pievērsa uzmanību, pienest kādu mantiņu vai tās skrandas, lai tikai dabūtu paspēlēties. Tas suns ir īsts enerģijas lādiņš! Mūžīgais dzinējs. Un tas viss astoņu gadu vecumā.
Image
Image
Image
Last edited by ievish on 14 Aug 2010, 16:00, edited 1 time in total.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 14 Aug 2010, 08:14

ĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀĀ! :aizsvilstas:

Idiotiskais TELE2 mobilais internets!!!!!
Tā arī nesanāca PART2 otro daļu iepostēt, jo redz šim augstākminētajam brīnumam augšupielādēšanas ātrums plkst. deviņos no rīta ir nepietiekams, lai ieliktu raksta gabalu ar vairākām bildēm. Pirmo gabalu arī sanāca ievietot tikai laimīgas sagadīšanās pēc...

Paņēmu šo burvīgo pakalpojumu izmēģināt, jo reiz, kad mēģināju savam sūnainajam darba laptopam ar Vistu virsū pielikt LMT mobilo netu, nesanāca. Netu, tuvojoties atvaļinājumam gribēju ātri. TELE2 bija ātri. Neticiet reklāmām, kas stāsta, ka šis interents ir visur. Ja viņš uzvedās šādi pilsētas centrā, tad kas gan notiek rajonā... Ātrums brīžam ir diezgan liels, bet ļoti nestabils. Pika stundās klausīties radio caur netu ir īstas mocības, vairāk nestrādā kā strādā. Ja neta lasāt TIKAI ziņas un e-pastus, varbūt vēl var dzīvot.

F***!!!!!
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 14 Aug 2010, 16:39

Ciemos pie Mazās Mijas / PART 3


Un visbeidzot – Mazā Mija. 5 mēneši un 73 cm skaustā. Milzīgi garas kājas un aste. Dobjš rūciens, spēlējoties ar Ārčiju, bet ārkārtīgi maiga un jūtīga daba. Pret svešiniekiem piesardzīga.
Kad ierados, mana galvenā uzmanība, protams, bija koncentrēta uz Miju. Īru vilki man ir patikuši kopš pirms vairākiem gadiem uzzināju par tādas šķirnes esamību. Dzīvajā īru vilkus esmu redzējusi dažas reizes, pirmoreiz – lielajā Ventspils suņu izstādē, kur bija ieradusies kāda audzētāja ar vairākiem miermīlīgajiem milžiem. Skats, kad milzīgais suns sastindzis stāv bez pavadas, bet tam pie galvas piegājis tikko staigāt iemācījies bērnelis, kas knapi sniedzās sunim līdz purnam, man atmiņā palicis vēl joprojām. No šiem suņiem tā vien vēdī iedzimta inteliģence un aristokrātiskums.
Lai kā sākumā centos samīļot Mazo Miju, viņa no manis vairījās. Santa teica, ka viņai pie svešiem jāpierod. Sākumā arī nofotografēt viņu nebija viegli, tikko vairāk pievērs uzmanību – iekož dežūrblusa vai suns vienkārši aiziet prom. Bet līdz dienas beigām sune bija pie manis pieradusi un tad jau pati nāca klāt, ielika klēpī savu lielo galvu vai iedeva pēc dīķa ūdens smaržojošu buču, ļāva sevi bužināt un beigu beigās pat smuki iepozēja portretiem.

Image

Prātīgi sekojot draugam...
Image

...un ne tik prātīgi.
Image

Tās acis, tās acis...
Image

Image
Image
Image

Pēc suņu peldināšanas sekoja otra izjāde – man ar divdesmitgadīgo latvieti Sigmu, Santai – ar Liliju. Viņa gribēja pārbaudīt, vai pēc manis Lilija nebija iedzīvojusies kādos niķos. Nebija. Tad vēl pēc brīža mājās jau bija gilroy, Pīters un Pītera mamma – amizanta britu kundzīte ar labu humora izjūtu. Dažs izdzēra pa alum, dažs pa kafijai, uzēdām arbūzu un devāmies uz staļļu pusi. Pīters, ieraudzījis manu kameru, kas mētājās pa galdu, palūdza, lai nobildēju viņu un Gambu lēcienā. Rezultātā tapa daudz bilžu lēcienos gan Pīteram un Gambai, gan Santai un Gudijam.
Pēc vakara treniņa posos mājās, nogurusi pēc suņa, bet ar milzīgi lielu bagāžu pozitīvu iespaidu un apmierinātību ar skaisto dzīvi. Latvāņi tā arī palika nenobildēti, jo atpakaļ braucu caur Kandavu, kur vēl trīs reizes pamanījos apmaldīties, jo nez kāpēc iedomājos, ka bez iepriekšējām zināšanām par šo pilsētu uz nojautu tikšu Rīgas šosejas virzienā. Rezultātā nācās tomēr izvilkt karti, jo kas to būtu domājis, ka norāde uz Rīgas šoseju ir nevis „Rīga ...km”, „Tukums ...km” vai „Ventspils ...km”, bet gan kaut kādas normālam iebraucējam nezināmas „Līgas 5 km”. Īsi pēc tumsas iestāšanās biju mājās.

Braukšu vēl. Noteikti.

Image
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 14 Aug 2010, 16:55

Guļ kaķis uz vēdināmā lodziņa. Mēģinu gulēt es, gultā. Māc nogurums no iespaidiem bagātās dienas par un ap foto, bet miegs tomēr bēg prom.
Karstums un nogurums atņēma sunim pastaigu. Līdz jūrai braucu ar auto un pie sevis lamāju leišu tūristus, kas lēnām vandījās pa priekšu. Ūdens - 20 grādi un krasta vējš.
Nakts ArtCamp pasākumā solās ievilkties, varbūt tomēr sevi piespiest gulēt?

Nothing else matters... dzied radio.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby BaibaB » 14 Aug 2010, 20:17

brīnišķīga reportāža par braucienu ciemos. kas par skaistu māju, sapnis ne māja... ar suņiem un zirgiem :aizsapnojusies: laimīgā gilroy :aizsapnojusies:
bilde ar jātnieku lēcienā ļoti skaista. un tā siena ar grāmatām, tā uzreiz piesaistīja manu uzmanību...
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby westie » 15 Aug 2010, 00:38

Bildes ir ļoti smukas! cik saprotu piedalījies foto pasākumā? Kā tur bija?
User avatar
westie
Puppy
Puppy
 
Posts: 169
Joined: 20 Jan 2010, 21:25

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 15 Aug 2010, 07:32

BaibaB wrote:brīnišķīga reportāža par braucienu ciemos. kas par skaistu māju, sapnis ne māja... ar suņiem un zirgiem :aizsapnojusies: laimīgā gilroy :aizsapnojusies:
bilde ar jātnieku lēcienā ļoti skaista. un tā siena ar grāmatām, tā uzreiz piesaistīja manu uzmanību...


Paldies! :) Tiešām ir skaisti. Māja kā reiz piemērota tādam dzīvnieku baram. Pašu mājas iekārtojumu nebildēju, bet tur bija knifiņi un lietiņas, kur ideālas noskaņbildes varēja taisīt. Un mājā iekšā ir ļoti interesanta, slāpēta gaisma.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 15 Aug 2010, 07:51

westie wrote:Bildes ir ļoti smukas! cik saprotu piedalījies foto pasākumā? Kā tur bija?


Paldies! :)
Tā kā pasākumā tiku par brīvu un piektdienas vakarā bija jau citi plāni, tad apmeklēju tikai vakar un vēl šodien aiziešu uz vienu lekciju. Pasākums ļoti plašs, dalībnieku vairāk kā 200, paralēli notiek dažādas lekcijas. Brīžam gan gribējās, lai tās lekcijas nenotiek tik ļoti paralēli, lai var aiziet uz vairākām.
Noorganizēts, manuprāt, labi.
Tās 2 lekcijas, pareizāk teikt autortikšanās, uz kurām trāpīju vakar pirms pusdienām, ļoti, ļoti, ļoti patika. Biju izvēlējusies pareizās priekš sevis. Pirmā bija ar Valentīnu Doneiko - mājsaimniece, no sērijas - es jau tagad nebildēju, ieturu pauzi un vispār sāku bildēt, jo bērni bija utt. Bet ļoti jūtīga, maiga, mākslinieciska dvēsele. Bildes, vismaz man, rāva jumtu nost :) Ļoti labas.
Otra autortikšanās bija mazāk par foto, vairāk par ceļojumiem, dzīvi un attieksmi pret pasauli ar Aleksandru Vovniju - absolūti traku ceļotāju, vientuļo vilku, kas 15 gadu laikā ar velo apceļojis 60 valstis visā pasaulē. Un fotografējis, veidojis ceļojuma filmas un aprakstus. Kad viņš stāstīja par gadījumiem, kur tā kā Koelju rakstīja - kosmoss sadodas rokās, lai palīdzētu, tas šķita neticami. Pusotras stundas tikšanās izstiepās līdz divām stundām.
Pēc pusdienām sāku klausīties vienu leiti, kas stāstīja par groteskas foto. Bet karstums un labās pusdienas vilka uz miegu un stāstīja diezgan viemuļi, tāpēc neizturēju līdz beigām.
Mani īpaši neinteresēja visādas stilistu padarīšanas, frizūras, modes foto utt., bet, kam interesēja, arī bija attiecīgas lekcijas. Viss notika krievu valodā. Pa dienu šķita, ka dalībnieki lielākoties ir krievi, bet vakarā izrādījās, ka netrūkst arī latviešu, tikai viņi lekcijās nebija tik aktīvi jautātāji.
Šodien ir doma aiziet paklausīties Kleina diskusiju.
Vakara pasākums bija OK, iedzērām, paklausījāmies mūziku, paskatījāmies dalībnieku portfolio un ar dažiem ļaužiem padiskutējām par šo un to, tai skaitā, foto.
Dalībnieku vidējais vecums - ap 30. Sagatavotības līmenis, vērtējot pēc portfolio un pa dienu uzdotajiem jautājumiem - ļoti dažāds.
Un publika man bija absolūti sveša. Lai gan ir būts ne vienā vien fotoportālu tusiņā (pamatā, nu jau nelaiķa, erfoto.lv un fotoblog.lv) un kādu bariņu ar foto saistītu ļaužu zinu, nesatiku nevienu pazīstamu, izņemot vienu vietējo paziņu, kura šādā pasākumā vispār bija pirmo reizi.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 16 Aug 2010, 07:11

Vakar nonācu pie secinājuma, ka manā jaunajā sētā dzīvo dzīvnieku draugi, vismaz kaķu draugi - noteikti.
Pēc draudzenes nogādāšanas Liepājā, biju Rufusam parādā pastaigu. Mazliet atvilku elpu pēc ceļa un devos pie vecākiem. Kaķene bija nemierīga, tinās pa kājām, tādēļ nodomāju, ka jaunu iespaidu gūšanai jāpalaiž ārā. Pa šo mēnesi, kamēr te dzīvojam, to biju darījusi 3 reizes. Foksa vēl īsti komfortabli ārā nejūtas, vismaz kārtojās iekšā kastītē, bet pasaule tiek izlūkota un kaķis ārā izmisumā neņaud.
Tā kā iepriekšējās mājās kaķe divas reizes bija ieklīdusi nepareizās durvīs un vienreiz pazuda uz 3 dienām, bet otro reizi - uz nedēļu, uz viņas gaiši brūnās ādas kakla siksniņas ar melnu marķieri biju uzrakstījusi kaķa vārdu un savu mobilā numuru.
Jau biju savākusi suni un ar mūziku ausīs devos uz meža pusi, kad man kāds zvana. Mobilais somiņā, numuru neredzu. Paceļu. Sieviete krieviski jautā, vai tas ir mans kaķis, kas pagalmā. No sākuma nespēju ierubīties, kas par sievieti. Vai mana jaunā saimniece? Bet viņa ar mani parasti latviski runā. Un tad atcerējos par numuru uz siksniņas. Sieviete esot nodomājusi, ka kaķis izbēdzis, jo esot izskatījies nobijies. Tā kā viņa parasti skaļi ņaud, kad ar viņu parunājas, un no svešām lietām vai straujākām kustībām, pat manām, mazliet pieplok pie zemes (grūtā bērnība), sieviete, acīmredzot nonākusi pie secinājuma, ka kaķis izbēdzis un tagad nevar atrast savas mājas. Paskaidroju, ka mēs nesen pārvācāmies, ka kaķis vēl tikai pierod pie pagalma un ka viss ir kārtībā. Pateicu paldies par zvanu.
Kad atgriezos mājās, kaķene pēc pāris minūšu saukšanas izskrēja no vaļējām kāpņutelpas durvīm, pareizajām turklāt. Bet, kad aicināju viņu nākt augšā pa kāpnēm, viņa pārdomāja un atkal izspruka laukā. Nu, labi. Lai jau padzīvojas pa āru. Pēc stundas atkal gāju Foksai pakaļ. Vaļējās durvis bija ciet un aizslēgtas un kaķa kāpņutelpā nebija. Izgāju ārā otrā pusē un devos uz to vietu, kur kaķi atstāju. Tur viņa uz saucienu neatskrēja. Atgriezos otrā pusē. Sākumā arī neatsaucās, bet pēc brīža no kaut kurienes atspurdza, laikam bija aizklīdusi, kur tālāk. Netālu uz soliņa sēdējā trīs krievu tantes ar mazu lapsiņveidīgu sunīti. Viņas tur tusē katru vakaru. Viena no viņām man jautāja, vai tas ir mans kaķis. Teicu, ka - jā. Tantes arī bija ievērojušas melnos ciparus uz Foksas kaklasiksnas. Esot gribējušas zvanīt. Arī paskaidroju, ka mēs tikai nesen esam pārvākušās un kaķene lēnām pierod pie pagalma. Foksa nemierīgi grozījās manās rokās, jo netālu bija suns, kas gan draudzīgi luncināja asti. Runīgākā no sievietēm Foksu paglaudīja un teica, ka esot dikti draudzīga, pat rokās devusies. Viņas runcis gan visiem kožot. Tantes pajautāja, kurā stāvā dzīvoju. Vēl mazliet papļāpājām un mēs ar Foksu devāmies augšā.
Secinājums viens - pagalma galvenās uzraudzītājas tagad zina, kas ir rudais, iepriekš pagalmā neredzētais kaķis, un ir draudzīgas dzīvniekiem. Un šeit dzīvo arī citi draudzīgi un atsaucīgi cilvēki. Tātad - viss kārtībā! :)
Last edited by ievish on 16 Aug 2010, 20:15, edited 2 times in total.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby maksis » 16 Aug 2010, 14:57

ievish
Nē, man īstenībā nemaz nav, ko teikt... es tik tā... Gribēju pasacīt - tu raksti, raksti! Šis ir viens no retajiem blogiem, kurus es lasu un gaidu, kad būs turpinājums. ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests