ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Blogs and Chats

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 24 Aug 2010, 16:28

BaibaB wrote:ir, ir richtih. viņas meita tagad ir Īrijā. tā pasaule tomēr ir maza. :)


Sasodīti MAZA! :D Piem., 7dien fāterītis un brālis uz manu jauno dzīvokli (5.stāvs!) stibīja manu mīļo dīvānu. Tur esošais bija tāda izgulēta parodija par dīvāna tēmu. Izrādās, ka dzīvoju vienā koridorā ar izbijušu jūrnieku, kas pirms gadiem 25 kādu laiku braucis uz Dzintarjūras (tēva ex-kuģis). Un tādu piemēru par visu Latviju un V-pili, jo sevišķi, man ir ļooooooooooti daudz ;)
Last edited by ievish on 24 Aug 2010, 17:07, edited 1 time in total.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 24 Aug 2010, 17:06

BaibaB, kas Tev tur ar tiem kaķiem ir? Es saprotu, ka Tavas meičas viņus dzenā? Kādā vecumā iepazināties ar kaķiem?
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby BaibaB » 24 Aug 2010, 18:48

nē, es nelaižu savus suņus pie kaķiem, baidos par viņu acīm...
Enija uzauga mājā, kur dzīvo kaķis. viņa kaķi uztvēra ja ne par sev līdzīgu, tad par mēbeli noteikti, nu, vismaz par nekaitīgu mēbeli. nokļuvusi mūsmājā, viņa turpināja domāt, ka kaķi joprojām ir nekaitīgi lopiņi, bet nākamo divu stundu laikā riebīgais, nejaukais kaimiņu runcis viņai pierādīja pretējo. kamēr mazā Enija ārā kārtoja darīšanaas :chura: , runcis viņu nekrietni uzmanīja un... šņaks, iekampa ar nagiem degunā. viņš vienkārši viņai gribēja parādīt, kurš te būs galvenais, un ne jau mazs bārdains kucēns tas būs. bet Enija no tās reizes iegaumēja, ka šitie lopiņi ir neganti, riebīgi un nejauki, atcerējās un tagad viņai pret visiem ir naids. diemžēl. viņa, kā ierauga kaķi, tā iekaras pavadā, kārpa zemi, rej, smilkst un cer tikt viņam klāt... vienu vakaru viņa izmaucās no izstāžu pavadas un metās kaķim virsū. es jau domāju, ka kaķim būs hana. ha! kā tad. mana Enija jau nav ne rīkļu rāvēja, ne slepkava, kaķis vinai iesprauslēja purnā, iemeta ar ķepu un nolamāja, bet viņa, muļķīte, neko viņam nevarēja padarīt. tā nu es sapratu, ka viņa kaķim neko nevar padarīt, bet naids mums ir. un viņa to ir iemācījusi arī Tarai, kurai arī pret kaķiem nebija pretenziju... tā lūk. labāk lai suns uztver kaķi par staigājošu mēbeli, nekā par ienaidnieku.
Last edited by BaibaB on 24 Aug 2010, 19:47, edited 1 time in total.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 24 Aug 2010, 19:00

Skaidrs. Jums vienkārši nepaveicās ar kaimiņrunci...

Starp citu, par to samācīšanu - es ļoti ceru, ka kucēns mācīsies no Rufusa, kurš ir ārkārtīgi nosvērts un miermīlīgs suns gan pret kaķiem, gan suņiem. Vienu vakaru gan mani pārsteidza nesagatavotu - mežiņā pie devenēm zālē iztraucēja kaķi, kas sāka bēgt no viņa. Un pirmo reizi viņš ārpus savas teritorijas sāka vajāt kaķi. Protams, atsaukt nevar, vienalga, cik skaļa man balss. Kaķis bija ātrāks un iebēga devenes pagrabā. Tad gan suns uzreiz atguva dzirdi un apmetis līkumu atgriezās pie manis. Bet ķēra ar ne milzu azartu.
To jau toč zinu, ka, ja gribu, lai abi suņi sadzīvo, Rufs arī būs jāņem līdzi staigāt, ja ne katru reizi, tad vairākas reizes nedēļā noteikti. Citādi viņš man to nepiedos. Un neviens cits viņu ārā nevedīs.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby BaibaB » 24 Aug 2010, 20:02

nu, jaunie mācās no vecajiem, tas ir fakts. un ja Rufuss ir nosvērts attiecībā pret kaķiem, tas ir ļoti labi. galvenais, lai viņi paši labi saprotas. bet, kā jau Paula raksta, un tas arī ir fakts, šnauceriem piemīt zināms šarms, ko izjūt kā suņi, tā cilvēki :hih:
kad ņēmu Eniju, tad darījām tā. mana meita ar Robi, tobrīd vecāko suni, izgāja ārā un pastaigāja kādu laiciņu. Enija tikmēr izšiverēja māju, visu izošņāja, izpētīja, atstāja savu smaku, tā teikt iejutās. un tad nāca Robis. viņi apostījās (abi gan bija pazīstami jau iepriekš, bija tikušies agrāk, bet tas ir savādāk) un Robis ilgi domāja, kas te tagad notiks un ko viņam darīt. tad viņi sāka spēlēties un Robis apgāza mazo (tobrīd viņa augumā) Eniju augšpēdus, un momentā paskatījās uz mani, ko es par to saku. es neko, kamēr viss bija miermīlīgi un draudzīgi, tikmēr man nebija nekā komentējama. tad Robis saprata pareizi, ka drīkst dauzīties diezgan mežonīgi, un tā viņi spēlējās ilgi un laimīgi. viņiem vispār nekad nebija un nav bijuši konflikti (atšķirībā no Robja un Taras attiecībām, kurās reizēm ienāk zināms attiecību skaidrojuma un hierarhijas noskaidrošanas elements). Enija kaut kā ļoti sievišķīgi viltīgi pārņēma virsvadību pār Robi tad, kad meklējās pirmo reizi. pirms meklēšanās viņa vēl bija zem Robja, pēc meklēšanās - virs. ka viņa to dabūja gatavu, es joprojām nezinu, bet fakts paliek fakts. Tara ir savādāka, viņa visu dara ar spēku un masu. Enija - ar viltību.
galvenais - lai Rufuss nejustos atstumts vai noniecināts dēļ mazā kucēna. vajag sevišķi samīļot Rufusu, arī kucēnam redzot, lai vecais suns justos īpaši pagodināts. tad viņš nejutīs greizsirdību un būs pat priecīgs par sugas brāli un rotaļu biedru.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Cilveeks » 24 Aug 2010, 20:13

Ai, ai ievish šitā pagriezt muguru francīšiem un iemainīt pret šnauceru. :noliedz: :kanepe:

ievish wrote: Francītis vazāšanai velo groziņā jau sava svara dēļ vien nav piemērots, turklāt pārdomāt francīša izvēli man lika arī šī gada skarbie (nečīkstu, man patīk ;)) laika apstākļi – īspurnainajiem suņiem šī vasara (arī ziema?) bija īpaši skarba.


Priekš manis suņa vadāšana velogroziņa līdzvērtīga cacu modei vazāt visur līdzi mazsunīšus somiņā. Bet nu katram savs...
Drīkst uzzināt, kas tieši šoziem bija tik dramatisks laikapstākļu ziņā priekš īspurņiem? Savukārt par vasaru runājot, kaut kā nemanīju lielākā daļā šķirnes sadaļu sajūsmu par karstumu. Izrādās, ka ne tikai īspurņiem šīs vasaras karstums tāds grūti panesams bija.
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 24 Aug 2010, 20:21

Par to samīļošanu esmu dzirdējusi. Man tā situācija mazliet savādāka veidosies, jo Rufam ir savas mājas un kucēnam būs savas, citur. Bet svarīgi būs abus saradināt. Pie senčiem galvenais visiem nodot instrukcijas, lai neaizraujas tikai ar kucēnu, ja tas tur būs bez manis, lai Rufs nesajūtas apdraudēts un greizsirdīgs. Domāju, ka viņš varētu būt pat priecīgs, ka kāds hierarhija būs zem viņa, jo runčeli viņš no tā vietas pa šiem gandrīz septiņiem gadiem nav varējis izgrūst un viņš runci respektē. Pret maziem suņiem, vismaz ārpus mājas ir ļoti iecietīgs. Spēļu biedrs gan nekāds lielais nebūs, jo praktiski nedauzās ar suņiem. Nu, varbūt pierod un atceras bērnību, jo kādreiz abi lielie suņi dauzījās, arī vecais VAS, kaut arī bija visai stīvs. Bet pastaigās pilnīgi noteikti - nedauzās.

Arī sākotnējo domu, ka kucēns mitināsies pie vecākiem, kamēr būšu darbā, pēc ezhuka pret argumentiem esmu atmetusi. Sunim sākumā jāiemācās palikt vienam un tad viņš var reizi pa reizei pēc tam tur paciemoties.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 24 Aug 2010, 20:37

Cilveeks, nu, nu - neņem ļaunā! :neparliecinats:

Nepiekritīšu Tev par to cacismu - vot uzmetīšu vēl lūpu - mani par cacu nosaukt! :apcelta:

Suns groziņā tiktu likts tad, kad viņam nav iespējams skriet līdzi - liels gabals, lielāks ātrums uz līdzena ceļa utt. Turklāt, kāpēc ar mašīnu suni vest uz pikniku vai teltošanu būtu OK, bet ar velo - caca? ;) Tā somiņu padarīšana mani kaitina - sunim ir kājas un viņš var paiet tikpat labi kā caca uz papēžiem. Mazsuns velogroziņā ir iespēja apvienot riteņu padarīšanu ar mazsuni. Ja svarīgas ir abas, tad tā ir iespēja no nevienas neatteikties.

Nu, par to ziemu es tiešām neesmu pārliecināta, tāpēc ieliku jautājuma zīmi. Kaut kur vairākkārt ir lasīts, ka ziemā īspurnainie ātrāk var saaukstēties. Kā ir?

Rufs - liels un spalvains, negluži garspalvains, bet ar pieklājīgu āra kažoku. Ja vien gājām gar jūru, kur atveldzēties, bija gatavs staigāt arī karstumā. Es apzināti suni nemocīju pa pašu dienas vidu, bet līdz 10, bija OK. Ir jau arī no lielajiem un garākiem purniem, kam grūtāk, bet atzīsti taču, ka īsajiem purniem šī vasara bija paskarba? Man vēl nesen kāda kolēģe stāstīja par savu vecāki francīti, kas jau pagājušās vasaras karstākajās dienās uz laukiem ģībis. Un ne jau saulē esot.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby maksis » 24 Aug 2010, 20:54

Cilveeks wrote:Priekš manis suņa vadāšana velogroziņa līdzvērtīga cacu modei vazāt visur līdzi mazsunīšus somiņā.

Tātad, ja saimnieks brauc velobraucienā tā uz kilometriem 50-100, tad suns vai nu jāatstāj mājās vai jāliek viņam visus 100km dragāt līdzi blakus velosipēdam? Un speciālās piekabītes lielākiem suņiem arī ir cacisms?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Cilveeks » 25 Aug 2010, 01:20

ievish es jau neņemu ļaunā, ka Tava izvēle kritusi par labu šnauceram. Mēs katrs līdz savai šķirnei nonākam pa saviem ceļiem. Ne velti ir tik daudz šķirņu, lai katrs varētu piemeklēt sev vispiemērotāko. Arī es izvērtējot, kura šķirne ir vispiemērotākā tieši man, vācu info par vairākām šķirnēm un no tām, kas vairāk saistīja vizuāli, meklēju piemērotāko manām vajadzībām. Un tagad, kad man pieder francītis, es droši zinu, ka esmu izdarījusi pareizo izvēli tieši priekš sevis. Jo man patīk ne tikai vizuālais izskats, bet arī rakstura īpašības, kas piemīt francim – bezbailīgums, neriešana par katru sīkumu (kas dzīvojot dzīvoklī ir īpaši svarīgi) u.c.

ievish wrote: Nu, par to ziemu es tiešām neesmu pārliecināta, tāpēc ieliku jautājuma zīmi. Kaut kur vairākkārt ir lasīts, ka ziemā īspurnainie ātrāk var saaukstēties. Kā ir?


Īspurņiem elpošanas ceļos gaiss nesasilst un neatdziest tik ātri kā tas ir suņiem ar garajiem purniem, tādēļ arī īspurnīši ātrāk sakarst karstajā laikā un aukstajā laikā pastāv lielāka iespēja saaukstēties. Katrā ziņā karstums ir grūtāk panesams, jo liela slodze no sakaršanas ir uz sirsniņu.
Vadoties nevis no teorijas, bet no savas pieredzes, man ir paveicies un mans suns diezgan labi panes karstumu un ziemā arī nav dižu problēmu. Es esmu izteikta siltummīle un man ziema riebjas, jo jātuntulējas. Bet skatoties kā mans francis priecājās par to, ka snieg sniegs un jautri lēkāja pa kupenām, man pat sāka ziema patikt.

Ko Tu maksi, tas taču ir tik forši... Mērķis tak cacai un velobraucējiem viens, lai sunīts būtu kopā ar savu saimnieku. Tik nez kāpēc mēs te liela daļa forumā nelēkājam aiz sajūsmas par cacas sunīti somā. Bet sunīts velogroziņā, tas ir super!?

Nesaistās man tas velogroziņs ar kaut ko komfortablu, lai atrastos tajā x laiku nobraucot x km. Kaut vai uzmetot aci, tās pašas paulas blogā, var atrast ļoti iedvesmojošu bildi - http://sunifuni.wordpress.com/2010/04/11/198/img_6557/. Labi šņauka īsāks par taksi, bet tik un tā nešķiet dikti ērti. Iespējams, ka es kļūdos un tur tajā groziņā ir tik ērti, tik ērti...
http://cilveeks.jimdo.com
,,Dzīvot prātīgi neprātīgā pasaulē ir neprāts." /Karlsons/
User avatar
Cilveeks
Junior
Junior
 
Posts: 816
Joined: 13 Jan 2010, 13:34
Location: Latvia, Vidzeme

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 25 Aug 2010, 06:28

Cilveeks, nu, redz, man jau sāk šķist, ka tos pāris gadus, kamēr domāju par suni, bet nepirku, kaut nauda bija, vienkārši nebiju nonākusi līdz sev pareizajai šķirnei. Jo tagad viss smuki saliekas pa plauktiņiem... Iepriekš šnaucerus vienkārši nebiju kaut kā piefiksējusi. Nav no populārajām, modes šķirnēm vismaz tagad.

Tu nevari no vienas groziņa malai pārkārtas takša galvas dēļ spriest par visu suņu pārvadāšanu velogroziņos. Protams, ja redzēšu, ka sunim tas prieku nesagādā, nevazāšu viņu tā riņķī un garākos braucienos dodoties atstāšu pie vecākiem / aukles. Bet, ja suns priecāsies šādi ar mani pavadīt laiku, priecāšos arī es.
Cacas somiņa un velogroziņš, kā jau teicu iepriekš, nav nostādāma vienā līmenī - pirmajā gadījumā suns var tikt līdzi saimniekam arī pats savām kājām, otrajā - nē. Un nereti tā somiņu padarīšana nav jau tikai, lai būtu kopā ar suni, bet gan tāpēc, ka tā ir stilīgi un, viņuprāt, smuki. Tāpat kā kaut kādi absolūti bezjēdzīgi un neērti apavi vai apģērba gabali.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Korfa » 25 Aug 2010, 07:21

Tagad, kopš man ir ritenis, Mona rikšo līdz, kādus 2-3km, garākos pārbraucienos, piem, līdz piknika vietai, es ļoooooti gribētu Monu ņemt līdz, bet šobrīd nevaru, jo nav velogroza. Veikalos esošie (priekšā liekamie) ir pamazi, no e-bay sūtīt atkal dārgi. Nekas, vēl visa ziema priekšā, lai izdomātu.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 25 Aug 2010, 07:52

Tā vien šķiet, ka ar velo un suņiem ir tāpat kā ar velobraucējiem un auto vadītājiem. Pirms pats neesi izmēģinājis, nesapratīsi.
Respektīvi, ja pats īpaši nepārvietojies ar velo, ir grūti saprast tos, kas mazsuņus grib iestūķēt velogroziņos.

To ļoti labi izjutu, kad no TIKAI velobraucēja kļuvu par autovadītāju un velobraucēju. Kad redzēju, cik maz vietas uz šaurām brauktuvēm paliek automašīnai, kad pa to brauc velo, vairs necentos visur braukt ar velo TIKAI pa brauktuvi, kā to darīju iepriekš. Arī braukšus (zinu, ka CSN to aizliedz) ar velo pēkšņi šķērsot gājēju pārejas vairs necentos, ja tuvumā ir automašīna.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby maksis » 25 Aug 2010, 08:20

Cilveeks wrote:Ko Tu maksi, tas taču ir tik forši... Mērķis tak cacai un velobraucējiem viens, lai sunīts būtu kopā ar savu saimnieku. Tik nez kāpēc mēs te liela daļa forumā nelēkājam aiz sajūsmas par cacas sunīti somā. Bet sunīts velogroziņā, tas ir super!?

Varu atzīties - man nemūžam nebūtu ienācis prātā, ka suni, kas atpūtina kājas pēc pamatīgas slodzes (skriešana blakus velo nav gluži tas pats, kas pastaiga piemājas dārzā), var salīdzināt ar šuneli, kura saimniecei termins "pastaiga ar suni" asociējas ar defilēšanu pa butikiem :apstulbis: Kā jau te minēts, tādā gadījumā mēs varam mierīgi nosaukt par cacismu arī suņa vizināšanu automašīnā - nav ko izlaisties, jāskrien kājām! Un, ja par tālu skriet, jāsēž mājās. Kur, lūdzu, ir tā principiālā atšķirība starp šiem diviem transporta līdzekļiem? Varbūt tajā, ka velobraucēja suns izbrauciena beigās ir noskrējies, cik vien var turēt, kamēr automašīnā suņa fiziskā slodze ir aprobežojusies ar apsēsties/apgulties. Varu apgalvot, ka Mija vienā viduvējā brīvdienu pāris stundu just for fun izbraukumā ar velosipēdiem ir izkustējusies 10x vairāk nekā 2 dienu braucienā līdz Eiropas viņam galam. Ar visu to, ka vairākus velobrauciena posmus guļ savā somā.
Savukārt tas, cik ērts/neērts ir konkrētais velogrozs/velosoma/velopiekabe ir atkarīgs no katra konkrētā saimnieka iespējām un izpratnes.
ievish, atvainojos par iejaukšanos tavā blogā.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 25 Aug 2010, 08:31

maksi, viss kārtībā! Iejaucies droši! ;) Es par velo un jebko, kas rosina arvien vairāk cilvēkiem izvēlēties šo pārvietošanās / izklaides / sporta līdzekli. Arī suņu saimniekiem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Sinty » 25 Aug 2010, 08:54

Ir jau pieejamas arī mugursomas, kur mazsuni ielikt, ja ar velo brauc, ja groziņš īsti nepatīk...
Un jebkurā gadījumā es tikai par velo+mazsuns - pati praktizēju (manējā gan sēž mugursomā)... :rej: Tas taču vienmēr ir labāk nekā suni atstāt vienu mājās...
Man pašai cvergi ļoti patīk, vienīgi visi, ko esmu redzējusi ir vēl trakāki rējēji par manējo suni... :kanepe: Bet visādi citādi - no mazsuņiem the best priekš manis...
Franču buldogs gan man liekas suns "na ļubitjeļa"... Es redzu, ka daudzi franču saimnieki cenšas aizstāvēt visus negatīvos aspektus, ko citi sauc, bet nu vasarā francis pat ar mums līdz ezeram nevar aiziet, lai izpeldētos (2.5km), vnk krīt ceļa vidū un guļ (un tas viss ejot pa mežu, ne pa sauli)... Tāpat arī ar dauzīšanos - jā viņš ir gatavs un grib, un lec, un skrien, bet cik ilgi... Var jau būt, ka ir sportiskāki eksemplāri, bet nu... Man, piemēram, grūti klausīties viņa elpošanā pēc padauzīšanās... :tomati:
Par ziemu gan viss ir baigi individuāli - ir suņi, kas trīc un neiet pa zemi pat kombinzonos saģērbti, manējā, piemēram, pierada un "pa pliko" stundu pa kupenām lielajos mīnusos un nekāda vaina...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Korfa » 25 Aug 2010, 08:59

Arī riešana atkarīga no audzināšanas (tikai mums absolūti nedarbojas pagalmā pie vārtiņiem). Nav peiredzes, kā ir fiziski vieglāk, sunim mugursomā vai groziņā braukt?
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby Sinty » 25 Aug 2010, 09:11

Man pašai nepatīk kā groziņš izskatās uz mana velo... Tāpēc vadāju mugursomā... Vienu reizi mēģināju Doru ielikt grozā - nu viņa pie somas pieradusi diezko laimīga
neizskatījās... Mugursomā domāju arī ceļa nelīdzenumus tik ļoti nejūt, jo nenāk caur rāmi sitieni... Vēl jo vairāk forši, ja ir speciālā mugursoma ar visiem sietiņiem - to var visādi atvērt, aizvērt utt... (mums pagaidām tādas nav)...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 25 Aug 2010, 09:45

Korfa wrote:Arī riešana atkarīga no audzināšanas (tikai mums absolūti nedarbojas pagalmā pie vārtiņiem). Nav peiredzes, kā ir fiziski vieglāk, sunim mugursomā vai groziņā braukt?


Fiziski vieglāk ir NEKO nevest uz muguras, jo sevišķi sievietēm un mazāk sportiskiem vīriešiem. Kad pirmo gadu braucu nedēļas velobraucienā, pirms gadiem pieciem, pusi nedēļas uz muguras novadāju somu ar ikdienai nepieciešamiem sīkumiem. Skausts bija beigts (savilkts un ļoti, ļoti sāpīgs) jau pēc pirmajām divām dienām. Zinu, ka mans skausts nespēj bez savilkšanas un sāpēšanas izturēt vairāk kā 30 km dienā. Var jau speciāli uztrenēt, bet būsim godīgi - kurš 7dienas braucējs to darīs ;) Pagājušā rudenī, kad katru dienu nobraucu 25 km, uztrenēju skaustu, ka lielo fotomugursomu piekrautā veidā varēju mierīgi izvazāt līdzi, bet nu jau vairs atkal nav tāda fiziskā gatavība...

Vēl faktors, kas jāņem vērā - vai ir augumam un kāju garumam piemērots rāmis. Piem., kalniniekiem rāmji ir dažāda izmēra - ja rāmis ir par lielu, arī ir papildu slodze uz muguru.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: ievish par un ap suņiem (un varbūt arī citām tēmām)...

Postby ievish » 25 Aug 2010, 09:49

Sinty wrote:Man pašai nepatīk kā groziņš izskatās uz mana velo... Tāpēc vadāju mugursomā... Vienu reizi mēģināju Doru ielikt grozā - nu viņa pie somas pieradusi diezko laimīga
neizskatījās... Mugursomā domāju arī ceļa nelīdzenumus tik ļoti nejūt, jo nenāk caur rāmi sitieni... Vēl jo vairāk forši, ja ir speciālā mugursoma ar visiem sietiņiem - to var visādi atvērt, aizvērt utt... (mums pagaidām tādas nav)...


Man arī nepatīk, bet zinu savu muguru...
Pie groza droši vien ir ilgāk jāradina, lai pierastu. Šnauceru tēmā Paula stāstījā, kā Šuriku radinājusi - pamazām, sākumā mājās, stāvošā ritenī likusi.
Par nelīdzenumiem - tiesa, groziņš piemērotāks gludākiem ceļiem. Bet gan jau pastāv varianti ar oderēšanu utt. Bet kratīšanās, protams, lielāka kā mugursomā, jo cilvēks strādā kā amortizars. Var jau izvēlēties pēc principa - nelīdzens ceļš - somā, līdzens - grozā. Un pat viena brauciena ietvaros kombinēt. Līdzenā ceļā suns brauc grozā, nelīdzenā - somā.
Last edited by ievish on 25 Aug 2010, 09:55, edited 1 time in total.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

PreviousNext

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests