08.06.13.
Judge – Anita Naif Al-Bachy (FIN)
Males:
Junior:
Akslen Orion (Ex is Rojaus Slenio & Akslen May-Day) – V1,PP,JCAC,Best Male-2
Faiter Erfolg Jambo (Heizelwood Fighter & Faiter Erfolg Vanesa-May) – V2
Korland Rein Indiro (Korlnad Rein Wunder H’Au & Korland Rein Lloyda Life Be’F) – V3
Intermediate class:
Faiter Erfolg Nice (Harley is Rojause Slenio & Faiter Erfolg Sindy) – V2,CQ,Best Male-4
Ferrum Enzhel Ex Sin Exa (Ex is Rojaus Slenio & Farreum Enzhel Eksa) – SG3
Korland Rein Gin Grenardi (Ulix von der Blockhutte & Korland Rein Light Heart Arfa Be’F) – V1,CQ,R.CACIB (=CACIB), Best Male-3
Open Class:
Dark Fighter Nike (Harley is Rojause Slenio & Sibilla Ikana Magdezi) – V1(?)
Pifagor (Olburd Rik & Olburd Yurga) – NB
Working Class:
Ex is Rojaus Slenio (Quero vom Wilden Westen & Zara is Rojaus Slenio) – NB
Champion Class:
Faiter Erfolg Coj (Geronimo vom Hainichfelsen & Faiter Erfolg Geiša) – NB
Gringo is Rojaus Slenio (Orlando vom Hause Neubrand & Zara is Rojaus Slenio) – NB
Korland Rein Wort H’Au (Hatto ot Fisht Haus & Korland Rein Augenblick Obro) – V2,CQ
Krass from House Rotvis (Gismo vom Hainichfelsen & Olga from House Rotvis) – V1,CQ,CACIB,Best Male-1,BOB
Suņi pa vietām:
Krass & Akslen Orion & Gin Grenardi & Nice
Veteran Class:
Dark Fighter Magistr (Creedence Stradivari Otto & Dark Fighter Justa) – NB
Females:
Junior Class:
Korland Rein Heidy (Gandalf Marstal & Korland Rein Quelle Ti’F) – V1,PP,JCAC,Best Female-3
Intermediate Class:
Cherniy Ritsar Varshava (Gandalf Marstal & Pridvinje Doroti) – V2,CQ,CAC,Best Female-4
Korland Rein Gold Girl (Ulix von der Blockhutte & Korland Rein Light Heart Arfa Be’F) – V1,CQ,R.CACIB,Best Female-2
Open Class:
Faiter Erfolg Guchi (Alweiler Dragon & Faiter Erfolg Vanesa-May) – NB
Raise Exclus Rottwelite One (Kris Klaid & Korland Rein Petra Jumb’A) – V1
Champion Class:
Salma Marstal (Arkan vom Hause Neubrand II & Milla Marstal) – V1,CQ,CACIB,BOO,Best Female-1
Kuces salīdzināšanās:
Heidy & Gold Girl & Varshava & Salma Marstal