Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Atbildi tev sniegs profesionāls un sertificēts vetārsts no "Dzīvnieku veselības centra"

Moderator: Aigars Brinkis

Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Demix » 12 Apr 2012, 09:59

Labdien,Briņķa kungs!
Izlasīju šo rakstu un man kļuva interesanti-vai tiešām tā var būt,jo man vienam sunim ir ļoti līdzīgi!Ko Jūs par šo domājat?
http://scotch.5bb.ru/viewtopic.php?id=290
P.s.Meklēju arī informāciju citur, salīdzināšanai,bet neko neatradu.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby ajame » 30 Jun 2012, 21:27

:par:
Vakar arī lasīju šo rakstu.. un aizdomas par to pašu.
Ar nepacietību gaidu Dr. Briņķa atbildi!
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Elbe » 01 Jul 2012, 07:37

Arī man šis jautājums likās interesants. Kur var veikt hormonu analīzes? Kā tās veic un cik tas maksā?
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Elbe » 13 Jul 2012, 21:48

Dakter, ļoti gaidu kādu komentāru par šo tēmu! Pašlaik tik bieži ir negaisi un mana vecākā sune baidās vienkārši šausmīgi. Ja tiešām pie šī bailīguma vainīgi hormoni un to var ārstēt, es gribētu savai meitenei šīs bailes aiztaupīt.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Ievucisss » 23 Jul 2012, 16:41

Veicām šīs analīzes,pati aizvedu uz gulbja laboratoriju,izmaksāja man nepilnus 10ls. Vai kāds zina un var izskaidrot rezultātus?


Hormoni
2/4.A Brīvais T3 3.5 - pmol/L
3/4.A Brīvais T4 17.6 - pmol/L
4/4.A TSH - Tireotropais
hormons
0.109 - mU/L
Ievucisss
Puppy
Puppy
 
Posts: 214
Joined: 14 Jan 2011, 00:47

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Demix » 11 Aug 2012, 21:47

Izskatās,ka dakters mūs pametis :asaras: Bet man tik ļoti karsta vēlēsanās dzirdēt speciālista viedokli par šo jautājumu :ludzu:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Elbe » 12 Aug 2012, 16:02

Man ar'!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby ajame » 26 Aug 2012, 23:39

Pievienojos!!! Jautājums vēl joprojām ļoti aktuāls!!!
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Aigars Brinkis » 30 Aug 2012, 11:20

Sveiki ! Piedodiet biju atvaļinājumā un neesmu atbildējis uz šo jautājumu,jo man bija nepieciešama speciālistu konsultācija. Diemžēl Latvijā nav endokrinologs, kas man varētu pakonsultēt. Jautāju speciālistu viedokli ārzemēs, diemžēl man nebija iespējams viņiem pārsūtīt rakstu krievu valodā pilnā tekstā. Mēģināju īsumā izklāstīt jautājuma būtību un tagad esmu saņēmis īsu atbildi, bet tā arī ir diezgan vispārīga. Speciālajā literatūrā tiek minēta informācija, ka atsevišķiem dzīvniekiem ir novērotas uzvedības problēmas, kas var būt saistītas ar hipotireoidismu vai hipertireiodismu. Speciālisti iesaka veikt T3, T4, TSH ( vairogdziedzera hormonu ) kontroli gan pie pēkšņas agresijas izpausmēm, gan arī nepamatotu baiļu gadījumos. Mēs sadarbojamies ar Laboklin laboratoriju Vācijā un visus šos hormonus pārbaudam tur. Mēs neizmantojam Gulbju laboratoriju šo rādītāju kontrolei, tāpēc arī nevaru pateikt normas šiem izmeklējumiem. Gulbja laboratorijā atšķiras mērvienības. Ar hormonu izmeklējumiem ir diezgan sarežģīti, normas var svārstīties arī dažādās veterinārajās laboratorijās. Laboklin laboratorijas normas ir T4 - 1.3-4.5 mikrog/dl , T3 - 20-206 ng/dl; TSH - <60 ng/ml . Tātad speciālistu ieteikumi ir izmeklēt vairogdziedzra hormonus dz''adu uzvedības problēmu gadījumos. Ja novēro hipotireiodismu varam lietot tiroksīnu, ja novēro hipertireoidismu lieto medikamentus, kas nomāc vairogdziedzera funkciju. Kaķiem ir izveidota speciāla barība, kas samazina T4 līmeni asinīs tikai lietojot pilnvērtīgu barību Hills y/d. Ideāli, ja var konsultēties gan pie endokrinologa, gan uzvedības speciālista vienlaicīgi, jo bieži šīs problēmas ir saistītas. Latvijā gan šādas iespējas nav, bet tagad jau var ierakstīt dzīvnieka uzvedību un nosūtīt ierakstu speciālistiem ar komentāru un lūgt padomu no gudrākām galvām. :pedinja:
Aigars Brinkis
Baby
Baby
 
Posts: 94
Images: 1
Joined: 27 Feb 2011, 12:04

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Demix » 30 Aug 2012, 22:42

Paldies,Briņķa kungs par atbildi un ieinteresētību,vispār izklausās sarežģīts ,bet pētījuma vērts process :jaa: Nav viegli ar to ierakstīšanu,jo tās bailīguma lēkmes uznāk momentā un arī tāpat pāriet,pat nav izskaidrojams iemesls,tiesa nu kaut kā ir mazinājušās.Vai vairogdziedzera problēmas var kaut kā izpausties,kādi ir simptomi suņiem(par cilvēkiem ir it kā skaidrs),vai arī pēc tā būs grūti salikt šīs lietas kopā?
Kur tad labāk veikt šos izmeklējumus LV un cik dārgs prieks ir nosūtīt uz Laboklin?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Aigars Brinkis » 31 Aug 2012, 14:01

Sveiki! Izmeklējuma cena Laboklin laboratorijā ir - T3 -14.00 ; T4 - 11.00 ; TSH -14.00 ; sūtīšanas izmaksas ar Fedex apmēram 30 Ls. Slimības simptomi bija aprakstīti krievu autora publikācijā, to var apskatīties iepriekšējās publikācijās. Hipotireiodisma izpausmes - dzīvnieks nomākts, daudz guļ, paliek resns, apmatojums nespodrs var novērot arī vietēju apmatojuma izkrišanu, var parādīties gan baiļu gan agresijas izpausmes, sirdsdarbība palēnināta utt. Hipertireoidisma izpausmes - dzīvnieks nemierīgs, pastiprināta ēstgriba, pastiprināta uzbudināmība, paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts asinsspiediens, var attīstīties katarakta un nieru problēmas, apmatojums nespodrs, parasti vājās miesās utt. Vairogdziedzera hormoni piedalās vielmaiņas procesos, tāpēc arī galvenās izpausmes ir saistītas ar dzīvnieka ēšanas un uzvedības paradumu maiņu. Mainoties dzīvnieka aktivitātēm, mainās arī svars. Paaugstināts svars var izraisīt sirds un asinsrites problēmas. Paaugstināts asinsspiediens var radīt sirds, nieru, acu utt. slimības. Endokrinoloģija ir ļoti sarežģīta medicīnas nozare, kas daudziem no mums vēl ir nopietni jāapgūst. :pedinja:
Aigars Brinkis
Baby
Baby
 
Posts: 94
Images: 1
Joined: 27 Feb 2011, 12:04

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Demix » 31 Aug 2012, 21:05

Aigars Brinkis wrote:Sveiki! Izmeklējuma cena Laboklin laboratorijā ir - T3 -14.00 ; T4 - 11.00 ; TSH -14.00 ; sūtīšanas izmaksas ar Fedex apmēram 30 Ls. Slimības simptomi bija aprakstīti krievu autora publikācijā, to var apskatīties iepriekšējās publikācijās. Hipotireiodisma izpausmes - dzīvnieks nomākts, daudz guļ, paliek resns, apmatojums nespodrs var novērot arī vietēju apmatojuma izkrišanu, var parādīties gan baiļu gan agresijas izpausmes, sirdsdarbība palēnināta utt. Hipertireoidisma izpausmes - dzīvnieks nemierīgs, pastiprināta ēstgriba, pastiprināta uzbudināmība, paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts asinsspiediens, var attīstīties katarakta un nieru problēmas, apmatojums nespodrs, parasti vājās miesās utt. Vairogdziedzera hormoni piedalās vielmaiņas procesos, tāpēc arī galvenās izpausmes ir saistītas ar dzīvnieka ēšanas un uzvedības paradumu maiņu. Mainoties dzīvnieka aktivitātēm, mainās arī svars. Paaugstināts svars var izraisīt sirds un asinsrites problēmas. Paaugstināts asinsspiediens var radīt sirds, nieru, acu utt. slimības. Endokrinoloģija ir ļoti sarežģīta medicīnas nozare, kas daudziem no mums vēl ir nopietni jāapgūst. :pedinja:

Liels paldies! :pedinja: Man vēl viens jautājums-vai vairogdziedzera darbības traucējumi var radīt kāda cita endokrīnās sistēmas orgāna ,piemēram,aizkuņģa dziedzera darbības traucējumus un otrādi?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Aigars Brinkis » 02 Sep 2012, 09:41

Sveiki ! Vairogdziedzeris piedalās vielmaiņas procesos organismā un protams tas var ietekmēt netiešā veidā arī citus orgānus ieskaitot aizkuņģa dziedzeri, sirdi, nieres utt. Aptaukošanās palielina risku saslimt ar diabētu, aizkuņģa dziedera iekaisumu, sirds un asinsrites slimībām, gremošanas trakta salsimšanām utt. :pedinja:
Aigars Brinkis
Baby
Baby
 
Posts: 94
Images: 1
Joined: 27 Feb 2011, 12:04

Re: Bailīgs suns vai veselības problēmas?!?

Postby Demix » 02 Sep 2012, 16:02

Aigars Brinkis wrote:Sveiki ! Vairogdziedzeris piedalās vielmaiņas procesos organismā un protams tas var ietekmēt netiešā veidā arī citus orgānus ieskaitot aizkuņģa dziedzeri, sirdi, nieres utt. Aptaukošanās palielina risku saslimt ar diabētu, aizkuņģa dziedera iekaisumu, sirds un asinsrites slimībām, gremošanas trakta salsimšanām utt. :pedinja:

Paldies! :pedinja:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde


Return to Uzdod jautājumu vetārstam

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron