Ar ko sākt?

Ask a question and get an answer

Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 15 Jan 2018, 22:31

Esmu te "jauniņā" un nezinu, cik forums aktīvs, tāpēc ierakstu ne tikai sadaļā "citi jautājumi". Moderators droši var dzēst, ja tāda atkārtošanās ir nekorekta. Tātad:
Pēc 3 mēnešu analīzes esam izvēlējušies savu šķirni. Beidzot :sirsninas: Bet kucēnu :rej: nāksies gaidīt vēl vismaz tikpat ilgi :apcelta: tad nu mēģinu savus nervus mierināt un pacietību trennēt iepazīstot sev tik ļoti nezināmo pasauli par suņu audzināšanu, rotaļlietām utaml. Skaidrs, ka īsts suns ieviesīs savas korekcijas un tad vispār viss liksies savādāk, un tomēr - kāds ir pieredzējušo ieteikums, ar ko sākt?
- atrast jau skolu un skolotāju laicīgi?
- nopirkt gultu, krātiņu, puzli?
- turpināt tikai lasīt un kautko reāli sākt darīt un pirk tikai, kad kucēns patiesi jau mājās?

Paldies :pastaiga:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 15 Jan 2018, 23:30

Vispirms jau apsveicu ar topošu ģimenes pieaugumu! :) Ja nav noslēpums - kāda šķirne izvēlēta?

Man šķiet, ka ērtāk ir primāri nepieciešamās lietas sagādāt pirms kucēna ierašanās mājās, tad var mierīgi izbaudīt pirmās dienas. Tā kā laiks vēl ir gana, var martā doties uz Ķīpsalas izstādi, tur varēs visu nopirkt vienuviet un daudzko var dabūt labākās cenās. Savukārt treneri droši vien varētu uzrunāt tad, kad būs zināms datums, kad varēsiet sākt apmeklēt nodarbības.

Lietas, ko es gādāju pirmajam sunim un tagad taisos gādāt jaunajam kucēnam:
Būris
Ēdiena trauki
Kakla siksna un pavada
1-2 rotaļlietas (drīzāk velkamās mantas, nevis puzle)
Kaku maisiņi
Suņa gulta (daudziem gan pietiek tikai ar būri)
Kārumi (kaltēti kuņģi, piemēram)
Žetons

Vēl var droši ieviest tepat forumā savu blogu. ;) Un vēl apdomāt, ar ko suni barosiet, un kā nodarbināsiet - vai ir kāda doma par sportu? ;)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 16 Jan 2018, 00:14

Par to, kas vispiemērotākais konkrētajam šķirnes pārstāvim, var jautāt gan audzētājam, gan interesēties fb šķirnes grupās. Mēs pirmajā dienā jau devāmies iegādāties spaini, jo izrādās, ka Šveicieši dzerot šļakstās tā, ka ap bļodu veidojas ezers un uz sienas ūdenskritums. Tagad mums ir tikai strautiņš no spaiņa cauri virtuvei, cik nu ātri paspēj no mutes iztecēt. Zinot šķirnes noslieci uz vēdera problēmām un to, ka mums ir rīma, uzreiz pirkām slow feeder bļodu ēšanai, ko ātri vien nomainījām uz sarežğītāku. No mantām viņai patīk tikai mīkstās,visas virves ir nelietotas, bet jaunajam polārlācim jau nosūkātas visas ķepas. Ieteiktu iegādāt vairākas dažādas, kucēniem zobu maiņas periodā mēdz īpaši patikt šim laika posmam īpaši piemērotas gumijas mantas.
Sagādāt visu vajag saprātīgi laicīgi, mums, pateicoties Zooplus internetveikala sliktajai sadarbībai, suns bija mājās ātrāk, nekā pasūtītās mantas un dabūjām sapirkt ekstra, kas gan tik un tā ir noderējis.
Apsveicu ar jaunā drauga plāniem. Lai izdodās!
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 16 Jan 2018, 10:22

Spigana wrote:Vispirms jau apsveicu ar topošu ģimenes pieaugumu! :) Ja nav noslēpums - kāda šķirne izvēlēta?


Paldies, jā, ir svētku sajūta :) Entlbūhas ganu suns, kas nedaudz apgrūtina visu procesu, jo nav pārak daudz informācijas pieejamas par šķirnes specifiku. Cik nu angliski ir, šķiet, viss ir izlasīts un jau pamanīts, ka ir pat pretēja, sevi izslēdzoša info, jo cilvēki jau raksta par savu pieredzi, kas tomēr var būt atšķirīga atkarībā no konkrētā suņa, ne šķirnes..

Spigana wrote: Man šķiet, ka ērtāk ir primāri nepieciešamās lietas sagādāt pirms kucēna ierašanās mājās, tad var mierīgi izbaudīt pirmās dienas. Tā kā laiks vēl ir gana, var martā doties uz Ķīpsalas izstādi, tur varēs visu nopirkt vienuviet un daudzko var dabūt labākās cenās.


Jā, Ķīpsala bija ieplānota, bet nebiju iedomājusies, ka taču tur varēs ne tikai ar īpašniekiem parunāt, bet arī iepirkties. Uz bērnu es tā arī nesajuku prātā un nepirku kaudzēm lietas, bet uz suni man jau grūti noturēties :sajucis:

Spigana wrote: Lietas, ko es gādāju pirmajam sunim un tagad taisos gādāt jaunajam kucēnam:
Būris
Ēdiena trauki
Kakla siksna un pavada
1-2 rotaļlietas (drīzāk velkamās mantas, nevis puzle)
Kaku maisiņi
Suņa gulta (daudziem gan pietiek tikai ar būri)
Kārumi (kaltēti kuņģi, piemēram)
Žetons


Būris, laikam jau, jāpērk uzreiz tādā izmērā, kā derēs pieaugušam sunim, ne?
Zinu, ka ir mīkstie būri un cietie - vai ir vērts pirkt abus, vai pietiek tikai ar mīksto? Mēs esam ceļotāji un sunim noteikti būs iespēja iepazīt viesnīcas, tāpēc mīkstais jāpērk, bet vai mājās lietošanā mīkstais arī ir ok?

Ēdiena traukos ir kādi apsvērumi vēl, atskaitot to, ka labāk akmens trauki, lai neapgāž?

Kakla siksnas atradu tepat forumā skaistum skaistās https://collardirect.com/dog-collars/pe ... g-collars/, bet NEKO nesaprotu, kāda labāk jāpērk, cik ātri tās būs jāmaina un vai ir vērts tērēties vēl kucēnam uz kautko šitik šiku :sarkstosa:

Entlbuheriem tiek uzsvērts, ka smadzenes vajag nodarbināt, tāpēc iedomājos par puzzli, tā man vispār, atkal jau, ir pilnīgi jauna pasaule. Velkamās - virves?

Kaku maisiņi sunim, ko pieskatam šad un tad, ir forši iebūvēti pavadā, kas pati savelkas iekšā. Cik būtiski ir tādas autmātiskas pavadas un vai iebūvētais trauciņš maisiņiem ir pierasta lieta?

Ja sunis drīkstēs nākt dīvānā un bērna gultā un būs būris - varbūt tiešām nafig to gultu??

Kārumi - tos vienkārši ieiet DinoZoo un nopērk? Vakar saskatījos šausmas par suņu sauso Pedigree barību, kas tiek krāsota, lai cilvēks domātu,ka tur iekšā dažādas gaļas.. Visām šķirnēm vienādi kārumi?

Žetons - to var dabūt arī, kamēr suņa vēl nav? Vai tas ir kas cits nekā čips? Sorry, stulbs jautājums :ieraujpoda:

Spigana wrote: Man Vēl var droši ieviest tepat forumā savu blogu. ;)


Redzēs, man it kā ir savs blogs, kur šķirnes popularizēšanas nolūkos gribu likt info, sākot ar to, kā tieši nonācām līdz šai šķirnei, bet skaidrs jau, ka atgriezeniskā saite te būtu daudz lielāka..

Spigana wrote: Un vēl apdomāt, ar ko suni barosiet, un kā no
darbināsiet - vai ir kāda doma par sportu? ;)


Jā, šķiet esam izlēmuši sauso barību, bet tikai nav skaidrs, vai un cik daudz drīkst izbarot kvalitatīvus pārpalikumus no mūsu galda? :|

Līdz sportam vēl tālu, skaidri zinu, ka gribu vest uz skolu priekš pamatiem, obedience training, laikam, tad ir nākamais solis? Vispār pagaidām ir ideja, ka galvenais "sports" būs kopā ar mums mežā, bet to laiks rādīs..
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 16 Jan 2018, 10:33

Felix_PS wrote:Par to, kas vispiemērotākais konkrētajam šķirnes pārstāvim, var jautāt gan audzētājam, gan interesēties fb šķirnes grupās.


Aij, audzētājs vēl nav izvēlēts. Tie, ar ko līdz šim ir runāts, nav bijuši tādi dikti runātīgi :D Varbūt jāmet kauns pie malas un tiešām jāsāk ārzemju FB grupās jautāt specifika, LV tādu nav :(


Felix_PS wrote:Mēs pirmajā dienā jau devāmies iegādāties spaini, jo izrādās, ka Šveicieši dzerot šļakstās tā, ka ap bļodu veidojas ezers


Mums arī būs Šveicietis, Entlbuheris - tātad tiešām spaini?

Felix_PS wrote:Zinot šķirnes noslieci uz vēdera problēmām un to, ka mums ir rīma, uzreiz pirkām slow feeder bļodu ēšanai, ko ātri vien nomainījām uz sarežğītāku.


vari, lūdzu, iedot kādu linku priekšstatam? biju pamanījusi tikai, ka ir gudrās mantas, kur ieslēpts ēdiens, bet kas ir slow feederis un kādi ir tie sarežģītākie? varbūt uzreiz jāpērk sarežģīts? :neparliecinats:


Felix_PS wrote: No mantām viņai patīk tikai mīkstās,visas virves ir nelietotas, bet jaunajam polārlācim jau nosūkātas visas ķepas.


Eu, tad varēs atdot visas mīkstās mantas no meitas bērnības laikiem?! :velnins: Vēders nesāk sāpēt no mīksto mantu sūkāšanas? :jaut:

Felix_PS wrote: Apsveicu ar jaunā drauga plāniem. Lai izdodās!


paldies :roze: ir tik kolosāli parunāties te, savādāk apkārtējiem sen jau esmu apnikusi ar savām suņa sarunām :dejosuns:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 16 Jan 2018, 11:02

ligakrista wrote:Entlbūhas ganu suns


Tad varbūt ir vērts vērsties Latvijas Aitu un Ganu suņu audzētāju klubā, varbūt viņi var vēl kaut kā līzēt?

ligakrista wrote:Būris, laikam jau, jāpērk uzreiz tādā izmērā, kā derēs pieaugušam sunim, ne?
Zinu, ka ir mīkstie būri un cietie - vai ir vērts pirkt abus, vai pietiek tikai ar mīksto? Mēs esam ceļotāji un sunim noteikti būs iespēja iepazīt viesnīcas, tāpēc mīkstais jāpērk, bet vai mājās lietošanā mīkstais arī ir ok?


Būri uzreiz vajag pieauguša suņa izmērā. Būra materiāls principā atkarīgs no jums pašiem. Man vislabāk patīk auduma būri, jo tie ir vieglāki, attiecīgi man vieglāk pa treniņiem un sacensībām izstaipīties; arī mājās suns guļ tanī pašā. Bet auduma būri ir vieglāk saplēst, tāpēc kucēna vecumā daudzi mēdz ņemt metāla vai plastmasas būri, kamēr suns pierod. Es ar savu nākamo kucēnu esmu nolēmusi riskēt un uzreiz ņemt auduma būri. Ā, un manam sunim patiesībā ir gan divi būri - mīkstais, pārvietojamais, un plastmasas būris, kas visu laiku stāv iestiprināts mašīnas bagāžniekā.

ligakrista wrote:Kakla siksnas atradu tepat forumā skaistum skaistās https://collardirect.com/dog-collars/pe ... g-collars/, bet NEKO nesaprotu, kāda labāk jāpērk, cik ātri tās būs jāmaina un vai ir vērts tērēties vēl kucēnam uz kautko šitik šiku :sarkstosa:


Pirmo siksnu vajag maksimāli regulējamu, jo tieši pirmajos mēnešos kucēns augs nenormālos ātrumos. Man šķiet, ka šikākas siksnas var atstāt pieaugušam sunim, kucēna vecumā kaut ko praktiskāku, ko nebūs žēl mest ārā, kad izaugs.

ligakrista wrote:Entlbuheriem tiek uzsvērts, ka smadzenes vajag nodarbināt, tāpēc iedomājos par puzzli, tā man vispār, atkal jau, ir pilnīgi jauna pasaule. Velkamās - virves?


Puzles ir jauka, bet ļoti īslaicīga izklaide, smadzeņu nodarbināšanai labāk derēs apmācība un triki. ;)

ligakrista wrote:Kaku maisiņi sunim, ko pieskatam šad un tad, ir forši iebūvēti pavadā, kas pati savelkas iekšā. Cik būtiski ir tādas autmātiskas pavadas un vai iebūvētais trauciņš maisiņiem ir pierasta lieta?


Man automātiskās pavadas vispār nepatīk un tādu nekad neesmu lietojusi un tuvākajā laikā arī netaisos. Galvenokārt tāpēc, ka fleksis vairāk iemāca sunim vilkt pavadu, bet arī tāpēc, ka pastaigās man tādas šķiet lielas un neērtas.

ligakrista wrote:Kārumi - tos vienkārši ieiet DinoZoo un nopērk? Vakar saskatījos šausmas par suņu sauso Pedigree barību, kas tiek krāsota, lai cilvēks domātu,ka tur iekšā dažādas gaļas.. Visām šķirnēm vienādi kārumi?


Kaltētos kārumus labāk iepirkt lielo maisu tai pašā Ķīpsalā, savukārt ikdienā labākas cenas ir Depo (starp citu, vispār ļoti laba vieta, kur pirkt suņu lietas). Kārumi visām šķirnēm vienādi. Savukārt treniņiem es gatavos karumus neizmantoju vispār, strādājam vai nu ar cīsiņiem vai speciāli sunim krāsnī ceptām kotletēm.

ligakrista wrote:Žetons - to var dabūt arī, kamēr suņa vēl nav? Vai tas ir kas cits nekā čips? Sorry, stulbs jautājums :ieraujpoda:


Ai, sākumā ir tik daudz neskaidrību, ka nav nemaz tik stulbs jautājums. Es biju domājusi nevis oficiālo, bet to parasto metāla bļembu, ko piekārt pie kakla siksnas, kur iegravēts suņa vārds un saimnieka telefons. Un atkal - izdevīgākā man zināmā vieta, kur to dabūt, ir Depo.

ligakrista wrote:šķiet esam izlēmuši sauso barību, bet tikai nav skaidrs, vai un cik daudz drīkst izbarot kvalitatīvus pārpalikumus no mūsu galda? :|


Ja sauso barību, tad tikai un vienīgi kvalitatīvu, milzīga uzmanība jāpievērš saturam. Par tām citi labāk zinās, es savu suni ar RAW baroju. No galda - jūsu izvēle, protams, - bet vispār jau labāk nē un nē. Suņi ļoti ātri iemācās diedelēt un pieprasīt un piepeši katra cilvēku maltīte sāk pārvērsties par nemitīgu cīņu ar suni.

ligakrista wrote:Līdz sportam vēl tālu, skaidri zinu, ka gribu vest uz skolu priekš pamatiem, obedience training, laikam, tad ir nākamais solis? Vispār pagaidām ir ideja, ka galvenais "sports" būs kopā ar mums mežā, bet to laiks rādīs..


Ja sirds velk Obedience virzienā, tad par treneriem runājot noteikti var lūkoties pixy virzienā. https://www.gudriesuni.com/ Un var sākumā pamēģināt OB "atviegloto" versiju - Obedience rallijus. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 16 Jan 2018, 11:11

Aitu un ganu suņu klubs gan nebūs īstais.

https://www.sennenlatvia.com/ - šis te būs un var interesēties par plānotajiem metieniem vai konsultēties par pieejamajiem kucēniem ārzemēs. Mums ir Lielais Šveices ganu suns, nezinu vai Entlbuhi šļakstās dzerot. :kanepe:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 16 Jan 2018, 11:45

Felix, tīri intereses pēc - kāpēc ne?

LigaKrista, par sportu turpinot - ja tuvākas šķiet aktīvas izklaides, tad noteikti var pamēģināt agility. http://www.agility.lv Ķīpsalā vienmēr ir arī paraugdemonstrējumi, droši var nākt paskatīties un iepazīties ar mums. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 16 Jan 2018, 12:27

Jo visas četras radniecīgās Šveices suņu šķirnes pieder otrajai FCI grupai un viņiem ir savs klubs - Latvijas Šveices kalnu suņu klubs.
Aitu suņi parasti pieder pirmajai grupai un attiecīgais klubs Šveices šķirnes nepārstāv.
http://www.lagsak.lv/lv/breeds

Neskatoties uz Latvisko tulkojumu, tas nav ne sheepdog, ne cattle dog, bet gan sennenhund. :-)
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 16 Jan 2018, 12:38

Interesanti. Paldies par skaidrojumu. :)
Vispār šodien priecājos, ka esmu par jaunu šķirni uzzinājusi. :)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 16 Jan 2018, 12:51

Spigana wrote:Tad varbūt ir vērts vērsties Latvijas Aitu un Ganu suņu audzētāju klubā, varbūt viņi var vēl kaut kā līzēt?


Sakontaktējos ar tiesi Šveices ganu/kalnu suņu klubu, kā rezultātā esam satikušies ar vieniem īpašniekiem, no kuriem ieguvām uzticamo audzētavu sarakstu :) Man tikai neērti bez mitas viņus apbērt ar jautājumiem :ludzu:

Spigana wrote: Es ar savu nākamo kucēnu esmu nolēmusi riskēt un uzreiz ņemt auduma būri.


Tas gan notiek ātri! Viens suns, divi suņi :parojas: Kāds būs nākamais? :) Jāpaskatās cena, varbūt tiešām jāriskē, arī mums


Spigana wrote:
Ā, un manam sunim patiesībā ir gan divi būri - mīkstais, pārvietojamais, un plastmasas būris, kas visu laiku stāv iestiprināts mašīnas bagāžniekā.

tātad pārvadā tu viņu bagāžniekā būrī? par šo mēs vēl neesam izlēmuši..


Spigana wrote:
ligakrista wrote:Kārumi - tos vienkārši ieiet DinoZoo un nopērk? Vakar saskatījos šausmas par suņu sauso Pedigree barību, kas tiek krāsota, lai cilvēks domātu,ka tur iekšā dažādas gaļas.. Visām šķirnēm vienādi kārumi?


Spigana wrote:
Savukārt treniņiem es gatavos karumus neizmantoju vispār, strādājam vai nu ar cīsiņiem vai speciāli sunim krāsnī ceptām kotletēm.


kapēc tā?

Spigana wrote:
ligakrista wrote:Žetons - to var dabūt arī, kamēr suņa vēl nav? Vai tas ir kas cits nekā čips? Sorry, stulbs jautājums :ieraujpoda:


Ai, sākumā ir tik daudz neskaidrību, ka nav nemaz tik stulbs jautājums. Es biju domājusi nevis oficiālo, bet to parasto metāla bļembu, ko piekārt pie kakla siksnas, kur iegravēts suņa vārds un saimnieka telefons. Un atkal - izdevīgākā man zināmā vieta, kur to dabūt, ir Depo.



gravēšana tad ir atsevišķa aktivitāte pie atslēdznieka?

Milzīgs paldies par atbildēm! :pukudupsis:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 16 Jan 2018, 12:53

Felix_PS wrote:Aitu un ganu suņu klubs gan nebūs īstais.

https://www.sennenlatvia.com/ - šis te būs un var interesēties par plānotajiem metieniem vai konsultēties par pieejamajiem kucēniem ārzemēs. Mums ir Lielais Šveices ganu suns, nezinu vai Entlbuhi šļakstās dzerot. :kanepe:



Paldies, jā - tieši ar šiem jau runāju!
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 16 Jan 2018, 13:04

Spigana wrote: Vispār šodien priecājos, ka esmu par jaunu šķirni uzzinājusi. :)

te man prieciņš, ka no manis kādam prieciņš :D

par sportošanu - jā, agility man no malas sķiet ļoti interesanti, bet es nedomāju, ka varēšu izbraukāt :( piemājas mežā un dārzā mums būs sunim laiks, bet nez vai treniņos :paukojas: bet tad jau redzēs - kad vispār beidzot tik tālu būs
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 16 Jan 2018, 13:19


gravēšana tad ir atsevišķa aktivitāte pie atslēdznieka?

Milzīgs paldies par atbildēm! :pukudupsis:


Man šķiet, ka Dinozoo varēja iegādāt piekariņus ar gravējumu, tad atslēdznieku nevajag. Ir arī metāla muciņas, kur info saraksta un papīrīša un muciņu aizskrūvē, bet tās mēdz skrūvēties vaļā un mūsu jaunkundze savu vispār pazaudēja. Ja gribas kaut ko īpašāku, tad Etsy var pasūtīt visu ko sirds vēlas, visdažādākos personalizētos piekariņus.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 16 Jan 2018, 13:21

ligakrista wrote:
Spigana wrote:
ligakrista wrote:Kārumi - tos vienkārši ieiet DinoZoo un nopērk? Vakar saskatījos šausmas par suņu sauso Pedigree barību, kas tiek krāsota, lai cilvēks domātu,ka tur iekšā dažādas gaļas.. Visām šķirnēm vienādi kārumi?


Spigana wrote:
Savukārt treniņiem es gatavos karumus neizmantoju vispār, strādājam vai nu ar cīsiņiem vai speciāli sunim krāsnī ceptām kotletēm.


kapēc tā?




Par treniņiem tas ļoti atkarīgs no suņa. Mūsu Šveiciete dvēseli pārdos arī par sausās barības graudiņiem un es treniņos izmantoju tikai tos. :kanepe: :kanepe: :kanepe:
Citam suniem tiešām jāmeklē ekskluzīvi našķi motivācijas celšanai un vēl citiem nelīdzēs pat tas. Aļaskai ļoti garšo arī presēta siena granulas - mana alpu gotiņa. :kanepe:

Slow feeder bļodas izskatās kaut kā tā: Image

Kārumi visām šķirnēm vairāk vai mazāk vienādi, protams, viss atkarīgs no suņa izmēra. Es izvairītos no jebkā, kur iekšā ir cukurs, kā arī neaizrautos ar kaltējumiem. Tie ir ļoti trekni un ātri vien var izraisīt nepatīkamu caureju, jo īpaši mazam kucēnam.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby Alpina » 16 Jan 2018, 13:57

Spigana wrote:Man automātiskās pavadas vispār nepatīk un tādu nekad neesmu lietojusi un tuvākajā laikā arī netaisos. Galvenokārt tāpēc, ka fleksis vairāk iemāca sunim vilkt pavadu, bet arī tāpēc, ka pastaigās man tādas šķiet lielas un neērtas.


Pietiks ar to, ka neesi lietojusi un neplāno lietot, jo viss pārējais ir pilnīgi neobjektīvs, ja reiz neesi lietojusi ;)

Fleksis neiemāca vilkt pavadu. Man ir ar ko salīdzināt - suns, kas izaudzis ar fleksi un suns, kas tikai pieaudzis tika pie flekša. 3x vari minēt, kurš vairāk velk pavadu :D Un tas nav tas, kurš ar fleksi ir izaudzis. Vienīgais, kas kaut ko sunim var iemācīt - yes! Saimnieks :)

Ērtums pastaigām arī ir atšķirīgs. Vietās, kur sunim obligāti jābūt pie pavadas, bet vietu ir daudz - [MAN] ērtāk ir Fleksis, nevis, piemēram 5m pavada rokā. Tur, kur suns iet bez pavadas - ko nu kuram ir ērtāk turēt/nest.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Ar ko sākt?

Postby ligakrista » 16 Jan 2018, 14:24

Alpina wrote:
Spigana wrote:Man automātiskās pavadas vispār nepatīk un tādu nekad neesmu lietojusi un tuvākajā laikā arī netaisos. Galvenokārt tāpēc, ka fleksis vairāk iemāca sunim vilkt pavadu, bet arī tāpēc, ka pastaigās man tādas šķiet lielas un neērtas.


Pietiks ar to, ka neesi lietojusi un neplāno lietot, jo viss pārējais ir pilnīgi neobjektīvs, ja reiz neesi lietojusi ;)

Fleksis neiemāca vilkt pavadu. Man ir ar ko salīdzināt - suns, kas izaudzis ar fleksi un suns, kas tikai pieaudzis tika pie flekša. 3x vari minēt, kurš vairāk velk pavadu :D Un tas nav tas, kurš ar fleksi ir izaudzis. Vienīgais, kas kaut ko sunim var iemācīt - yes! Saimnieks :)

Ērtums pastaigām arī ir atšķirīgs. Vietās, kur sunim obligāti jābūt pie pavadas, bet vietu ir daudz - [MAN] ērtāk ir Fleksis, nevis, piemēram 5m pavada rokā. Tur, kur suns iet bez pavadas - ko nu kuram ir ērtāk turēt/nest.


Paldies! Man, kā tikai wannabe suņa īpašniekam, flekša iebūvētie maisiņi šķiet reāls bonuss, patīk arī, ka nepiņķerējas, bet reāli parastu pavadu nemaz neesmu lietojusi.

Vai tiem flekšiem arī ir labāki/dārgaki un vienkāršāki? Pareizi saprotu, ka fleksis/pabvada stiprinās pie atsevišķi pērkamas kakla siksnas un nav jāmaina, ja vien nesaplīst? :lasu:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Ar ko sākt?

Postby Felix_PS » 16 Jan 2018, 14:50

Alpina wrote:Vienīgais, kas kaut ko sunim var iemācīt - yes! Saimnieks :)


Ar visām četrām par šo. Mans pirmais suns vilka neatkarīgi no pavadas veida un otrais nevelk neko, arī neatkarīgi no pavadas veida. Vienīgā atšķirība ir tajā, ka ar otro es biju gudrāka un, jau kopš pirmās dienas kopā, ļoti cītīgi strādāju, lai pavadas vilkšana jau uzreiz būtu TABU. Vārdos neaprakstāma bauda ir suns, kas nevelk.
Fleksis man personīgi ne visai patīk, bet toties tas ir ļoti praktisks, ja sunene jāuztic kādam pieskatīt (negribētu, ka citi viņu laiž no pavadas vaļā). Paši pārsvarā staigājam bez pavadas un viņa var uztaisīt 22 vakarā drāmu, ka redz karājoties pie īsās pavadas pačurāt viņa nevar. :kanepe:


Par sausajām barībām - te ir viena laba mājaslapa: https://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/dry/
Daudzas firmas gan Latvijā nav pieejamas, bet var iegūt gana daudz informāciju, kas tad ir sastāvdaļas uz ko tiekties, no kā izvairīties un, kā barības ražotāji māna patērētāju.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ar ko sākt?

Postby Alpina » 16 Jan 2018, 16:05

ligakrista wrote:
Paldies! Man, kā tikai wannabe suņa īpašniekam, flekša iebūvētie maisiņi šķiet reāls bonuss, patīk arī, ka nepiņķerējas, bet reāli parastu pavadu nemaz neesmu lietojusi.

Vai tiem flekšiem arī ir labāki/dārgaki un vienkāršāki? Pareizi saprotu, ka fleksis/pabvada stiprinās pie atsevišķi pērkamas kakla siksnas un nav jāmaina, ja vien nesaplīst? :lasu:



Ja tā burtiski, tad Flexi jau ir konkrēta ražotāja “inerces pavada”. Kā jau visur - ir gan lētāki, gan dārgāki varianti. Man ir tieši Flexi ražojuma. Viens bonuss - divu gadu garantija, kas man bija svarīgi, jo pirms tam arī biju visai skeptiska pret viņām un neticēju, ka viņas ir derīgas kam vairāk par dekoratīvu minisuni. Un lielam sunim viņas arī visai pieklājīgi maksā.

Priekš maisiņiem liekas, ka visiem jaunajiem flekšiem var piepirkt klāt trauciņu, bet ja izvēlas parasto pavadu - ir nopērkamas visādas somiņas, trauciņi, kas ir piekabināmi jebkur, var pielikt arī pie parastās pavadas ;)

Par bārību
Ja izlem par sauso, skaties līdzi saturam. Jo mazāk graudu (vēlams nemaz un nekādi, bet tas arī maksā vairāk), jo labāk. Neuzķeries uz skaistajiem gaļas procentiem, ja gaļa ir norādīta svaigā veidā (atņemot lielo ūdens daudzumi, rezultātā tie procenti paliek ļoti maziņi). Jo mazāk visādi nesaprotami brīnumi, jo labāk (cukurs, krāsvielas utt)

Labākos našķus Tev palīdzēs izvēties gan suns, gan pārliecība par to, kas tad sunim vispār ir piemērots un būtu jāēd ;)


Būra materiāls lielā mērā atkarīgs no suņa - aktīvam un maznodarbinātam jaunulim auduma būris nebūs labākais risinājums. Bet “noguris kucēns, ir labs kucēns” sadzīvē daudzko atrisina :kanepe: ja sunim būri ierāda kā viņa super foršo vietu, tas ļoti palīdz gan pie laukā nokārtošanās apmācības (šeit pieķer klāt kādu vārdu, ar ko sunim vēlāk varēsi parādīt kur drīkst nokārtoties, piemēram, ceļojot ar prāmi utt. Maniem ir vienkārši “pačurā” un tas labi strādā gan zaļajās pieturās tālā ceļā, gan uz prāmja utt), gan sadzīvē kopumā - auto, viesnīca, ciemiņi, kam bail no suņiem utt.
Man mājās ir uztaisīti stacionārie būri (patrepē) un mašīnā ir transporta būris ar diviem nodalījumiem un izņemamu starpsienu. Vēl man ir salokāms metāla būris, kas agrāk tika intensīvi lietots, tagad retāk.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Ar ko sākt?

Postby Spigana » 16 Jan 2018, 16:33

Oi, nu par flekšiem varētu diskutēt simts gadus, bet ja godīgi, man vispār nav skaidrs, kāpēc sunim pie pavadas ir jāskraida 5 metru attālumā no cilvēka. Kādu laiku izmantoju garo pavadu un sapratu, ka mūsu ikdienai tā ir pilnīgi nevajadzīga lieta. Gan jau tas individuāli.

ligakrista, es nelietoju gatavos kārumus vairāku iemeslu dēļ: man ir alerģisks suns; viņai vajag ļoti lielu (lasi: smaržīgu) motivāciju apmācībai; mājās gatavoti kārumi ir lētāki.
Žetonus gravē arī Depo, atšķirība tikai tāda, ka tas maksā 2x mazāk kā Dino Zoo.
Suni pārvadāja būrī bagāžniekā viņas pašas mieram.

Par otru suni man totāli nebija plānu, kad ņēmu Mio un kādu laiku pat biju pārliecināta, ka man nevajag vairāk kā vienu suni, bet samērā ātri sapratu, ka manas dzīves divas mīlestības ir saluki un agilty. Tā kā abi kopā iet so so, suņus vajag divus. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Next

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests