Zirgi, Zirgi, zirgi

Horses

Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Citroniņš » 14 Apr 2012, 21:02

Nu lūk, tomēr ja ir šāda iedaļa, tad varu te ar pievienoties.
Brīva vieta izpausmēm ap un ar zirgiem, un es te ieliks kādus linkus ar labiem rakstiem,

Nebaidieties izteikt visas savas domas par zirgiem, to turēšanu, sapņiem, mīļākajām šķirnēm un visu pārējo... Nav jau tā, ka suņinieki ir tikai ar suņiem ne? Zirgi ar kādam no mums sirdī mīt.
Man personīgi zirgi ir iekrituši sirdī jau no dikti agras bērnības, un nekad nelaižu garām iespēju ar tiem pavadīt laiku. Bet tai pat laikā ļoti mīlu visus 3 savus suņus, un savu kaķi.
Kaķi un suņi manai dzīvei ir gana daudz cauri gājuši, zirgi arī. Ir bijušas i vistas, i pīles, i truši, i kazas, bet šobrīd apstākļu dēļ ir tikai suņi, kaķis un būs zirgs!
Last edited by Citroniņš on 09 Mar 2013, 20:45, edited 2 times in total.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby Saulpurene » 14 Apr 2012, 21:37

Cenu pagasts...
Sveiciens no kaimiņpagasta! :D
Robežojamies, robežojamies.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby Citroniņš » 14 Apr 2012, 21:39

No kura pagasta tad esat?
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby pixy » 14 Apr 2012, 21:43

Aha, pārvācamies - nu ja, diez vai pie manis tik specifiskas lietas, kā pārošanās, šampūni un cirpšana spēs novērtēt - mēs vēl nemēģinām līdzi tik piezemētām lietām tikt... Es te iegriezīšos - kas zin, ko jaunu atkal izdodas uzzināt. Bet, ja nu kādam ir interesanti sapņi par zirgiem un viņu pielīdzināšana suņu šķirnēm - to, ko šodien sasapņojām, var izlasīt šeit - apmēram no šīs lappuses - viewtopic.php?f=29&t=1920&start=4380. šausmas, sešas lpp. piezirgojām :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby Citroniņš » 14 Apr 2012, 21:48

Piedod Pixy, man kā kārai zirgu mīlei grūti atturēties izteikties, kad ko pamanu :P
Pie tam, mana suņa blogs tāds.. vientuļš vienmēr.. nesūdzos nesūdzos, viņš tur atskaitei vien ir.. lai zinu, kas noticis un kā manas spējas rakstīt darbojas.. Tāpat ir ar zirgu blogu..
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby Saulpurene » 14 Apr 2012, 22:22

Citroniņš
Tie zirgi- Avene, Aiga, Lauce- ir Tavi?

Es no Valgundes. ;)
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby Citroniņš » 14 Apr 2012, 22:28

Nav mani, Lauce būs.. vai nu šovasar, vai nākamvasar, atkarīgs, kad likvidēsies saimniecība. Ceru jau, ka varētu vēl gadu tas viss tā palikt, vismaz zirgs uz vietas un viss kārtībā, savādāk jākūko, kur es viņu iebāzīšu, zini ķēve 3 gadus ar ģimeni augusi, un tagad nošķirt? Smagi viņai, lai arī uztaisītu 24/7 dzīvi brīvībā pa aptuveni 2 ha zemes. Ar mežiņu, ar nojumi, utt..


Edit - zirgi ir pārvākušies, man ar tiem nekāda sakara vairs nav.
Last edited by Citroniņš on 09 Mar 2013, 20:46, edited 1 time in total.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi un viss par tiem

Postby Citroniņš » 15 Apr 2012, 11:09

http://zirgam.lv/2012/04/12/zirgu-tures ... su-gadu-i/
Raksts par zirgu dzīvi ārā,
http://zirgam.lv/2012/03/13/dabas-zirgu ... i-ara-247/
Cilvēku pieredze un padomi Latvijā, kā turēt zirgu ārā.,.
http://zirgam.lv/2012/03/22/siena-tiklu ... -barosana/
Kāpēc barot no siena tīkliem, nevis no čupas vai ruļļa.
Last edited by Citroniņš on 09 Mar 2013, 20:47, edited 2 times in total.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby pixy » 15 Apr 2012, 11:23

Ja zirgi ziemā dzīvo ārā, viņiem izaug biezāka pavilna kā stallī uzturoties? Man brālēnam jaunlopi pa ziemu dzīvo ārā - noaug kā bizoni, patiešām vairs ne pēc pierastajiem govslopiem izskatās. Un -30* mierīgi gremo sienu un galīgi neizskatās, ka saltu. Galvenais, lai nojume un iespēja pie sienas pielīst, ja vējš. Zirgiem jau laikam līdzīgi?
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Zirgi

Postby Citroniņš » 15 Apr 2012, 11:26

Jā, zirgam, kas no pirmajām bezsala dienām pavasarī sāk dzīvot ārā, tiek nodrošināts ar pietiekošu barības daudzumu, uz rudeni jau sāk augt biezāka pavilna, virsējais kažoks arī kļūst garāks un kopumā zirgam ir silti. Zirgs, kas naktīs pie +5 jau tiek likts iekšā, neuzaudzē tādu kažoku, līdz ar to ziemā kažoks ir plāns un viņam salst.
Mīnuss ir sporta piekritējiem, ar tādu ziemas kažoku, viens, nevar doties uz sacensībām, nav ētiski smuki, ka uz visām pusēm kažoks izspūris, un divi, nevar īsti sportot, jo zirgs diezgan ātri sasvīst, bet var žūt pat 8 un vairāk stundas. un ziemas aukstumā tas nav pieļaujams..
Last edited by Citroniņš on 09 Mar 2013, 20:47, edited 1 time in total.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Citroniņš » 15 Apr 2012, 21:45

...
Last edited by Citroniņš on 09 Mar 2013, 20:48, edited 1 time in total.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi Cenu Pagastā un ap mani.

Postby Saulpurene » 16 Apr 2012, 10:01

pixy wrote:Ja zirgi ziemā dzīvo ārā, viņiem izaug biezāka pavilna kā stallī uzturoties?


Manai ķēvei izaug biezs, konkrēts kažoks- tur, kur pa ziemu stāv, ir tāds pats sals, kā laukā, tikai vēja nav. Tagad tas kažoks iet nost un tas ir murgs katru pavasari. :aknee: Spalvas pilna mute, pilnas acis...

Ganību sezonā stāv arā 24h diennaktī. Maija vidū parasti izlaižu ganos, kad uzsnieg pirmais sniegs, tad vedu mājās. Kažoku rudenī uzaudzē pakāpeniski reizē ar vēsāka laika iestāšanos.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Saulpurene » 16 Apr 2012, 10:02

Citroniņš wrote:Tā... staļļa saimnieks atkal ir slimnīcā, sarunāju, ka ja vajag palīgā, tad manu tēvu ar pasauks boksus tīrīt, ja paši netiks galā.. un reāli, arvien vairāk ir skaidrs, ka šovasar man ir jāsataisa saimniecība priekš zirga, vai arī jāatrod lieka nauda, pa ko to zirgu uzturēt citur...


Kas notiks ar pārējiem zirgiem?

Lauce ir īsta lauce! :)
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Citroniņš » 16 Apr 2012, 10:17

Par pārējiem pagaidām nezinu.


edit - zirgi pārvācās vasaras vidū uz jaunām mājām
Last edited by Citroniņš on 09 Mar 2013, 20:49, edited 1 time in total.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Demix » 19 Apr 2012, 10:43

Tā,nu nolaidos no saviem sapņu augstumiem un aplūkoju Lauci,skaista,man dikti patīk,nu ja kādreiz....tad uz šādu varbūt varētu orientēties :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Citroniņš » 19 Apr 2012, 11:42

ā,nu nolaidos no saviem sapņu augstumiem un aplūkoju Lauci,skaista,man dikti patīk,nu ja kādreiz....tad uz šādu varbūt varētu orientēties :jaa:


Paldies par komplimentu.
Latvijas Braucamais, vispār ir viens super zirgs, jo viņi ir, manuprāt, ļoti laba izmēra, izcili piemēroti dzīvei Latvijā, skaistās krāsās ( ir ļoti daudz melnu, vai tumši tumši dūkanu), uzbūve ir eleganta, bet pietiekoši masīva, no citiem braucamajiem/darba zirgiem tos atšķir tieši elegance un gaitīgums, jo LB ir uzlabots ar daudzām fantastiskām šķirnēm, (frīzi gan ir tik ļoti atšķirīgi, ka ciltsgrāmatā nav likti iekšā, bet nu jau dažiem ir idejas ievestos Frīzu ērzeļus lecināt ar LB un Frīzu ķēves lecināt ar LB ērzeļiem.)

Vispār, man nav nekā slikta ko teikt par Latvijas Braucamo, vai Latvijas sporta... jauki zirgi.. pie tam, daži LB "skrien" Grand Prix iejādi Krievijā, un cilvēki ir sajūsmā par LB superīgo kombināciju = Izmērs+Gaitas+elegance.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Demix » 19 Apr 2012, 11:59

Citroniņš wrote:
ā,nu nolaidos no saviem sapņu augstumiem un aplūkoju Lauci,skaista,man dikti patīk,nu ja kādreiz....tad uz šādu varbūt varētu orientēties :jaa:


Paldies par komplimentu.
Latvijas Braucamais, vispār ir viens super zirgs, jo viņi ir, manuprāt, ļoti laba izmēra, izcili piemēroti dzīvei Latvijā, skaistās krāsās ( ir ļoti daudz melnu, vai tumši tumši dūkanu), uzbūve ir eleganta, bet pietiekoši masīva, no citiem braucamajiem/darba zirgiem tos atšķir tieši elegance un gaitīgums, jo LB ir uzlabots ar daudzām fantastiskām šķirnēm, (frīzi gan ir tik ļoti atšķirīgi, ka ciltsgrāmatā nav likti iekšā, bet nu jau dažiem ir idejas ievestos Frīzu ērzeļus lecināt ar LB un Frīzu ķēves lecināt ar LB ērzeļiem.)

Vispār, man nav nekā slikta ko teikt par Latvijas Braucamo, vai Latvijas sporta... jauki zirgi.. pie tam, daži LB "skrien" Grand Prix iejādi Krievijā, un cilvēki ir sajūsmā par LB superīgo kombināciju = Izmērs+Gaitas+elegance.

Par šo gan var tikai piekrist :jaa: Ja ir pie rokas,varbūt ieliec kādu bildi ar LV tumši dūkano!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Citroniņš » 19 Apr 2012, 12:10

http://zirgi.lv/forum/viewtopic.php?t=1 ... &start=330
Birkavs, varbūt nav LB, bet Latvijas zirgs vien ir, un viņš nav melns.
Lauce, šobrīd nav saprotams vēl kādā krāsā būs beigu beigās.

http://content20-foto.inbox.lv/albums/c ... G-3641.jpg ) nevaru likt kā bildi, ir milzīga, bet datorā viņas šobrīd nav, lai varētu uztaisīt tādu, ka var te ievietot.
Aiga, Lauces pusmāsa. Tumši dūkanbēra, ļoti laba LB ķēve, tikai vēl nav zināms, vai laba mamma.
http://content1-foto.inbox.lv/albums/c/ ... G-3819.jpg

Avene, Izcila LB ķēve, jaunā ērzeļa Abata mamma, Lauces, Aigas un Lāses mamma. (kaut kur LV būtu jābūt visma vēl vienam viņas bērnam, jo cik zinu kopā ir vismaz 5, varbūt 6, bet zinu tikai 4us.
Avene arī ir dūkanbēra, ziemā izskatās melna, vasarā vairāk šokolādīga, tā ir tipiska krāsa LB zirgiem
Frīzi savukārt ir ģenētiski selekcionēti, lai nebūtu citas krāsas zirgu, kā tikai mirdzoši melni.

http://zirgi.lv/forum/viewtopic.php?t=1 ... &start=345
Arabels, arī LS zirgs, kas ziemā liekas melns, bet vasarā dūkanbērs.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby obrija » 19 Apr 2012, 12:27

Te kaut kur forumā bij ielikts links ar norakstītajiem kleistu zirgiem kurus nedārgi varēja nopirkt, varbūt kāds zin koordinātes tai mājaslapai? :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Zirgi, Zirgi, zirgi

Postby Citroniņš » 19 Apr 2012, 12:32

Te kaut kur forumā bij ielikts links ar norakstītajiem kleistu zirgiem kurus nedārgi varēja nopirkt, varbūt kāds zin koordinātes tai mājaslapai? :)


Pēdējā gada laikā, īsti nav dzirdēts, ka ir norakstītie ko tirgo.. lai gan varbūt kļūdos, google neko nesaka... tie it kā ir LJF zirgi, ko parasti izsola, bet pēdejo uzrāda 2011 gada izsoli.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Next

Return to Zirgi (un zirgu izjādes)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest