Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Henriete » 24 Nov 2014, 14:01

karalislauva wrote:Spalvai nav vainas, skaists kažoks ir zeltainajam. Vienkārši - 1. Draugs negrib lielu suni dzīvoklī, kaut arī ZR ir viena no mīļākajām šķirnēm viņam, un es arī ZR pieskaitu pie lielajiem suņiem. 2. Garspalvainos suņus kā tādus negrib dzīvoklī, kaut arī patīk. Tāpēc, ka garās spalvas būšot visur, tāpēc, ka garspalvainam sunim dzīvoklī un mūsu Itālijas vasarās būšot karsti un tāpēc, ka jāķemmē, ko viņš negrib darīt. Bet es jau pieteicos, ka 1x nedēļā esmu ar mieru ķemmēt. Tik nezinu par to piemērotību dzīvoklim un klimatam.. Ļoti gribas samojedu, bet nezinu par to kažoku un dzīvokli. Vai sunim nebūs grūti dzīvoklī. Bet man jau te ieteica sazināties ar Danuti un noskaidrot par sammijiem visu, jo arī viņa turot Rīgas dzīvoklī.
Par to pagalmu un visu dienu ārā - jau rakstīju, ka mums dzīvoklis, nav māja ar pagalmu diemžēl. Varam nodrošināt regulāras pastaigas un brīvdienās izskriešanās pie dabas krūts.


Mans zeltainais arī dzīvojas dzīvoklī, pēc pamatprincipa. Nu es neteiktu, ka zeltainais ir liels suns, un nebūs lielāks par samojedu. Kā kuru ,protams. Jāskatās pašiem, ko šādā situācijā izvēlās, kādu suni. var dabūt arī mazu zeltaino retrīveru. (Ar to domāju,protams, šķirnes standartā,bet mazāku augumā). Man dzīvoklis, suns laimīgs, jo nodrošināts ir viss viņam nepieciešamais, turklāt, viņš nav vienpatis, vislaik vajag cilvēku sabiedrību un uzmanību.

Samojedam tik pat spalvas, cik zeltainajam, jākrāmējas tāpat. Un te jau foruma biedri pieminēja, ka šīs spalvas daudz vieglāk noņemt no apģērba un telpās, nekā īsās/strupās spalvas īsspalvainajiem.
Otrkārt, ņemot suni, jābūt gatavam par viņu rūpēties. Ja negrib ķemmēt, tad kaut ko citu arī gribēs vispār uzņemties? Zobi sunim arī jātītra, ausis jātīra, jārūpējas par higēnu un pārējo tāpat ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby zeida » 24 Nov 2014, 14:17

Ja vajag mazu samojedu, tad jāņem meitene, jo puišiem un meitenēm ir ievērojama auguma starpība. Ja pavisam mazu "samojedu", tad tas laikam ir japāņu špics :)

Par karsto laiku - mani personīgie novērojumi, ka samojedam ar balto kažoku ir daudz vieglāk paciest Latvijas vasaras, nekā pelēkajam vilku špicam, kam kažoks ātri uzkarst saulītē. Samojeds arī pie +30 var aktīvi skraidīt un spēlēties, kamēr špics guļ ieracies zemē.

Ja runājam par spalvas krišanu, tad man samojedam ir izteikti spalvas mešanas periodi. Ilgu laiku nekrīt nekas ārā, bet tad pāris nedēļu laikā var nomest visu uzreiz. Špicam tā nav. Šādā ziņā špics ir vieglāk kopjams, kā arī izskatās vienmēr smuks (nav tāds brīdis, kad suns ir bez spalvas).
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby peecis » 24 Nov 2014, 14:17

fedelta wrote:Ja spalvas ir viens no noteicošajiem faktoriem, tas VAS noteikti nederēs. Kaut gan man nesagādā problēmas izsūknēt paklājus un uzslaucīt/uzmazgāt grīdas katru jeb katru otro dienu. Tas tāpat ir jādara. Man, piemēram, vairāk traucē kaķa spalvas, kuras ir jādabū ārā no dīvāniem, jo to ir grūtāk izdarīt nekā vienkārši uzslaucīt grīdu.
Pie drēbēm spalva ļoti neķeras, un ja nu kāda spalviņa ir pieķērusies pie biksēm, to ļoti elementāri var dabūt nost. Ar mitru lupatiņu pārbraukt pāri vai ar speciālo rullīti un lieta darīta.

Man ir VAS-veidīgs jauktenis - 10 mēnešus gadā spalvas nesagādā problēmas, bet tad, kad maina kažoku, grīdu ir jāsūc katru dienu un tāpat ķemmē vai neķemmē - spalvas ir visur. Par ķemmēšanu efektīvāka ir ārā krītošo pavilnas pinku izņemšana ar roku, bet kā tikt galā ar garajām spalvām - nezinu, tās tāpat birst visur un sukāšana īsti nepalīdz, drīzāk glaudot tās var savāk.
Pārējos gadījumos kažoks nesagādā nekādas problēmas, īpaši sausā laikā.

Ausis, cik saprotu, jātīra tikai nokareno ausu suņiem, vismaz mūsējam tās tāpat ir tīras un mani sabiedēja, ka bez vajadzības tīrot ausis un mazgājot kažoku varot izjaukt dabiskos procesus un iedzīvoties dažādās problēmās. Zobi smuki notīrās ēdot jēlu gaļu/tās atgriezumus, tāpēc, šķiet, vienīgās kopšanas procedūras ko izveicam, ir divu lieko nagu apkniebšana un kažoka ķemmēšana.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Danute » 24 Nov 2014, 14:38

karalislauva
Sveicināti!
Danute arī šad tad iečāpo šeit kaut ko palasīties. :kanepe:
Izskanēja interese par samojedu un vilku špicu/keeshondu.
Tad nu tā.... man pieder 7,5 gadus veca vilku špicu kucīte Uma un divas 6,5 un 2,5 gadus vecas samojedu meitenes. Un jā,tagad mēs dzīvojam Rīgā īrētā dzīvoklītī.

Umas dēliņš Habibi dzīvo Holandes pilsētiņā Venrey un auklē gadu vecus dvīnīšus. Habibikam šodien paliek 5 gadi. Uma pati ir savulaik auklējusi svešus mazuļus no 10 mēnešu vecuma līdz 3 gadu vecumam. Vilku špicīte Greisa ( Habibi māsiņa,dzīvo Liepājā) aktīvi ir iesaistījusies kanisterapijā. Arī Volts (Greisas un Habibi brālītis) dzīvo ģimenē,kurā ir mazi bērni.
Samojeds Čikita (6,5 gadi) kopā ar Umu auklēja svešus mazuļus. Samojeds Pērlīte (2,5 gadi) to nav darījusi. Tas īsumā par bērniem.

Skriešana blakus velo.....vilku špics/keeshonds to nedarīs. Kā jau ingo minēja,tad šie suņi par prioritārāku uzskata ceļmaļu izzināšanu. Iejūgts kamanās vilku špics/keeshonds var vienā mierā skrējiena laikā nogāzties gar zemi bez ceremonijām. :jaa: Izņemts no pajūga priecīgs un enerģijas pilns momentā var doties savās darīšanās.
Samojedam skriešana ir asinīs. Gan pajūgā,gan pie velo,gan rotaļājoties to dara labprāt bez īpašas mudināšanas.

Kopšana....kā jau ingo rakstīja. Grūti spriest kas nu kuram saimniekam ir ērtāk. Man nesagādā problēmas regulāri izsūkt istabu ar putekļusūcēju. Salīdzināšanai...mums ir arī garspalvaina kaķe(12 gadi),kuras spalvu var atrast visneiedomājamākajās vietās (pat slēgtā cukurtraukā). Kaķa spalva ir vieglāka par suņa spalvu un vairāk lido pa gaisu. Veselam samojedam un vilku špicam/keeshondam nav specifiskās slapja suņa smakas (pat slapjam).
Mīnuss.....līdz ādai izmircis suns tomēr būtu jāizžāvē ar fēnu,jo pavilna žūst ilgi un ātrāk izžūstot akotam var veidoties "siltumnīcas efekts" un āda iekaist. Tad gan bez spalvas skūšanas un ārstēšanas neiztikt. Vieglāk ir sekot līdz,lai tā nenotiktu.

Garspalvainie suņi,kuri dzīvo dzīvoklī nebūs ar tik izteikti krāšņu kažoku kā tie,kuri dzīvo patstāvīgi ārā. Jebkurā šķirnē puikas būs lielāki kā meitenes. Garspalvainājām šķirnēm puikas būs arī ar krāšņākiem kažokiem.

Jautājiet droši,ja ir kas jautājams un tad kad būsiet Latvijā droši varat uzprasīties arī ciemos.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ingo » 24 Nov 2014, 14:59

zeida wrote:Ja vajag mazu samojedu, tad jāņem meitene, jo puišiem un meitenēm ir ievērojama auguma starpība. Ja pavisam mazu "samojedu", tad tas laikam ir japāņu špics :)

Par karsto laiku - mani personīgie novērojumi, ka samojedam ar balto kažoku ir daudz vieglāk paciest Latvijas vasaras, nekā pelēkajam vilku špicam, kam kažoks ātri uzkarst saulītē. Samojeds arī pie +30 var aktīvi skraidīt un spēlēties, kamēr špics guļ ieracies zemē.

Ja runājam par spalvas krišanu, tad man samojedam ir izteikti spalvas mešanas periodi. Ilgu laiku nekrīt nekas ārā, bet tad pāris nedēļu laikā var nomest visu uzreiz. Špicam tā nav. Šādā ziņā špics ir vieglāk kopjams, kā arī izskatās vienmēr smuks (nav tāds brīdis, kad suns ir bez spalvas).


Greisa zemē nerokas :-) , tā kā man pašai +30 diži pie sirds neiet, tad mēs ar špiciem pa lauku vairāk no rītiem un vakaros. Taču izstādes dienās +30 arī diži nekaitē, tādu milzīgu sagurumu viņai neesmu manījusi.
Redz špics tev ir puika, tāpat kā man punduršpiciņs, tāpēc tas kažoks visu laiku smuks ;) Greisa izģērbjas ka maz neliekas, maziņa tieviņa, skata nekāda špicīgā vairs nav :jautri: Tā kā, ja doma par špiciem, tad puikas vienmēr būs smukāki :jaa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ash » 24 Nov 2014, 17:44

ja negribas spalvas pa visu māju, var paskatīties asspalvaino suņu virzienā - kažoku reizi pa 2-3 mēnešiem notrimmē un miers. + vasarā var kažoku turēt īsāku, sunim nebūs tik ļoti karsti, ziemā var ļaut apaugt ar biezāku - nebūs jāsalst.
un ir dažādas šķirnes - gan asspalvainie takši, terjeri - daudz un dažādu izmēru, putnu suņi uc.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 24 Nov 2014, 18:28

-Par karsto laiku - mani personīgie novērojumi, ka samojedam ar balto kažoku ir daudz vieglāk paciest Latvijas vasaras, nekā pelēkajam vilku špicam, kam kažoks ātri uzkarst saulītē. Samojeds arī pie +30 var aktīvi skraidīt un spēlēties, kamēr špics guļ ieracies zemē.
-Samojedam skriešana ir asinīs. Gan pajūgā,gan pie velo,gan rotaļājoties to dara labprāt bez īpašas mudināšanas.
-Veselam samojedam un vilku špicam/keeshondam nav specifiskās slapja suņa smakas (pat slapjam).

Sliecos tiešām vairāk uz samojedu. Vīrietis arī lēnām sāk pieņemt domu par spalvu kamolu kamolu dzīvoklī. :)Iešu ciemos, apskatīt kāds ir dzīvē šāds suns, kā ir dzīvot kopā un aptaustīt. Uzzināt pēc iespējas vairāk par tā raksturu. Un tad jau redzēs. Tad sekos izvēlēties audzētāju, sagaidīt metienu utt. Ceru jau nākamvasar uz savu suni. :aptracis:

Kā tad labāk - gādāt kucēnu Latvijā un tad vest līdzi uz ārzemēm vai pirkt tur, kur esam? Vai nebūs arī nesaskaņas pošu sakarā (īsti neatceros, bet 1. pote bija 3 mēm. vecumā?)

-Mīnuss.....līdz ādai izmircis suns tomēr būtu jāizžāvē ar fēnu,jo pavilna žūst ilgi un ātrāk izžūstot akotam var veidoties "siltumnīcas efekts" un āda iekaist. Tad gan bez spalvas skūšanas un ārstēšanas neiztikt.
-ja doma par špiciem, tad puikas vienmēr būs smukāki

Mana draudzene lietus laikā ar savu garspalvaino jauktenīti iet pastaigā ar lietusmētelīti - vieglāk esot pēctam tikai ķepas jānotīra un galva jānoslauka. Vai samojedam arī varētu vilkt lietusmētelīti? :jaut:
Es gribu redzēt kādi ir puikas un meitenes dzīvē. Jo cik lasīts, puikas visām šķirnēm ir lielāki, smagāki, valdonīgāki, mēdz aizklīst saožot kuces smaku meklēšanās periodā. Un arī tā čurāšana ik pa 5m :D Meitenes vairāk pieķeroties saimniekam. Bet nu jā, kažoks smukāks garspalvainajiem puikām..
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 24 Nov 2014, 18:49

Vēl tā kā nobeigumam gribēju pajautāt. Vakar sanāca pabūt ex skrējēju-greihaundu parādē. Mums pienāca klāt (jo es laikam pārāk uzkrītoši blenzu, skaisti suņi), ļāva paglaudīt un jautāja, vai esam ieinteresēti adoptēt bijušos sacīkšu skrējējus greihaundus. Stāstīja īsumā, kādi ir šie suņi, visu tikai pozitīvi, teica, ka pēc karjeras beigām šiem suņiem liktenis ir patversmēs (kas vispār ir skumji..). Iedeva bukletu utt.
Abi pēcāk apspriedāmies, ka arī šī nebūtu slikta ideja - dot kāam greihaundam mājas, kurš ir bijis tikai darbarīks cilvēku izpriecām, un ģimenes mīlestību, iespējams, nekad nav izjutis.
Ieskatoties šiem suņiem acīs...tāds melanholisks skatiens, pat nedaudz skumjš, ka žēl palika.. Bet aiz žēluma laikam nav laba ideja ņemt nevienu dzīvnieku. Lai gan jā, kurtveidīgie man patīk, grazciozi suņi, bet nekad nebūtu iedomājusies kā sev mājās. Jo ļoti liels, ātrs utt. Mājās pārnākusi, parakājos pa internetu par šiem suņiem. Saka, ka esot uzticami kompanjoni, mīl cilvēku sabiedrību, īsa, mīksta un zīdaina spalva, mājās ir mierīgs, kas ir pluss. Bet šīem suņiem nav pavilnas, nav zemādas tauku, tāpēc aukstākā laikā ir auksti (pati redzēju, pat ar visu mētelīti drebinājās). Kā arī ķermeņa uzbūves dēļ neguļ uz grīdas, bet uz mīksta dīvāna un vispār mīl siltumu. Lielākais mīnuss, manuprāt, nedrīkst laist valā no pavadas, jo mazākus dzīvniekus, arī suņus, uzskata par medījumu un, ja kaut kas medījumam līdzīgs nonāk redzes lokā, aizmirst par visām apmācībām un kā jau mednieks, jož pakaļ medījumam. Pilsētā bīstami, jo satiksme. Tāpēc pilnīgi nevaru iedomāties, kā šādam sunim nodrošināt vajadzīgo fizisko slodzi..
Manis pašas novērojums no malas - jeb kad redzētie greihaundi izskatījās visai apātiski, salīdzinājumā ar citu šķirņu suņiem. Tas man kaut kā.. ne visai. Bet rotaļīgumu no kurta laikam nesgaidīt.
Kāds būtu jūsu viedoklis? Tas ir, ja ir šaubas, vai šis suns būtu īstais un vai mēs būtu īstie viņam, tad labāk ne? Šeit ir kāds, kuram ir kāds kurtveidīgais? Vai tā ir, ka kā visi mednieki, mēdz paņemt vagu? Kādi ir ar bērniem? Vai kurti ir gudri suņi?
Jo iespēja adoptēt mani uzrunāja, bet ne par jaukteņiem un patversmēm.. Man patīk suņi, bet sev gribētos tomēr suni, kuram zinātu raksturiskās iezīmes un ārējais izskats patiktu. Varbūt nu gluži cēla rīcība no manas puses nav, bet nu..
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby perro » 24 Nov 2014, 19:05

Par kurtiem noteikti pajautā ievish un maksis - divas gudras kurtu galvas. Palasi "Sāc ar sevi.Māras blogs" tur nupat visi plaši izpaudās par kurtu tēmu.

Bet nu tā, pa lielam: kurti ir slinki, viņiem vajag pāris reizes dienā īso izskrējienu nevis garas, nogurdinošas (saimniekam) pastaigas. Kažoks plāns, guļ tikai gultā - savā vai jūsu - tas jau pēc izvēles.Jauks raksturs, nav agresīvi, eleganti, aizņem salīdzinoši maz vietas - super.

Mīnuss ir tie sīkie radījumi - ja skries, tad ķers. Paņemot vienu no rescue, pie tā nāksies pastrādāt. Kā strādāsiet, tā arī būs. Nav jau viņi stulbi, vnk ir mācīti skriet un ķert, un jums nāksies atmācīt. Man ir īrs un tas neķer vispār neko. Jo man nepatīk, un suns to saprata ļoti ātri.
Kurti ir pat ļoti apmācāmi, tikai viņi neilgojas lēkāt jums pakaļ ar mantiņu zobos kā aptracis kucēns. Kurts ir tāds prātīgs dīvāna gulšņātājs. Ar kurtiem visu vajag sarunāt. Pozitīvi, ar cienu, un parasti izdodas. Protams, bijušajam skrējējam var gadīties "norauties", bet ar laiku tas ir izaudzināms līdz minimumam un kaķus nekas neapdraudēs.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby perro » 24 Nov 2014, 19:27

Kurts vai nekurts ... tas ir vairāk jautājums par to, ko jūs no suņa gribat, kādu vietu suns jūsu dzīvē ieņems? VAS, piemēram, dzīvo tikai savam saimniekam, tas ir DIEVS. No vienas puses tas ir patīkami, bet no otras - nemitīgi turēt līdzi suņa augstajiem standartiem var būt gana nogurdinoši, plus nebeidzamā komunicēšana, trenēšana, pastaigas un atkal apmācība - pamatīga noņemšanās, lai suns būtu patiesi laimīgs. Kurts ir pretējais variants - būs saimnieks un pastaiga, labi, ak šovakar TV kas interesants, labi, liekamies blakus uz dīvāna un skatamies kopā, un piedod, kamēr tu, saimniek, skaties, es mazliet nosnaudīšos. Kurts prasa daudz mazāk uzmanības. Tas nenozīmē, ka kurtam to visu nevajag, bet kurts, manuprāt, tā vairāk, angļu mierā, uzņem dzīves realitāti. Mans īrs ir ļoti pieķēriesman , brīvprātīgi neaties ne soli, bet ja man jābrauc prom, un suns jāatstāj, tas tiek uzņemts ar cieņu - nekādas necienīgas žēlabas, plosīšanās un raudāšanas. Pacietīgi gaidīs mani atgriežamis, ar cieņu, lai gan sirds jau nesāp mazāk kā tam, kurš kliegdams mēbels iznīcina, vienkārši kurtam pašcieņas vairāk. Kaut kā tā.

un te iesākumam palasīties, ar linkiem tālāk http://www.thewhippet.net/greyhound-dog-rescue.html
Last edited by perro on 24 Nov 2014, 19:36, edited 2 times in total.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Danute » 24 Nov 2014, 19:31

karalislauva wrote:Mana draudzene lietus laikā ar savu garspalvaino jauktenīti iet pastaigā ar lietusmētelīti - vieglāk esot pēctam tikai ķepas jānotīra un galva jānoslauka. Vai samojedam arī varētu vilkt lietusmētelīti? :jaut:
Es gribu redzēt kādi ir puikas un meitenes dzīvē. Jo cik lasīts, puikas visām šķirnēm ir lielāki, smagāki, valdonīgāki, mēdz aizklīst saožot kuces smaku meklēšanās periodā. Un arī tā čurāšana ik pa 5m :D Meitenes vairāk pieķeroties saimniekam. Bet nu jā, kažoks smukāks garspalvainajiem puikām..

Manas meitenes ar riktīgi ģiftīgā laikā staigā šādi
Image

Vispirms līdz galam abi vienojieties kura šķirne būs jūsējā un tad tālāk jau mēģiniet sakontaktēt ar konkrētās šķirnes pārstāvjiem dzīvajā. Iesaku iepazīt vairākus vienas šķirnes suņus,lai rastu priekšstatu par konkrēto šķirni.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 24 Nov 2014, 19:47

Nu skaidrs. Paldies visām, kas atsaucās par ieteikumiem. Skaistuļi tev, Danute! :samilejies:

Par greihaundiem. Lai arī viņiem dienā vajagot pāris īsas pastaigas, nevis garās distances, man tomēr kaut kā šis skaistais suns neiet kopā ar 3istabu dzīvokli un pastaigām darbadienās pilsētā, bet gan kā šajā video, kur redzams šī suņa patiesais spēks https://www.youtube.com/watch?v=GUz_m2risl0 TĀDS skaistums, auļo vēja ātrumā!
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Sisi » 24 Nov 2014, 20:28

karalislauva wrote:Nu skaidrs. Paldies visām, kas atsaucās par ieteikumiem. Skaistuļi tev, Danute! :samilejies:

Par greihaundiem. Lai arī viņiem dienā vajagot pāris īsas pastaigas, nevis garās distances, man tomēr kaut kā šis skaistais suns neiet kopā ar 3istabu dzīvokli un pastaigām darbadienās pilsētā, bet gan kā šajā video, kur redzams šī suņa patiesais spēks https://www.youtube.com/watch?v=GUz_m2risl0 TĀDS skaistums, auļo vēja ātrumā!


pārlasot visu pārdomu - domas un Jūsu vēlmes...
pēc aprakstītās situācijas ->
patika pret vidēja apmatojuma suni, vēlams bez specifiskās suņa smaržas
mednieka izskats, bet uzticamība kā VAS /nekā personīga pret pieminētām šķirnēm/
vēlme paspēlēt spēlīti ar saimnieku kad ir laiks/vēlme
vēlme un fiziska spēja skriet kopā ar saimnieku parkā/mežā nepazaudējot vienam otru

>>> summējot man iznāk ->
https://www.youtube.com/watch?v=rd5dR7Y ... 8&index=37

Ta vizualizējot redzu gara acīm ainiņu no seriāla " sex and the city" kur vienu no varonēm skrējienā pa Centrālo parku kā reiz pavadīja pieminētās šķirnes suņudāma ;)

kā mīnuss jeb papildus uzmanību izvēlētos/meklējot audzētāju ir suņu šķirnei pasptiprināti pievērsta uzmanība veselības jautājumiem.

Lai izdodas! ;)
User avatar
Sisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2010, 20:10

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ievish » 25 Nov 2014, 09:14

Tātad par kurtiem...
Man ir mazais greihaunds - vipets. Lielāko daļu jau perro sarakstīja - mājās ir sliņķis, guļ, nevienam uz nerviem ar dīdīšanos nekrīt. Gulēšanai noteikti vajag mīkstas mēbeles - savu pufīgu gultu vai gulēs arī saimnieka gultā, dīvānā, ja atļaus. Ja jums tas nav pieņemami, var iemācīt sunim nekāpt uz konkrētām mēbelēm.
Vai kurti ir gudri? Protams! Bet kurta gudrība ir savādāka kā VASiem, kurts saprot visu, bet ar viņu ir jāsarunā, lai viņš klausītu. Kurtu nevar piespiest un viņu jāmāca TIKAI ar pozitīvām metodēm, jo suņi ir jūtīgi un pie piespiešanas vienkārši var aizvērties.
Par skriešanu un fiziskām aktivitātēm - labā ziņa ir tā, ka viņiem to nevajag KATRU dienu. Pieaugušam kurtam pietiek arī ar izskriešanos pāris reizes nedēļā un pārējā laikā ar pastaigām pie pavadas. Bet ir jābūt iespējai skriet bez pavadas, jo suns izbauda skriešanu un kustības. Ja jums ir iespēja, piem., brīvdienās + kādu darba dienas vakaru kaut kur aiziet/aizbraukt, kur suni var droši laist vaļā (iežogoti parki, sporta laukumi, jūras mala, mežs), tad ar to var arī pietikt. Jā, pilsētā kurtu, ir īpaši rescue kurtus nevar laist vaļā no pavadas, jo jebkura kustība kaut kur riņķī var nozīmēt, ka suns sāks vajāt kustīgo objektu. It īpaši šādi profesionāli skrējēji, kas visu savu apzināto mūžu ir dzinušies pakaļ kustīgiem objektiem. Ja suni audzina no kucēna vecuma, tad var pieradināt daļu kustīgo objektu ignorēt, bet pieaugušam profesionālam skrējējam tas būs grūtāks uzdevums, turklāt šādiem suņiem ir stipri izteikti medību - ķeršanas instinkti. Šādu suni nav arī ieteicams laist skriet kopā ar maziem sunīšiem, kurus viņš var uztvert kā medījumu.
Varat painteresēties, vai jūsu tuvākā apkārtnē ir kurtu klubi, kas nodarbojas ar kursinga pasākumu organizēšanu, tā būtu laba alternatīva izkustināt suni.
Lai arī greihaunds ir liels suns, tas mājās neaizņem vairāk vietas, kā tikai, kur gulēt. Grejus mierīgi var turēt arī mazākās platībās kā 3 istabu dzīvoklis.
Jā, ziemā un slpajā laikā suņus jāģērbj, bet tas nav tik apgrūtinoši kā varētu šķist. Turklāt sliktā laikā suns drīzāk izvēlēsies ātri pačurāt un atpakaļ iekšā, nevis staigāt pa lietu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 25 Nov 2014, 16:56

Interesanti, paldies ievish (es jau tavu blogu ar iesāku palasīt, patīkama lasāmviela). :) Nu, mēs ar suņa iegādi nesteidzamies. Ne ātrāk kā nākošvasar jau nu noteikti.
Vispār, greihaunds noteikti būtu manu sapņu suņu sarakstā. Eh, gribērtu māju un kādus 7 suņus (jo mīļas tik daudzas šķirnes)... Bet tas tā - sapņu līmenī. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 25 Nov 2014, 22:16

Sapņot jau nav slikti ;) mans saraksts ir no 5 suņiem :kanepe:

Starp citu, vai kādas izstādes arī tika/tiks apmeklētas? Tas arī palīdz škirnes izvēlē, ieraudzīt dzīvajā, parunāt ar īpašniekiem.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ingo » 26 Nov 2014, 09:17

karalislauva wrote: Meitenes vairāk pieķeroties saimniekam.


Manuprāt tas arī ir ļoti individuāli. Bez manis visvairāk "raud" puika-punduršpics. Par to, ka punduršpiciem izteikti mīlīgāki ir puikas, lasīju arī Krievijas forumos. Lielajiem špiciem varētu būt savādāk, bet apgalvot nevaru. Špici izvēlas vienu saimnieku, bet ļoti mīl visu savu ģimeni, neviens netiek apdalīts. Viņu sirsniņās vietas pietiek visiem :samilejies:
Bet ir viena ļoti svarīga lieta, ko vajadzētu atcerēties. Lai kādu šķirni jūs beigās izvēlētos, suns būs tāds kādu jūs viņu izaudzināsiet :jaa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ievish » 26 Nov 2014, 09:55

ingo wrote:
karalislauva wrote: Meitenes vairāk pieķeroties saimniekam.



Starp citu, es atkal esmu dzirdējusi otrādi - ka puikas ir pieķērīgāki. Meitenes var būt kaprīzākas. Puikas ir vienkāršāki, vieglāk saprotami.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Danute » 26 Nov 2014, 10:10

ievish wrote:
ingo wrote:
karalislauva wrote: Meitenes vairāk pieķeroties saimniekam.



Starp citu, es atkal esmu dzirdējusi otrādi - ka puikas ir pieķērīgāki. Meitenes var būt kaprīzākas. Puikas ir vienkāršāki, vieglāk saprotami.

Pieķeršanās saimniekam ir proporcionāla saimnieka ieguldītajam darbam kopā ar suni neatkarīgi no suņa dzimuma.
Meitenes ir viltīgākas un tai pašā laikā pakļāvīgākas. Puikas vienkāršāki,taču ar tendenci būt vienmēr gatavi doties piedzīvojumu meklējumos,ja kaut kur garām ir skrējusi tekoša kuce.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Felix_PS » 26 Nov 2014, 10:10

ievish wrote:
ingo wrote:
karalislauva wrote: Meitenes vairāk pieķeroties saimniekam.



Starp citu, es atkal esmu dzirdējusi otrādi - ka puikas ir pieķērīgāki. Meitenes var būt kaprīzākas. Puikas ir vienkāršāki, vieglāk saprotami.


Tas vienārši tāpēc, ka meiteņu saimnieki stāsta, ka kuces vairāk pieķeras... :D Es vienmēr oponēju... :D
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron