Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby emy » 20 Jan 2010, 20:55

maksi :) ;) , es mazlietiņ citā griezumā domāju. Es jau nenoniecinu tos, kas audzē un kas pērk šķirnes suņus. Nebūt nē. Es tikai par sevi pateicu, savu domu gājienu.
Jā, man ļoti patīk krievu melnais terjers. Ļoti. Un, ja man būtu māja nevis dzīvoklis, es tādu gribētu. Pieļauju, gan... ka man ne visai nozīmētu pet vai show klase un tamlīdzīgi. Bet nu to grūti spriest. Tāpat es zinu, ka gribētu Tibetas terjeru un arī šnauceri man patīk. Tomēr - šobrīd apkārt tik tiešām ir tik daudz to, kam palīdzēt, ka patiešām manu egoistisko vēlmju realizēšanai man neceļas roka. Drīzāk es katru dienu strādāju ar vīra kungu par to, ka mēs varam un mums vajag vēl kādam pamestam suņubērnam dot mājas. pagaidām vēl pie tā strādāju :twisted:
Es tikai gribēju teikt to, ka tas, ka cilvēks nav gatavs pirkt ļoti dārgu šķirnes suni ne pavisam vēl nenozīmē, ka cilvēks nav spējīgs šo suni atbilstoši pabarot, nodrošināt jaukus dzīves apstākļus un labākos dakterus :) - kā mana draudzene saka manam nešķirnīgajam - nonākt suņu paradīzē :D
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 20 Jan 2010, 21:13

NARDICUM wrote:
Lai pelnītu audzētava - audzētava nepārtraukti ir jābū kucēniem, suņus, kas neražo, jālikvidē vai jāatdod, lai nenestu zaudējumus, un peļņa arī būs tikai tad, ja kucēni tiks pardoti līdz 3 men vecumam!!!!!! Tā kā tie, kas domā, ka audzētāji pelna...steigšus kļūstiet par audzētājiem!

Man pilna māja ar veterāniem. Katru dienu ēd, bet vets viņiem vajadzīgs biežāk, kā jauniem.
Ja man kāda vaislas kuce atmaksāsies , visu peļņu noēdīs viņas vecāki. :?

+ 100! Veterāni to ir pelnījuši!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby maksis » 20 Jan 2010, 21:28

emy wrote:šobrīd apkārt tik tiešām ir tik daudz to, kam palīdzēt, ka patiešām manu egoistisko vēlmju realizēšanai man neceļas roka.

Vai tad viens otram traucē?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Andrushka » 20 Jan 2010, 21:40

Nevaru vairs atrast to postu, bet viens te brīnījās par mazo sunīšu izmaksām, tad gribas vienkāršu atbildi, cik tad var maksāt tāds kucēns, ja TIKAI par pārojumu vien ir jāmaksā 500-700 eiro un piedzimst 1-2 kucēni, parasti vetārsta uzraudzībā, zinot, ka arī mazajiem ir jāiziet veselības pārbaudes, jādabūt novērtējumi, līdz kobelim ar pasta balodīti netikt un t.t.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 20 Jan 2010, 21:52

NU, labi, tiem, kas vēl joprojām pretojās manai teorijai stādišu priekšā faktus...
Tās, šķirnes (augumā nelielās), kas man vairāk imponē un interesē, no labām LKF audzētavām maksā apmēram 450 Ls. Vidējais kucēnu skaits - 6. Ienākumi - 2700 Ls.
Pagājušā gada nogalē parēķināju savas kucītes izmaksas, ieskaitot visu visu ieprikš minēto, sākot jau ar iegādes izmaksām, izstādēm pa Baltijas reģionu, sagrauztu dīvānu, mobīlo telefonu vadiem, kompja vadiem, transporta izdevumi, potes u.tml. Aptuveni 1500 Ls. Visas pārbaudes pārošanai ir veiktas. Pārot iespējams ar labu suni tuvākajā reģionā (Baltijā). Pārošana - 400 Ls, cik maksā kucēna barošana (neliela šķirne)? Vairāk par kādiem 200 Ls? Vet. pakal. - kādi 100 Ls? Pārējie sīkumi? Nu, un ar to visu kādi pāris simti man paliek pāri, ne?
Vai es kaut kur kļūdos?????

Par šo tēmu jau sen gribēju uzrakstīt.
Jā, tā sanāk. Ar pirmo un vienīgo suni sanāk pat kaut ko nopelnīt. Ar audzētavu-nē.
Varu minēt piemēru no manu paziņu pieredzes.
Dots- medību šķirnes kuce (no lielajām), saimnieks- aktīvs mednieks. Kuce ņemta medībām, strādā ļoti labi ( varu pateikt, ka ja saimnieks medī aktīvi un nav galīgs neveiksminieks, vienu medību šķirnes suni viņš var brīvi pabarot ar medījuma gaļu). Nu jau kucei tāds vecums pienācis, kad ir jāizlemj, vai nu pāro, vai nu vairs nepāro, bet saimniekam arī doma- kuce laba, bet jaunāka nepaliek, pienāks diena, kad viņai būs jādod pensija, un ko tad? Cik pīļu būtu palicis neatrastas, cik lielo zvēru būtu aizgājuši ar asinspēdu, cik rukšu mastā būtu palikuši neizdzīti? Ja cilvēkam ir bijis LABS medību suns, viņš vairs nespēj iedomāties medības bez sava četrkājainā drauga!!!! Vārdu sakot, ģimenes padomē tika pieņemts lēmums kuci sapārot un atstāt sev kucēnu.Kuce tika aizvesta uz medību suņu izstādi, kur ieguva eksterjera vērtējumu, turpat varēja nokārtot arī darba pārbaudi, kas reāli strādājošai kucei neradīja nekādas problēmas. Bet tā kā topošais kucēns bija domāts kā palīgs medībās, kuces saimniekam bija svarīgas arī kucēna tēva darba iemaņas, pie tam viņam bija svarīgi redzēt suņa darbu savām acīm. Šī iemesla dēļ brauciens uz tālām zemēm netika apspriests vispār. Tika sameklēts suns, kas pieder kuces saimnieka draugam, ar kuru viņš kopā bija medījis un zināja, ka tas suns patiešām labi strādā. Suns dzīvo apm. 40 km no kuces. Par pārošanu suņa saimnieks gribēja ņemt kucēnu, jo viņam arī bija kāds draugs vai rads, kas gribēja medību suni. Lai gan es biju gatava atskriet palīgā, ja kas, bet suņi sapārojās paši bez instruktora, saimnieki pasēdēja, iedzēra pa glāzītei, pamuldēja, atceroties studijas un medības, protams, runas par viesnīcu nebija, gultasvietu draugam vienmēr var atrast!
Pēc 2 mēnešiem pasaulē nāca 6 kucēni. Bez problēmām. Viens sev, viens alimentais. Tā kā kuce labi strādā, un suns arī labs, vēl uz trijiem ņēmēji radās gandrīz uzreiz. No kuces un suņa saimnieku paziņu loka. Tikai vienam kucēnam saimniekus meklēja caur sludinājumiem.
Kucēnus tirgoja pa Ls 80 un saimnieks nejūtas neko zaudējis. Un tā tas areī ir.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby maksis » 20 Jan 2010, 22:01

NARDICUM
Šis attiecas tikai uz tām šķirnēm, kur piemērots kobelis ir atrodams kaut kur turpat blakus + nav problēmu ar kucēnu pārdošanu (un ne jau cenas dēļ). Suņus, kuriem ir kāds ļoti praktisks pielietojums (īpašuma sargs, mednieks utml.) vienmēr ir vienkāršāk pārdot. IMHO.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Elbe » 20 Jan 2010, 22:27

kāpēc audzētājam būtu vispār jāapsver iespēja pārdot savu kucēnu cilvēkam, kam attiecīgais kucēns vnk nešķiet to vērts (un pilnīgi vienalga, kādu iemeslu dēļ - vai konkrētais kucēns nepatīk, vai šķiet, ka suns kā tāds nevar būt tik vērtīgs naudas izteiksmē).
Šim gan es pilnīgi piekrītu, lai gan vēl neesmu nevienus kucēnus piedzīvojusi - vēl tikai gatavojos ;) Man jau tagad paziņas nāk ar tekstiem "nu, kad tad jums būs kucēniņi? es ar vienu GRIBĒŠU!" Skaidri zinot, ka savu iepriekšējo suni nopotēja 2 g. vecumā pie pirmajām veselības problēmām, jo, redziet, "vetārsts baigi plēš". Un šausmīgi apvainojās par manu - "nekas nesanāks! " Manuprāt, audzētājs ir tiesīgs izvēlēties, kam savus kucēnus pārdot un par cik,nevis kāds, kam vispār maza poņa par visu šo, noteiks, ka par dārgu vai par lētu. Nepatīk cena - ej uz Rumbulu, vai ņem no patversmes, bet tur arī paprasīs, vai vetārstam un paikai nauda atradīsies.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby maksis » 20 Jan 2010, 22:32

Elbe wrote: Nepatīk cena - ej uz Rumbulu, vai ņem no patversmes, bet tur arī paprasīs, vai vetārstam un paikai nauda atradīsies.

Arī par šo es nesen vienā citā forumā diskutēju. Nesatraucieties, neba nu tikai par audzētājiem cilvēki satraucas kā par nagu maucējiem. Izrādās, patversmes prasītie ~30 lati par dzīvnieku ir liela bezkaunība un dīrāšana, jo cilvēkam tak, redz', jau tā nimbs sāk ap galvu starot, ja viņš ir bijis tik laipns un paņem to suni no patversmes, līdz ar to izdarot patversmei lielu pakalpojumu.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demix » 20 Jan 2010, 23:19

Es arī te centos aprēķināt,bet tad atmetu ar roku!!!Nekādi nesanāk aprēķināt darbā nenopelnīto naudu,sēžot +/- 2mēnešus mājās :lol: Bet piekrītu viedoklim,ka ja ir viena kuce ir lielākas iespējas nopelnīt,kā audzētavai!Kad nodibināju firmu ar salīdzinoši mazu apjumu, satrādājot peļņa bija ne pa jokam,bet pēc apmēram pieciem gadiem palielinot apjomu 10 reizes,peļņas nebija vispār,jo pieauga izmaksas!!!
Manā šķirnē man šķiet vispār var iebraukt totālos mīnusos,ja grib visu ko sirds kāro: ērtus,drošus voljērus( kaut kāds drāšu žogs vien neder),regulāras apmācības,izstādes,visus pričendāļus sportam(velo,kamanas,kartu) u.t.t.,nerunājot jau par pašu nepieciešamo,ko arī negribās kaut kādu,bet gan iespēju robežās,labāko :D Jā un protams pašu izglītība arī kko maksā!!!Man arī ar četriem metieniem gadā būtu jāstrādā divos darbos :lol: Pie kam pārdot labi, labu haskiju,ja pilns S.S.ar lētajiem (skaistajiem zilacainajiem :twisted: ) :roll:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 21 Jan 2010, 00:44

Vidusāzijas aitu suni var nopirkt par kapeikām

Tur jau tie s**di sākas, ka visādi darboņi savairo sazin ko, un rezultātā mums aziāts maksā kapeikas. :twisted:
Kapeikas var maksāt tikai brāķēts kucēns (nu un tas arī- kas nu kuram ir kapeikas ;) )
Man 14 gadus bija bez papīru bezšķirnes sniegbaltais it kā Boloņas zīda sunīts (varbūt Maltas), kas dabūts par baltu velti. Bet... viņai nekad netrūka ne labas barības, ne ārstu aprūpes. Pēdējā cēlienā pat nespēju izskaitīt, kādu naudu atstāju Canderielas klīnikā. Katrā gadījumā vismaz 2x vairāk kā 400 lati...Viņa bija mans ģimenes loceklis un vispār nevarēja būt nekādu šaubu par ārstēšanu.

Tur jau ir tā starpība. Cilvēks sagrib suni. Ģimenes mīluli. Principā viņa prasības ir:
izmērs
dzimums
var būt krāsa vai apmatojums
Aiziet un paņem . Šķirnei nav nozīmes.
Bet ja grib tieši tādu, kā Putinam, bet par velti? :twisted:
maksis
Nu paga! Es jau vienkārši domu nepabeidzu! :lol:
Paskatīsimies uz audzētavas izmaksām!
Pieņemsim, ka vidējs suns, kam nav īpaši lielu problēmu slimo 2x mūžā. Nu tā, ka vajag pie veta iet pa nopietno. Es te nerunāju par tiem saimniekiem, kas nagus sunim pie veta griež. ;) Un arī par tādiem sīkumiem, kā iesprūdis kucēns vai lapsas sadīrāts purns. Es pat sašūt varu pati, ja dikti vajag. Bet nu šad tad gadās tā kā Tev. Kad klīnikā jāatstāj n lati, kas ir jādabū uz sitienu. Un tagad, ja Tev ir 10 suņi, nevis 1 ? :shock: :shock: :shock:
Voljēras arī vajag... Izstādes, to jau Tu rakstīji. Barošana. Nu vot būtu man viens aziāts, man galva par to nesāpētu. A tagad? Zini, es te cenas nemaz negribu rakstīt, man kaut kā neērti. :oops: Varu tikai pateikt , ka VIENA attārpošana man izmaksā 200 latus. :shock:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ingaanna » 21 Jan 2010, 08:38

Lasu šo tēmu un ziniet, kas mani mulsina: tiek jauktas dažādas lietas - izmaksa, cena un vērtība :!:
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 21 Jan 2010, 10:06

ingaanna
Protams ka tiek jauktas. Tāpat kā peļņa un ieņēmumi :roll:
Neviens jau nenoliedz, ka audzētavās (tāpat, kā zemnieku saimniecībās) apgrozās labi lielas summas. ;)
Kā var atšķirties 4x???? Cik zinu, tad daudzās šķirnēs, kur kucēnu cena virs 400 LS, par vaislas brāķiem nolaiž cenu tik par trešdaļu....

Nu es nezinu. Aziātiem, tojiem, bolonkām kucēna cena var atšķirties 3-4 reizes. Tādai nedārgai šķirnei, kā jagds, arī vismaz 2x atšķiras.
Un te arī ir starpība, vai audzētava, vai vienkārši vienas kuces īpašnieks. Ja man piedzims zils aziāts (brāķa krāsa), man būs vienkāršāk pārdot viņu par Ls 100, ja man mājās ir 20 un + kucēni, nekā gaidīt biezo, kam ievajadzēsies ekskluzīvu (smuks jau zils bezgala!), ja man 5 kucēni, varu papiarīt un pārdot par Ls 250, bet ir ĻOTI jāpaveicas, lai pārdotu to par Ls 500 un vairāk.
A jūs laikam domājat, ka vienīgā ciltsdarba reglamentu zināt?!

Nevajag jau braukt virsū! Man prieks, ka Jūs zinat, kas ir vaislas kuce! :D :D :D Bet Jūs rakstījāt (slinkums meklēt postu, lai citētu), ka Jums neviens neiestāstīs, ka cilvēks tur 3 vaislas kuces priekš tam, lai viņam tas nebūtu izdevīgi.
Ne visas kuces, kas ir vaislas, tiek pārotas. Un ja es viņu šogad nepāroju (iemesli var būt 100 un 1), vai tad man viņu vairs neturēt? Vai nebarot, nevakcinēt?
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Bafija » 21 Jan 2010, 11:03

ingaanna wrote:Lasu šo tēmu un ziniet, kas mani mulsina: tiek jauktas dažādas lietas - izmaksa, cena un vērtība :!:


Atļaušos piekrist par visiem 100%
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 21 Jan 2010, 12:28

Es pati esmu pirkusi kucēnus, kas maksā reizes 3 dārgāk nekā es pārdodu savus kucēnus. Es to audzētavu saimniekiem ne reizi neesmu prasījusi kāpēc tāda cena! Es ļoti labi saprotu ka par audzētavas vārdu (resp. - labi, veseli suņi, laba slava u.tml.) arī ir jāmaksā. Kā arī to ka Eiropā cenas ir citas...Tur pet kucēns maksā dārgāk nekā man show klases kucēns. Nu un ko tagad?! Esam mēs tāda valsts kur par taksi neviens nemaksās tik cik par toju jo tas redz nav kruta! Un daudzi domā ka kucēna cenai ir jābūt adekvātai kucēna izmēram (resp. - kāpēc mazs taksis maksā tik pat cik lielas šķirnes kucēns). Tāpat arī daudz ''skādes'' nodara tie kas kucēnus ražo bez apstājas un tirgo tos pa 30-50 ls (bez vakcinācijas, vez dokumentiem un bez atbildības). Varam jau mēs ''sadumpoties'' un sākt tirgot kucēnus par 500 ls un vairāk, bet...cik tad būs to pircēju :lol:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demiana » 21 Jan 2010, 17:05

Korland Rein wrote:[
Demiana, blakus jau esosai datu bazei, pamēgini apkopot un līzās pierakstīt pamesto, atrasto un tml. suņu cenu..par kadu cilveks to ir pircis! tev vairka vai mazak būš skaidra arī cenas otras puses nozīme. Būš interesanti!

Uzskatu par neetisku tavu piedavajumu, daru to no visas sirds un nekad neprasishu saimniekam vai vinja pazudushais suns ir pirks par bargu naudu vai pa kapeikam :!:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby vuks » 21 Jan 2010, 17:25

Neiet runa par pazudušajiem.. bet par atrastajiem.. daudzi it kā tīršķirnes, bet bez čipa, tetovējuma.... un galvenais, ka nemeklē ar...
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Puppy
Puppy
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby elīna » 21 Jan 2010, 22:53

Korland Rein wrote:Ja cilvēkam nav auto, tda arī tādam ka rotveileram nav skola un ttt..

rotveilerus autobusos neielaiž? es uz kleistu nodarbībām braucu gandrīz stundu ar autobusu, vidēji 3h esam tur, tad atkal stunda autobusā ceļā uz mājām, un tas nav autobuss, kas iet ik pēc 5min, esmu gaidījusi 1,5 h pieturā lietū un salusi, pie maijas gāju 40min ar kājām turp un pēc nodarbības 40min ar kājām atpakaļ. ja grib, tad var, ja negrib, nekāds personiskais auto un 500 samaksātie ls par kucēnu neko nemainīs.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 22 Jan 2010, 01:59

rema
Piekrītu!
Savulaik, kad man nebija mašīnas, esmu apbraukājusi ar sabiedrisko transportu un aziātiem visas LV un lielu daļu BALT izstāžu, arī uz RU esmu ar sabiedrisko braukusi.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Līga » 22 Jan 2010, 08:38

rema wrote:
Korland Rein wrote:Ja cilvēkam nav auto, tda arī tādam ka rotveileram nav skola un ttt..

rotveilerus autobusos neielaiž? es uz kleistu nodarbībām braucu gandrīz stundu ar autobusu, vidēji 3h esam tur, tad atkal stunda autobusā ceļā uz mājām, un tas nav autobuss, kas iet ik pēc 5min, esmu gaidījusi 1,5 h pieturā lietū un salusi, pie maijas gāju 40min ar kājām turp un pēc nodarbības 40min ar kājām atpakaļ. ja grib, tad var, ja negrib, nekāds personiskais auto un 500 samaksātie ls par kucēnu neko nemainīs.

Par visiem 100 šeit nu ir jāiekrīt rema teiktajam. Arī pati esmu gājusi tam cauri un uz Ķengaraga laukumu braukusi ar 2 sabiedriskajiem transportiem pat pie -13 :!:
User avatar
Līga
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 20 Jan 2010, 09:10

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby brex » 22 Jan 2010, 09:40

loti interesanta diskusija! ar interesi lasu audzetavu viedoklus - roti, aziati.

ka cilvekam, kas loooti talu no visam sim lietam, man skiet, ka patiesi janodala vairakas lietas, nevis jasamet viena putra viss kopa. Vai saimnieki izlemj parot savu vienigo kuci, lai butu mazi jauki kucenini , atbildigi aprupe kucenus un tad mekle labus saimniekus (nu labi, ja vel ar domu - lai no kuces kas paliek skirne) - tad tas ir ka hobijs un nebutu jaskaita potesanas, izstades, attarposanas, barosanas uz kuci. Lidzigi - audzeju sava dobe narcises, ja dikti daudz izaugusas - aizvedu vienu spaini uz tirgu un notirgoju par cenu, kada citiem. Tacu - lielo audzetavu gadijuma (saprotu, ka Latvijas merogiem - lielo), visas sunu lietas nodalamas ka atsevisks bizness un VISI uz suniem attiecinamie izdevumi gramatojumi izdevumu puse. Ja pec 2 pavasara metienu pardosanas paradijusies lielaka ienemumu dala, tas jau nenozime, ka uzreiz baiga pelna biznesam. Vai n-to izstazu (kas ir vairak ka min vaislas darbam), vai arzemju parojumu nepieciesamiba - te ir jautajums, kada tirgus nisa ar saviem suniem velas pozicioneties audzetajs - piem., vai ar mazajiem jaukajiem mopsisiem, kam abi vecaki ir pie rokas, katram ir min nepieciesamie izstazu vertejums, veiktas ves.parbaudes - sunisi veseli un jauki, modes lieta - labi tirgojas. Vai ar savu redzejumu par skirni megina ko sasniegt.

ja uz sunu audzesanu skatas ka biznesu, tad pilnigi saprotu, ka pensijas kuces ir nerazojosie pamatlidzekli, kas rada tikai izmaksas. un tad nu jautajums - kadu biznesu katrs izvelas - pliku biznesu vai soc. atbildigu.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests