Kādu šķirni?

Want to Buy a Dog

Kādu šķirni?

Postby Cereza » 03 Nov 2010, 21:39

Zinu, ka kāds teiks, ka pāragri par to domāt, bet man gribas jau tagad sākt sapņot un kārtīgi izdomāt, ko man īsti gribas. Pēc gadiem 3-4 ir plānā pārcelties uz lauku māju, bērnu vēl nav, bet uz to jau laiku jau būs, ja Dievs dos. Ir kaķi - 3. Resni, izlutināti un briesmīgi mīļi. Taču - kas gan ir māja laukos bez vismaz 3 kārtīgiem suņiem, kas gan māju nosargās, gan kopā pa mežu pastaigās, gan kopā uz Gauju peldēties aizies. Te nu sākas mani jautājumi...Suņi tā pa īstam nav bijuši, laukos gan bija VAS jauktenis, bet aizgāja ļoti agri, 2 gadu vecumā ar sirds kaiti...Ārkārtīgi skaists suns. Onkulim kā medniekam 14 gadus bija burvīgs foksterjers, izcils raksturs, uzticams, arī ļoti labs palīgs medībās, taču - necieta kaķus un citus suņus.
Vienvārdsakot, es jau varētu pēc bildes paskatīties un izdomāt, kuram tāds smukāks purniņš, bet tas būtu muļķīgi, jo svarīgāks par izskatu tomēr ir suņa raksturs un īpašības. Oponējiet, ja kļūdos. Ja runājam tīri vizuāli, manu mīlestību ir izpelnījušies Bladhaundi, Ņufi un Neapoles Mastifi un Melnie krievu terjeri. Tātad - mazi suņi galīgi nav mana stihija :)

Ko es vēlos šeit forumā? Zinu, ka vēl daudzi gadi domājami, taču man gribētos pa šiem gadiem sākt palēnām iepazīt "nākošos" draugus. Tāpēc es gribētu no jums ieteikumus, kuru šķirņu virzienos jāskatās. Manas galvenās vēlmes (kā jau minēju, gribētos vismaz 3 burvīgus suņus) - lai sadzīvo ar citu šķirņu pārstāvjiem, netrenkā manus resnos kaķus, ir labs sargs, ja tas nepieciešams un ir liela auguma. Uz kuru pusi man skatīties? Šķirnes izplatībai LV nav īsti nozīmes. Sapņu sunim varētu arī tālu braukt pakaļ :) + gribētos, lai nav "par sarežģītu". Tā teikt cilvēkam, kam suņi nav bijuši...Gribas taču uz suņu skolu, apmācībām un izstādēm vest. Tāpēc gribētos, lai viegli apmācāms (cik nu viegli vispār ir iespējams, nav īsti par to sajēgas, suņu skolas nodarbības tik no attāluma esmu redzējusi).

Paldies jau iepriekš!
:pukudupsis:
Cereza
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 02 Nov 2010, 17:18

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kādu šķirni?

Postby Kriste » 03 Nov 2010, 22:14

Es arī nesen meklēju suni vienam tuvam cilvēkam pēc līdzīgiem kritērijiem. Un pēc diskusijas it kā domas aizveda uz Bernes ganu suņa pusi... Tik ar to sargāšanu ir kā ir.

Un rekur tā diskusija-
viewtopic.php?f=13&t=339&start=60
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kādu šķirni?

Postby čība » 03 Nov 2010, 22:28

Šāds apraksts piederēsies jebkurai darba/aizsardzības šķirnei. Jebkurš pareizi socializēts un apmācīts darba šķirnes suns būs labs sargs un ideāls mīlulis, kam resnie kaķuki neinteresēs.

Ja godīgi, šis ir retais gadījums, kad varētu teikt, ka der hofavarts.
Šķirne, kurai vēsturiski galvenais ir bijis darba spējas un veselība, izskats vienmēr palicis otrajā vietā - tas, kas ir svarīgs man. Tomēr tas ir suns. kas nebūs apmierināts ar vientulīgu sēdēšanu pagalmā, kaut kopā ar citiem suņiem. Jo šim sunim ir nepieciešams kontakts ar saimnieku, apmācība un regulāra nodarbošanās. Šis suns ir ar ļoti nosvērtu raksturu, nesagaidīsi ka caurām dienām rinķos gar sētu noriedams garāmgājējus, tomēr svešiniekus mājā bez saimnieka nelaidīs. Tur protams ir nepieciešama arī pareiza apmācība. Labi satiek ar bērniem, mans novērojums - kaķi nav pārāk interesanti.
Manā skatījumā salīdzinājumā ar citām darba šķirnēm mierīgāks pēc dabas.

Iemest aci noteikti ir vērts www.hovawart.lv vai te pat "suņos" viewtopic.php?f=3&t=132
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kādu šķirni?

Postby Bafija » 04 Nov 2010, 09:43

Es noteikti ieteiktu "iepazīties" ar Balto Šveices aitusuni - http://www.whiteshepherd.lv/
Fantastiska šķirne, praktiski universāla :sirsninas2:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kādu šķirni?

Postby Laima » 04 Nov 2010, 09:55

Vidusāzijas aitu suns - i māju nosargās i pa mežu pastāigāties nebūs pretī i nopeldēties - vienmēr lūdzu.
Izskats, raksturs - man viss patīk šajā šķirnē. Dažas bildes (no neta) priekštatam: :sirsninas:
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Laima
Junior
Junior
 
Posts: 545
Joined: 13 Jan 2010, 23:39
Location: Ādaži - Kadaga

Re: Kādu šķirni?

Postby OrlandoSeaHorse » 04 Nov 2010, 10:58

Es pati ar kāru aci skatos uz melnā terjera pusi. Vēl gan nav, kad būs - ej nu sazin, tā ka no manis nekāds eksperts nav. Te par viņiem vairāk: http://www.chernish.ru/
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kādu šķirni?

Postby emy » 04 Nov 2010, 11:06

OSH, - +100 Man arī krievu melnie terjeri :esmilu:
Te ir saits - http://www.blackterrier.lv/?lang=LV&menu=2
šī ģimene pastāstīs daudz par melnuļiem. Tagad jau šķiet viņiem ir 4as meitenes :esmilu:
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Kādu šķirni?

Postby Cereza » 04 Nov 2010, 11:09

Paldies visiem par padomiem! Pagaidām apsveru domu "tuvāk" iepazīties ar Balto šveices aitu suni un hovavartu.

Domāju apskatīties arī to melno terjeru virzienā, lai gan biedē tas, ka, cik zināms, "medniekiem" tomēr ir instinkts pēc tiem kaķiem pakaļ skriet, ko man ļoti negribētos.
:|
Cereza
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 02 Nov 2010, 17:18

Re: Kādu šķirni?

Postby lauva » 04 Nov 2010, 11:17

Cereza,sāksim ar to,ka suns būs tāds,kādu Tu viņu izaudzināsi. ja suns jau kopš pašas bērnības ir audzis kopā ar kaķiem,tad viņš tos uztvers par pilnvērtīgiem ģimenes locekļiem. te daudziem forumā ir komplekts - suņi+kaķi. un jebkurš kucēns,netakarīgi no tā vai viņš ir medību suns vai nav,ķers,spēlēsies,"medīs" un gribēs dauzīties ar kaķiem. un tikai Tev būs jāiemāca ko drīkst un ko ne.

rēķinies ar to,ka katrs forumietis principā ieteiks sev mīļu šķirni,jo mēs vienkārši tādi esam,bet es tev ieteiktu izstudēt,piemēram,visas darba šķirnes,vai ko nu tu gribi,izsijāt tos feinākos purniņus utml,un tad kaut vai tepat forumā sākt ievākt info par katru šķirni,saliekot kopā + un -,līdz nonāksi pie SAVA suņa.

veiksmi.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kādu šķirni?

Postby Zuzanna » 04 Nov 2010, 11:30

lauva wrote:vai viņš ir medību suns vai nav,ķers,spēlēsies,"medīs" un gribēs dauzīties ar kaķiem. un tikai Tev būs jāiemāca ko drīkst un ko ne.

šim īsti negribas piekrist, bet lai jau kāds gudrāks pakomentē, man tāda 100% pārliecība nav. Tikai šķiet, ka ir gan šķirnes, kuras ar kaķiem nu nekādi nevar sadzīvot-tādas, kurām ir spēcīgi izteikti medību instinkti, nu piemēram kautkādi dzinēji :neparliecinats:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kādu šķirni?

Postby Zuzanna » 04 Nov 2010, 11:32

Cereza, vēl tiec skaidrībā, kur sunim būs paredzēts dzīvot-cauru gadu pagalmā vai mājā. Un vai sargsuns ir domāts Sargsuns, vai tikai tāds kas taisa troksni un atbaida ar savu lielo augumu :)
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kādu šķirni?

Postby lauva » 04 Nov 2010, 11:33

nu cik zinu,tad ir pat haskiji,kas ar SAVIEM kaķiem sadzīvo tīri ok,radiem ir dzinēji,viss ok - kaķis NAV medījums,kaķis vispār nav uzmanības vērts. bet pamatu pamatos,man liekas,ka ir tā,kā uzrakstīju.
protams,ka katrs suns ir individuāls un katrai šķirnei ir sava specifika,bet tāpēc es iesaku izsijāt tās šķirnes un tad ķerties klāt pētījumiem.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Kādu šķirni?

Postby Zuzanna » 04 Nov 2010, 11:35

lauva wrote:nu cik zinu,tad ir pat haskiji,kas ar SAVIEM kaķiem sadzīvo tīri ok,radiem ir dzinēji,viss ok - kaķis NAV medījums,kaķis vispār nav uzmanības vērts. bet pamatu pamatos,man liekas,ka ir tā,kā uzrakstīju.

:labipadarits:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kādu šķirni?

Postby brex » 04 Nov 2010, 11:37

Zuzanna wrote:
lauva wrote:vai viņš ir medību suns vai nav,ķers,spēlēsies,"medīs" un gribēs dauzīties ar kaķiem. un tikai Tev būs jāiemāca ko drīkst un ko ne.

šim īsti negribas piekrist, bet lai jau kāds gudrāks pakomentē, man tāda 100% pārliecība nav. Tikai šķiet, ka ir gan šķirnes, kuras ar kaķiem nu nekādi nevar sadzīvot-tādas, kurām ir spēcīgi izteikti medību instinkti, nu piemēram kautkādi dzinēji :neparliecinats:


nepiekristisu par dzinejiem - Andrushkai majas dzivo 2 dzineji un kakis - visi draugi, musu suns pie Andrushas iemacijas, ka kakis ir draugs, ari tagad ar kakiem draudzejas - ja muk, ker, bet pari nedara
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kādu šķirni?

Postby Rotija » 04 Nov 2010, 11:39

Arī kopā augot,ne visi suņi sadzīvos ar kaķiem. :neparliecinats: Ja arī kaķi bijuši pirms tam.
To īstenībā nekad par 100% nevarēs zināt - sadzīvos vai ne. Lai vai kā audzinātu.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Kādu šķirni?

Postby emy » 04 Nov 2010, 11:50

es arī tā īsti nezinu, no kā tā kaķu mīlestība vai nemīlestība veidojas. Iedzimt tas nevar? :sarkstosa: Man vienai draudzenei bija viens vācietis, kas koda nost visu - kaimiņu kaķus, kas netīšam ienāca pagalmā, ežus... Nekad nebija rīdīts uz kaķiem. Pret cilvēkiem mīļš bija. Aizgāja vēl jauns ar sirdstrieku. Tagad otrs vācietis vispār nav uz kaķu košanu tendēts. Savukārt citai draudzenei veimārietis kož nost visus kaķus. Arī SAVĒJO kaķi nokoda. Vispār visu kož nost.

(tas gan nav pie šīs tēmas, bet es arī nesaprotu, kā "iedraudzināt" savu skoču ar mammas kaķi, jo vasaras vienos laukos būs jādzīvo. Mammas kaķis ir milzīgs un pats skrien virsū kost un sist/skrāpēt. Suns no tā draudzīgāks nekļūst - viņam aiziet širmis ciet... Kopš mammas kaķis uzklupa, tagad laukā uz visiem kaķiem traks kļūst... Es vēl bažījos, vai viņš var vai nevar nokost kaķi, ja nu kas... Pagaidām gan šķiet, ka nekostu, bet mammai bail, ka kostu gan. Viņa grib tagad, kamēr suns vēl 7 mēnešus vecs, ļaut lai izklapējas ar to kaķi, bet man bail, ka kaķis acis izskrāpēs - viņš tāds ļoti plēsonīgs...)
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Kādu šķirni?

Postby OrlandoSeaHorse » 04 Nov 2010, 12:02

Cereza wrote:Domāju apskatīties arī to melno terjeru virzienā, lai gan biedē tas, ka, cik zināms, "medniekiem" tomēr ir instinkts pēc tiem kaķiem pakaļ skriet, ko man ļoti negribētos.
:|
šitie terjeri nav mednieki, bet sargi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kādu šķirni?

Postby čība » 04 Nov 2010, 12:26

OrlandoSeaHorse wrote:
Cereza wrote:Domāju apskatīties arī to melno terjeru virzienā, lai gan biedē tas, ka, cik zināms, "medniekiem" tomēr ir instinkts pēc tiem kaķiem pakaļ skriet, ko man ļoti negribētos.
:|
šitie terjeri nav mednieki, bet sargi.


:par:
Melnie terjeri ir labi sargi, bet... man paziņa pirka malno terjeru lai sargā māju... tādu mieramiku un mīļompodu nebija gaidījusi. Nopirka otru. Tagad ir divi lieli milži un signalizācija :hih:

Zinu cik grūti ir izvēlēties šķirni. Jo īpaši tad, ja nav viena tāda, nu tāda - sapņu suņa.
Man situācija bija citādāka, skaidri zināju - kad aiziešu dzīvot prom no vecākiem man būs suns! Kāds? Nu... pirms tiem 5-6 gadiem sāku interesēties nopietni par šķirnēm utt, tad metu aci uz ķīnas cekulaino, mopsi, pinčeru... beigās tiku pie hofavarta :hih:

Pirmkārt, ja lēmuma pieņemšanai ir tiks ilgs laiks kā gadi, domāju ka vērtīgi ir pastaigāt pa izstādēm, bet vēl vērtīgāk - pameklēt forumā cilvēkus, satikties, parunāties, iepazīties ar šķirnēm (arī tādām, kas šobrīd neliekas vērā ņemamas) aci pret aci. Un nevajag baidīties no muļķīgiem jautājumiem :jaa: Forumieši ir ļoti pretimnākoši cilvēki un šaubos, ka ir kāds tāds, kas atteiks tikšanos.
Varbūt ir pēkšņi kāda šķirne kurā Tu iemīlies. Un tad jau jautājums ir izlemts :tikainesaki:
Last edited by čība on 04 Nov 2010, 12:29, edited 1 time in total.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kādu šķirni?

Postby adzenda » 04 Nov 2010, 12:27

Cereza wrote:Ir kaķi - 3. Resni, izlutināti un briesmīgi mīļi.

A man radās jautājums - ja šie kaķi ir izlutināti, vai viņi būs miermīlīgi pret citiem dzīvniekiem, t. i. kucēnu, kam viss interesē?
Arī ar izlutinātiem kaķiem jābūt uzmanīgiem, ne tikai suņa izvēli, jo var izpausties agresija greizsirdības dēļ gan pret bērniem (mani pašu zīdaiņa vecumā mammas kaķis bērnībā gribēja "apskādēt" - nācās šķirties no kaķa), gan pret pārējiem dzīvniekiem.
Sākumā noteikti būs bik stress i pašiem, i zvēriem. Pirmās naktis arī nāksies vaktēt, lai kāds kašķi nemeklē. Aizbraucot pie mammas tagad, kur ir izlutināts runcis, mamma vēl tagad streso, ka šis sunei acis neizskrāpē. Bet tā jau ciemošanās, tā kā neko vairāk par paciešanu un pamatīgas distances ievērošanu nevar vēlēties.
Un ja kaķis suni pārmācīs, var gadīties, ka pēc tam suns var kaķiem atriebties (zinu vienu gadījumu ar vācu asspalvaino putnu suni, ko mazu kaķis bija pabiedējis, bet izaudzis lai arī bija pats mīļuma iemiesojums, taču kaķus plosīja - jāsaka gan, ka suns gāja arī medībās, varbūt tādēļ tie instinkti bija tik spēcīgi).
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kādu šķirni?

Postby Cereza » 04 Nov 2010, 12:54

adzenda wrote:
Cereza wrote:Ir kaķi - 3. Resni, izlutināti un briesmīgi mīļi.

A man radās jautājums - ja šie kaķi ir izlutināti, vai viņi būs miermīlīgi pret citiem dzīvniekiem, t. i. kucēnu, kam viss interesē?
.


Nē, nē, nē. Abi runči ir miermīlīguma kalnagals, cik nav mazos kaķus izauklējuši, kad ņēmu no ielas, lai ārstētu. Tāpat nagus praktiski neizlaiž.
Suņiem noteikti pāri nedarītu, galvenais, lai pārdi nenodarītu pašiem kaķiem :)

Un uz iepriekš uzdoto - suni gribētos turēt ārā, taču, protams, lai arī mājas durvis tam vienmēr būtu atvērtas. SARGU nevajag. Vajag tādu, kas, svešiniekam ienākot, sagaidītu ar rējienu un bez manas atnākšanas tālāk nelaistu :) Lai gan tas varbūt arī skaitās sargs.
Cereza
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 02 Nov 2010, 17:18

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron