Cilvēks un cilvecība

Miscellaneous

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 04 Dec 2012, 10:52

čība wrote:No manas nodokļu naudas lai labāk apmaksā tādu bomžu "izklaides" nekā kaut kādus mistiskus deputātu un amatpersonu "mācību braucienus". Labāk lai maksā ātrajiem par bomžu vadāšanu, nekā par mūsu zelta tiltu utt.
Jā, man pašai ar nav patīkami bomži, un metu viņiem līkumu. Bet ziemā ar visu līkumu piezvanu 112.


Podā norautais ūdens Afrikā mītošiem nebūtu līdzējis, līdzīgi ir ar valsts budžetu (vai tilta gadījuma - pašvaldības) - eirokrātu notriektā nauda līdz bāreņiem tāpat nenonāktu :)

Varu droši apgalvot - nospiedošam vairākumam bezpajumtnieku aizstāvju nav bijusi ar tiem darīšana, arī "aizstāvēšana un palīdzēšana" aprobežojas ar komentāriem internetā vai kādu ziedojumu (un ziedo ļauži bieži vien tikai lai izrādītu savu pārākumu).

Pirms padsmit gadiem dzīvoju centrā, kur mājas kāpņu telpu bija iecienījuši bezpajumtnieki, tobrīd manī vēl bija atlikusi kripata ideālista un painteresējos šur tur par bezpajumtnieku problēmu. Ātri vien arī es sāku tos tikai attāli cilvēku atgādinošos radījumus mācīt neizmantot zemākesošo kāpņu laukumiņu kā tualeti ar metodēm, kādas mūsdienās vairs netiek izmantotas pret suņiem, jo citu variantu tur īsti nav. Tie radījumi paši nevēlās neko mainīt savā dzīvē un vienīgā palīdzība, ko viņi labprāt pieņem, ir nauda alkoholam. Alkohols ir arī iemesls, kāpēc viņi mētājas uz ielām vai slimnīcu uzņemšanās, nevis pašvaldības apmaksātajās patversmēs, jo patversmē nelaiž reibumā (šķiet, lai netraucētu pārējos "apmeklētājus") un neļauj tur dzert, bet slimnīcas uzņemšanā drīkst visu. Pār mēru iereibušu, traumu guvušu nodokļu maksātāju, kurš to slimnīcu uztur, pēc pirmās palīdzības sniegšanas izlidina uz ielas (lai meklē taksi, zvana radiem, utt, tas nekas, ka cilvēks ir aplaupīts un nav ne maka, ne telefona), bet šos bezpajumtniekus izgulda, jo tiem "cilvēkveidīgajiem izstrādājumiem", lūk, neesot kurp iet.

Gadās arī kādam svētdienas dzērājam iedzert pārmēru, tādus nevajag "vilkt uz krūmiem", bet rūdītu bezpajumtnieku no cilvēka atšķirt nav problēmu.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby Sisija » 04 Dec 2012, 15:25

Varat mest man arī ar tomātiem, bet es praktiski piekrītu peecis viedoklim. Kamēr neesi ikdienā saskāries ar šādiem cilvēkiem, tikmēr liekas, ka viņiem vajag palīdzēt, taču lielākā daļa nemaz negrib lai viņiem palīdz, nemaz nerunājot par to, lai gribētu palīdzēt paši sev. Vienīgais, kas viņus interesē ir alkohols, ar visām no tā izrietošajām sekām.
Pirms vairākiem gadiem mūsu rajonā bija divas pajaunas sievietes bezpajumtnieces, kuras mitinājās pamestā garāžā, kaimiņiene līdzjūtiga būdama bija sarunājusi viņām gan darbu, gan arī iespēju vienreiz dienā normāli paēst, varat minēt trīs reizes uz kurieni tās "dāmas" viņu pasūtīja...
Un tā mitināšanās kāpņu telpās :velnins: ... No rīta atveru sava dzīvokļa ārdurvis (dzīvoju 4.stāvā), smird tā, ka gribas izv..ties, jo vienkārši nav izturams, kaut nemaz tik jūtīga uz smakām neesmu, knapi tiku līdz pirmajam stāvam. Bet tas cilvēks kāpņu telpā bija pārnakšņojis tikai vienu nakti, pēc tam vēl vairāk kā nedēļu bija jūtams viņa apmeklējums, līdz sētniece izmazgāja kāpņu telpu. Kad atgriezos no pastaigas ar suni pēc stundas un teicu, ka te nav labākā vieta kur pārnakšņot, man piedraudēja ar nazi un teica, ka nodurs gan mani, gan manu suni...
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 04 Dec 2012, 19:16

Sisija - tam visam ir divas puses.
Ja bomzis guļ manā kāpņu telpā - zvanu policijai. Naudu nekad nemetu, jau izskanējušo iemeslu dēļ. Bet tai pat laikā neredzu problēmu piezvanīt ātrajiem, ja cilvēks guļ kupenā.
Vasarā, siltā laikā, protams, ka neiešu trobeli celt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby OrlandoSeaHorse » 05 Dec 2012, 00:08

Neesmu par bomžiem, bet ja kāds nošņurkušā apģērbā, kaut vai nočurājies guļ kupenā, tomēr zvanīšu un celšu trobeli. Jo iemesli nošņurkušam netīram apģērbam var būt dažādi, piemēram, kāds netīrs darbiņš jāveic. Atceros, mums kādreiz pirms vairāk nekā 20 gadiem, kad vēl dzīvojām Rīgā, regulāri aizsērēja kanalizācija, jo trešā stāva kaimiņiene, veca nesimpātiska veča, vienmēr kopā ar grīdas mazgājamo ūdeni podā ielēja arī kārtējo grīdas lupatu - vecas apenes utml. Tās vienmēr aizķērās kaut kur pa vidu starp māju un kolektoru un mums kā zemākajam stāvam pirmajiem viss applūda - naturāli pa vannas istabas grīdas restītēm uzpeldēja kakas. Skaidrs, ka kaut ko tādu atstāt nevarēja, bet nekādi dienesti neko darīt negribēja. Tēvs ar vēl vienu enerģisku kaimiņu vienmēr gāja urķēt vaļā trubu no kolektora puses. Ziemā arī. Vienreiz ieslīdēja iekšā. Laimīgi ar kājām pa priekšu, bet līdz padusēm sūdos. Tāds arī nāca mājās. Smakoja? Abet protams, kā vēl! Pēc šitāda piedzīvojuma tik vēl pakrist un palikt, ko kāds vecāks cilvēks arī varētu. Tad kāds viņu krūmos iespertu?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby zukins » 05 Dec 2012, 08:32

Man paziņa ziemā pirms 4 gadiem aizgāja bojā. Viņai bija ap 45, juriste. Lauku rajonā, vakarā viņa gāja no savām mājām uz savu vecāku mājām, pa ceļam apsēdās pieturā. Kādēļ, nav zināms, iespējams, jutās slikti. Nākamajā rītā viņu atrada nosalušu tajā pašā pieturā. Grūti pateikt, vai cilvēki bija vienaldzīgi gājuši garām, vai tur vienkārši neviena cita nebija - lauki, ziemas vakars...

Nemaz nerunājot par situācijām, kad mēs spriežam tikai pēc tā, kā izskatās, nezinot kā īstenībā ir un pat ja cilvēks ir bomzis, viņš ir pelnījis dzīvot. Un viens zvans no cilvēka, kas nepaies vienaldzīgi garām var kādam būt ļoti nozīmīgs.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby NARDICUM » 05 Dec 2012, 08:41

Es pilnīgi piekrītu peecis :roze:
Lai gan redzot cilvēku guļam, zvanu 112, var būt tāpēc, ka dzīvoju laukos un mums te tādu kārtīgu bomžu nemaz nav, ir dzērāji, bet viņiem visiem ir kaut kādas mājas.
Jā, un par cik pati esmu visu mūžu strādājusi ar lopiem, pati izskatos pēc bomža savā darba apģērbā :kanepe: un kūts smaka nav rožu smaka :kanepe:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 05 Dec 2012, 08:45

zukins wrote:un pat ja cilvēks ir bomzis, viņš ir pelnījis dzīvot.


Vienā īsā teikumā pateici to, ko es ļoti centos sarežģīt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby peecis » 05 Dec 2012, 11:53

čība wrote:
zukins wrote:un pat ja cilvēks ir bomzis, viņš ir pelnījis dzīvot.


Vienā īsā teikumā pateici to, ko es ļoti centos sarežģīt.


kas tās par blēņām "viņš ir pelnījis dzīvot", ar ko tiek saprasts "viņš ir pelnījis bezmaksas primāro veselības aprūpi un bezmaksas naktsmītni"?
viņš nepieņem šīs sabiedrības normas, viņš klaji nicina un apdraud citus sabiedrības locekļus, bet sabiedrībai jānodrošina viņam iespēja dzīvot? kāpēc?

es savukārt neesmu pelnījis dzīvot piekakātā kāpņutelpā, kur man vai manai dāmai draud ar nazi, un, zinot viņu vērtību skalu, nav ne mazākās šaubas par naža pielietošanu.

policija? :aptracis:
kātad! atbrauc (ja atbrauc, mēdz arī ignorēt) un lepni paziņo, ka šitik smirdīgu radību savā mašīnā neliks :D noved lejā, pēc 30 min bezpajumtnieks ir atpakaļ :D

NAV likumīgu un cilvēcīgu variantu kā no viņiem atbrīvoties, ja viņi iecienījuši tavu kāpņu telpu, savukārt necilvēcīgās metodes ir ātras un iedarbīgas.

par palikšanu bezpalīdzīgā stāvoklī esmu aizdomājies vienatnē braukājot ar enduro motociklu pa mežiem, kur vietām nav mobilajiem zona - neveiksmīgs manevrs un manu lapsu apgrauzto līķi atrod sēņotājs :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 05 Dec 2012, 13:02

peecis wrote:NAV likumīgu un cilvēcīgu variantu kā no viņiem atbrīvoties, ja viņi iecienījuši tavu kāpņu telpu, savukārt necilvēcīgās metodes ir ātras un iedarbīgas.


Man ir ļoti cilvēcīga metode - suns. Nelien vairs neviens :D Bet policiju arī esmu saukusi. Protams, dabūju mazliet parunāt par to, kas ir viņu pienākums, bet atbrauca un viss ok.
Manā rajonā laikam kulturāli bomži - nečurā un nekakā trepēs... Un aukstā ziemā, ja bomzis sēž pie radiatora kāpnu telpā... noignorēšu.

Šeit jau rodas iespaids, ka visas slepkavības pastrādā bomži... Un narkomānu ar ne vienmēr pēc skata pateiksi, tā pat garīgi nelīzsvarotu cilvēku.

Respektīvi diskusija tikai pierāda to, jo parastāks cilvēks, jo vienaldzīgāks. Bija mums vasarā viens pasākums ar sabiedrībā pazīstamu cilvēku, miljonāru. Vispār uzskatītu par ļoti augstprātīgu cilveku. Iedomājies, viņam dizaineru drēbes, viss pa šiko. Braucām ar plostu, ieraudzījām peldam (pareizāk sakot kūļājamies) ezera vidū cilvēku. Dzīvs, bet nu pamatīgi iedzēris (turklāt, redzams, ka ne tāds "vienreiz piedzēros" gadījums). Ar visu apģērbu gribēja pa taisno aizpeldēt mājās :D Un kurš no visiem padsmit plostā esošajiem cilvēkiem bija pirmais palīdzetājs? Ne ta ārste, ne labi zināmi politiķi (kuri tiešām saviebās) ne plosta stūrmanis, bet tieši viņš - tas kuru es uzskatīju par vīzdegunīgu, tādu, kurš uz parastajiem mirstīgajiem noraugās no sava naudas kalna. Izvilka to čali no ūdens, ielēja konjaku, iedeva džemperi, parunāja. Viņam ne bail bija pieskarties, ne prāta nebija doma tikt vaļā to tā dzērāja. Protams, izsaucām policiju. Pirms iesēšanās policijas mašīnā, čalis gan paprasīja divus latus aliņam, tos gan neviens nedeva :D Bet pati cilvēka attieksme pret otra cilvēka dzīvību... uz šo cilveku skatos citam acīm :tikainesaki:

P.S. A kur problēma braucot ar moci kādam pateikt kur Tu brauc? :tikainesaki:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby NARDICUM » 05 Dec 2012, 19:11

P.S. A kur problēma braucot ar moci kādam pateikt kur Tu brauc?

mums tagad ir izveidojies tāds sabiedrības slānis... nu, kā lai to pasaka... kas pasauli caur monitoru vien redzējis... Tu, čība, neņem ļaunā, bet man pēc Taviem postiem ne tikai šajā tēmā, radies iespaids, ka Tu pie tādiem pieder.
Nu es pati esmu bijusi situācijā, kad mežā neveiksmīgi paklupu, telefons pagalam un mugura un kāja... kādu brīdi likās, ka nepiecelšos, ka kaut kas lauzts! Un, lai gan MK vadītājs zināja, ka es principā esmu mežā un noteiktā rajonā, bet... jautājums KAD sāktu meklēt? Telefons medību laikā, loģiski, izslēgts, nevienu tas nepārsteigtu, tātad, labākajā gadījumā uz rīta pusi vīrs sāktu nedaudz uztraukties un meklēt sāktu tā tuvāk pusdienslaikam. Mežā 20km2 platībā... kad atrastu? Droši vien jau kaut kad atrastu, pēc riņķojoša kraukļu bara :asaras:
Man ir ļoti cilvēcīga metode - suns. Nelien vairs neviens

Manu paziņu kura staigāja ar DIVIEM VIDUSĀZIEŠIEM, mēģināja izvarot, labi, ka suņi nostrādāja :jaa: ne pa mūsdienu pufiku modei :medos: Tu vienkārši neesi uzrāvusies :velnins: Tev suns, lai gan liels un iespaidīgs, tomēr nav nekāds kaukāzietis (nu, var būt, ka Tevi glābj tas, ka kaukāzietim līdzīgs, bet kaukāzieti pie mums katrs urka pazīst :kanepe: ) , tā kā nevajadzētu uz suni paļauties ekstremālā situācijā, ja suns nav sagatavots reālai aizsardzībai (nejaukt ar sporta dresūrām ;) )
kas tās par blēņām "viņš ir pelnījis dzīvot", ar ko tiek saprasts "viņš ir pelnījis bezmaksas primāro veselības aprūpi un bezmaksas naktsmītni"?
viņš nepieņem šīs sabiedrības normas, viņš klaji nicina un apdraud citus sabiedrības locekļus, bet sabiedrībai jānodrošina viņam iespēja dzīvot? kāpēc?

:par:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby Citroniņš » 05 Dec 2012, 21:59

Manu paziņu kura staigāja ar DIVIEM VIDUSĀZIEŠIEM, mēģināja izvarot, labi, ka suņi nostrādāja :jaa: ne pa mūsdienu pufiku modei :medos: Tu vienkārši neesi uzrāvusies :velnins: Tev suns, lai gan liels un iespaidīgs, tomēr nav nekāds kaukāzietis (nu, var būt, ka Tevi glābj tas, ka kaukāzietim līdzīgs, bet kaukāzieti pie mums katrs urka pazīst :kanepe: ) , tā kā nevajadzētu uz suni paļauties ekstremālā situācijā, ja suns nav sagatavots reālai aizsardzībai (nejaukt ar sporta dresūrām ;) )


Šis man atgādināja, kā man mammas draudzene pēc sava suņa zaudejuma paņēma mūsu kuces vienīgo kucēnu, kas ļoti līdzinājās vectētiņam kaukāzietim, un dzīvoja Ģertrūdes ielā, Rīgā, Valmieras ielas tuvumā ( nav tas labākais rajons). Un kādu vakaru ejot ar meitu staidzināt suni, apstājās pie kādas vārtrūmes, suns uz koka čurā, a viņām no tās vārtrūmes saka "nu ko meitenes?". Pēc mirkļa suns nostājas viņām blakām un paskatās uz večiem. Tie pazuda.
User avatar
Citroniņš
Puppy
Puppy
 
Posts: 389
Joined: 20 Nov 2011, 18:34
Location: Stirling, Scotland. Luxembourg. Cenu pag. Latvija.

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby Sisija » 06 Dec 2012, 09:39

NARDICUM , :par: .
Minot tos draudus par saduršanu, biju domājusi savu dobermani,kas arī parasti kaut kādu respektu tomēt rada, ne tagadējo pinčeru. Atceros gadījumi, tiesa diezgan senu, kad vienu dobermaņa saimnieci sadūra ar nazi, viņai gan laimējās, jo bija ziema un mugurā kārtīgs kažoks, nazis "izgāja" starp ķermeni un kažoku, suns sakoda uzbrucēju, bet varat minēt trīs reizes, kuru "vazāja" pa tiesām :lamajas:
Tā ka, čība, paļauties uz to, ka tavs suns Tevi vajadzības gadījumā spēs aizstāvēt, ir ļoti bīstami. Jā, normāls cilvēks respektēs lielu suni, bet normāli cilvēki jau parasti arī neuzbrūk citiem. Un vēl, treniņi un sports gluži nav viens uz tas pats, kas bīstamas situācijas dzīvē, ir pārbaudīts...
Sanāca ne gluži par tēmu...
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby Korland Rein » 06 Dec 2012, 10:12

Es ticu, ka nepieciešamības gadījumā 6 no 8 maniem suņiem mani aizstāvētu, cik rezultatīvi grūti spriest. Arī sunim ir negaidītas situācijas un var būt novēlota reakcija. Tāpēc arī atbalstu viedokli, ka paļauties uz suni negaidīta uzbrukuma brīžos nevar, labākajā gadījumā tas dod laiku saimniekam kā citādi reaģēt.
Šis pats attiecas uz suni, kas apsargā īpašumu. Profesionālam zaglim, suns teritorijā nav šķērslis, bet saimniekam suņa klātbūtne var dod laiku, pamanot ko aizdomīgu, kaut vai veikt vienu zvanu. Tāpēc man suņi ir gan ārā, gan iekšā cauru diennakti maiņās + apsardze un taml. un pats galvenais - man ir drošsirdīgs un uzticams īpašuma nakts sargs uz kuru es paļaujos 200%! :elfs:

Kaut gan viena Korlandieša saimniekam ir bijušas divas bīstamas situācijas dzīvē, kad suns(neapmācīts 11 mēn vecumā) viens pats tika galā ar diviem zagļiem, noliekot tos guļus stāvoklī līdz policijas atbraukšanai un otrs, kad naktī tumsā saimniekam uz ielas uzbruka divi vīrieši. Suns neitralizēja abus un deva saimniekam laiku bēgt, ko kājas nes.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 06 Dec 2012, 10:54

Sisija wrote:NARDICUM , :par: .
Minot tos draudus par saduršanu, biju domājusi savu dobermani,kas arī parasti kaut kādu respektu tomēt rada, ne tagadējo pinčeru. Atceros gadījumi, tiesa diezgan senu, kad vienu dobermaņa saimnieci sadūra ar nazi, viņai gan laimējās, jo bija ziema un mugurā kārtīgs kažoks, nazis "izgāja" starp ķermeni un kažoku, suns sakoda uzbrucēju, bet varat minēt trīs reizes, kuru "vazāja" pa tiesām :lamajas:
Tā ka, čība, paļauties uz to, ka tavs suns Tevi vajadzības gadījumā spēs aizstāvēt, ir ļoti bīstami. Jā, normāls cilvēks respektēs lielu suni, bet normāli cilvēki jau parasti arī neuzbrūk citiem. Un vēl, treniņi un sports gluži nav viens uz tas pats, kas bīstamas situācijas dzīvē, ir pārbaudīts...
Sanāca ne gluži par tēmu...


Es tieši ceru, ka mans suns nekad un nevienam nekodīs bez attiecīgajiem atribūtiem (rokas). Un vispār ne to biju domājusi, ka es savu suni laižu kādam kost! Vai tiešām suņa rīdīšana uz cilvēkiem jums liktos "cilvēcīgs paņēmiens"?
Un nedod dies suns tiešām aizstāvēs!!!! Kā tu raksti, tie ir tiesu darbi saimniekam. Tāpēc savai drošībai man ir citi līdzekļi. Es vispār nelieku nekādas cerības uz to, ka suns varētu aizstāvēt un man to nevajag - jo no tā var būt tikai sliktāk!

NARDICUM, vai tiešam bomži ir tie lielākie izvarotāji???? Es runāju tikai par to, ka man pietiek iziet kāpņutelpā ar suni, lai, ja tur kāds ir - ātri, ātri aizčāpotu. Tas ir paņēmiens kā ātri aizdzīt bomzi no kāpņu telpas, bez konflikta. Bet mums rajonā jau laikam tādi normāli bomži, kuri īpaši ar apkārtējo sabiedrību konfliktēt negrib un kuriem pārsvarā ir bail no citiem cilvēkiem. Nevienu brīdi nerunāju par kaut kādu aizsardzības vai uzbrukuma instinkta ieslēgšanu sunim!!!
Mēs šeit runajām par bomžiem, vai tad tiešām bomži ir tie lielākie noziedznieki, ka sākāt piesaukt tos? Tad jau uz ielām viņu nebūtu, bet cietumā...
No bomžiem man tik tiešām nekad nav bijis pārāk bail. Lūk pilnīgi cita situācija, ja kāpņu telpā ir ielīdis narkomāns (kurš var būt arī visai glauni saģērbies) vai tiešām kaut kāds cilvēks ar psihiskām novirzēm. Man bomži galīgi neliekas tie bīstamākie sabiedrības locekļi...

Situācijas ir visādas un no visām sevi pasargāt nevar. Bet pasakot, kurp dodies Tu savas izredzes ievērojami palielini. Ja cilvēki zina, kuros 20 kvadrātmetros meklēt, tas ir labāk, nekā ja viņi vispār nezina, kurp devies. Turklāt ir situācijas, kuras jau var uzskatīt par paaugstinātu risku, kaut tā pati braukšana ar enduro pa mežu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby NARDICUM » 06 Dec 2012, 11:17

KR
Nu Tev tomēr ir rotveilers, nevis bernietis vai leonbergers :sarkstosa:
Jāsaprot, ka ir šķirnes, kurām aiztāvība/teritorijas apsardze IR ASINĪS. Cits jautājums, cik labi šo funkciju veiks neapmācīts (ne sporta dresūras, bet reālam darbam) suns, bet kaut ko viņam ir jāmēģina darīt :tikainesaki: , ja viņš ir sargu šķirņu pārstāvis. Neapstrīdu, ka 99.9 % gadījumos pietiek ar suni principā, lai neviens nelīstu, bet te jau runa par ekstremālām situācijām, piemēram narkomāniem ir jūra līdz ceļiem, kalni līdz pleciem un okeāns līdz pautiem :launigs: , kāds tur suns, tur ar skatu nepietiek, tur ir reāli jāstrādā :tikainesaki:
čība
Man labāk būt dzīvai un novazāties pa tiesām, nekā, lai manā mājā skan mūzika, kuru es vairs nedzirdu :kanepe: [/b]
vai tiešam bomži ir tie lielākie izvarotāji???? Es runāju tikai par to, ka man pietiek iziet kāpņutelpā ar suni, lai, ja tur kāds ir - ātri, ātri aizčāpotu.

Nu nav jau runa par bomžiem vien :tikainesaki: Man paziņa, piemēram, visnotaļ pozitīvs cilvēks ar augstāko izglītību utt. nevar dzert vispār un nemaz, jo, kad piedzeras, paliek agresīvs un ie kauties, vienalga ar ko, ko satiek, tam krauj pa snuķi :soks: Nu viņš arī nedzer, bet cik tādu, kas dzer un meklē, ar ko varētu izkauties?
vai tad tiešām bomži ir tie lielākie noziedznieki

Nu zog jau viņi ne pa knapu.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby ruu » 06 Dec 2012, 11:41

Man par šo tēmu ir dalītas jūtas... atbalstu to, ka vajag sniegt palīdzīgu roku, bet esmu arī aizspriedumu varā, ka lielākā daļa uz ielas guļošo ir vnk piedzērušies bomži :(
Bet šeit ir stāsts tieši par šo tēmu un ar laimīgām beigām http://www.tvnet.lv/zinas/kriminalzinas/445789-sniegputeni_sosejas_mala_atrod_gulam_sievieti
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 06 Dec 2012, 12:12

(skat komentaru zemāk, sanāca pusi kaut kā dubultā nopostot :kanepe:
Last edited by čība on 06 Dec 2012, 12:19, edited 1 time in total.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 06 Dec 2012, 12:16

NARDICUM wrote:Nu nav jau runa par bomžiem vien :tikainesaki: Man paziņa, piemēram, visnotaļ pozitīvs cilvēks ar augstāko izglītību utt. nevar dzert vispār un nemaz, jo, kad piedzeras, paliek agresīvs un ie kauties, vienalga ar ko, ko satiek, tam krauj pa snuķi :soks: Nu viņš arī nedzer, bet cik tādu, kas dzer un meklē, ar ko varētu izkauties?


Bet... kāds te sakars ar to, ko gribēju pateikt ar šo tēmu? Nepamest nelaimē un nepaiet garam acīmredzami nelaimē nonākušam cilvēkam :jaut: Un jau uzsvēru, ka jāizvērtē vienmēr risks savai veselībai, tāpēc arī es ne vienmēr eju klāt, esmu vienkārši piezvanījusi.

Nerunāju te par cilvēku žēlošanu, kuri apdraud citu veselību un dzīvību! Tas nav viens un tas pats. Jebšu tas paziņa noguļas, tēlo, ka viņam slikti un tāda veidā pievilina upurus, kam sadot pa snuķi :huh:

Uzbrukums un aizstāvēšanās ir viena lieta, cita lieta ja cilvēks vārtās pa zemi sāpēs un sauc pēc palīdzības vai vēl sliktāk - vispār nekust. Jā, bomži zog, bet nu neba tā, kā zog profesionāļi un guvums ir daudz mazāks.

Un kā reiz tavs piemērs ir ļoti labs, uzskatāmi pierada, ka neba bomži ir tie, no kuriem visvairāk jāsargās un jūs vel sakiet, ka bomži ir tie, kuri nebūtu pelnījuši dzīvot. A lūk tāds te ar augstako izglītību ir pelnījis kaut kādu sabiedrības līdzcietību?
NARDICUM wrote:
kas tās par blēņām "viņš ir pelnījis dzīvot", ar ko tiek saprasts "viņš ir pelnījis bezmaksas primāro veselības aprūpi un bezmaksas naktsmītni"?
viņš nepieņem šīs sabiedrības normas, viņš klaji nicina un apdraud citus sabiedrības locekļus, bet sabiedrībai jānodrošina viņam iespēja dzīvot? kāpēc?

:par:


Manuprāt tādi cilveki daudz vairāk apdraud sabiedrību, nekā tas netīrais bomzis... :neparliecinats:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby emy » 06 Dec 2012, 12:50

man šķiet, ka visu nevar jaukt vienā putrā kopā. Aukstā laikā esam saukuši ar vīru ātros bomžiem, kas mētājas krūmos. Esam stutējuši augšā īpaši smirdīgus eksemplārus. Tomēr... Ziemā, ja lejā kāds atstājis durvis vaļā un bomzis ir izdomājis, ka ies uz bēniņiem gulēt un uzrāpies līdz pat augšājam stāvam turpat arī guļ, tad gan mans vīrs viņus ir modinājis un laipni "pavadījis" līdz ārdurvīm. Dzīvojam pašā pēdējā stāvā un bēniņu, kur tusēt bomžiem nav. Es nevēlos pieciest savā mājā to ārprātīgo smaku, droši vien arī kukaiņus un vispār... man no viņiem ir bail. Tāpēc visus izdzenam laukā. Arī ziemā. Un tā kā pagalmā ir arī miskastes, kam jāiet garām, tad vakaros man nekad nav īpaši patīkama sajūta, ja tajās miskastēs kāds rakņājas. Un mans lielākais sapnis ir beidzot tās miskastes padarīt nepieejamas visiem šiem saules brāļiem.

Par tādu normāli ģērbtu, kas pakritis uz ielas... Domāju, ka pieietu. ja vien viņam nebūtu kaut kads ļoti dīvains skatiens - man bail no narkomāniem, vai pārāk tumsnējs (arī jau aizspriedumi...)
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Cilvēks un cilvecība

Postby čība » 06 Dec 2012, 13:05

emy wrote:man šķiet, ka visu nevar jaukt vienā putrā kopā. Aukstā laikā esam saukuši ar vīru ātros bomžiem, kas mētājas krūmos. Esam stutējuši augšā īpaši smirdīgus eksemplārus. Tomēr... Ziemā, ja lejā kāds atstājis durvis vaļā un bomzis ir izdomājis, ka ies uz bēniņiem gulēt un uzrāpies līdz pat augšājam stāvam turpat arī guļ, tad gan mans vīrs viņus ir modinājis un laipni "pavadījis" līdz ārdurvīm. Dzīvojam pašā pēdējā stāvā un bēniņu, kur tusēt bomžiem nav. Es nevēlos pieciest savā mājā to ārprātīgo smaku, droši vien arī kukaiņus un vispār... man no viņiem ir bail. Tāpēc visus izdzenam laukā. Arī ziemā. Un tā kā pagalmā ir arī miskastes, kam jāiet garām, tad vakaros man nekad nav īpaši patīkama sajūta, ja tajās miskastēs kāds rakņājas. Un mans lielākais sapnis ir beidzot tās miskastes padarīt nepieejamas visiem šiem saules brāļiem.

Par tādu normāli ģērbtu, kas pakritis uz ielas... Domāju, ka pieietu. ja vien viņam nebūtu kaut kads ļoti dīvains skatiens - man bail no narkomāniem, vai pārāk tumsnējs (arī jau aizspriedumi...)


emy, tā kā dzīvojam vienā rajonā - pēdejos gados neesmu sastapusi bomzi, no kura man būtu bail... Iespējams tāpēc, ka liels suns... Jā, agrāk tik tiešām bija nepatīkamāk sastapt tiesi bomzi, jo viņi bija kaut kādi agresīvāki un es jaunāka, protams. Jā, protams, ka nepatīkami, ka naktī kāds rakājas pa tām miskastem, guļ kāpnu telpā utt. Tomēr man daudz nepatīkamāki ir tie eksemplāri, kuri apmeklē "Fēniksu" un sēž jaunatvērtajā iestādē "Prozit" :sajucis:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests