Likumi, likumi

Miscellaneous

Re: Likumi, likumi

Postby gilroy » 04 Mar 2010, 22:35

Nupat pajautāju zviedriem. Jā, viņiem teorētiski ir jāmaksā, bet negadodiet bieži, kad kāds tiešām ko nopelnot, līdz ar to sanāk tāda no valsts viedokļa tukša darbošanās - jūs krājat čekus, iesniedzat, pierādāt, ka ienākumi ir mīnusos, un ejiet mājās. ierēdnis rūpīgi pārbauda, saskaita un konstatē, ka jums tiešām ienākumi mīnusos. Un arī iet mājās. Lieki tērēts gan audzētāja, gan nodokļu inspektora darbs.

Teorētiski parēķinam.

No man interesējošās šķirnes kucēm var teorētiski iegūt 3 metienus. Vidēji metienā 6 kucēni. Ja uztveram kuci kā ražošanas līdzekli, tad kuces iegāde un audzēšana noteikti ieskaitāma izmaksās.

Tā kā domāju iegādāties pavisam konkrētu kuci, tad aptuvenas izmaksas man jau ir skaidras.
Kucēna iegāde: 1500 Ls.
Audzēšana līdz 2 gadu vecumam: apt. 2000 Ls.
Min 3 tuvākās izstādes (ceļš, dalība, komandējums) apt. 300 Ls

Pārojums (reāli importa manā gadījumā) apt. 2000 Ls X3 = 6000 Ls
Metiena izaudzināšana apt. 1000 Ls X 3 = 3000 Ls
-----------------------------
12800 Ls
Sadalam iztērētos 12 800 Ls uz teorētiskajiem 18 kucēniem, un iegūstam 711 Ls - reāli šīs šķirnes kucēnu cena Latvijā ir tieši tāda - 700 Ls.
Viss šis aprēķins ir veikts tādā VID garā - teorētiski, ja viss notiek, kā plānots. Visi veseli, kuce nepaliek tukšā un tā tālāk. Un te nav ierēķinātas pat šķirnei obligātās veselības pārbaudes, nemaz nerunājot par vet pakalpojumu cenām, ja kaut kas ar kuci noiet greizi.
Tad atkal jāpieskaita kuces uzturēšanas izdevumi nākamos gadus, kad kucēnu ražošanai večiņa vairs neder, bet izdevumi uzturēšanai aug.

Nezinu, bet varbūt līdzīgis aprēķinus būtu vērts salikt kopā un tas pats LKF kā solīda un cienījama organizācija varētu griezties VID, parādīt aprēķinus, izskaidrot, ka tikai pilnīgi dīvains audzētājs nespēs pierādīt ieguldījumu un ienākumu nesamērojamību un peļņas neesamību.

Tad rezultātā vismaz aiztaupītos VID ierēdņu lieki tērētais darbalaiks.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Likumi, likumi

Postby Sisija » 05 Mar 2010, 08:11

gilroy, nu un ko lai dara tie audzētāji, kuriem kuces jau nopirktas un izaugušas un līdz likuma pieņemšanai nekādi čeki nebūs krāti :jaut:
Cik zinu Amerikā arī kaut kas jāmaksā. Paziņa, kurai ir paliela kaķu audzētava nu jau 10 gadus, teica, ka rūpīgi visu uzskaitot un līdz šim nekas tā arī nav bijis jāmaksā. Bet... neaizmirstiet, mēs nedzīvojam ne Zviedrijā, ne Amerikā, bet gan Latvijā. Un kā zināms, mūsu likumdevēji bieži vien nedraudzējas ar veselo saprātu :(
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Likumi, likumi

Postby BaibaB » 05 Mar 2010, 09:02

:ninja: ei tu nost! paskatiet, tauta, kas rakstīts VID mājas lapā par saimniecisku darbību:
Statuss

Saimnieciskā darbība ir jebkura sistemātiska, patstāvīga darbība par atlīdzību.
Tā ir, piemēram, ar uzņēmuma līguma izpildi saistīta darbība , nekustamā īpašuma apsaimniekošana, personas īpašumā esošas piemājas saimniecības darbība, kā arī profesionālu pakalpojumu sniegšana, ja nav darba attiecību ar tiem, kam tiek sniegti pakalpojumi – piemēram, zinātniskā, literārā, pasniedzēja, aktiera, režisora, ārsta, zvērināta advokāta, zvērināta revidenta, zvērināta notāra, zvērināta mērnieka, zvērināta taksatora, mākslinieka, komponista, mūziķa, konsultanta, inženiera vai arhitekta darbība.

Kad ir jāreģistrējas?

Kā saimnieciskās darbības veicējam personai jāreģistrējas 30 dienu laikā pēc savas saimnieciskās darbības uzsākšanas.

Reģistrācijas kārtība

Reģistrēties kā saimnieciskās darbības veicējs persona var VID teritoriālās iestādes nodaļā pēc savas dzīvesvietas, aizpildot Nodokļu maksātāja reģistrācijas pieteikuma veidlapu (skat.Noderīgi > Veidlapas)
Nodokļa maksātāja reģistrācijas apliecība tiks izsniegta 10 dienu laikā pēc pieteikuma veidlapas iesniegšanas.

Reģistrācijai nepieciešamie dokumenti

Lai reģistrētos VID kā saimnieciskās darbības veicējs, personai ir jāuzrāda pase un jāiesniedz:

1. pieteikuma veidlapa;
2. atkarībā no saimnieciskās darbības veida šādu dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālu):
- persona, kas saņem autoratlīdzību – dokuments, kas apliecina autoratlīdzības saņemšanu;
- zvērināts notārs – tieslietu ministra rīkojums par zvērināta notāra iecelšanu vai tieslietu ministra paziņojums par iekļaušanu zvērinātu notāru sarakstā;
- zvērināts advokāts – Latvijas Zvērinātu advokātu padomes izsniegta apliecība;
- zvērināts revidents – Latvijas Zvērinātu revidentu asociācijas izsniegts zvērināta revidenta sertifikāts;
- prakses ārsts – ārsta sertifikāts un ārsta prakses reģistrācijas apliecība, kuru izsniegusi Latvijas ārstu biedrība, ārsta prakses telpu īres līgums vai apliecinājums par īpašuma tiesībām uz ārsta prakses telpām;
- prakses farmaceits, prakses veterinārārsts un prakses optometrists – dokuments, kas apliecina tiesības uzsākt attiecīgo praksi;
- zvērināts tiesu izpildītājs – dokuments, kas apliecina iecelšanu amatā;
- pārējie saimnieciskās darbības veicēji – citi dokumenti, kas apliecina saimniecisko darbību, piemēram, īpašuma vai valdījuma tiesības apliecinošs dokuments, Valsts zemes dienesta izsniegta licence.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Likumi, likumi

Postby BaibaB » 05 Mar 2010, 09:06

man tagad jāiet pie kāda jurista konsultēties, jo es nesaprotu, vai manas divas kuces, no kurām viena, ticamākais, netiks pārota, bet otra tikai iespējams, uzskatāmas par saimnieciskas darbības objektu/subjektu? un cik laicīgi šitā birokrātija jākārto? tad, kad pārošanai saņemta atļauja vai tagad, kad kuce vēl bērna prātā? un vai individuāli man kā ļubiteļam arī vajag nokārtot birokrātiju par saimniecisku darbību, jeb tas attiecas tikai uz audzētavām? mūsu valstī, kā parasti, neviens neko nav kārtīgi izdomājis, bet jau berzē tuklās roķeles, kā iekasēs baigās summas (kur ir vemjošā ikona?)
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Likumi, likumi

Postby ingaanna » 05 Mar 2010, 10:38

BaibaB wrote:Saimnieciskā darbība ir jebkura sistemātiska, patstāvīga darbība par atlīdzību.
Tā ir, piemēram, ar uzņēmuma līguma izpildi saistīta darbība , nekustamā īpašuma apsaimniekošana, personas īpašumā esošas piemājas saimniecības darbība, kā arī profesionālu pakalpojumu sniegšana, ja nav darba attiecību ar tiem, kam tiek sniegti pakalpojumi – piemēram, zinātniskā, literārā, pasniedzēja, aktiera, režisora, ārsta, zvērināta advokāta, zvērināta revidenta, zvērināta notāra, zvērināta mērnieka, zvērināta taksatora, mākslinieka, komponista, mūziķa, konsultanta, inženiera vai arhitekta darbība.
[/i]

Lasu, lasu un nesaprotu, kuram gadījumam tad mēs atbilstam?
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Likumi, likumi

Postby Robins » 05 Mar 2010, 10:53

Pagaidām nevienam - varbūt tikai var pavilkt zem vispārējā definējuma - sistemātiska patstāvīga darbība par atlīdzību.
tāpēc arī tiek teikts, ka nekas īsti netiek regulēts.
Bet, ja būs jauns likums (tur par tām pievienošanās konvencijām, kursi audzētājiem utt.) tad tajā mierīgi var arī noteikt, ka jebkura kucēna pārdošana ir saimnieciskā darbība, un kā parasti Latvijā - nodoklis visiem, un tad, ja kāds vēlas - milzīgi sarežģīta procedūra, kā var pierādīt, ka izdevumi pārsniedz ienākumus, un nekas nav jāmaksā.

Jāreģistrējas ir 30 dienu laikā pēc tam, kad ir gūti ienākumi.

Un līgumus vispār būtu labi slēgt par pilnīgi visu. Tas palīdz atrisināt domstarpības pēc tam - viens domājis tā, bet otrs savādāk. Protams, dažos gadījumos pilnīgi pietiek ar mutisku vienošanos.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Likumi, likumi

Postby BaibaB » 05 Mar 2010, 11:36

nu man jau liekas, ka ne vienmēr kucēnu metiena pārdošana var tikt kvalificēta kā sistemātiska patstāvīga darbība par atlīdzību... ja metiens kucei ir vienu pašu reizi? tātad tā nav sistemātiska un pastāvīga darbība par atlīdzību, vai ne? ja man būtu vairākas kuces un metiens būtu reizi gadā, tātad kuces dzemdētu reizi trijos gados, tad varbūt tā būtu sistemātiska un pastāvīga darbība.

bet vispār labi, ka es neesmu izmetusi ārā rēķinus par suņbarību no internetveikala. un nemetīšu. krāšu un vajadzības gadījumā uzrādīšu VIDam, KNABam, SABam un kas tik vēl atnāks, jo kuce jau labi jābaro visu mūžu, ja grib labu metienu. :medos:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Likumi, likumi

Postby Robins » 05 Mar 2010, 11:43

BaibaB wrote:nu man jau liekas, ka ne vienmēr kucēnu metiena pārdošana var tikt kvalificēta kā sistemātiska patstāvīga darbība par atlīdzību... ja metiens kucei ir vienu pašu reizi? tātad tā nav sistemātiska un pastāvīga darbība par atlīdzību, vai ne?


Bet lūdzu pierādi. Tas nekas, ka viens metiens - varbūt tas ir sistemātiskas un pastāvīgas darbības sākums. Kā pierādīsi, ka šī darbība neturpināsies? Tāpēc drošības pēc, samaksā vien nodoklīti jau tagad (un protams - visiem vienādu, kas nozīmē - lielu), jo skaidrs, ka valstij nav administratīvo resursu lai administrētu sarežģītu iekasēšanu - nu tur, pēc faktiskajiem ienākumiem, kaut kādus izdevumus rēķināt - tas nu ir lieki.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Likumi, likumi

Postby Sisija » 05 Mar 2010, 11:49

Tā kā ražošanas pamatlīdzekli izmaksās nevar norakstīt uzreiz, t.i. kuces vērtību uzreiz nevar norakstīt, tad cik liela būs kuces gada amortizācijas vērtība un ko mēs varētu pieskaitīt pie kapitālā remonta :medos:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Likumi, likumi

Postby BaibaB » 05 Mar 2010, 11:51

Robins wrote:Bet lūdzu pierādi. Tas nekas, ka viens metiens - varbūt tas ir sistemātiskas un pastāvīgas darbības sākums. Kā pierādīsi, ka šī darbība neturpināsies?

:jiihaa: skaidrs, ka šī valsts tieši tā arī domās un nodokli uzliks visiem un vienādi lielu.
btw, kāda izskatās atļauja pārot kuci? formāls papīrs no LKF uz katru metienu atsevišķi? tad varbūt tas derētu kā attaisnojuma dokuments VIDam, ka metiens ir konkrēts un nekāds sākums lielai un skaistai saimnieciskai darbībai?

vispār sāku iedomāties, kā varētu izskatīties attaisnojuma dokumentu čupa priekš VID. :aizsapnojusies: pārošanas atļauja, pārošanas līgums, n-tie čeki par barību kucei grūsnības un laktācijas laikā, biezpiena un liellopa gaļas rēķini kucēniem piebarošanas laika posmā, vetārsta rēķini/izziņas vai citas papirkas... mmmm, a ko darīt ar kuces izstāžu dalības maksu rēķiniem (nu, tituli tak arī vajadzīgi, lai saņemtu atļauju pārošanai), tātad arī jāglabā. vēl piekopēšu aprakstus no izstādēm, lai redz, kur tas tituls iešķirs.vēl pāris duči papirku klāt. baigā mape sanāks. :koslene: (es ņirgājos, ja kāds nesaprata :hih: )
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Likumi, likumi

Postby Lilita » 05 Mar 2010, 12:54

Bet ja nu es pāroju kuci ar savu suni? Tad mapīte būs vēl biezāka. :aizsapnojusies:
Lilita
Puppy
Puppy
 
Posts: 104
Joined: 13 Jan 2010, 15:59

Re: Likumi, likumi

Postby Elbe » 05 Mar 2010, 13:20

Meitenes, no PVD vispār nekādu sakarīgu skaidrojumu par šo tēmu nevar saņemt - man meita pirms jaunā gada sāka savu biznesu, tā ka šitā tēma nav sveša. Reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējam nav problēmu, taču tālākais jau ir katra paša ziņā. VID tikai gribēs atskaiti ar ieņēmumi/izdevumi/ ar nodokli apliekamā vai neapliekamā summa. Bet PVD Rīgā absolūti nav spējīgs NEKO izskaidrot un praktiski arī atsakās to darīt, arī Saimas kaut kāda tur likumdošanas komisija atrakstās ar vispārīgām un tiesību teorijas frāzēm. Tā ka visumā saimnieciskās darbības veicēji katrs pēc savas saprašanas cīnās. Mūsu gadījumā, ja vien kāds uz Jums nav rādījis ar pirkstu vietējam PVD un VID , tad neviens arī neliksies ne zinis, jo faktiski, kas var pierādīt, ka manai sunei kaut kas ir bijis? LKF? , ne jau zosis no valsts iestādēm, ja vien pašas nav suņinieces. Grūtāk varētu būt audzētavām - cik saprotu tās jau ir juridiskas personas.
Pēc analoģijas tad jau bērnu piedzimšana arī ir jāapliek ar nodokli, :soks: jo no sava bērna tak arī es ceru iegūt kaut kādus ienākumus, vismaz vecumdienās, kaut vai morālus, a tie, kas saņem pabalstus tak vispār!!!! :shokets: .
Mans suns taču arī ir ģimenes loceklis!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Likumi, likumi

Postby BaibaB » 05 Mar 2010, 13:29

Elbe wrote:Mans suns taču arī ir ģimenes loceklis!

Tu ko :shokets: mēs taču visi esam skorobogatovi, gribam tikai peļņu, peļņu no savām sunēm, kādi tur ģimenes locekļi!
starp citu, pasaki nesuņinieku aprindās, ka suns Tev ir kā ģimenes loceklis, un visi sāks skatīties kā uz viegli tērētu. visi saprot, ka, jā, ar suni var medībās iet, pie ķēdes pielikt un kartupeļus sargāt, var naudu kāst ar kucēniem, bet ģimenes loceklis??? :apcelta:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Likumi, likumi

Postby Ezis » 05 Mar 2010, 13:42

Pēdējais teikums vienkārši BRILJANTS :soks: Kur man šomēnes ieskaitīs tos 600 latus? Nu baigi noderētu.

Ja nopietni - izskatās ka ar esošo kinologa izglītību man kā audzētavas īpašniekam varētu nepietikt, bet nāksies atsvaidzināt un papildināt grāmatvedības zināšanas. Un ieviest kādu jaunu stūrīti kompī, kur rakstīt visus izdevumus/ienākumus. Ritīgi žēl, ka ar suņu audzēšanua NEKĀDI nevar pelnīt minētos 600 latus mēnesī :asaras:
Ja tiešām ko tādu pieņems, tad tas būs tikai lieks darbs audzētājiem un VIDam. Nedomāju, ka jebkādi nodokļi tur sanāks :ahaa:
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38

Re: Likumi, likumi

Postby madzhy » 05 Mar 2010, 19:36

[quote="gilroy"]
Audzēšana līdz 2 gadu vecumam: apt. 2000 Ls.
Min 3 tuvākās izstādes (ceļš, dalība, komandējums) apt. 300 Ls
Metiena izaudzināšana apt. 1000 Ls X 3 = 3000 Ls
-----------------------------
12800 Ls

Vai tas ir domāts nopietni? :sajucis:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Likumi, likumi

Postby gilroy » 05 Mar 2010, 20:11

madzhy, man tai konkrētajai šķirnei, par kuru domāju, aptuveni tā sanāk. Piemirsu vien vēl barošanu tajos gados, kad kucēnus izdodas iegūt. Tātad vēl 3000 Ls klāt pie izdevumiem.
Last edited by gilroy on 06 Mar 2010, 16:12, edited 1 time in total.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Likumi, likumi

Postby Saulpurene » 05 Mar 2010, 21:42

Bet PVD Rīgā absolūti nav spējīgs NEKO izskaidrot

Ko tieši izskaidrot? :lasu:

faktiski, kas var pierādīt, ka manai sunei kaut kas ir bijis?
Nu, ka bijis- to jau nevar. Bet, kad vēl ir? Pirmās 8 nedēļas kucēni dzīvo pie mātes un nav atdodami.

Starp citu, MK noteikumi Nr.266 no 04.04.2006. (http://www.likumi.lv/doc.php?id=132534) paredz, ka dzīvnieka īpašniekam ir jāinformē PVD teritoriālā struktūrvienība par to, ka tiks tirgoti kucēni (vai citi mājas (istabas) dzīvneiki). Sk. 34.1 punktu.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Likumi, likumi

Postby Elbe » 05 Mar 2010, 23:05

Par PVD. Pamēģiniet no viņiem izsist da jebkādu paskaidrojumu, kā tie viņu noteikumi reāli ir piemērojami un pildāmi un viņi vai nu raustīs plecus, vai arī sūtīs pie konsultantu firmas, kur skaidrojums par naudu, bet skaidrojumu dod meituks, kas pats ar drausmīgām mokām, smadzenītēm čirkstot , rokas pa tiem pašiem, visiem pieejamajiem normatīvajiem aktiem un neko citu, kā to, kas tai likumā/noteikumā ir rakstīts, pateikt nevar, jo nekā nav. Par to pašu informēšanu par kucēniem - es ponta pēc pamēģināju piezvanīt un saņēmu pilnīgas neizpratnes pilnu atbildi. Ko es gribot? Da neko, gribu būt likumpaklausīgs pilsonis un informēju jūs, ka..bla.. bla... bla. Kādā formā viņi gribēs šo manu infu saņemt? - Nekādas formas nav! Un nav arī , kur to infu likt, ja nu vienīgi uz nagliņas. Vot tā!
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Likumi, likumi

Postby Saulpurene » 05 Mar 2010, 23:11

Elbe
tie viņu noteikumi
Vispār jau likumus un noteikumus neizgudro PVD.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Likumi, likumi

Postby Elbe » 06 Mar 2010, 00:04

Uz varžacīm uzkāpu? Sory, bet tik tiešām, tas kantoris dara visu iespējamo, lai neļautu Latvijā attīstīties jekādai uzņēmējdarbībai. Tas gan attiecas lielākoties uz Rīgu, jo līdzīgas darbības uzņēmēji lauku rajonos stāsta, ka viņiem tiešām palīdz un izskaidro visu tieši PVD, bet RĪGĀ!!! No galvas tā zivs pūst, no galvas!
Un kā notiek normatīvo aktu izstrāde, man ir zināms.
Bet vispār šis ir suņu forums, nevis MK sēde.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron