Par čūskām un to bīstamību

Miscellaneous

Re: Par čūskām un to bīstamību

Postby madja » 21 Apr 2011, 09:08

tās odzes tik smukas,ka man noteiktu būtu ar sevi jāsarunā,ka nevajag vis papaijāt. lai gan man čūskas nerādās, gadiem neesmu redzējusi. bet tāāā patīk. glodene nē, viņai pavisam cita faktūra, bet tā rudā odzīte....ehh ....
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Par čūskām un to bīstamību

Postby obrija » 21 Apr 2011, 09:09

Nu un ZALKTIS
Garākais no Latvijā mītošajiem rāpuļiem. Garums var sasniegt 1,5 m, taču jau 1 m gari īpatņi sastopami visai reti. Mugurpuse pelēka vai zilgani melna, gadās ar maziem gaišiem punktiņiem. Vēderpuse un rīkle balta, plankumaina. Galvas katrā pusē pie pakauša dzeltenīgi oranžs, retāk balts pusmēnessveida plankums. Šie plankumi ir zalkša raksturīgākā pazīme, kas ļauj to atšķirt no citām Latvijā dzīvojošām čūskām, tai skaitā no odzes melnās formas.
Uzturas pārsvarā mitrās vietās. Labi peld, daudz laika pavada pie ūdens vai ūdenī. Izteikta dienas aktivitāte.
Zalkti noķerot tas izdala īpaši pretīgi smakojošu bālu šķidrumu, aizsardzības metode :kanepe: Labas aktiera spējas, briesmu brīžos mēdz izlikties miris. :velnins:
Image
Image
Image
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Par čūskām un to bīstamību

Postby Cālis » 21 Apr 2011, 23:29

Jap! Visas zalkša fiškas esmu piedzīvojusi - gan no smakas neatmazgājamas rokas, gan redzējusi kā šis izliekas par beigtu, kad suns uzklupis.
Pēc bildēm spriežot, esmu bērnībā draudzējusies arī ar gludeno. Paldies dievam, ka man pa ķērienam nekad nav bijusi odze. :nagi:
User avatar
Cālis
Baby
Baby
 
Posts: 54
Joined: 19 Oct 2010, 13:30
Location: Baloži, Katlakalns

Re: Par čūskām un to bīstamību

Postby pixy » 22 Apr 2011, 06:48

Paldies, Obrija, skatos tās bildes un jūsmoju - man ļoti patīk čūskas. Diemžēl mežā dzīvojot, jāsamierinās, ka arī pagalmā viņas var sastapt, vienkārši jārespektē tas un jāuzmanās.
obrija wrote:Starp citu... pie mums ir arī sastopami šo abu rāpuļu hibrīdi, ar dzeltenām ausīm un zigzagu uz muguras, bet parasti tie ir nekaitīgi un zigzags nav tik ļoti izteikts,
Tev varbūt ir kāds links vai literatūra, kur par šito var palasīties? Man interesē, kā tas "tehniski" iespējams, jo zalktis dēj olas, bet odze ir dzīvdzemdētāja. Nespēju iedomāties, kā viņi var "vienoties" :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Par čūskām un to bīstamību

Postby obrija » 22 Apr 2011, 10:46

Šādu brīnumu redzēju atnestu uz zoo, kur man strādā paziņa. Internetā diemžēl info pati nesameklēju, un to procesu kā viņi vienojās labprāt pati redzētu, dabā jau visādi brīnumi gadās :tikainesaki:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Par čūskām un to bīstamību

Postby Andrushka » 23 Apr 2011, 10:42

Ligita555 wrote:Arī manu dzinēju pirms 2gadiem sakoda čūska ,reakcija bija šausmīga ,zaļas putas nāca laukā par abiem galiem ,palika pilnīgi ļengana ,uz rokām mežonīgā ātrumā nesām no meža uz mašīnu ,tajās šausmās pat neatceros kā tikām līdz Cenderu klīnikai ...Paldies ,paldies mīļajam suņu dieviņam un Cenderu klīnikas ārstu ātrajai reakcijai ,kuri izglāba mūsu suņuku ,..Katrs suns jau noteikti čūskas kodumu panes savādāk ,bet mums gāja tā :ludzu:


Tajā pat laikā, kad Meijiņa bija uz dzīvības un nāves sliekšņa, čūskas sakosts taksītis blakus būrītī nomira :(
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron