Flexi pavads

Miscellaneous

Re: Flexi pavads

Postby Linda B. » 24 Jan 2011, 20:56

Lietošana bija ļoti ērta,bet mums viņa nenokalpoja pat gadu, solīto divu vietā.Pavada bija paredzēta sunim līdz 10kg un mana 5kg smagā taksene ieskrējās un pārrāva(ne pavisam uz pusēm,tā trose tā kā saira,grūti paskaidrot),varbūt kāds brāķis bija,laigan viņai ir izdevies pārplēst arī karabīni.Bet laikam pirkšu jaunu,nu jau vairs tā nenesās ieraugot kaut kur kādu dzīvu būtni.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Flexi pavads

Postby undd » 24 Jan 2011, 21:17

man vairākas reizes ir bijis tā, ka suns fleksi izrauj ar spēku, kad licies, ka fleksim būs tutū, bet nu jau kalpo gadu otro, ja ne visus 3, mums gan ir 50 kg-iem domātais, lietotājs pats ir starp 20 - 25 kg, varbūt vērts pirkt smagākiem domātu?!
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Flexi pavads

Postby Sisija » 24 Jan 2011, 21:21

Mana iepriekšējā sunei Fleksis kalpoja gadus 7, bet tas, ko nopirku pagājušajā gadā, neizturēja pat 6 mēnešus, kaut bija paredzēts divreiz smagākam sunim. Fleksis bijas tas ar šņori, augšējā kārta pārrīvējās, iekšējā gan nepārplīsa, bet rezultātā tā šņore kā veca zeķe sašļuka. Tagad nopirku lentveidīgo Fleksi, pagaidām viss kārtībā.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Flexi pavads

Postby Torijs » 24 Jan 2011, 21:48

Sisija wrote: Fleksis kalpoja gadus 7, bet tas, ko nopirku pagājušajā gadā, neizturēja pat 6 mēnešus, kaut bija paredzēts divreiz smagākam sunim.

Tādi un līdzīgi stāsti dzirdēti n-tie. Vienmēr esmu domājusi, diez kāpēc cilvēki izvēlas šos it kā neparocīgos verķus... :tomati: nu jā, pierašanas vaina. A kas vainas parastai ādas pavadai? Ar to vismaz man ir 100% pārliecība, ka toč nekad nepārraus, vienmēr varēšu kontrolēt un savākt suņus, ja kaut kas tuvumā "briedīs". Man būtu bail, ka tāds izvelkams-ievelkams striķis nenostrādās, kad vajadzēs, kaut manas reakcijas dēļ. Un arī plauksta puslīdz tukša, vai pat pavisam tukša, kad pastumju cilpu līdz locītavai, varu pat vēl kādu someli panest, ja vajag. Laikam jau tas garums ir noteicošais faktors :jaut:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Flexi pavads

Postby Linda B. » 24 Jan 2011, 21:58

Ērtāk,ka tas striķis pats regulējas,tagad staigājam ar parasto 1,5m garo ādas pavadu.Bieži iet blakus,bet laiku pa laikam vajag taču noiet nost no ceļa kaut ko paostīt vai nokārtoties,pavada jāplaiž vaļīgāk,nāk atpakaļ-atkal jāaptin ap roku,lai nemaisās sunim pa kājām un tā tā pastaiga paiet pavadu tinot uz rokas un atkal tinot nost,laigan esmu jau pieradusi ērtāk tomēr bija,kad tā pavada regulejās pati.
Nu,jā,es arī domāju,ka kad pirkšu,tad pirkšu kaut ko lielākiem suņiem paredzētu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Flexi pavads

Postby undd » 24 Jan 2011, 22:09

Torijs wrote:Vienmēr esmu domājusi, diez kāpēc cilvēki izvēlas šos it kā neparocīgos verķus... :tomati:


es neizvēlējos, man uzdāvināja, bet esmu ļoti apmierināta ar šādu dāvanu :) jau kaut vai Bunny minētā iemesla dēļ, garais striķis nav jāviņķelē rokā, pats viņķelējas savā futlārī :) ir situācijas, kad fleksis ir neērts, piemēram, izstādes, vai jebkura vieta, kur ir daudz gūzmas, tādās vietās ar pavadu ir daudz ērtāk suni savākt un pēc nepieciešamības turēt maksimāli tuvu sev, bet jebkurā pārējā situācijā fleksis IR ērtāks, ok, pieļauju, ka pa lielam varētu būt arī gaumes/pierašanas vaina, lai gan vecajam sunim regulāri izmantoju parastās, labās brezenta 3 - 5 metrīgās pavadas, pēc flekša varu salīdzināt
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Flexi pavads

Postby Sisija » 24 Jan 2011, 22:14

Torijs, man gan tas šķiet tīri parocīgs. Ar reakciju viss ir pat ļoti kārtībā, ātri pierod, somas pastaigās ar suni līdzi nenēsāju. Viss jau atkarīgs no suņa un situācijas. Ja man būtu ļoti liels, spēcīgs un aktīvs suns vai arī mazs tipinātājs ar īsām kājelēm, tad, droši vien, tādu nelietotu. Mānā gadījumā tā darbdienās tagad ziemā praktiski ir vienīgā iespēja sunim +/- normāli izkustēties. Laxmi ir ļoti aktīva un enerģiska, bet tagad nekur citur kā tikai pa ietvēm iet nevaram, viss ir stipri piesnidzis un mums par dziļu un arī mūsu rajonā pavisam tumšs. Nevaru es likt sunim īsā pavadā 2xdienā 1,5 h iet man blakus. No tādas pastaigas mums maz labuma un arī salst. Noteicošais, protams, ir garums. Sune pa ceļam var pamētāt kociņu, kādu plastmasas pudeli, uzskriet augšā kupenā, vārdu sakot, izkustēties. Tā kā staigājam ļoti agri no rīta un vēlu vakarā, parasti citus gājējus satiekam ļoti reti un nevienam netraucējam. Laxmi māk ļoti labi iet arī blakus, ja to vajag, ja nē, tagad ziemā, ļauju viņai skriet. Vasarā ir cita lieta, ir kur izskrieties.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Flexi pavads

Postby Torijs » 24 Jan 2011, 22:25

Nu jāā', es neesmu pat pamēģinājusi tādus flekšus. Man tik ir čujs, ka būtu ziepes. Vilcēji man ir abi. Lielais vismaz pēc pārdesmit metriem iet kā "kārtīgam, izglītotam, inteliģentam" :hih: sunim pieklājas-pie kājas, bet mazais....dod vaļā kā šujmašīna! Ar viņu nav iespējams normāli pastaigājoties paiet, jāiet riktīgā ātrsoļotāja tempā. Citreiz nu tā gribās lēni, lēni pavazāties- paklausoties putneļus, paskatīties veikalu skatlogos, ta kas tev deva? Visam aiznesamies garām kā driģenes saēdušies. Un tad jau man tas pirksts būtu pēc tam noņemams un izmetams miskastē pēc pogas turēšanas.
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Flexi pavads

Postby undd » 24 Jan 2011, 22:32

Torijs wrote:man tas pirksts būtu pēc tam noņemams un izmetams miskastē pēc pogas turēšanas.


pēc pieredzes saku, ja pirksts neatkrīt pēc divām dienām, tad pēc tam tā pirkstošanās ir tikpat automātiska un nesāpīga kā durvju aizslēgšana promejot :hih:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Flexi pavads

Postby Sisija » 24 Jan 2011, 22:47

Torijs wrote:Man tik ir čujs, ka būtu ziepes. Vilcēji man ir abi. Lielais vismaz pēc pārdesmit metriem iet kā "kārtīgam, izglītotam, inteliģentam" :hih: sunim pieklājas-pie kājas, bet mazais....dod vaļā kā šujmašīna! Ar viņu nav iespējams normāli pastaigājoties paiet, jāiet riktīgā ātrsoļotāja tempā. Citreiz nu tā gribās lēni, lēni pavazāties- paklausoties putneļus, paskatīties veikalu skatlogos, ta kas tev deva? Visam aiznesamies garām kā driģenes saēdušies.

Vilkt mani neviens nevelk, Laxmi ir iemanījusie precīzi noteikt pavadas garumu līdz kuram var mierīgi skriet. Bet vispār man lēna staigāšana krīt uz nerviem (arī bez suņa parasti ātri pārvietojos :kanepe: ) , var būt tāpēc ka pirmie suņi bija dobermaņi un tiem lēna staigāšana pie sirds nu pavisam negāja. Dažus gadus, kad man bija divi pilnīgi atšķirīga "ātruma" suņi, tad gan staigāt bija grūti, vienam vajag ārti, bet otrs tā lēni tipina :aknee:. Tagad gan mani ātrums apmierina, ejam tik ātri, ka var jau gandrīz par skriešanu nosaukt, sunim labi un man lieks kg klāt tik ātri neaug :kanepe: .
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Flexi pavads

Postby energy » 24 Jan 2011, 23:24

Torij, bet kādi ir citi varianti iziet ar suni pilsētā pa ielām pastaigāt (ar zaļo zonu un arī parkos, kad negribas riskēt un suni laist vaļā)? Ar fleksi vismaz suns var izstaigāties (mums 5m garš). Ja kaut kas nenostrādās, vismaz varam aiz lentes saķert (nezinu, kā būtu trosi mēģināt tvert :nagi: ).
Vasarā ejam arī ar 3 un dažreiz pat 5m garām parastām pavadām, bet tagad ziemā pa pietaisītu sniegu (rudenī pa dubļiem un peļķēm) negribas novazāt. Arīar cimdiem grūti savākties.

P.S. Mums ir 35kg fleksis 12kg smagam sunim un 8 mēnešus kalpo godam.
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Flexi pavads

Postby Torijs » 24 Jan 2011, 23:33

Nu jā, es jau tā savtīgi-tikai par sevi. Manējie abi izārdās un iztrakojās pa sētu skraidot. Tā kā pastaigājoties neļauju īpaši plātīties un skriet visur, kur ienāk prātā. Dzīvokļu suņiem grūtāk gan, tad jau tiešām, laikam, tāds fleksis ir vajadzīgs.
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Flexi pavads

Postby undd » 24 Jan 2011, 23:43

Nez par tiem dzīvokļu suņiem, jo, atvainojiet, esmu no tiem sliktajiem suņiniekiem, kuri savu bobuli laiž BEZ siksnas, flekša vai neflekša, nu tā pa lielam, ja situācija ļauj, fleksis šajā jautājumā mums neko nemaina, ja neņem vērā to, ka abas pārējās pavadas ir viena metru, otra pusotru metru garas, ja no tām būtu atkarīga pastaiga, tas šajā laikā diez kas nebūtu, jo sune mana jau ļoti labprāt pa kupenām deso, ar mani gan švakāk :D
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Flexi pavads

Postby iveta kazaka » 25 Jan 2011, 09:57

Mans pirmajam 5m Fleksim drīz būs 4.gadi, un nekādas vainas tik pats izskatās tāds nobružāts. ;) Otrajam 8mvai nu būs- vai ir jau divi gadi.Abi ir ar trosi.
User avatar
iveta kazaka
Baby
Baby
 
Posts: 85
Joined: 16 Jan 2010, 07:41
Location: Liepāja

Re: Flexi pavads

Postby OrlandoSeaHorse » 25 Jan 2011, 15:04

Torijs wrote: A kas vainas parastai ādas pavadai? Ar to vismaz man ir 100% pārliecība, ka toč nekad nepārraus, vienmēr varēšu kontrolēt un savākt suņus, ja kaut kas tuvumā "briedīs"
Tu esi optimiste! Es tikai brezenta pavadas lietoju (t.i., vēl bez flekša), jo senāk foksis ādas pavadas rāva pušu apmēram reizi 2-3 mēnešos. Ar enerģiju. Ar šiem puišiem neesmu pat mēģinājusi ādas pavadu, tikai vienam izstāžu siksniņa ir ādas. Parastās tagad dabūju tādas pat kā zirgiem kordas taisa - it kā no 3 daļām, mīkstas, vieglas, izturīgas, kad kāds mēģina kost pušu, viņas ir tik elastīgas, ka tur pat zobu pēdas reredz.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Flexi pavads

Postby pixy » 25 Jan 2011, 17:52

Savu 6,5 mēnešu veco vedu ar ādas, jo fleksis provocē suni vilkt pavadu - jo aktīvāk velk, jo tālāk tiek. Ar parasto pavadu suns iemācās nevilkt, iet tā, lai siksna nenostiepjas - vedu viņu ar vienu pirkstu un, ja jūtu vilcienu, drusku parauju un saku - nevelc siksnu. Ja uzreiz ietu ar fleksi, viņa stabili kļūtu par īstu Vilcēju. Var jau būt, ka visiem tāda tendence nav, bet ar parasto to tomēr vieglāk izskaust.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Flexi pavads

Postby Torijs » 25 Jan 2011, 21:51

OrlandoSeaHorse wrote:Tu esi optimiste! Es tikai brezenta pavadas lietoju (t.i., vēl bez flekša), jo senāk foksis ādas pavadas rāva pušu apmēram reizi 2-3 mēnešos.

Nu nezinu, nezinu.... kādam monstram jābūt, lai pārrauti īstu ādas siksnu? Cik nu foksim tā "suņspēka". Tad jau nonstopā nez cik ilgi jāraustās, a tur jau vajag divus-vienu, kas raustās un otru, kas tā ļauj mērkaķoties :jautri: Vienīgi, ja nu tā pavada diega platumā un vienkārtīga vai mākslīgās ādas. Manējiem abiem pa pirmai un vienīgai pavadai tik ir, un abas kā jaunas-lielajam jau gandrīz 7 gadus godam kalpo, mazajam vairāk kā 2 gadi.
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Flexi pavads

Postby julika » 01 Nov 2013, 13:39

Pacelšu temu

pixy wrote:fleksis provocē suni vilkt pavadu - jo aktīvāk velk, jo tālāk tiek.


gribētos dzirdēt viedokļus par šo, jo apsveru domu iegādāties flexi, ar parasto nēerti visu laiku turpu šurpu satīt un palaist, gribas automātiski. bet mulsina tas, ka ne pirmo reizi jau dzirdu, ka suns pierod vilkt uz flekša.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Flexi pavads

Postby fedelta » 01 Nov 2013, 14:35

julika wrote:Pacelšu temu

pixy wrote:fleksis provocē suni vilkt pavadu - jo aktīvāk velk, jo tālāk tiek.


gribētos dzirdēt viedokļus par šo, jo apsveru domu iegādāties flexi, ar parasto nēerti visu laiku turpu šurpu satīt un palaist, gribas automātiski. bet mulsina tas, ka ne pirmo reizi jau dzirdu, ka suns pierod vilkt uz flekša.


Man ir gan flexi gan parastā pavada - ir tā, ka pie parastās viņa velkas pa zemi vai ir satīta man rokās, kad ejam, jo vilkt nav atļauts, bet ja paņemu flexi tad suns iet man blakus, vienkārši pavada nav man satīta rokā, bet tanī kastītē, ja gribu kādu noteikti garumu - izvelku un nofiksēju, tad sanāk kā parastā pavada. Ar fleksi suns var vairāk izskrieties un saimniekam arī ērti, jo diezgan sarežģīti būtu 5m vai 8m satīt ap roku :D . Par to vilkšanu es nezinu - mani nevelk, bet varbūt tas ir tāpēc, ka es manu - ir kad gribas fleksi, ir kad parasto pavadu, bet es domāju, ka ja suns ir iemācīts nevilkt, tad nav nozīmes kāda pavada - mehāniskā vai parastā. Parasto pārsvarā izmantoju mācot sunci, jo viņu var gan nomest zemē, gan piesiet pie jostas, ja vajag, flexi parasti izmantojot ejot vienkāršās garās pastaigās vai uz parku ( lai suns var iet patālāk no manis, bet tai pašā laikā varu kontrolēt, jo bez pavadas jau nevar, lai arī suns ir kontrolējams :lamajas: ) mums ir 5m fleksis, ar laiku gribu iegādāties garāku.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Flexi pavads

Postby julika » 01 Nov 2013, 14:57

nu jā, man arī doma iet tikai pastaigās ar tādu, lai var izskrieties suns + domāju, ka meitai, kad paaugsies, būtu vieglāk ar tādu.
par to mainīšanu laba doma, paldies!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

PreviousNext

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 22 guests