Suns + kaķi

Miscellaneous

Suns + kaķi

Postby FANE » 28 Dec 2010, 19:42

Lūgums padalīties ar pieredzi - kā saradināt suni ar kaķiem? Problēma: ģimenē kurā gadu atpakaļ no patversmes paņemts suns, šobrīd nākuši klāt divi kaķi, kas līdz šim suni nav redzējuši un tāpēc ļoti baidās, bet suns izrādās ir kaķu nīdējs...ko darīt?
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns + kaķi

Postby pepper » 28 Dec 2010, 19:47

Mums situācija, ka mājās visu laiku dzīvoja tikai kaķis. Kaķim 9 gadi. Šovasar paņēmām suni. Kaķis suni nelaiž sev klāt, ja pa tuvu pienāk, tad var pamatīgi dabūt pa ķobi. Un tā vēljoprojām. Vai ir kādas cerības, ka kādreiz abi tomēr kļūs par draugiem? Vai var kaut kā veicināt šo draudzību? :neparliecinats:
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Suns + kaķi

Postby Bafija » 28 Dec 2010, 23:29

Kaķis nav apmācāms un dresējams kā suns un kaķis 99% gadījumu neieņems "otro plānu".
Man ir visu dzīvi bijuši kaķi un suņi. Kaķi ir tik ietiepīgi, ka nav pat jēga tiem ko stāstīt. Labāk iemācīt sunim kaķi vnk neaiztikt, ignorēt.

Tomēr pats svarīgākais, lai dzīvnieki respektē saimnieku. Maniem kaķunīdējiem 12 haskijiem jau n-tos gadus jāpacieš lepna un lecīga siāmas kaķene. Tomēr lai nesanāk skāde nevienai no pusēm, es vnk cenšos izvairīties no situācijām, kurās rodas nopietni konflikti. Katram tiek veltīts laiks, tomēr kopā tie netiek laisti, kā tikai manā klātbūtnē, kur es esmu alfa.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Suns + kaķi

Postby Sisija » 29 Dec 2010, 08:28

Man gan nekad nav bijusi problēma ar kaķu un suņu sadzīvošanu. Visi vienmēr ir bijuši draudzīgi viens pret otru. Nezinu, var jau būt, ka paveicies, bet domāju, ka drīzāk, esmu vienkārši mācējusi ieskaidrot, ka mājās visi ir savējie un pāri nedrīkst darīt nevienam. Protams, suns reizēm padzenā kaķi, tā draudzīgi, veinkārši lai paskrietu, bet kaķis, savukārt, reizēm pat izaicina suni, lai tas paskrien pakaļ, vārdusakot no malas izskatās jautri.
Var jau būt, ka atsevišķām suņu šķirnēm varētu būt problēma ar sadzīvošanu, sevišķi, ja abi dzīvnieki ir pieauguši. Vienīgais ko zinu pilnīgi noteikti, saradināšanas procesam jānotiek ļoti, ļoti pakāpeniski un lēni. Mēs cilvēki reizēm esam ļoti nepacietīgi un gribam, lai dzīvnieki ātri pieņem vien otru, bet labāk, lai process ievelkas uz kādu mēnesi vai diviem, bet rezultāts noteikti būs labāks. Manējiem tam gan parasti vairāk par 3-4 dienām nebija vajadzīgs. Kādu laiku gan mājās vienus kopā neatstāju, bet drīzāk gan tāpēc, ka dažādas svara kategorijas un suns būdas daudz lielāks, pat ja vēl ir kucēns, var nodarīt pāri kaķim pavisam nejauši.
Interesanti ir tas, ka mana tagadējā kaķene vispār ir ar "raksturiņu", iekost man ir atļāvusies, bet sunim nekad pat nav ieskrāpējusi. Ja suns paliek pārāk apnicīgs, tad labāk aizskries prom, bet nekad nekodīs vai neskrāpēs, un, visdrīzāk, pēc 10 sekundēm jau būs atpakaļ un viss tusiņš sāksies no gala.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suns + kaķi

Postby Rotija » 29 Dec 2010, 08:39

FANE, ja suns ir pilnīgs kaķu nīdējs,nezinu gan vai izdosies sadraudzināt šos. Varbūt drīzāk gan suns,gan kaķi vēl vnk nevar sarast viens ar otru? :neparliecinats:
Cik ilgs laiks pagājis,kopš kaķi mājā ieradās?

Man gan pieredze tikai pieaugusi kaķene+kucēns, pieaudzis suns+kaķēns un vēlāk atkal jau pieaugusi kaķene+otrs kucēns.
Kad vecā kaķene mums nomira, pēc mēneša mājās atvedu jaunu kaķēnu. Teikšu kā ir - man sune bija gatava pirmās dienas viņu noēst. Trīcēja un drebēja. Kopā neturējām vispār. Bet tad kkā pamazām pierada un nu kaķe mierīgi iziet cauri diviem rotiem un neliekas ne zinis. Suņi zin,ka aiztikt nevar.
Tai pat laikā pāris ned., pēc mūsu kaķenes atvešanas,paņēmu uz izbarošanu mazu kaķēnu,kas tik no pudeles vēl ēda. To tā pati kučele auklēja kā savu bērnu. Laizīja un kopa un uzmanīgi skatījās,lai virsū neuzkāpj tam mazajam kamolītim.

Varbūt vnk nepieciešams laiks?
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Suns + kaķi

Postby Bafija » 29 Dec 2010, 10:08

Laiks noteikti!!! :par:
Mūsu haskijmeitene Leksija, kuras iepriekšējā saimniece bija mums stingri pateikusi, ka lai kaķi nekādā gadījumā vispār nelaiži tuvumā, pēc dažiem mēnešiem uz to vairs nereaģēja, bet nu jau pāris gadus spēj pat kopā gulēt. Tiesa mums kaķis nekad no suņiem nav baidijies vai bijis pret tiem agresīvs, vienīgi tāds patstāvīgs un iedomīgs. Aiziet pie voljēra un lēni staipas, laizas, kamēr suņi uguni spļauj :lamajas:
Tomēr īpāsi grūti saradināt, ja "kasīgas" ir abas puses.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Suns + kaķi

Postby madja » 29 Dec 2010, 10:11

Frīdai kaķi visu laiku bija kautkas, ko trenkt pa dārzu (tos,kas no kaiminiņiem atnāk). Kad pirms pāris mēnešiem izšķīros no sava kaķ-alerģiskā dzīvesbiedra, prāta negaišuma brīdī pieteicos dzīvnieku sosā,ka varu dot pagaidu mājas un decembra pirmajā svētdienā tiku pie 5 mēn runčuka, kurš savākts no kaķu kolonijas un baidās no visa pēc kārtas.
kopējā bilance pēc 3nedēļām ir tāda, ka man kaķis vēlarvien rokās nedodas, kaut atļaujas staigāt gana tuvu,kad sēžu un,kad dodu ēst pat vispār nelaižas, bet kāda :sirsninas2: ir viņam pret suni - kaķis pirmais gāja uz kontaktu-kad Frīda ienāca istabā, līda no pagultes murkšķēdams un ņaudēdams, vaŗtījās uz muguras. Tagad ,kad izmetu kaķi no guļamistabas, pa nakti abi guļ dīvānā- kaķis pats nāk un ieritinās Frīdai līkumā, lēkā pa virsu,kad grib skrieties un visādi izaicina, kad suns par daudz šo baksta, tad gan ielaiž mazliet ar ķepu pa šnobeli, bet bez nopietnām traumām.
bet manā gadījumā lielākā problēma ir Frīdas kā memmesmeitiņas grizsirdība- es pat "kiskis" nevaru pateikt,kad viņai sākas strjoms, bet ja paņemu kaķi rokās, vispār aizbrauc jumts- tu burtiski acīs var redzēt, tāāāāāda greizsirdība - tagad nav lielākas laimes, ja kādu vakaru ielaižu guļamistabā pie sevis, kur nav kaķa. toties kaķis staigā pa pārējām istabām bļaudams, kur ir viņa suns.
katrā ziņā, esmu sapratusi,ka personīgi man kaķi nevajag - pēc tā,cik vienkārši ir audzināt suni, es nespēju pārslēgties kaut vai uz to,ka nevar nekur atstāt ēdienu :ludzu: '... nerunājot par nemitīgajiem troliņiem pa nakti,jo pa dienu tas murmulis tikai guļ (kopā viņus neatstāju,lai neizdemolē māju), par to,ka kaķis asina nagus uz mēbelēm, utt utjp. es kā cilvēks,kas 30 gadus domāja,ka kaķi ir visforšākie dzīvnieki pasaulē, neticu savām ausīm tagad,kad saku- nav nekā labāka par suni un ar suni pietiek :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suns + kaķi

Postby silverequs » 29 Dec 2010, 10:41

madja, respeckt! :sirsninas2: :rej:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Suns + kaķi

Postby emy » 29 Dec 2010, 11:06

nu man šobrīd arī ir samilzusi problēma kaķis + suns (suņi). Viens no maniem skočiem, kuram jau gandrīz 10 mēneši, "aiziet ciet" uz kaķiem. Pilnīgi kā širmis aizkrīt.Pat ja dabū pa degunu un asinis pašķīst - šim vienalga - rej, ārdās, lēkā apkārt. Uz ielas, ja redz kaķi, tad vispār vairs neko citu ne redz, ne dzird.

Problēma tāda, ka manai mammai ir runcis, kas savukārt ir ļoti liela auguma un arī diezgan agresīvs. Šobrīd ir tā, ka pie mammas aizejot man skočs nebalsī spiedz pie durvīm aiz kurām iespundēts kaķis, bet kaķis no otras puses rūc un lec durvīs (un tā var ilgi... - kamēr suni nenovāc no durvīm un nepiesienu siksnā). Ja tās durvis atvērtu, tad klope garantēta... Man bail no tā, ka sunim var izskrāpt acis, mammai bail, ka suns var nokost kaķi. Otram sunim pagaidām par visu to jezgu neliela interese.

Pagaidām jau viss ir kontrolējam un risināms, bet bailes ir par vasaru, kad kaķis un suņi satiksies vienās lauku mājās. + Manai māsai arī ir suns un kaķis. Māsas sunim arī vēl nav gads. Vasarā sanāks kopā trīs suņi vienaudži (divi skoči un briārs) un divi kaķi. Tas viens (māsas kaķis) es domāju par sevi pastāvēs, jo viņš vecs un bezkaunīgs :) un ar cēlu mieru ignorēs tos suņu jefiņus, bet nu mammas kaķis ir pašos spēka gados un diezgan mežonīgs - var pats skriet virsū. Bail ir arī no tā, ka tie suņi trijatā netrenc to kaķi un nepiebeidz, jo ja viens sāks - pārējie jau tusiņā piebiedrosies...

Vārdu sakot problēma samilzusi, jo kaut kā tie dzīvnieki jāsapazīstina un jāsaradina.

Vienu padomu, ko šobrīd esmu saņēmusi ir - apgriezt (nejaukt ar izoperēšanu) kaķim nagus maksimāli, tad iedot gan kaķim gan sunim ko nomierinošu un salaist kopā...
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Suns + kaķi

Postby Sisija » 29 Dec 2010, 11:30

emy , es saviem kaķiem nagus griežu regulāri, neatkarīgi no tā ir suns vai nav.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suns + kaķi

Postby Sisija » 29 Dec 2010, 11:56

madja wrote:bet manā gadījumā lielākā problēma ir Frīdas kā memmesmeitiņas grizsirdība- es pat "kiskis" nevaru pateikt,kad viņai sākas strjoms, bet ja paņemu kaķi rokās, vispār aizbrauc jumts- tu burtiski acīs var redzēt, tāāāāāda greizsirdība - tagad nav lielākas laimes, ja kādu vakaru ielaižu guļamistabā pie sevis, kur nav kaķa. toties kaķis staigā pa pārējām istabām bļaudams, kur ir viņa suns.

te nu gan laikam nav svarīgi, kas ir tas otrs dzīvnieks, suns vai kaķis, ja Frīda ir greizsirdīga, tad tāda visdrīzāk būtu arī pret otru suni. Es kad paņēmu otru jau pieaugušu suni, mana dobermaņu jaunkundze arī bija greizsirdīga, bet ar laiku tas pārgāja, pierada.
madja wrote:katrā ziņā, esmu sapratusi,ka personīgi man kaķi nevajag - pēc tā,cik vienkārši ir audzināt suni, es nespēju pārslēgties kaut vai uz to,ka nevar nekur atstāt ēdienu :ludzu: '... nerunājot par nemitīgajiem troliņiem pa nakti,jo pa dienu tas murmulis tikai guļ (kopā viņus neatstāju,lai neizdemolē māju), par to,ka kaķis asina nagus uz mēbelēm, utt utjp. es kā cilvēks,kas 30 gadus domāja,ka kaķi ir visforšākie dzīvnieki pasaulē, neticu savām ausīm tagad,kad saku- nav nekā labāka par suni un ar suni pietiek :D

man jau ilgus gadus ir gan suņi, gan kaķi un man jau liekas, ka ar kaķi ir daudz vienkāršāk :) Tie troliņi pa naktīm drīz beigsies, kaķis vienkārši paliks vecāks, man piemēram bieži pat pietrūkst tās jautības kādu sarīko kaķēni :esmilu: . Esmu izaudzinājusi vairākus kaķus un kaķēnu metienus, bet man neviens ne pieaudzis kaķis, ne kaķēns nav asinājis nagus pret mēbelēm, tapetēm, ne arī kaut ko citu tam nepiemērotu. Visus esmu ātri iemācījusi to darīt tam paredzētajās vietās, arī mazie kaķēni līdz atdošanas brīdim jau bija iemācīti nagus asināt tam paredzētajās vietās un pieradināti arī pie regulāras nagu apgriešanas. Neviens no jaunajiem saimniekiem par šo problēmu nekad nesūdzējās.
Gribu vēl kaķēnu :samilejies: un kucēnu :sarkstosa:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suns + kaķi

Postby Inese A » 29 Dec 2010, 12:06

Manuprāt lielākā kļūda ir nelaist kopā suni un kaķi, jo tad arī nekāda iespēja nepastāv, ka viņi varētu sarast un sākt normāli sadzīvot:)
Mums pirms mājās ienāca mopši jau bija kaķene, maigi būtu teikts, ka agresīva, viņa bruka pat virsū cilvēkiem, kas viņai nepatīk :lamajas: , kad paņēmām Ellu bija ļoti lielas bailes, ka kaķis viņai uzbruks, bet vienalga tikko iegājām mājās ar mazo mīluli, laidām lai skrien dzīvoklī un kaķi nekur nespundējām, kaķis maigi sakot bija :soks: un aizbēga uz virtuvi paslēpās uz palodzes. No sākuma kaķene ne uz kādiem kontaktiem nebija piedabūjama ar to mazo mošķi, bet pēc laika viņa saprata, ka šis mazais, kaitinošais radījums nekur nepaliks un būs vien jāiepazīstas, tagad viņi visi ir lielākie draugi un tā viņa uztver visus mopšus - gam mūsējos, gan ciemiņus, tie ir tikai mopši :hih:
Ar māsas kaķi, kas ir pat lielāks vai vienāds ar mopšiem augumā [Norvēģijas meža kaķis] arī darījām tāpat, tikai pirms tam kaķim tika apgriezti nagi, vienkārši laidām kopā lai iepazīstas:)
Protams, ka jāseko ir līdz kā tas viss norisinās un agresoram jāliek saprast, ka tā uzvesties nav smuki:)
Nu kaut kā tā :pedinja:
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: Suns + kaķi

Postby Inese A » 29 Dec 2010, 12:13

Sisija wrote: man neviens ne pieaudzis kaķis, ne kaķēns nav asinājis nagus pret mēbelēm, tapetēm, ne arī kaut ko citu tam nepiemērotu. Visus esmu ātri iemācījusi to darīt tam paredzētajās vietās


Kā to var iemācīt?? Mēs esam tā nomocījušies ar savu kaķi, pirkuši visādus speciālos asināmos u.t.t., rādījuši viņai, ka jāasina tur, un vienalga viņa asina nagus uz mēbelēm :aknee:
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: Suns + kaķi

Postby madja » 29 Dec 2010, 12:24

Inese A wrote:Kā to var iemācīt??
:par:

man pie vecākiem arī agrāk bija kaķis, bet es esmu galīgi aizmirsusi jebkādus kaķu audzināšanas aspektus + mājās esmu vakarā un arī ne vienmēr ir laiks tam zvēram pievērsties. plus vēl Tims ir tik bailīgs, ka - nu kā lai audzina tādu,kas jau tāpat baidās?? es gan sapratu,ka man vismaz jāpasaka "nedrīkst" kad šis lien uz galda, jo savādāk sapratu,ka būs pedagoģiskas auzas- Frīda sāka snaikstīties ap galdu, redzot,ka kaķim neko nesaka, tad nu tagad saku "nedrīkst" lai Frīda dzird,ka neatbalstu šādu uzvedību, bet kaķim tas protams kā pīlei ūdens..
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Suns + kaķi

Postby Sisija » 29 Dec 2010, 12:37

Man ar to mācīšanu sanāca pavisam vienkārši, katrā istabā bija kaut kāds nagu asināmais "rīks", vienā istabā mums ir tāds "kaķu koks" līdz griestiem, pārējās vienkāršs stabiņš. Tiklīdz sāku manīt, ka kaķēns sāk mēģināt asināt nadziņus, tā ļoti mierīgi un uzmanīgi aiznesu līdz nagu asināšanas vietai un ar ķepiņām parādīju kā un kur tā lieta darāma, ar dažām reizēm pietika, lai saprastu kas un kā. Ar pieaugušu kaķi varētu būt sarežģitāk, bet, domāju, ne neiespējami. Katrā ziņā noteikti vajag ļoti slavēt par pareizu darbību, lai arī kaķis nav suns un asti neluncinās, bet uzslavas ļoti viņiem patīk, par ja to ārēji neizrāda. Kad mājās ir vairāki mazi kaķēni, tad tas ir vēl vienkāršāk, viņi jau kā mazi mērkaķēni mācās viens no otra :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suns + kaķi

Postby emy » 29 Dec 2010, 13:36

vai un cik bieži tagad mamma kaķim griež nagus - nezinu. Man šķiet, ka ne. Viņš tikai asina uz tāda speciāla dēļa.

Inese A, it kā jau tā ir, ka vajadzētu laist kopā, bet godīgi saku, ka man bail... Suns mājās ienāca jau paliels - 6 mēnešus vecs. Sākumā neko pret kaķiem neizrādīja. Bija viena reize, kad mammas kaķis lielā ātrumā nesās virsū - uzbruka. Suns tika parauts malā, bet suņa vietā kaķis transā riktīgi saskrāpēja māsas vīru un meitiņu un tikai tad tika iespundēts. Kopš tās reizes arī sunim širmis ir ciet. Man šķiet, ka pie konkrētā kaķa un suņa nebūtu variants, ka kāds pamūk malā. Vispirms būtu klope...
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Suns + kaķi

Postby Inese A » 29 Dec 2010, 14:18

Man arī bija nenormāli bail......., bet manuprāt situācija tikai saasinās ļaujot viņiem vienam pret otru izrādīt agresiju kaut vai aiz durvīm, var iepazīstināt pamazām, apgriežat kaķim nagus, lai mamma tur klēpī kaķi, tu savu suni un liekat lai saostās un saprot, ka tas otrs viņam neko nedarīs... Varbūt sāc ar to mierīgo suni, lai kaķis pierod vispār pie suņa.
Mūsējā kaķene arī bruka virsū vīrenei regulāri kad viņa atbrauca, jo kaut kā ne tā bija Pūkai pieskārusies, vienam ciemiņam neļāva vispār pārvietoties pa dzīvokli ar kaujas saucieniem uz lūpām bruka virsū un saplēsa kurpi :lamajas: Nu vispār "jauka" kaķenīte :parvertibas: bet mopšus viņa mīl tagad un ļauj sevi raustīt kā tik viņiem ienāk prātā:) Varbūt nozīme bija pārsteiguma momentam, jo viņa tika nostādīta fakta priekšā, suns vienkārši uzreiz bija un viņa atkāpās, nevis kaut kur aiz durvīm vairākas dienas kaitināja ar savu klātbūtni. Un kopš viņai ir mopši, ir palikusi daudz mierīgāka, nav vairs tik agresīva.
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: Suns + kaķi

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Dec 2010, 16:18

emy wrote:Viens no maniem skočiem, kuram jau gandrīz 10 mēneši, "aiziet ciet" uz kaķiem. Pilnīgi kā širmis aizkrīt. Pat ja dabū pa degunu un asinis pašķīst - šim vienalga - rej, ārdās, lēkā apkārt. Uz ielas, ja redz kaķi, tad vispār vairs neko citu ne redz, ne dzird.
Un tu vinam to lauj? Kas par mulkibam - aizkrit sirmis? Tas nozime, ka par svaku saki. Ja gardums nelidz, runa un nelidz, sauc un nelidz, rauj aiz siksnas un nelidz, tad sedi virsu!!! Sniegs un dubli? Nu, ja nepatikami, novartisieties abi, bet vai tad sita labak, ka suns atlaujas izlemt, ko riet, ko kost? Lidz kam ta var nonakt, zini, vel jau sis augs, tagad tikai 10 menesi, tadu pielikt pie vietas bus vieglak, neka 2 gadigu zveru. Un ne jau kakjim vins jaaudzina.

Bet par kakjiem ka par sugu neesmu sajusma. Vai drizak par kakju saimniekiem, kas faktiski ir kakja verdziba. (man viena draudzene regulari stasta, ka vinas kakjis vinai ar kepu, ka skibi lureja, ka maju apskadeja, utt. Ne varda par kaut ko jauku, murrasanu, pieglausanos va ta. Tad kada vella pec maja jatur sitads monstrs? Mazohisma del?)
Ja, ir jau forsi, ja kakjis ir jauks un miligs, ker peles, utt. Bet ja tie sak kacat pravas (tipa kads viniem licis stresot), tad gan ir traki. Redz, ja streso suns, tad vins salaiza sev kepas un tadu nabadzinu ir zel, bet ja streso kakjis, tad vins piedirs tev kurpes un tadu maitu gribas ar to pasu kurpi ari piebeigt. Un siem ir ideja, ka kozot kajas var tikt pie ediena no ledusskapja. Vai ari ta nekontroleta skrapesanas - ka te nupat teica, ka gribeja uzbrukt sunim, bet uzbruka cilvekiem. Ir jau labi visas tas gramatas par kakju smalko psihologiju, bet prakse ir mani parliecinajusi, ka kartigs kaviens strada labak un atrak. Kad kakjis saprot, ka kurpju piekezisana (u.c. cucibas) vina situaciju nevis uzlabo, bet pasliktina, vins parversas par to jauko pasaku kakjiti.
Starp citu no ielas savakts kakjis tadus trikus netaisija, jo zinaja, kas ir tiesam slikti, ne jau tas, ka silta un nodrosinata maja vel kads iemitnieks paradas. Pabrinas, paskatas un OK. Skalbe "Kakjisa dzirnavas" vairak par kakju psihologiju ir pateicis, neka visi tie gudro gramatu autori kopa nemti. Baltais butu tads pat maita, ja vinam kads lautu.

Vispar jau sitada uzvediba nevienam neiet cauri. Pamegini darba sariet uz sefu, piekakat kabinetu un saskrapet seju. Atlaisana butu vien tehnisks jautajums. Atkariba no temperamenta ari lauzts zoklis. Bet nez kapec cilvekiem liekas, ka kakjim to visu var un pat vajag laut. Tapat ka maza auguma sunisiem.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Suns + kaķi

Postby FANE » 29 Dec 2010, 16:46

Paldies par atsaucību!
Neesmu ļoti informēta par "kopdzīves" sīkumiem, mani palūdza pajautāt padomu zinošākiem ļaužiem. Gan suns, gan kaķi ir jau pieauguši un kopīgas pieredzes nav nevienam, arī saimniekiem :nagi:(kopā jau kādus 2. mēnešus)
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Suns + kaķi

Postby Inese A » 29 Dec 2010, 17:06

OrlandoSeaHorse wrote: bet prakse ir mani parliecinajusi, ka kartigs kaviens strada labak un atrak. Kad kakjis saprot, ka kurpju piekezisana (u.c. cucibas) vina situaciju nevis uzlabo, bet pasliktina, vins parversas par to jauko pasaku kakjiti.


Pilnīgi nestrādā šī sistēma, mēs esam devuši riktīgi pa kaklu kaķim, bet nepārvēršas viņa par jauko pasaku kaķīti, pret mums gan neatļaujas nekad ķepas staipīt, bet ir paradumi kurus vienkārši nemaina neskatoties ne uz ko:) Pirms šīs kaķenes mums bija runcis, kas bija, pirms nonāca pie mums, izbaudījis dzīvošanu uz ielas, nu vienkārši fantastisks runcis bija :esmilu:
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests