Balts Zelta retrīvers

Miscellaneous

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby AnitaJ » 01 Dec 2010, 23:17

pepper, vai tad?
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby pepper » 01 Dec 2010, 23:32

Jā, man šķiet tā bija. Palabojiet, ja kļūdos, bet cik es skatījos, tad pārsvarā bija tumšie pirmajās vietās.
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby AnitaJ » 01 Dec 2010, 23:42

Nu tad mēs skatījāmies dažādas izstādes 8-) Šajā izstādē es pirmajās vietās nevienu tumšo neatceros.
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Bafija » 02 Dec 2010, 10:21

Mans favorīts :samilejies: - http://www.shorlinegoldens.com/mariner.html
p.s. ja man būtu GR, tad tikai maksimāli tumšs :jaa:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Zuks » 02 Dec 2010, 10:23

Jā, tie tumšie ir gan skaisti. Man rajonā viens praktiski balts dzīvo - arī ļoti skaists. Vispār jau tas, laikam, gaumes jautājums. :jaa:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby maksis » 02 Dec 2010, 10:27

Zuks wrote: Vispār jau tas, laikam, gaumes jautājums. :jaa:

Gaume - tas skaidrs. Es vairāk par to, kā tas iespējams, ka šķirnē lielum lielais vairums (nu vismaz tāds iespaids no malas) suņu ir tādi, kas vairs neatbilst krāsai, kas minēta šķirnes nosaukumā. Vai atbilst tā... nu ļoooooti pievelkot.
Citās šķirnēs tas vnk nešķiet tik jocīgi. Kāda starpība - vienam patīk melns franču buldogs, citam balts. Galvenais, ka franču.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 02 Dec 2010, 10:31

Bafija, Ouuu,kā safrizēts! Bet skaists gan. :sirsninas2:

Un atkal jāpievienojas makša, komentam... :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Korland Rein » 02 Dec 2010, 10:39

Šķiet, ka ne tik safrizēts, kā "sazīmēts"... 8-)
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Bafija » 02 Dec 2010, 10:40

Protams, ka šķirne, krāsa, ir gaumes jautājums :jaa:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby BaibaB » 02 Dec 2010, 11:06

ir šķirnes, kur krāsas diezgan strikti nodalītas (šnauceriem) un praktiski netiek pārotas savā starpā. melns ir melns un melns ar sudrabu ir melns ar sudrabu. pipariem ar sāli var būt gaišāka vai tumšāka nianse, bet tas parasti ir atkarīgs no tā, cik nesen suns ir plūkts. tikko noplūkts suns ir gaišāks, praktiski pelēks.
bet es arī domāju, ka ja reiz šķirnes nosaukumā ir zeltainais retrīvers, tad krāsa ir zeltaina ar niansēm no...līdz, bet krēmkrāsa vairs nav zeltaina. jeb es neko nesaprotu no krāsām?
man vispār patīk intensīvas nianses suņu kažoki. ja melns, tad īsti melns, nevis blāvi melns, ja ruds, tad izteikti skaisti ruds, ja zeltains, tad tā, lai ar neapbruņotu aci redz to zeltaino, ja pipari ar sāli, tad tādi, nevis vienkārši pelēki.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby AnitaJ » 02 Dec 2010, 11:26

Bafijas iedotā linka audzētavas suņiem ir feina krāsa un izskatās viņiem izdodas visu laiku to noturēt tādā līmenī, lai nerastos šaubas par krāsas brāķi, vai nav jāpievelk aiz matiem šķirnes standartam. Vispār smuki suņi viņiem, kaut galvas gan man labāk patīk Eiropas Zeltainajiem. Nu bet show groomings man kaut kādā ziņā viņu pat labāk patīk, kā Eiropas......feini izskatās kustībā.
Vienkārši, kā cilvēkam man pašai patīk visi zeltainie, neatkarīgi no krāsas......tas ir tad, kad patīk visi suņi, bet ieraugot ZR, sirds sāk tā savādāk dauzīties :hih:. Bet runājot par šķirni, izstādēm, utt, ir tā, kā ir un kā būtu pareizāk.
Zuks, tāpēc jau Jums ir Īru seters, nevis Zeltainais :kanepe:
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Zuks » 02 Dec 2010, 12:41

:jaa: :hih:
Zuks
Junior
Junior
 
Posts: 619
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:29
Location: Salspils; Salspils novads

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Sandra » 02 Dec 2010, 17:56

Korland Rein wrote:Sandra, kāpēc tad tāds uzskats, ka gaišāks vairāk derīgs šovam? :jaut: Labam sunim, tāpat ka labam auto - krāsu iespējamā gamma ātrumu nemazina!
Ja sunim ir labs eksterjers, anatomija, kustības kāpēc spalvas krāsai būtu jaietekmē viņa vertējumu :neparliecinats: . Manuprāt - muļķīgi!


Ne to biju domājusi, ka viena vai otra toņa suņi ņem/neņem labākas/sliktākas vietas, bet gan to, ka Latvijā jau nu noteikti neatradīsi tumšo tā, ka varēsi teikt "mca", ar tuvākajām valstīm arī būs tāpat.
Gaišo ir vairāk, līdz ar to arī loģiski, ka lielāka izvēle, konkurence... vari atlasīt perspektīvākos.
Ar tumšajiem būs kā būs... Ja vēl Milbu Nicksona krāsojuma suņus varēsiet atrast smukus, tad vēl nedaudz tumšākus... šaudos, tur tiešām būtu ļoti jāmeklē.
Protams, var jau atkal iebrist ASV krāsu podā. Kucēnu eksports mūsdienās taču nav problēma. :nadzinji:

Vai varat nosaukt LV kaut vienu FCI sistēmas ZR, par ko varētu sajūsmināties?

Maksi, nevajag jau pasvītrot, māku lasīt, jā.
Ar to biju domājusi, ka zeltaini tumšs vai gaišs, šķirne vienalga nemainās.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 02 Dec 2010, 20:31

Sandra wrote:Vai varat nosaukt LV kaut vienu FCI sistēmas ZR, par ko varētu sajūsmināties?


Šo jautājumu drīzāk prasās jautāt ZR īpašniekiem un šķirnes zinātājiem. Kurš ZR LV šobrīd kotējās un labi startē izstādēs?
Man vnk plika interese. :medas:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby AnitaJ » 02 Dec 2010, 22:01

Sandra Tu neko jaunu neuzrakstīji, kā es dažus postus atpakaļ, tikai Tevis rakstītais nu gan bija saprotams pilnīgi savādāk 8-). Niksona krāsojumu arī vēl pāragri pieminēt, jo viņš vēl ir jauns un visticamāk tonis vēl mainīsies (tas gan ir diezgan individuāli)......tāpat par pārējo runāsim pēc gadiņa, diviem. Par citiem, jā Tev taisnība, diemžēl nevaru šobrīd pieminēt nevienu labu LKF (ar to domāju tieši Latvijas metienu) zeltainas krāsas, vai jebkādu toņu dzeltenu Zeltaino. Krievijā ir sastopami labi un arī izstādēs ir manīti. Tāpat no Igaunijas, bet no Lietuvas ja ir bijis, neatceros. Šobrīd lielas cerības man ir uz Terra Antyda kucēniem no Milbu, tāpēc ceru redzēt tos izstādēs. Bet atkāpei.....no LKA varētu gan nosaukt labus tumšāku toņu Zeltainos :kanepe: . Un kas attiecas uz UK, ko Tu pati pieminēji, kā Zeltaino dzimteni............Tu tiešām domā, ka tur ir aizgājuši arī tādā pašā galējībā uz baltiem un vēl baltākiem? Maldies, tieši Anglijā biežāk sastapu tumšāku toņu suņus un arī Cruftā tie krāsainie biežāk bija Anglijas Zeltainie, bet gaišie citu Eiropas valstu. Tiesa, Tevis pieminētajos kontinentos ar mīnus zīmi ir otra galējība.
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Shanele » 02 Dec 2010, 23:41

ROTIJA wrote:Man atkal gluži otrādi - ja ņemtu zeltaino,ņemtu tikai tiešām zeltainu. :jaa:


:par:
es jau so te zaltainuma partapsanu par baltumu biju ieverojusi, kaut ari neesmu iedzilinajusies skirne.. skita loti divaini bet tad sapraatu ka ta ir tiraka gaumes lieta cilveki grib gaisakus audzetaji padara gaisakus.

Draudzene mekleja zeltaino LV bet neatrada jo vina tiesam gribeja zeltainu sobrid ir pieteukusies kucenam no Igaunijas audzetavas
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Dali » 03 Dec 2010, 13:54

Būtībā jau īstajam zeltam arī ir dažādas nokrāsas un ir taču arī baltais zelts. Tik tādēļ, ka tumšāku nokrāsu vairāk uztveram kā zeltu vēl nenozīmē ka baltais zelts nav zelts. Tāpat ir zeltainajam retrīveram un gaišā kažociņa ZR nav nebūt nobīde no standarta. Tā arī par darba iemaņām runājot,- no tā kādas nokrāsas ZR, tā darba spējas nemainās. Ja šķirnē ieliktos instiktus attīsta, tad tie arī ir.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Sandra » 03 Dec 2010, 14:16

Anita, pēc nopostošanas pašķīru atpakaļ un sapratu, ka tas pats tikai nedaudz citiem vārdiem. :sarkstosa:

Sandra wrote:Vai varat nosaukt LV kaut vienu FCI sistēmas ZR, par ko varētu sajūsmināties?


Tur jau tā lieta, ka nav...
Sorr, aizmirsu par lielo Krieviju, kas mums tepat blakus... Tur ir, ir smuki suņi. :jaa:
Vairāk gan laikam man nav ko te piebildst, jo tālākais sakāmais atkal būtu tieši mana gaume, līdzarto EE no sava saraksta svītroju.

Kamēr lasīju iepriekšējos komentārus, sapratu, ka tā īsti nav atbildēts uz orģinālo jautājumu tēmas aizsācējam.
mzzz wrote:faktiski esmu mazliet apjucis, vēlētos iegādāties tādu, jo pirmāmkārtām baltā krāsā suņuks šķita daudz cēlāks
Varbūt kāds varētu dot kādu mājienu? :)


Ja interesē Latvija:
Audzētava "Milbu", janvārī gaidāmi kucēni no Milbu Laurella un Imassicas Coriander.
Audzētava "Laumiņas" decembrī gaidāmi kucēni no Milbu Marliza un Milbu Nickson.

Sīkāka informācija: http://www.retriever.lv/patreiz-saparot ... vera-kuces

Ja vēlaties kucēnu no ārzemēm varat pāskatīt šīs:
http://www.goldenring.fi/
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby madzhy » 03 Dec 2010, 19:40

Hm, nu man liekas tā:
- "audzēt krāsu"- protams, muļķīgi, ja audzētavā tas ir kritērijs nr 1
- bet teikt, ka ruds zeltainais r. vairs nav zeltainais r. arī nu tā - jo vai tad galvenais nav tas, kā šis pienes putnu? 8-)
Labi, labi.. :hih: Bet faktiski jau skaidrs, ka gan pilnīgi balts, gan absolūti ruds retrīvers ir nobīde no standarta, tātad, vienkārši standarta interpretācija modes izpildījumā.
P.S. Suņa grūmings Bafijas ieliktajā linkā - es ceru, ka LV TĀ negrūmingo zeltainos? :ludzu:

UPDATE: āā, Amerika! :jaa:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Previous

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests