Balts Zelta retrīvers

Miscellaneous

Balts Zelta retrīvers

Postby mzzz » 30 Nov 2010, 20:42

Sveicināti :)

Pagājušajās brīvdienāsar draugiem pastaigājām pa parku un satikām vienu ģimeni ar pilnīgi baltu zelta retrīveru, gribēju jums jautāt vai tur atšķirās kaut kādas apakšsugas vai kkādas nooteiktas valsts zemta retrīvers

faktiski esmu mazliet apjucis, vēlētos iegādāties tādu, jo pirmāmkārtām baltā krāsā suņuks šķita daudz cēlāks

Varbūt kāds varētu dot kādu mājienu? :)
mzzz
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 30 Nov 2010, 20:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby pepper » 30 Nov 2010, 23:04

Labvakar.
Laipni lūgts forumā! ;)
Zeltainie retrīveri var būt gan pavisam tumši zeltaini, gan pavisam gaiši, krēmkrāsā. Man, lūk, ir gaišais, krēmkrāsas tips. Šķirne neiedalās nekādās apakššķirnēs, vienkārši krāsas tonis var mainīties ;)
Vairāk jautājumus par šķirni vari uzdot zeltaino retrīveru istabiņā, tur Jums atbildēs zinošāki cilvēki -> viewtopic.php?f=3&t=58&start=640 ;)
Priecāsimies par vēl vienu zeltainīti mūsu pulkā, taču pirms iegādāties suni, iesaku noskaidrot visu iespējamo informāciju par temperamentu, uzvedību, rakstura pazīmēm, kopšanu, dzīvošanas apstākļiem un fizisko slodzi. Zeltainais retrīvers ir suns, kas vēlas būt ar saimnieku, vēlas viņu visur pavadīt, visur palīdzēt un visu laiku būt līdzās. Tas ir lielisks draugs ar lielisku temperamentu, ja vien to pareizi audzina, nodarbojas ar to, iesaista aktivitātēs un nepamet novārtā. :pukudupsis:
Un vēl kas - labāk pakrāt naudiņu veselam, dārgākam sunim ar papīriem (arī tad, ja neplānojat apmeklēt izstādes. papīri apliecina suņa šķirni, tādējādi varat būt drošs, ka jums ir īsts zeltainais ar īstu zeltaino raksturu, kā arī jums ir lielāka garantija, ka iegādājaties veselu kucēnu, jo šajā gadījumā vecākiem veic veselības pārbaudes pirms ļaut pārot), nekā iegādāties vislētāko atrodamo, kam komplektā nāks slimības, kurām jūs iztērēsiet daaaaudz vairāk naudiņas, nekā pērkot ar papīriem ;)
User avatar
pepper
Junior
Junior
 
Posts: 943
Joined: 13 Jan 2010, 21:21
Location: Valmiera

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Greylove » 01 Dec 2010, 11:29

Jā, Zeltainajam retrīveram krāsa var variēt no pavisam gaišas, gandrīz baltas, līdz gandrīz rudai.
Image
Image
Tieši tādas pašas atsķirības toņos ir arī labradoriem retrīveriem. Bieži nezinātāji tos labradorus, kas ir dzeltenā krāsā sauc par Zeltainajiem retrīveriem, vai Zeltainajiem labradoriem, taču runa ir par dažādām šķirnēm. Augšējās bildēs ir Zeltainainais retrīvers, apakšējās - Labradors retrīvers, kurš bez dzeltenās, ir sastopams arī melnā un brūnā krāsā. ;)
Image
Image
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 01 Dec 2010, 11:34

Greylove, mmm,tas Zeltainais (tiešām - zeltainais) retrīvers gan ir smuks! :samilejies:
Žēl,ka viņu tik maz... :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby maksis » 01 Dec 2010, 11:40

Nu man kā nespeciālistam pēdējā laikā šķiet, ka zeltaino retriveru būtu laiks pārdēvēt par balto retriveru. Kur tur vairs zeltainums?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Greylove » 01 Dec 2010, 11:45

:neparliecinats: Šitās bildes ir vienk, no google izrautas, bet jā piekrītu, tumšākie toņi ir skaisti. :samilejies: tagad jau šķiet kā retums. Man ar patīk. Tādi patiešām tumši no darba līnijām vairāk nāk, un cik googlē uz atslēgas vārdiem saisībā ar krāsām meklē, tā arī rudo bildes vairāk ar medībām saistītās uzpeld. Cik zinu, mums maz tumšo, viens smuks patumš puika Mežaparkā staigā (Elfai liels kavalieris :hih:), importēts un ne-LKF. LV tiek tumšdzeltenie labji audzēti, citur, piemēram, balti, bet audzēt tikai krāsu, tās ir auzas. :neparliecinats: Vienalga, te, vai tur.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 01 Dec 2010, 11:49

maksis wrote:Nu man kā nespeciālistam pēdējā laikā šķiet, ka zeltaino retriveru būtu laiks pārdēvēt par balto retriveru. Kur tur vairs zeltainums?


+100

Cik izstādēs var redzēt,arvien baltaki un baltāki... :jaut:
No kursiem gan atceros,ka krāsai bija arī saistība ar ekstereju. Ka baltie(gaišākie) esot labāki(pareizāki?) pēc eksterjera. Bet dzeltenie vieglāka tipa,smalkākiem kauliem utt.
Galīgi neesmu iedziļinājusies šķirnē,tā kā iespējams braucu auzās. Kā ir īstenībā?
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby maksis » 01 Dec 2010, 11:52

ROTIJA wrote:No kursiem gan atceros,ka krāsai bija arī saistība ar ekstereju. Ka baltie(gaišākie) esot labāki(pareizāki?) pēc eksterjera. Bet dzeltenie vieglāka tipa,smalkākiem kauliem utt.

Bet pēc loģikas - kā tā var būt? Ja jau reiz šķirnei tas zelts ir iekšā nosaukumā. Kā var būt, ka tieši šī krāsa velk līdzi kaut kādas nepareizības?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 01 Dec 2010, 11:56

maksi,lūk,man jautājums tieši par to pašu. Jo kā reiz atceros,ka kursos šis mani izbrīnīja,tā kā esmu zeltainās krāsas fane ZR. Viņi tač agrāk visi bija zeltaini, tad kapēc tagad baltie topā? kapēc eksterjers tā mainās krāsām?
Dikti gribētos,lai kāds ZR zinātājs šito pastāsta. :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Greylove » 01 Dec 2010, 11:56

Krāsa nenes nekādas nepareizības. Krāsa ir tikai krāsa. Darba līnijām ir tumšāki, vieglāki, smalkāki suņi. Savukārt iztāžu līnijas ir arvien gaišākas, masīvākas, šovīgākas.
Cilvēki grib tos gaišākos, tāpēc arī suņi tiek audzēti gaišāki. Mūsu platuma grādos retrīveri reti tiek ņemti tam darbam, kam šķirne domāta (līdz ar to, darba spējas nav kritērijs), taču citur pasaulē gan.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 01 Dec 2010, 12:01

Greylove wrote:Darba līnijām ir tumšāki, vieglāki, smalkāki suņi. Savukārt iztāžu līnijas ir arvien gaišākas, masīvākas, šovīgākas.


Jautājums - kapēc ir tā,kā ir?
Kapēc tie tumšie vairs nekotējas izstādēs?
Cik aci esmu uzmetusi ZR rezultātiem lielākoties vinnē baltie suņi.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 01 Dec 2010, 12:03

Greylove wrote:Cilvēki grib tos gaišākos, tāpēc arī suņi tiek audzēti gaišāki.


Šis man liekas dīvaini. Vai tā nav arvien attālināšanās no šķirnes sākotnējā standarta?
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby maksis » 01 Dec 2010, 12:11

Tātad īstenībā atbilde ir ietverama vienā vārdā - mode.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Greylove » 01 Dec 2010, 12:14

Rotija, vairāk vinnē baltie tāpēc, ka viņi tur ir vairāk, ne jau tāpēc, ka eksperti dod priekšroku. ja rigos ir 9 balti, 1 ruds, logiski, ka tu redzeesi uzvaram baltos. bet to, ka darba un sova liinijas shkjirneem atskjiras, tas tachu logjiski. Labradoriem iipashi atskjiras, vinji ir smalkaaki, vieglaaki, aatraaki.

Es nezinu, kaapeec cilveekiem patiik labaak gaishie, bet mana draudzene arii, kad njeema sev labradoru, izveeleejaas gaishaako no metiena. Taa vienk. ir. Redzi, teemas aizsaaceejs arii saka, ka baltie izskataas ceelaak. Vai man izdevaas kaut kaa atbildeet?
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Kriste » 01 Dec 2010, 12:19

maksis wrote:Tātad īstenībā atbilde ir ietverama vienā vārdā - mode.


Maksi, mode taču tik daudz šķirnes jau izmainījusi līdz nepazīšanai, tik tālu, ka tās vairs nevar izpildīt sākotnējas funkcijas... Un tāpat daudzām šķirnēm iedalās šovklases un darba klases suņi, kas pēc eksterjera bieži vien TIK ĻOTI atšķirās!
Last edited by Kriste on 01 Dec 2010, 12:19, edited 1 time in total.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Rotija » 01 Dec 2010, 12:19

Greylove, jā,es jau tik tā,tikai papļāpāt par šito lietu gribēju. :kanepe:
Jo sen jau kā pamanīju,ka show ZR ir balti suņi,nevis kā pēc šķirnes nosaukuma gribētos - zeltaini... :neparliecinats:
Tikko uzgāju vienu galeriju - http://www.dewmist.com/wintergallery.htm
Man viņi nesaistās ar vārdu zeltains. :sarkstosa:
Turklāt daži nemaz nav ar tik masīvām,showiskām galvām, labu eksterjeru.
Bet laikam jau tiešām mode dara savu.

Man atkal gluži otrādi - ja ņemtu zeltaino,ņemtu tikai tiešām zeltainu. :jaa:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby maksis » 01 Dec 2010, 12:26

Kriste wrote:Maksi, mode taču tik daudz šķirnes jau izmainījusi līdz nepazīšanai

Nu tas skaidrs, vnk ne katrai šķirnei mode izmaina tieši to parametru, kas pat šķirnes nosaukumā minēts. ;) ZR sakarībā šis vnk ironiski sanāk.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Greylove » 01 Dec 2010, 12:29

Šis man liekas dīvaini. Vai tā nav arvien attālināšanās no šķirnes sākotnējā standarta?

"Any shade of gold or cream, neither red nor mahogany. A few white hairs on chest only, permissible." Tas ir teikts shkirnes standartaa. Liidz ar to, no taam tumshaakajaam kraasaam vajag vairaak uzmaniities, ka nesanaak sarkans. Manupraat balts iekljaujas "any shade of gold". Jebkuraa gadiijumaa, kazjoka tonis nenes liidzi nekaadas izmainjas anatomijaa, liidz ar to, tajaa, kam shkjirne selekcioneeta.
Bet labjiem standartaa teikts "Wholly black, yellow or liver/chocolate. Yellows range from light cream to red fox. Small white spot on chest permissible."
Bet vispaar - buutu labi, ja kaads ZR saimnieks izteiktu savas domas.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby AnitaJ » 01 Dec 2010, 17:04

Man ieteica iemest aci šeit :D Nav laika gari rakstīt, bet gan balti, gan rudi ir krāsas brāķi Zeltainajam. Kas attiecas uz balto...........nu ja, grūti pierādīt, ka tas baltais tiešām ir balts nevis krēma un tieši tāpat ar tumši dzelteno, vai rudo :velnins: . Standartā pieļaujamā krāsu gamma ir no gaišas krēma līdz tumšī dzeltenajam. Tumšie, kas pārkāpj standarta robežas, bieži ir ar asinīm no ASV un Kanādas. Tur bieži tas tumšais tonis aiziet pat līdz sarkanajam (mahagona krāsai), bet Eiropā tas viennozīmīgi ir krāsas brāķis.
Re kā, neizlasīju pirms rakstīšanas, bet Greylove jau bija ielikusi angliski par krāsām :sarkstosa: Bet par Dewmistiem runājot, viņam ir labi suņi. Tiesa dzeltenie mazāk un tie laikam visi jau tiek aizrunāti pirms dzimšanas. Viņš ar dzeltenajiem ir arī Latvijā dabūjis gan BOB, gan BOO......vienā izstādē abi viņa suņi sacentās par šiem tituliem savā starpā :kanepe: . Bet viņa gaišie tomēr ir izteikti krēma un nav jāzīlē ir, vai pievilkta tā krāsa. Arī bildēs to var redzēt.....nu nepazūd tie suņi sniegos :D. Starp citu pats audzētavas īpašnieks ir arī eksperts un viņa audzētajiem Zeltainīšiem ir tāda stabila kvalitāte, nevis sanāk, kā nu kuro reizi.
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Balts Zelta retrīvers

Postby Sandra » 01 Dec 2010, 18:41

Šī diskusija mani nedaudz nomāc... jauna tēma Zeltainajiem
Pilnībā piekrītu Greylove's un AnitaJ's sacītajam.
PS.
Simts un vienu reizi šis ir aprunāts. :grr:
PSS.
Šķirnes dzimtene ir Lielbritānijā, nevis Amerikas savienotajās valstīs. Tā ka, negribētos ASV jaukt ar Eiropiešiem vispār.
Un tas ir tikai loģiski, ka tie atšķirsies.
Starp citu, Austrālijā arī nav identiski Zeltainie eiropiešiem vai amerikāņiem.
Tas ir gluži kā salīdzināt angļu valodu... Angļu valodas dzimtene arī ir Lielbritānija, bet vēlāk eiropieši pārceļoja uz citiem kontinetiem.
Vēl kas... vārds Zeltaianis nav jāuztver burtiski kā krāsa. Tas ir daudz, daudz, kas vairāk.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests