Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Travelling With Dogs

Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby xoxo » 11 Apr 2010, 11:36

Labdien!

Lūdzu Jūsu padomu vai ieteikumu. Jau minēju, ka mums priekšā lidojums Rīga-Stokholma-Čikāga. Kopā aptuveni 20 h lidjuma. Suņi pieraduši kārtot savas dabiskās vajadzības TIKAI ārā. Kā praktiski lidostās tas notiek?

Paldies.
xoxo
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 03 Apr 2010, 14:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby donna-tonna » 11 Apr 2010, 12:05

A kāpēc Tu izvēlējies tik garu lidojumu? Labi samenedžējot laikus, līdz Čikāgai var aizlidot krietni ātrāk. Es jau iepriekšējā tēmā (par suņu vešanu uz USA) gaidīju, ka kāds atbildēs, pieļauju, ka tautai pieredze ir... Mani arī interesē Tevis uzdotie jautājumi - atbildes no cilvēkiem ar pieredzi.
Ar kādiem suņiem (izmērs?) lido? Abi iet bagāžā? Salonā? Vai lido bez pavadošās personas (kā cargo)? Principā šādos apstākļos (lidošana sunim vienmēr ir lielāks vai mazāks stress), suns var 20h paciesties bez čurāšanas. Jebkurā gadījumā pirms lidojuma vismaz 12 h suni nebaro, dzeramajam traukam (vēlams ar sasaldētu ledu, lai neizlīst) gan ir jābūt būrī. Es tik ilgi neesmu lidojusi, bet man kaut kā liekās, ka neviens suni čurināt starp pārsēšanos nevedīs - viņš pārvietosies kopā ar pārējo bagāžu. Ja tā nav, iespējams pieredzējusi tauta mani palabos. Man ilgākais pārlidojums ir bijis ~ 4h (+ check in 1.5h), zinu, ka dzert sunim tik īsu laiku toč nevajag, nemaz nerunājot par kārtošanos... Man domāt, ka sliktākais, kas var notikt - suns nokārtosies būrī, ja jau galīgi sāks acīs cirtsies.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby xoxo » 11 Apr 2010, 12:19

Abi ir mazie, Maltas suņi, vecums abiem 5 gadi. Varbūt tās 20 h pārspīlēju. 6.45 no rīta no Rīgas uz Zviedriju, tad pl. 11.00 Zviedrija -Asv (lidojums 8 h), plus kādas 1,5 h iepriekš Rīgā jau jāiereģistrējās (sanāk jau būt telpās), tad kādas 1-2 h Čikāgas lidostas formaitātes.... jebkurā gadījumā padsmit stundas sanāk.

Jā, paldies Tev par padomu. Tātad ēst kādas 12 h pirms lidojuma nedodu.

p.s Jā abus ņemšu salonā. Vēl jātiek skaidrībā ar būriem, jo Pārtikas un vet. dienestā mani pabrīdināja, ka dažas avio kompānijas prasa mīkstās somas, lai var pabīdīt zem priekšējā krēsla. Tas man viss vēl jāuzzin. Lidoju ar Air Baltic un SAS.
xoxo
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 03 Apr 2010, 14:42

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby Robins » 11 Apr 2010, 12:30

Padsmit stundas suns mierīgi var paciesties, ja nav fizisko aktivitāšu. Mūsu abi suņi uz prāmja no Zviedrijas bez īpaša stresa un vajadzības (jo teorētiski kur pačurāt bija) un īpaši neierobežojot dzeršanu (ēst gan liekas nedevām) izcietās 26h.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby donna-tonna » 11 Apr 2010, 13:25

Nu, līdz 20h suns mierīgi var iztikt nečurājis (ja vien nepiemetās neparedzēti apstākļi) :sajucis:
Air Baltic ir viena no draudzīgākajām suņiem kompānijām, salonā var vest suņus līdz 8 kg (suņa svars + soma). Jep, labāk ir nepirkt nekādus ATLASus (Ferplast), bet gan mīksto somu, kas speciāli piemērota dzīvnieku pārvadāšanai un akceptēta no aviokompāniju puses - tā ir tiesa, ka daudzas kompānijas salonā dzīvniekus atļauj pāravdās iestūķētus zem priekšējā beņķa. Zinu, ka daudzi savus mazsuņus / kaķus pārvadā šajā Karlie izstrādājumā
http://prokormi.ru/?dogs&show=464842878 ... 7913e12edc kas atbilstot aviokompāniju prasībām un vēlamajiem izmēriem. Tikko šāda soma uzradās arī manā īpašumā, izskatās smuka, ir samērā ērta (ar kabatu suņa dokumentiem), bet samērā zema... Nu, nāksies ielocīties, ja gribēs kāds lidot salonā :tikainesaki: Man ir jautājums pieredzējušiem lidotājiem - vai tiešām mazsuņus neļauj lidojuma laikā vispār izņemt no somas, jo baidos, ka pretējā gadījumā es pārvērtīšos par ceļotāju ar mazu zīdaini un pārējie pasažieri mani atcerēsies visu atlikušo mūžu :nadzinji:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby Komatins » 11 Apr 2010, 13:51

Pati mazsuņus neesmu salonā vedusi, bet tieši no USA lidoju kopā ar bariņu suņuku- alja toji un jorki. Pēc pacelšanās visi atradās saimniekiem uz rokām un personāls drastiski neko nelika bāzt atpakaļ somā, lai osta priekšā sēdošā papēžus.
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby ingo » 13 Apr 2010, 11:18

kad lidojām uz Itāliju ar Air baltic, netālu sēdošo jorku lika stūķēt atpakaļ somā un ārā vairs neņemt :neparliecinats:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby Sisija » 13 Apr 2010, 12:31

Arī man Air Baltic lidojot no Stoholmas neļāva kucēnu turēt klēpī :(
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suņu dabiskās vajadzības - lidojot!

Postby Bafija » 14 Apr 2010, 14:13

Mums būros bija vienreizlietojamie paladziņi, katram liels graužamkauls, dzeramtrauks. Visus izņemot kanādieti arī baroja ar barību, kura bija piestiprināta būrim augšā un klāt pielikta informācija par barošanu. Nekāda šmuce būros nebija :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv


Return to Suņi ceļojumos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests